Smrt v Šanghaji

Shanghai

Drama / Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA / Čína, 2010, 100 min

Supr obsazení, zejména John Cusack a Gong Li válí, neztratí se ani vedlejší postavy jako Chow Yun Fat, hlavně Ken Watanabe, poteší i zbytek. Zápletka lehce špionážní, ale bohužel poněkud pokulhává za dramatickou složkou, škoda,chtělo to jen více rozpracovat příběh a byl by to vynikající film.(25.12.2010)

Po několika příšerných filmech s Chow Yun-Fatem jsem si vážně přála nebýt zase zklamaná. Mé obavy umocňoval fakt, že předchozí Håfströmovu nepůvodní a nedůvtipnou "Hru s nevěrou" jsem slušně řečeno protrpěla. No a podtrženo, sečteno: "Šanghaj" pro mne byla opravdu příjemným překvapením (i přes jednu malou nelogičnost).(10.8.2010)

Filmové překvapení, které vyniká svou atmosférou , hereckými výkony (hlavně Li Gong) a vynikajícím dobovým vyobrazením Shanghaje. Film: 74%(8.10.2011)

Zaujímavý film so skvelým hereckým obsadením. Týka sa to hlavne Johna Cusacka a Jeffreyho Dean Morgana, lebo bol inak film pochopiteľne nabitý ázijskou sebrankou. Réžia bola na slušnej úrovni, podobne ako atmosféra filmu. Naopak snímke uškodil pomerne komplikovaný scenár, v ktorom sa divák mohol ľahko stratiť. Na hudbu si vôbec nespomínam, ale zato bolo uspokojivé dobové prostredie, respektíve kulisy. Film doporučujem avšak s výhradami.(8.2.2015)

Nechápu, proč to Weinsteini nenasadili do kin. Žádnej průser se nekoná. Po technické stránce - výprava, kamera - vynikajicí. Na můj vkus ale moc uspěchané a Cusack je na podobné role nevýrazný hodně škodí poddiemnzovaná emocionální linka, přitom podobné příběh si to srdíčko přímo žádají. A odkecat tu romanci ve finále už se nepodaří. Doporučuji spíš tematicky podobný, polozapomenutý film Anga Leeho "Touha, opatrnost."(17.1.2011)