Smrt v Šanghaji

Shanghai

Drama / Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA / Čína, 2010, 100 min

Asi tak 3,5*. Ťažko povedať, v názoroch na herecké výkony som niekde medzi Malarkeyom a Cervenakom a atmosféru samozrejme nemôžem poprieť. Priklonil som sa k vyššiemu hodnoteniu skôr ale kvôli mojej novonadobudnutej občasnej obľube v noir a tiež filmoch z prostredia alebo obdobia vojny, ktoré nie sú úplne vojnové. Oplatí sa pozerať už len kvôli hereckej zostave a neustále prítomnému napätiu vo filme.(4.12.2012)

Hlavním tahounem tohoto filmu je nepochybně atmosféra a atraktivní prostředí. Koho ani jeden z těchto faktorů nepohltí, ten tímto snímkem nebude patrně příliš nadšen. Ovšem Shanghai v období 2. světové války rozhodně zajímavý je, především díky jeho rozpolcenosti a zdánlivé neutralitě, takže si myslím, že pokud si nechcete vyloženě rýpnout a jste ochotni přežít velice líného Johna Cusacka, tak se určitě pobavíte. Za jedno podívání to stojí.(12.11.2010)

Mělo to opět hutnou atmosféru, tento režisér si na tom zakládá, J.Cusack již po letech má své pracně vybudované místo na hollywoodském nebi slavá, ale mně jeho projev připadal vždy velmi obyčejný.. škoda.(22.11.2013)

Příběh začíná roku 1941. CITÁT - Dobrý špión potřebuje krytí.......... Po úvodní scéně se vracíme o dva měsíce zpět abychom sledovali děj, který nás přivede zase na začátek (nebo konec). CITÁT - Šanghaj je Paříš Orientu.......... Příběh je vyprávěn hlavním hrdinou Paulem Soamesem (John Cusack). Nemusím moc špionážní filmy zvlášť ty z Neesonem nebo Damonem a jeho tvářičkou jak dětskou prdelkou a tak jsem si tento snímek docela vychutnal. Pěkně vyvedené válečné prostředí, povedená hudba a skoro kriminální příběh nás pěkně vtáhne do děje. Trochu mi tam vadila ta vysoká politika, té moc nerozumím. Neočekávejte však žádnou akční brutální vyvražďovačku, ikdyž se zde hodně umírá a také nečekejte žádná špionážní udělátka a pomůcky, funguje zde jen kabelový telefon (pevná linka) a symbolika předávaná ústně nebo předem dohodnutými předměty. Je to spíš taková válečná noirovka bez špetky humoru. CITÁT - Svět se změnil..........(25.3.2012)

Nechápu, proč to Weinsteini nenasadili do kin. Žádnej průser se nekoná. Po technické stránce - výprava, kamera - vynikajicí. Na můj vkus ale moc uspěchané a Cusack je na podobné role nevýrazný hodně škodí poddiemnzovaná emocionální linka, přitom podobné příběh si to srdíčko přímo žádají. A odkecat tu romanci ve finále už se nepodaří. Doporučuji spíš tematicky podobný, polozapomenutý film Anga Leeho "Touha, opatrnost."(17.1.2011)