Smrt v Šanghaji

Shanghai

Drama / Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA / Čína, 2010, 100 min

Bravo, Weinsteini, podarilo sa vám nepredať a vlastne úplne potopiť vynikajúci film. Štýlový a vďaka strohému strihu svižne odsýpajúci špionážny noir thriller má výborný scenár (hoci časť rozuzlenia je vďaka známym historickým súvislostiam jasná), mimoriadne zvučné (a s veľkou chuťou hrajúce) obsadenie, fungujúce emócie, pompéznu výpravu, dobrú dobovú atmosféru a správne krvavé akčné scény. Užil som si to tak veľmi, že som chvíľu uvažoval o najvyššom hodnotení. Napokon, môžete nemilovať film, v ktorom Chow Yun-Fat dvakrát vystrieľa celú scénu? :-)(12.1.2011)

Zajímaví příběh, který si myslím že kdyby vzal do rukou jiný režisér, tak by dopadl film o mnohem lépe. John Cusack byl skvělý, a jedině kvůli němu bych dal 4 hvězdy. Jaksi se ale do tohoto filmu moc nehodil. Scény ve kterých se snaží být trvdý, mu to až tak úplně nejde...Po skončení filmu jsem si to dal dohromady...Podle mého tam bylo plno zajímavých akcí, ale jaksi se do nich nedalo moc vžít. Scénář by prostě potřeboval obohatit trocha změnami, a pak by to bylo dobré..Pro mě za 3.(9.12.2010)

Po několika příšerných filmech s Chow Yun-Fatem jsem si vážně přála nebýt zase zklamaná. Mé obavy umocňoval fakt, že předchozí Håfströmovu nepůvodní a nedůvtipnou "Hru s nevěrou" jsem slušně řečeno protrpěla. No a podtrženo, sečteno: "Šanghaj" pro mne byla opravdu příjemným překvapením (i přes jednu malou nelogičnost).(10.8.2010)

Po slibném začátku, ze kterého dýchá správná špionážně dramatická atmosféra, bohužel film upadne do balastu nepřesvědčivých vztahů a snahy o vytvoření několika záhad, které jsou ovšem většině diváků brzy jasné. Hodně zachraňuje dobře vybrané herecké obsazení. Prim u mě hráli (ne)překvapivě Yun-Fat Chow a Ken Watanabe ve vedlejších rolích, zatímco můj velký oblíbenec John Cusack skoro zklamal. P.S. Ani po 2 dnech jsem nepochopila proč je tady mezi žánry uvedený "mysteriózní".(15.1.2012)

Hezky se na to kouká, příběh neurazí... ale bohužel ani nenadchne. Průměr.(21.7.2011)