Znovu jsem se ujistil, že Václava Havla jsem měl a mám rád pro jeho civilní povahu. Hláška nad všechny: Dáša má cenu dvou stíhaček F18:-)))(28.5.2008)

Tak pan bývalý prezident má rád Stouny.(20.10.2008)

Nejen v rámci nepříliš ohromující české konkurence ojedinělý počin. Dokument, který se obejde bez doplňujících titulků s daty a jmény, neboť spoléhá na divákovu obeznámenost s osobou Václava Havla a děním okolo něj. V žádném případě tedy nejde o Havlův profil pro nepoučené, leč i pro ně mohou být pohledy „do zákulisí“ velmi zábavné. I jakožto člověk, který politické dění dobrovolně (chcete-li ignorantsky) míjí, jsem celé dvě hodiny sledoval s velkým zaujetím. Co připouštím, mé nijaké mínění o Havlovi – prezidentovi zůstalo neměnné, mé mínění o Havlovi – občanovi se vyvinulo pozitivním směrem. Že jsem se nechal ovlivnit podsouvaným pohledem na něj? Inu, proč ne, když je mi ten pohled sympatický. 85% Zajímavé komentáře: Renton, pshimi, DaViD´82, flanker.27, liborek_, Mahalik, Adman, Zakk, Mischko, zapalik, Jack.Pott(14.11.2008)

Portrét Havla jako člověka... Havel, tak trochu "filozof na trůně", se snažil svoji funkci dělat co nejlépe (a skutečně podle svého nejlepšího svědomí), ačkoli mu ta vzala hodně sil - psychických i fyzických. Proto ani nevadí určitý nekritický postoj, který režisér zaujímá. Ostatně u tak vděčného objektu kamery, jakým Havel je, by to snad ani dost dobře nešlo. Humor, s jakým dokáže brát i ty nejtěžší chvíle, je obdivuhodný. On si tento malinký pomníček své osobě totiž skutečně zaslouží.(26.4.2008)

[LFŠ 2008] Opravdu jsem se bavil, takže mě určitá zaujatost dokumentu vůbec nevadí. Nejlepší/nejzábavnější momenty filmu: Klaus a Reduta, setkání s Rolling Stones, rozhovory se Zemanem:)(30.7.2008)