Kvalita vyjímečnosti materiálu není kvalita filmu. Několik dobrých scén (ještě jedna becherovka, Lucerna, Albánie), zbytek neuspořádaný (neškodilo by pár dat a větší návaznost na historické reálie, kdo si nepamatuje, má prostě smůlu), bez názoru a docela nudný. Čekala bych víc. Mnohem.(24.12.2011)

Tak tenhle dokumentární sestřih událostí ze života pana Václava Havla je opravdovou lahůdkou... Pavel Koutecký a MIroslav Janek dostali dobrý nápad, jak nám představit našeho prezidenta.... tedy ex-prezidenta :-) Vidíme ho jako muže, který věřil, že láska a pravda zvítězí nad lží a nenávistí. Ano, Václav Havel je poeta, ale to mu rozhodně neubírá na roli politika. Sice mě trochu zamrzelo, že se zde nezaznamenalo trochu víc z jeho života - např. to, že když Václav Havel jel do ciziny kvůli politickým záležitostem, tak se vždy nejprve setkal s původními obyvateli, seznámil se s původní kulturou, a až poté šel na vládní jednání (a další takové zajímavosti, díky kterým v mých očích jen rostl) - nicméně i tak jsem byla s tímto počinem spokojena, protože předvedl Havla nejen jako prezidenta, ale i jako manžela, občana, umělce a muže.(18.4.2008)

Ojedinělá záležitost. Asi jen o málokterém státníkovi by mohl vzniknout natolik přístupný a otevřený dokument jako o Havlovi. Pustit si Občan Havel 18. Prosince 2011 bylo hodně dojemné,(21.12.2011)

Zábavná exkurze do života státníka. Protiklauzovci bod navíc!!(3.3.2008)

Hluboká poklona prezidentu Havlovi, že umožnil natáčení tohoto dokumentu. Nejlepší a nejvtipnější jsou scény ve vztahu Havel - Klaus. Trailer: http://www.csfd.cz/film/235946-obcan-havel/videa/(21.2.2009)

• - Český lev 2008 v kategorii Dokument. (M.B)

• - Po tragické smrti Pavla Kouteckého na jaře 2006 se dokončení filmu ujal režisér Miroslav Janek se svou ženou, střihačkou Toničkou Jankovou. (DaViD´82)

• - Celkem bylo za více než 13 let Havlova "života s kamerou" natočeno přes sedmdesát hodin materiálu při devadesáti rozdílných příležitostech. Z toho pětačtyřicet na filmový pás a zbytek na videozáznam. (DaViD´82)