Smrt on-line

Smrť On-line

Smrť v priamom prenose

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2008, 97 min

Zvláštní agentka FBI Diane Lane, která pracuje v oddělení počítačové kriminality, se svým kolegou pátrá po zvrhlém internetovém vrahovi. Maniak totiž na nezrušitelné internetové stránce v přímém přenosu nechává zabíjet zdánlivě náhodně vybrané lidi. Své oběti vězní v hrůzně rafinovaných pastech, jejichž smrtící mechanismus se zrychluje v přímé závislosti na navyšujícím se počtu anonymních zvědavců, kteří internetové stránky navštíví. Každý z návštěvníků se pak stává spolupachatelem vraždy. Počítačový thriller se zamýšlí nad fenoménem násilí v kyberprostoru. Přiznám se, že to vypadalo slibně, ale výsledek je celkem průměrný, protože veškeré napětí se vytrácí už v okamžiku, kdy známe vrahovu totožnost a pak nás čeká veskrze podprůměrné finále neohrožená agentka FBI versus vrahounek, ve kterém je vítěz znám již předem. Ani Diane Lane zrovna nevypadá k světu a je znát, že z ní už asi kráska nikdy nebude. Nejzajímavější pak z tohoto thrilleru je způsob, jakým oběti zemřou a jejich vraždy jsou nápadité a velmi působivé, ale to ostatní už taková sláva není.(17.1.2009)

Celkem povedený thriller o morbiditě lidské povahy, o fascinaci cizím utrpením, o ochotě přispět svou troškou do krvavého mlýna něčí bolesti. Málo platné, máme to my svině v sobě a nemyslím, že by film byl vzdálený realitě: určitě by se na stránky se smrtí v přímém přenosu přihlásila spousta úchylů, šmejdů i jinak normálních lidí, nechyběly by cynické až kruté postřehy přihlížejících, zodpovědnost veškerá žádná. Scénář mohl trochu přitlačit na pilu, umím si představit sympatičtější obsazení, inovativnější režii... ale na druhou stranu ani nemám důvod k nějaké zdrcující kritice a plivání žluči. Film byl napínavý jak gaťky s příměsí elastanu, měl myšlenkový přesah, nenudil. Ke čtvrté jiskřičce chybí málo, možná stačilo vypustit to "ty, ty, ty!" na zlé, ošklivé piráty. 67%.(31.1.2011)

Smrt on-line je příjemný oddychový thriller. Zápletka je jednoduchá, ale docela zábavná. Nápad je solidní, ale možná se zněho dalo vytáhnout i něco víc. I přes tyhle nedostatky je Smrt on-line slušný kriminální thriller.(14.1.2009)

Kvalitativně i obsahově dost rozporuplný rozkrok mezi potenciálně zajímavým zamyšlením nad osobní zodpovědností a fascinací krví a cizím utrpením, a agitkou proti totální svobodě internetu a lá televize Fox. Lépe natočené i vymyšlené Saw, obrazově zajímavější, neduhy to ale sdílí v podstatě stejné.(6.9.2009)

Povedený thriller, inspirace u Saw je jasná. A všechno to docela funguje, velice zajímavý nápad smrtí "online", kdy o smrti vlastně rozhodnou lidé na internetu. Zajímavé. Škoda celého toho motivu, který jsem buďto nepochopil nebo to prostě byla slabota. Tenhle thriller patří k tomu lepšímu, chvílemi je to i solidní drama s dobrou atmosférou a cool "vraždami". Rozhodně si zaslouží 3 hvězdy a pochvalu. 60%(8.9.2010)