poster

JCVD

 • Česko

  Jean-Claude Van Damme

 • Belgie

  JCVD

 • Belgie

  Le rois des Belges

 • Francie

  JCVD

 • anglický

  JCVD

Komedie / Drama / Krimi

Belgie / Lucembursko / Francie, 2008, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • 3DD!3
  *****

  Van Dammův nejlepší film. Neuvěřitelný mix fikce a reality, který dává smysl a hlavně bezvadně funguje. Jean-Claude podává životní výkon (oni vůbec všichni zůčastnění hrají skvěle) a scéna, kdy se vpodstatě ze všeho zpovídá nemá obdoby. Režisér El Mechri navíc využívá neuvěřitelně sugestivní způsob snímání, které člověka úplně pohltí. Rozdělení do kapitol sice zezačátku trochu mate, ale pak už funguje skvěle. Taky je tu dost odkazů, které potěší každého správného fandu "hvězd, které zhasly" - Seagala, Chucka Norrise, anebo právě Van Damma. Diskuze ve videopujčovně na začátku nemá chybu. + Perfektní soundtrack.(12.12.2008)

 • Jeanne
  ****

  V příjemně poetické kameře a frankofonním prostředí se tentokrát neodehrává žádná Amelie z Montmarteru nebo Čokoláda, ale hravě prezentovaný kriminální příběh o několika dějstvích. Jednoduchý, ale podaný z pohledu více postav, přičemž většina z nich zahrnuje úžasnou sebeironii. Sám JCVD překvapil hereckým projevem a zklamal snad jen příliš velkými kruhy pod očima. Proč jen musejí všichni stárnout? :((27.12.2011)

 • movie
  ****

  Je velká slast, vidět svůj dětský idol znovu ve formě, ale především v dobré, na tělo napsané roli. Ikona z přelomu 80./90. let vstala z popela, dost možná se v něj promění hned svou další rolí, ale je dobré se alespoň ujistit v tom, že to skutečně byl potenciál, leč promarněný. Věřím, že při troše snahy a dobrém režijním vedení by Jean - Claude ustál i jiné role, než ty škatulkované jako "akční". V JCVD ho Mechri postavil do pozice sebezpytu, napsal mu uvědomělé repliky, zapasoval jeho roli do Jean - Claudeových aktuálních problémů a v půlce scény ho nechal vyzdvihnout nad kulisy a osamotě ho nechal unášet jeho metafyzickými myšlenkami a zpytovat vlastní minulost. Hodně silných 80%.(28.4.2009)

 • Gilmour93
  **

  Zpověď smutného karateklauna.. Vyzvracené kamerové filtry, nasvícení jak při termonukleárním výbuchu, až dojemná snaha o artový přesah, či hloupá zápletka kolem přepadení pošty jsou tentokrát druhotné a prim hrají vyjmenovaná slova po P, která kopírují Jean-Clauedovu bohatou kariéru. Pytel (boxovací), Pysk (rozseknutý), Třpytit se a Pýcha jsou už jen stínem z minulosti, nyní je čas pro Klopýtat, Pykat a Zpytovat. Některé druhy sebereflexe však mohou snadno vyvolat i reflex dávivý - kamera suplující psychoterapeuta a hromádky popela na hlavě poté, co se člověk dobrovolně probudí z vlastního snu, totiž efekt pochopení, potažmo dojmutí, navozují jen ztěžka. Mám teď jen trochu obavy, aby Svaly z Belgie začas neudělaly tu poštu v rámci publicity doopravdy..(14.5.2012)

 • DaViD´82
  ****

  Bankovní část sice krutě nudná, ale trefné takřka až satirické fragmenty z filmového zákulisí to plně vynahrazují. Ovšem ono to stejně celé stojí na jediném. Van Dammovi, který si tímhle vystavěl platinový piedestal v nadživotní velikosti a pak se na něj ještě hrdě postavil. Právem. Vyprat si své špinavé prádlo vyhaslé hvězdy takhle na veřejnosti skrze "pseudo filmovou reality show", to asi chtělo více odvahy než kolik koluje vtipů (či pravd?) o Chucku Norrisovi. Tak Jean-Claude, cos chtěl si nám řekl a teď hybaj zpátky do Bulharska natáčet další flák o nezastavitelném nukleárním vlaku. I když, pokud v tom byla aspoň špetka upřímnosti, tak bys měl spíše pověsit aktivní kariéru kopálisty na hřebík a zkusit to v jiné herecké poloze. Evidentně na to máš, ten uslzený monolog bych ti sežral i s brokolicí. A tu normálně nemůžu ani cítit, natož pozřít.(9.12.2008)

 • - Mabrouk El Mechri prozradil, že zhruba 70% filmu bylo ve scénáři a zbylých 30% byla čistá improvizace herců. (3DD!3)

 • - Magazín Time vyhlásil v roce 2008 Van Dammův výkon po Heathu Ledgerovy a jeho Jokerovy druhým nejlepším se slovy: "nezaslouží si černý pás, ale Oscara". (Eldrick)

 • - Spoiler: Zlatá deka, ktorú mal Jean-Claude Van Damme na začiatku filmu, je tá istá, ktorú dal policajt prepustenej rukojemníčke. (marciano)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace