poster

Fígle

 • Polsko

  Sztuczki

 • slovenský

  Fígle

 • anglický

  Tricks

 • slovenský

  Drobné kúzla

  (festivalový název)

Komedie / Drama

Polsko, 2007, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,267,260(11.9.2010)

 • Slarque
  ****

  Komedie je možná silné slovo, je to spíš jen mírně úsměvný film, ale už kvůli oběma mladým představitelům hlavních rolí stojí za to strávit s ním hodinku a půl času. Příběh odehrávající se doslova za humny (Wałbrzych) dělá z našeho světa mnohem zajímavější, až trochu magické místo (70%).(10.6.2011)

 • Flakotaso
  *****

  Jo, není nad to, zavzpomínat si na uplynulé léto...Sztuczki jsou opravdu báječným překvapením-mají skvělou hudbu, poetické prostředí železnice, sympatické herce a hlavně neodolatelnou atmosféru letního nicnedělání...ale přesto, přesto se toho děje víc než kdykoliv jindy. Moooc chutné.(12.9.2010)

 • mat.ilda
  ***

  A proč od nás táta odešel? - Protože si ho omotala kolem prstu jedna paní. Asi tomu tak chtěl osud. Máma měla smůlu. - A nemůžeme jí ho sebrat? Když je svět složitější, než jak ho vnímá dětská logika, musí přijít na řadu fígle a uplácení osudu... a učenlivý Stefek ho umí pokoušet - pomocí sestry se nejprve cvičí na malých číslech, aby se propracoval až k tomu vrcholnému... Film mně blízký nejen proto, že žiju nedaleko místa, kde se odehrává, ale také úsměvností a poetikou dětství s pohledem na svět, který je přece tak jednoduché změnit...(19.2.2015)

 • emma53
  ****

  Tak tohle je druhý film od Andrzeje Jakimowskeho a já přemýšlím o tom, jaké fígle používá on, že mě dokáže vtáhnout do těch svých příběhů a já v nich tak ráda zůstávám až do konce. Kromě skvělých přirozených hereckých představitelů (malý Stefek byl moc prima kluk) jsem se musela usmívat nad tím, jak byla přesně vystižená polská mentalita. Nádraží, obchůdky, pán s vozíkem a jejich typické kšeftování s auty atd. Všechno mně bylo tak blízké a povědomé jako kdybych tam už někdy byla. A taky že jo ! Do Walbrzychu jezdím několikrát za rok, takže podobnost nebyla čistě náhodná :-) Těch úsměvných chvilek tady zase tolik není, ale přesto je příjemně hřejivý určitě i díky nevtíravému hudebnímu podkresu, trochu té melancholie, teplého léta........(3.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace