Podzimní tance

(festivalový název)

Autumn Ball

Estonsko, 2007, 123 min

• bassator

43rd KVIFF 2008 - HORIZONS - Horizonty, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 2.21/282(23.8.2009)

"Zvláštní tam venku !! Takové jakoby nedodělané.." - "Je to nedodělané.." ;)(20.9.2016)

• Davson

Další splasklá bublina a film z mnoha, jehož zásadním problémem je nedostatek emocí a nemožnost empatie s postavami, protože (1) charaktery nejsou dostatečně propracovány (pokud vůbec nějak) a (2) jednotliví aktéři se vesměs chovají jako idioti. V důsledku toho film, který se pokouší být realistické drama, působící děsně vyumělkovaně, koženě a vykonstruovaně a hlavně z velké části nudí. A pár absurdně vtipných chvilek a relativně dobrá hudba už to bohužel nevytrhne.(5.7.2008)

Pod rouškou černého humoru se ukrývá trefná a neotřelá studie vztahů s pár skutečně silnými momenty. Škoda těch několika nesouvisejících "humorných" pasáží a celkové roztříštěnosti, na slabší 4* to však především díky silnému závěru přesto stačí. (43. MFF KV - 11.7.08)(15.7.2008)

• Jhershaw

Očekával jsem bizarní komedii ze sídliště, možná něco jako Lynche v postkomunistickém světe. Ale ne, je to nezábavné, skoro až hloupé, s otravnými charaktery. Celkově čtvrthodinka zábavy to zachránit nemůže.(11.7.2008)