Garáž

(festivalový název)
  • Irsko Garage (více)

Josie je taký neškodný čudák – aspoň podľa mienky susedov. Nečudo, veď celý dospievajúci život strávil ako dozorca na schátranej benzínovej stanici na periférii malého mesta v stredozápadnom Írsku. Na prvý pohľad obmedzený a osamelý. Ale aj neskonale optimistický a podľa jeho príznačného správania by sa dokonca dalo povedať šťastný. Krehký príbeh o Josieho nešťastnej snahe nájsť počas leta nejakú náklonnosť. Zdá sa, že by sa tým jeho život mohol navždy zmeniť. Špirála udalostí sa rozkrúti. (oficiální text distributora)

Martin741

Tento film je dobre sledovat, ked ma clovek optimisticku naladu, pri svetaboli to vobec nedoporucujem, realie Irska nic moc, navyse na mna dost depresivne posobila ta osarpana benzinka : 60 % ()

ratje

Doporuceni: Na tento film nechodte, pokud se prave nachazite ve stavu “vsechno je nanic a cely svet me s**e.” Po skonceni filmu se budete citit daleko hur, to mi verte. Jsem rada, ze jsem to videla v kine, protoze doma bych to tak dlouho nevydrzela a vypnula to po deseti minutach. A tim bych se vlastne ochudila o prohloubeni sve depresivni nalady... ;-) V ramci daneho zanru je to ale velmi dobre a realisticky natoceny film, sverazne postavicky a uveritelne ‘dialogy’. Celou dobu se celkem nic nedeje a zaverecna pointa je zhustena do 3 minut. Krome uvodnich a zaverecnych titulku neni ve filmu zadna podkreslovaci hudba (aspon jsem nezaznamenala). ()

Aluska88

Přirozený, upřímný, lidský a posmutnělý snímek o lidské dobrotě, laskavosti a o tom, jaké kruté následky s sebou někdy přináší to, když je člověk prostě moc hodný. Zvláště ve společnosti, kde se ochota někomu pomoci a zároveň si tak vlastně možná pomoci i sám, vykládá zcela opačnými způsoby. A nikoho nezajímá, že pravda je zcela jiná. Důležitá je přece ta pravda, kterou si lidé sami vytváří, vymýšlí, často na úkor jiného. A tak vznikají lži, nepravdy a fámy a začíná se ubližovat lidem, kteří si to zaslouží ze všeho nejméně. Jako hlavní hrdina. I really feel so sorry for him... ()