Ženská věznice (video film)

• Itálie

Anime perse

• EN název

Jail: A Women's Hell, The

Horor / Drama / Dobrodružný / Erotický

Itálie, 2006, 91 min

Bruno Mattei

• Subjektiv

Za devatero špatnými filmy, za sedmero hrůznými žánry, za patero příšernými režiséry leží království snímků tak obludných, že když o nich návštěvník vypráví neznalému, setkává se kroucením hlavou a nedůvěrou. Již jsem zabloudil do různých koutů té země a vždy se tázal, jaké že diváky láká tamější kinematografie, jaké účely si předsevzala plnit. Vznikla ženská věznice s jasnou vizí ukázat hrůzy, kterých je člověk schopen a odhalit jeho horší než zvířeckou, bestiální povahu? Má sloužit jako metadon pro nesmělé arcisadisty? Hledá čistou estetiku krve a křiku? Snaží se definovat filmové a morální dno? Po řadě odpovídám: neúspěšně, nevím, neúspěšně, úspěšně. Kdybych měl shrnout pozitiva Ženské věznice asi bych se nezmohl na víc, než konstatuji teď: vždy bylo jasné, co se na obrazovce děje. Tragické herecké výkony nadiktovaly jednoduché pokyny, snad scénáře, snad režiséra, snad mizerná paměť a schopnosti herců. Hlavní postava se jménem Jennifer je vzdorovitá a drsná, tudíž se ve všech scénách, krom asi dvou výjimek, tváří vzdorovitě a drsně. Jiná vězeňkyně, Lisa ovládá nasazovat pouze výraz zajíkavé nejistoty a obav. Bachařky nemluví, ale štěkají. Jejich velitelka si silně dává záležet na tom, aby se jevila co nejodporněji, též hrdelně štěká a střídá výraz uspokojeného násilníka s pohledem nenávistně pohrdavým. Muži jsou s jedinou výjimkou vilná, chrochtající prasátka; ukazují křivé žluté zuby, slintají, olizují ženštiny, střílejí a funí. Jejich degenerace mírně omlouvá debilní dialogy, které jim scénář (byl-li jaký), vkládá do úst. Ale co, tématem není komplexita lidské duše, ale nahota, krev, násilí. Hohohó, uřízneme ňadro a budeme z něj sát krev. Jakoby se kojit, hehe, to je psina. A zapíchneme nůž ženě do pochvy. Haha, chápate? Nůž v pochvě! To se smějeme. V pochvě. Co mají ještě úchylní burani rádi? Zápasy v bahně? Bičování? Ošklivé spodní prádlo? Znásilňování? Bobříky? Uřezávání jazyků? Zohavené mrtvolky? Ponižování? Zavírání do klecí a pouta? Zpomalovačky, které nevybízí k větší účasti s trpícím, ale směřují k tomu, abyste si to mohli užít a nepřišli jste o ejakulaci? Jasan! Jenom nevím, jestli někomu ten happyend nezkazil radost. Soudě podle jednoho oslavného komentáře asi ano. A to jsem se ani neptal po tom, jak je možné, že nedostupné vězení hluboko v džungli sousedí s velkým bordelem pro místní smetánku, v níž je stoprocentní výskyt těch nejhorších bastardů lidské rasy. Dokonce ani nebudu rozebírat technickou stránku věci a spokojím se jen s pár výsměšky. V jedné scéně mučení a křepčení kolem nebohé vězeňkyně se zdá, že jeden herec neví, zda-li se nachází v záběru, napůl dál hraje a napůl pohledem žádá pokyny, co dělat. Má věru proč, rám ho vertikálně řeže na dvě půlky. Střih jakoby smazával vývoj posledních sto let a vracel se do počátků kinematografie. Jedna scéna z pronásledování, jeden čas, dvě místa = dvěma různým časům odpovídající osvětlení. Opravdový humus.(27.6.2011)

• Pilda17

Takovou kravinu už jsem pěkně dlouho neviděl... Herecké výkony o ničem.. Děj o ničem.. Pořád samý nahatý ženský (hnusný).. Přišlo mi to jako fetish porno pro největší úchyly co znám.. To je silný kafe i pro mě..(4.2.2010)

• giallo

Co se v mládí nenaučíš, tak ve stáří už tuplem ne a pro Bruna to platí dvojnásob. Osvědčený trash maker a amatér Bruno Mattei opět servíruje jeden ze svých výtvorů. Nechybějí osvědčené trade marky jako příšerný herecký ansábl, sra****dní triky a vymazlený scénář. Původně jsem chtěl dát za to nechtěné pobavení dvě *, ale za to neskutečné vykrádání Hornera (Vetřelci), Silvestriho (Predátor), Fiedela(Terminátor) a nevím koho ještě hvězdu bez milosti dolu!!! Tohle si legendy nezaslouží!!!(10.2.2010)

• Hunter2222

Je to fakt veľmi slabý film. Ale môžete to brať aj tak, že sa na ňom budete zabávať. Veď herecké nevýkony sú tak úbohé, že hodnotiť ich nemá vôbec zmysel (Hlavne, že ukázali cecky a piče). Dialógy nie sú ani stupídne, ale keď sa nad nimi zamyslíte, tak vám dojde, že ani tie nedávajú veľký zmysel. K tomu, film nemá prvú hodinu absolútne žiadny dej, proste nuda. Potom prichádza poľovačka, kde môžme vidieť pár vydarených gore efektov, ale ti sú dobré iba na mŕtvych telách. Ak sa niečo krvavé deje so živou postavou je to hrôza. Ale z filmu sa dá aj niečo naučiť. Napríklad, že z jednohlavňovej brokovnice sa dá bez prebitia vystreliť až šesť krát...(13.5.2010)

Škoda že Mattei nepřitlačil na pilu, i když tady je více nahotinek tak třeba Matteiho zombie kolekce je o dost zábavnější. Naneštěstí vím kdo je pán režisér takže jsem věděl do čeho jdu, jeho starší filmy jsou o dost lepší ale není to tak špatné. Jen nevím co Mattei vidí na Yzonové, protože nijak sexy mi rozhodně nepřijde.(31.7.2011)

Protože Matteiovu tvorbu docela dobře znám, čekal jsem trash jako řemen... a přesně to jsem dostal... První hodinka, kdy sledujeme hromadné sprchování (hodně škaredé nahé ženské), tvrdé tresty za jakýkoliv prohřešek (jo, hlavní bachařka je sadistická svině, vlastě stejně jako ostatní bachařky) a bandu úchyláku v bordelu, kde vězenkyně pracují, je tak trochu o ničem... Ale pak se několika ženám podaří utéct a to začne to pravé maso, se kterým jsem byl naprosto spokojený... Nebýt zbytečného happyendu dal bych i za čtyři, takhle za tři...(27.4.2010)

• veronikav

Tak tohle ne ! Filmy tohoto typu úplně nesnáším. Nahodit kupu nahatých zneužívaných ženských a když už to začíná být nuda -tak přidat kupu krve a bandu sadistů :-( A ten "dojemný" závěr ? :-)) Nikdy víc :-((12.2.2010)

• kaposlav

Zámer tvorcov bol natočiť strašný film z väzenského prostredia. No horor to snaď bol, ale mne to nepríde erotické a už vonkoncom nie dobrodružné. Herecké výkony su priam strašné, ale čakal som to.(10.2.2013)

• FFINS

Ani jsem to neviděl.., a ani nechci..!! Udělalo se mi zle jen z traileru.. Takže ať jste/nejste milovníkem horroru tak na tohle se radši nekoukejte, je to film proti filmům.. (néni film-maximálně tak nechutný fetish porno)(27.2.2011)

• SOLOM.

Hodně slabý Matteiův kousek, který je ovšem pořád o ten pomyslný stupínek lepší než jeho poslední dva zombie filmy. Příznivci nahých těl a céčkových gore efektů budou asi nadmíru spokojení, ale jinak je tenhle film celkem o ničem. Kromě režisérovy dvorní herečky Yvette Yzon a jejich předností toho tady k vidění moc není.(1.3.2010)

Nekompromisní italský trasher Bruno Mattei servíruje klasický WIP v čele se svou dvorní herečkou posledních let Yvette Yzon, která se v doprovodu dalších dívek ocitne vě věznici hluboko v džungli, kde vládne sadistická dozorkyně spolčená s provozovatelem nočního podniku, přesněji bordelu, ve kterém se zákazníci se svými požadavkami neodmítají. První polovina exploitu se odehrává převážně ve věznici, kde Mattei nešetří nahotou a valí do diváka scény hromadného sprchování jak o život. Snímek se začne lámat, když vybrané dívky putují do nedalekého bordelu, kde si od partičky stálých zákazníků okusí zač je toho loket, mlácení, spoutání či mučení za pomoci hada který si lebedí na dámských genitáliích. Mezitím sadistická dozorkyně vykonává extrémní tresty v podobě bičování či zavírání do klece téměř celé poneřené do vody s předchozí, již smrtí vysvobozenou, potrestanou vězeňkyní. Režisér rozehrává opravdová jatka až když se dívky pokusí o útěk, který si jim naskytne po uspokojení partičky prasat včetně majitele bordelu. Chuť svobody však zanedlouho zhořkně neboť útěk byl až podezřele snadný a mění se na plánovaný lov, který si hodlají užít naši staří známí bordeloví zíkazníci. Brutální závěrečnou jízdu lehce pokazí přeslazený konec. Podtrženo sečteno, u mě za tři hvězdy.(4.2.2010)

• cariada

Mimo neustálé nahoty a spousty bobrů tam není na co koukat. Atmosféra jak si šla kolem hodně daleko.(20.4.2013)

• Ragdoll

Po čtyřiceti minutách jsem to vzdal, tohle by dokoukal opravdu jen úplný debil. Vlastně se docela divím, že tomu hovadu, co tohle natočil, nedali úplný zákaz styku s lidmi, dvaceti čtyř hodinový dozor a pravidelná sezení s psychologem. Naprostá sračka, něco tak odporného jsem snad ještě nikdy neviděl. Ale co se dá čekat od filmu, kde je nejčastěji používaná fráze věta „Pohni prdelí, čubko“! Kdo hodnotí jinak než odpad!, by se měl okamžitě odhlásit, zničit svůj účet, zapomenout, že vůbec existuje pojem kinematografie a chodit na každodenní prohlídky k neurologovi! 0%.(3.12.2011)

• Diego

Stydim se za to, ze v tomto století je někdo schopný natočit takový film. Každý, kdo dá víc jak odpad, je úchyl :)(9.2.2010)

• Tuax

Hodně nechutná a brutální záležitost. Měl jsem co dělat to dokoukat, z tohohle je člověku pěkně zle, jak je to odporné. Navíc je to točené tak podivnou kamerou, že to pomalu vypadá jak telenovela. Herecké výkony tam nejsou žádné. Kostýmy jsou ulítlé když například dozorkyně mají stejnou obuv jako vězeňkyně. O jakékoliv logice nebo smysluplnosti v ději zde nelze mluvit. Příšerný film i co zpracování, nejen tím co předkládá za obsah. Fuj. Odpad nikdy nedávám, je mimo stupnici, takže nejnižší hodnocení jedna hvězda. 1/10(11.6.2010)

• folklorman

Typický Bruno Mattei. Zhruba posledních deset let života věnoval k natáčení různých vykrádaček - slavných filmů. Tyto filmy byly natáčeny způsobem a kvalitou (úrovně) telenovely. Ženská věznice nijak nevybočuje z podprůměrnosti posledních realizací. Opět se jedná o stupidní a špatně natočenou NEpodívanou. Herci zase podali ten nejpřesvědčivější výkon, který vykreslil jejich normální demenci. S označením kvality gore efektů bych nejraději zašel někam na konec abecedy. Tu jednu hvězdičku dávám za nějaké ty kozy.(16.11.2010)

• zdenny

Já si myslím, že dát tomu prostě "odpad" je hovadina. Tento film v sobě něco měl, přestože byl tak strašně amatérský. Rozdělil bych jej na dvě poloviny: část vězeňská (jakoby drama) a část lovecká (survival horror). Ta druhá se mi líbila víc, nebyla zase tak úplně hrozná a navíc ta nelidská bestialita dokázala zakrýt skutečné logické chyby. Vězeňská část byla opravdu k smíchu: chování bachařek, chování vězenkyň - prostě by to vydalo na hodně dlouho. Jen krátce: pořád stejná směna dozorkyň znamenala, že v této věznici se pracuje nepřetržitě a dozorci se prostě ve službách nestřídají anebo to prostě znamená, že nebyly prachy na další "herce". Navíc ukažte mi bachaře, který by chtěl každou šichtu týrat vězně, musel by to být vyšinutý blázen. Ale takový je tento film. A protože je takový, jaký je, skutečně se nezabývám milionem nedostatků, kterým disponuje, nýbrž se spíš snažím nalézt důvod a motiv, proč pan režisér takové sračky točí.(24.11.2010)

• Martyna

Viewer's hell. První půlka je ultradementní brak, hodnej maximálně ironickýho šklebu. Působí to dojmem, že někdo navlekl (bývalý) pornoherečky do vězeňskejch mundůrů a nechal je hrát ve filmu zhruba stejně dějové bohatém a dialogově vychytaném jako jejich předchozí štace. Druhá půlka je ultradementní brak pro sadistický úchyly, a tady už to přestává bejt legrace.(4.11.2011)

• werewolf69

Je to hlúpa, nezmyselná sračka! Ale myslím že tento film bol vytvorený pre uchylov a tým predsa až tak na kvalite nemusí zaležať :-) Pre mňa to bola asi ta najväčšia sprostosť akú som v poslednom čase videl.(5.5.2010)

• Mr.47

Je opravdu neuvěřitelný na jaký sračky se musím díky doporučení známých dívat! Už od prvního záběru mi bylo jasný, že bude hodně zle protože to vypadalo, že kameramana autoři přetáhli ze štábu nějaké latinskoamerické telenovely. Ze začátku se při násilných scénách nešlo moc do detailu a např. zranění způsobené důtkami vypadá jako kdyby dotyčná uklouzla a lehce si sedřela záda. Jinak jsou mi servírovány zástupy sprchujících se vezenkyň a já se hryžu nudou a říkám si, že s takovou si tu ruku uhryžu až po loket. Zlom přichází v momentě, kdy si naše hrdinky myslí, že mají vyhráno a ocitají se v lese. Tady se skupinka pronásledovateů opravdu urve ze řetězu a začíná to prvé peklo, za které tomuto paskvilu dávám aspoň 1*.(10.5.2010)

<< předchozí 1 2 3