Turnaj zabijáků

The Tournament

Vojna zabijakov

Akční / Thriller

Velká Británie, 2009, 95 min

Naprosté maso. Nato, že jde o béčko, čumím . . . wow . . .(30.3.2010)

Už úvodná scéna vám prinesie peknú (trochu krátku) dávku krvavej akcie, takže už na začiatku budete mať vyšší tlak než je zdravé. To isté platí i o ďalších scénach, ktoré sa čím ďalej tým viac stupňujú, každou sekundou na kameru vystriekne viac krvi, každou minútou sa mŕtvoly budú znásobovať a Scott Mann na nás valí jednu (svojim spôsobom) originálnu akčnú sekvenciu za druhou. Ak sa vám páčil film The Condemned, bude sa vám páčiť aj tento film. Nieje síce na krásnom ostrove ale ja to beriem ako voľné pokračovanie, lebo ide o to isté. The Tournament je príjemný a zároveň aj trocha zábavný počin, ktorý sa oplatí vidieť.(9.11.2013)

• Isherwood

Téměř dva roky čekání na… totální průser! Retardovaný scénář se vzhledem k námětu dal čekat, ale tak bezkrevný výsledek z té dobře nahozené zápletky s takovým (!!!) obsazením je nehoráznost! Mannův rutinérský přístup, který na sebe nabaluje tu více, tu méně úspěšné kopie kdejakého akčního braku, na nějž padá prach v půjčovnách, pohřbívá byť jen náznaky všeho, co by mohlo vydat na kvalitní béčko. Navíc v tom koncentrátu debility příliš vyskakuje dekadentnost děje, kdy vlastně máme fandit obyčejným vrahům a jednomu padlému, ukňouranému knězi, který hledá spásu na dně flašky chlastu. Není v tom nadsázka, není v tom drsnost, nejsou tam hlášky. Až na bitku Adkins vs. Hu, perfektního Iana Somerhaldera a s přivřením oka přestřelku v baru, je to jeden velký ‚unfuckingbeliveable boring piece of shit‘.(16.10.2009)

Cheesy béčko, jehož scénář nějáký fanda musel vyhrabat v šuplíku staré zaprášené skříně z 80-tých let. Hadráckého Roberta Carlyla tu moc pěkně doplňuje fešná Kelly Hu (konečně nějáká hlavní role) a megazabiják Harlow Vinga Rhamese. Dokonalých momentů s někdy i nevídanými nápady je tu opravdu požehnaně. Taková scéna v baru musí vykouzlit úsměv na rtech každého fandy béčkových akčních filmů. Scénář jinak samozřejmě stojí za houby, ale to jsme snad všichni čekali, ne? P.S: Ian Somerhalder tu podává výkon své kariéry. Tak ujetého, zvrhlého a zatraceně sympatického psychouše jsem naposledy viděl u Brada Pitta v KALIFORNII a to už je hodně dávno. Moc pěkně užité 3*.(20.10.2009)

Slušné fan-řemeslo s dementním scénářem a úděsným Carlylem. Mám toho spoustu proti (vydalo by to na hodně dlouhý seznam), ale těch cheesy momentů a celých scén (bar!) je tu tolik na jednom místě, že se pod tři nedostanu. Béčko jako prase se vším všudy a vybuchujícími těly navíc.(16.10.2009)

• - Spoiler: V úvodu filmu vypije kněz (Robert Carlyle) po ránu kávu se sledovacím čipem a po závěrečné honičce po přibližně 22 hodinách jej vyzvrací. Po také době by ale už čip opustil trávící soustavu a putoval střevy. (Thommy91)

• - Ian Somerhalder a Kelly Hu, ktorí hrajú vo filme vrahov, si spolu zahrali upírov v seriáli Upírske denníky (od r. 2009). (misterz)

• - Náklaďní vůz, který Joshua Harlow (Ving Rhames) ukradne před strip klubem, je česká „Liazka“. Ve scéně, kdy jde Lai Lai (ZhenKelly Hu) do hotelu, pak cestu přejede Škoda Fabia. (Schlumpf)