Turnaj zabijáků

The Tournament

Vojna zabijakov

Akční / Thriller

Velká Británie, 2009, 91 min

Slušná akční jízda na téma "kdo přežije vyhraje" tentokrát v anglických ulicích. Některé slušné akční scény, (převážně "terminátorská" automobilová honička) dostatek násilí, (vybuchující lidi, litry krve na stěnách, ustřelené končetiny) a rozumná filmová stopáž zaručují, že film divák přežije ve zdraví i když to je strašná blbost obydlená hroznými herci.(8.3.2010)

Nebyt otravneho Carlyleho, scenara, kde logika sceny nasledujucej okato popiera scenu predchadzajucu a uz tradicneho povzdychu nad tym, ze Adkinsa vie naplno zatial vyuzit iba Isaac Florentine, tak to mohla byt nadupana jazda. Takto to ostava na jedno pozretie obstojne, nenudiace a obcas dokonca aj atmosfericke B-cko.(25.10.2009)

• Lateef

Po přečtení Isherwoodova komentu jsem měl sto chutí sebrat se, odjet do Anglie, najít Scotta Manna a malíkovou hranou pravé ruky mu rozsekat krční obratle. Po shlédnutí nikam nejedu, né že by to tedy stálo za ty dva roky čekání, ale zase takovej průser to není. Můžu hned teď jmenovat asi pět fakt dobrých (zapamatovatelných) momentů, přičemž záběr Rhamese odcházejícího vstříc městu, nad kterým se povalují bouřkové mraky, je opravdu výživný. Musím přiznat, že ona proklamovaná bitka Adkins vs Hu mě příliš nezaujala, alespoň jeden kop z kategorie pološílených tu chyběl. Znovu mě naopak velmi příjemně překvapil opičák Sebastien Foucan a jeho dynamické a obratné pronásledování policejního auta. Celé se to plácá v ukázkově béčkovém bahně, ze kterého se Mannovi podařilo vylovit tu a tam nějaký ten povedený okamžik. A taky Iana Somerhaldera.(17.10.2009)

• Xmilden

Ani sem nemusel číst zdejší komentáře, abych okamžitě rozpoznal noční automobilovou "Terminátoří" honičku. Celý zbytek filmu je cítit totálním béčkem, nápad mírně originální, herecké výkony neexistující. Jen řežba řežba a řežba. Takže v tomhle si film svou úlohu plní na jedničku. Mírně jsem fandil Scottu Adkinsovi a hlavně Sebastienu Foucanovi. Kteří byli vskutku nápadití. Bohužel tvůrci nechali podle očekávání vyhrát mohutného Vinga Rhamese, který není rychlý a navíc není problém se do něj trefit. Ať si tedy udělá každý obrázek sám zda-li by měl 120 kilový pořez šanci v přestřelkách.(22.4.2010)

Slušné fan-řemeslo s dementním scénářem a úděsným Carlylem. Mám toho spoustu proti (vydalo by to na hodně dlouhý seznam), ale těch cheesy momentů a celých scén (bar!) je tu tolik na jednom místě, že se pod tři nedostanu. Béčko jako prase se vším všudy a vybuchujícími těly navíc.(16.10.2009)

• - Ian Somerhalder a Kelly Hu, ktorí hrajú vo filme vrahov, si spolu zahrali upírov v seriáli Upírske denníky (od r. 2009). (misterz)

• - Náklaďní vůz, který Joshua Harlow (Ving Rhames) ukradne před strip klubem, je česká „Liazka“. Ve scéně, kdy jde Lai Lai (ZhenKelly Hu) do hotelu, pak cestu přejede Škoda Fabia. (Schlumpf)

• - Spoiler: V úvodu filmu vypije kněz (Robert Carlyle) po ránu kávu se sledovacím čipem a po závěrečné honičce po přibližně 22 hodinách jej vyzvrací. Po také době by ale už čip opustil trávící soustavu a putoval střevy. (Thommy91)