Turnaj zabijáků

The Tournament

Vojna zabijakov

Akční / Thriller

Velká Británie, 2009, 95 min

Mám slabosť pre Kelly Hu. Aj vďaka nej som ochotný akceptovať zápletku s farárom, ktorý sa omylom ocitne na turnaji zabijaov (a Carlyle je pre tento žáner fakt úplne mimo). Pravdou je, že z bitiek je zaujímavejšia len malá eskapáda s Adkinsom. Ale aj ostatné súboje sú znesiteľné a prestrelky sú slušne natočené. A hlavne sa tu dobre pracuje so zabijakmi - dej sa sústredí len na pár tých zaujímavejších, ostatní rýchlo umierajú. Takto som si predstavoval ZABI, LEBO BUDEŠ ZABITÝ...(24.10.2015)

Standardní akce, která má spád, děj, i nějakou tu myšlenku a dobře se na ni dívá. Oddychovka se vším všudy. 70%(17.4.2010)

• Pejpr

Moc se mi líbil námět, ale film má opravdu velmi mnoho nedostatků, které ho zbytečně sráží. Ať už se jedná o postavu kněze nebo naprosto zbytečný příběh. Stačilo by málo - nenechat postavy mluvit a nechat původní myšlenku dojet do konce bez dějových zvratů a vsadit na čistou akci. Bohužel se to nestalo, a tak vznikl film, který je plný soucitných zabijáků z Amnesty s kontradickými vnitřními motivacemi.(11.10.2016)

Je to dosť dobrý akčný film so skvelým obsadením. Má výborný príbeh o tridsiatich najlepších nájomných zabijakoch sveta, ktorí sa zúčastnia turnaja, kde posledný preživší vyhráva desať miliónov dolárov, pričom na celú akciu majú len jeden deň. Lenže turnaja sa nedobrovoľne zúčastní aj obyčajný farár a tak sa ho čínska vražedkyňa rozhodne chrániť. So spracovaním som nadmieru spokojný, ako to už býva, tento už viackrát použitý príbeh prakticky neponúkne nič nové, ale hlavné je, že sa tu stále niečo deje, keďže kvôli typu príbehu tu stále niekto po niekom ide a tak sú medzi akciami len minimálne prestávky, ktoré sú tiež vyplnené celkom slušne. Veľkou výhodou je v rámci zabijakov skvelé herecké obsadenie, Kelly Hu konečne v hlavnej úlohe nejakého akčného filmu, výborný Ving Rhames, poteší Sebastien Foucan so svojim atletickým štýlom, zaujímavý Ian Somerhalder, len škoda minimálneho využitia Scotta Adkinsa a tiež postava farára síce nie je zlá, ale sem sa predsa len až tak moc nehodí. Akcie je tu plno a je celkom vydarená. Je slušne rozmanitá, hlavne kvôli typom zabijakov, z ktorých sa niektorí špecializujú na bojové umenia, parkour alebo strelné zbrane rôznych kalibrov a tak sa tu nájdu rôzne súboje jeden na jedného, väčšie alebo menšie prestrelky a aj vydarené scény s dopravnými prostriedkami. A veľkým plusom je aj dosť slušná drsnosť, je tu plno krvi a nechýbajú ani odstrelené častí tiel, obzvlášť hlavy a niekoľko úplných deštrukcií celých tiel kvôli miniatúrnym výbušninám. A nie sú to žiadne digitálne efekty, ale pravá ručná práca. Len škoda občas trochu horšieho strihu, ale nie je to nič vážne. Najviac sa mi páči celá časť v kostole so súbojom Kelly Hu a Scotta Adkinsa, prestrelka v bare, v ktorom sa stretne deväť zabijakov alebo naháňačka s policajným autom. A mimo akcie ma asi najviac zaujala originálna spoveď na susediacich WC. Réžia a technická stránka sú v rámci rozpočtu až prekvapivo dobré, film vyzerá výrazne drahšie ako v skutočnosti je. Síce pár prvkov sa tu ešte určite dalo vylepšiť, hlavne Scott Adkins mal mať určite väčšiu úlohu, ale inak je to príjemný akčný film s množstvom drsnej akcie, kde sa nudiť nedá. Objektívna kvalita filmu- 67%, film sa páči mne na 77%.(20.10.2009)

• Malarkey

Nezávidím těm, co na tenhle film čekali bůhví kolik let. Asi bych se z toho výsledku posral zlostí.(20.12.2011)

• Kelly Hu

• - Ian Somerhalder a Kelly Hu, ktorí hrajú vo filme vrahov, si spolu zahrali upírov v seriáli Upírske denníky (od r. 2009). (misterz)

• - Spoiler: V úvodu filmu vypije kněz (Robert Carlyle) po ránu kávu se sledovacím čipem a po závěrečné honičce po přibližně 22 hodinách jej vyzvrací. Po také době by ale už čip opustil trávící soustavu a putoval střevy. (Thommy91)

• - Náklaďní vůz, který Joshua Harlow (Ving Rhames) ukradne před strip klubem, je česká „Liazka“. Ve scéně, kdy jde Lai Lai (ZhenKelly Hu) do hotelu, pak cestu přejede Škoda Fabia. (Schlumpf)