Lovci draků

Francie / Německo / Lucembursko, 2008, 80 min

Frédéric Lenoir

Klaus Badelt

Philippe Delarue

Verím, že tvorcovia tohto animáku mali určite vyššie ambície, ale aj keď sa ku kvalite Pixaru snažili dotiahnuť, snaha nevyšla. Napriek tomu považujem tento animák za jemne nadpriemerný , s podarenými postavičkami, dobrou hudbou a určite niesom sám , komu v určitých momentoch pripomenul Cameronov Avatar. 65%(14.6.2010)

Vynášet do nebes Jak vycvičit draka a Lovce draků odepsat jako lacinou, nezábavnou, o dva roky dříve (hehe) natočenou kopii? Ale no tak, no tak. Lovci draků jsou plnohodnotný animák pro celou rodinu, a pokud jde o mě, mají i podstatně snesitelnější a v rámci možností neokoukaný a nesentimentální příběh, který občas ozvláštní chování postav, jaké bychom v „pohádce“ rozhodně nečekali (myslím tím především umírání a závěr se zlaťáky). Děj se navíc odehrává v úchvatném světě tvořeném létjaícími, bortícími se kontinenty (levitující hory z Avatara… jenže před Avatarem), na nichž se animátoři vyřádili tak, že výsledek jejich práce – obzvlášť na Konci světa – bere dech. Ústřední postavy jsou sympatické, draci mají skvělý „design“ (ohnivá prasata), akčním scénám nechybí nápaditost, Badeltův soundtrack se tomu Powellovu z výše zmíněného filmu také přinejmenším vyrovná… Je škoda, že se Lovcům nedostalo takové pozornosti. Zasloužili by si ji.(25.6.2012)

Nádherná animace , celou dobu jsem si to zpracování uživala . Postavy přirozené , děj zajímavý a i sem tam nějaký vtípek byl a tak to má být . Kdo má rád sci-fi a fantasy všeobecně , tomu se bude pohádka určitě líbit(25.5.2015)

Lovci draků mají velký potenciál, díky tomu se na ně dívá jakž takž dobře. .. Ale hlavně, Dragon Hunters vypadají jako prvotní lehce nepovedený díl od světoznámého Jak vycvičit draky. .... HODNOCENÍ: 50% (3*)(15.8.2015)

• Premiere_*

Nevyrovnaná pohádka, která neví, jak a koho by vlastně chtěla bavit.(3.6.2008)