Lovci draků

Frédéric Lenoir

Klaus Badelt

Philippe Delarue
  • Nettrass

Draka už jsem několikrát ulovil. Ale potěšení jsem z toho neměl...(4.4.2012)

• mae-geri

Lovci draků jsou určení spíše pro mladé publikum, ale občas i starší si přijdou na své. Animace se mi líbila a i hudba k filmu pasovala, ale jako celek to bylo opravdu hodně psychicky nenáročné a pro dost lidí tudíž ztráta času.(14.9.2008)

No trošku mě to zklamalo, čekal jsem originální(dostal jsem), zábavnou(no moc jsem nedostal) a příjemnou(heh) pohádku se sympatickými(trochu jsem uklouzl) postavami. Bohužel dostal jsem průměrnou rádoby pohádku která mě vůbec nebrala. Ale pár scén mě fakt pobavilo a byly příjemné, ale příště prosím tvůrci udělejte něco více zábavného.(18.4.2011)

Musím říci (či vlastně napsat). že na nějaký tvrdší droze by to bylo za plných pět hvězdiček. Ovšem nešlěhnul jsem si já, nýbrž páni animátoři, tudíž díky poletujícím králíčkům alespoň za tři :o)(1.11.2008)

Vynášet do nebes Jak vycvičit draka a Lovce draků odepsat jako lacinou, nezábavnou, o dva roky dříve (hehe) natočenou kopii? Ale no tak, no tak. Lovci draků jsou plnohodnotný animák pro celou rodinu, a pokud jde o mě, mají i podstatně snesitelnější a v rámci možností neokoukaný a nesentimentální příběh, který občas ozvláštní chování postav, jaké bychom v „pohádce“ rozhodně nečekali (myslím tím především umírání a závěr se zlaťáky). Děj se navíc odehrává v úchvatném světě tvořeném létjaícími, bortícími se kontinenty (levitující hory z Avatara… jenže před Avatarem), na nichž se animátoři vyřádili tak, že výsledek jejich práce – obzvlášť na Konci světa – bere dech. Ústřední postavy jsou sympatické, draci mají skvělý „design“ (ohnivá prasata), akčním scénám nechybí nápaditost, Badeltův soundtrack se tomu Powellovu z výše zmíněného filmu také přinejmenším vyrovná… Je škoda, že se Lovcům nedostalo takové pozornosti. Zasloužili by si ji.(25.6.2012)