Lovci draků

Francie / Německo / Lucembursko, 2008, 80 min

Frédéric Lenoir

Klaus Badelt

Philippe Delarue

No páni riadny futuro-fantasy záhul a k tomu ta vyšperkovaná animácia.(1.5.2011)

Musím říci (či vlastně napsat). že na nějaký tvrdší droze by to bylo za plných pět hvězdiček. Ovšem nešlěhnul jsem si já, nýbrž páni animátoři, tudíž díky poletujícím králíčkům alespoň za tři :o)(1.11.2008)

Moc teda nechapu to nizky hodnoceni, ja se celou dobu dobre bavil. Dobrej a na animac originalni pribeh, kterej je kolikrat docela napinavej a misty i drsnej, pokud budu jako meritko brat srovnani pouze s animacema. Navic ma film jen 70 minut a dobrou pulku z toho zabiraj souboje, takze nuda fakt nehrozi. Obzvlast, kdyz hraje paradni hudba a navic je furt na co koukat, nepratele jsou dobry a celej ten fantasy svet vypada tak trochu postapokalypticky, kdy vsude ve vzduchu litaj zniceny domy, stromy, kusy zeme atd. a dokonce i neco, co tvurci vydavaj za kapustu. Navic film chce jen bavit, takze nejaky veliky poucovani taky nehrozi, krome tradicniho vyvoje postav, kdy se hlavni vychcanek pouci. Jinak sestava charakteru je docela typicka, namakanej dobrak, jiz zminenej hlaskujici vychcanek, otravna ukecana holka a pak nejakej zmutovanej pes, co chcije ohen a jehoz pritomnost sem moc nepochopil. Jedina slabina filmu tak je nic moc animace, ale neni to nic extra hroznyho a nijak to nerusi.(2.6.2009)

Ponurá hudba a možná i děs působí na diváka hned od prvních vteřin příběhu. Možná proto je nevhodný pro děti do dvanácti let. CITÁT - Nebojím se tě, příšero, mé srdce je průzračné jezero.......... Skoro smutný příběh plný dobrodružství, kdy Gwizdo, Lian-Chu a Hector se vydávají za rytíře, aby měli peníze na obživu. To se jim stává osudným a jsou zaplaceni a vysláni na výpravu aby zabili draka. Ten se každých dvacet let probudí a pustoší velká území. Pálí, zabíjí a plení. Lian-Chu se s ním již jednou setkal, když byl malý. Drak mu sežehl jeho vesnici a usmrtil rodiče. A tak se hlavní hrdina i z přáteli vydávají na nebezpečnou cestu. CITÁT - Jděte do jeho království, k doupěti, které je západním směrem od konce světa a zabte ho........ Nádherná a hororová pasáž je ta, kdy Gwizdo čte Zoe pohádku o Stříbrném rytíři. ..........ze šupin mu stékala krev dětí, které právě sežral (ne ten rytíř, ale strašné zvíře ze Stinného doupěte)....... Nedivím se, že je tak divoká, když čte tohle, povídá Gwizdo. Příběh se odehrává v jakési jiné realitě, nebo dimenzi. Jsou tu vzdušné mosty, létající ostrovy, podivná zvířata, draci a sem tam se mihne i něco pozemského, jako třeba velká Čínská zeď. Je to nádherný svět, skoro jako v pohádce. Ale život není pohádka a ve skutečném světě se prostě umírá. A kdo nemá strach ze Smrti ? Okolo 50 minuty je nádherná scéna z Gwizdou na letícím kusu kamene. Scéna trvá asi pět minut a je podpořena naprosto perfektní hudbou a posléze i ozvučením. Síla. CITÁT - Vypadám snad jako hrdina týhle pohádky ?......... Pak se to vše začne dramatizovat, teda ne že by to už nebylo dost dramatické, ale ještě to jde víc. CITÁT - To je má, noční můra !!??.......... Zvuk a hudba - Bruno Seznec a Jean-Marc Lenfretien. Visuální efekty - Emilienb Dessons. Je tu prostor pro humor, ale v celém příběhu ho moc není a převážně se o něj stará "divný pes" Hector. Prostě za pět. ...strč si peníze někam, kde není sluníčko........(27.5.2012)

Dávám sice 4*, ale jsou úplně jiné než u většiny ostatních filmů. Nechápu, proč tu všichni nadávají na animaci… Je sice trochu otravné, jak to obří tělo nesou nožičky silné jako pletací jehlice, ovšem i to má své kouzlo. Lehká pochmurnost levitujícího postapokalypticky laděného světa elegantně kontrastuje s šílenými charaktery postav - včetně naprosto zbytečného rádobypsa, kterého jsem toužila poslat do nejbližší čínské restaurace od první chvíle, co promluvil. Naopak draci byli celkově výborní a hudba krásná. Naivní a přeslazený konec mi připomíná fiktivní svět ze sci-fi románu Nanečisto od mého oblíbeného ruského spisovatele Sergeje Lukjaněnka. Tento svět se jmenoval Nirvána a ve vzduchu tam bylo obsaženo určité procento rajského plynu, takže se všechno zdálo krásňoučké a roztomiloučké, travička byla zeleňoučká a ti maličcí bělouncí králíčci přímo vybízeli k pomazlinkování… Tfuj. Je to zkrátka úplně stejné jako jiné průměrné animáky, ale těžko bych našla nějaký, který je zároveň tak jiný. Mně se to prostě líbilo. 75%(2.4.2012)