Lovci draků

Frédéric Lenoir

Klaus Badelt

Philippe Delarue
  • boshke

Plus a jednu pofidérní hvězdu za okulahodící grafiku prostředí, mínus za zbytek. Žádné štráchy s vysvětlováním a uváděním do děje. Pouze "vítej v tomto divném světě, je potřeba zabít draka". Tečka. Všechny postavy nesympatické a škaredě ztvárněné, dialogy otřesné, záporáci nadmíru děsiví; při projekci jsem často přemýšlel nad cílovou skupinou filmu, protože pro děti to určitě nebylo (minimálně bych nechtěl, aby se moje dítě na takovou děsivou sračku dívalo). Alespoň že ta stopáž je střízlivá, ač i tak se to zdá do závěrečných titulků jako věčnost. Opravdu ne... 10%(24.10.2010)

No trošku mě to zklamalo, čekal jsem originální(dostal jsem), zábavnou(no moc jsem nedostal) a příjemnou(heh) pohádku se sympatickými(trochu jsem uklouzl) postavami. Bohužel dostal jsem průměrnou rádoby pohádku která mě vůbec nebrala. Ale pár scén mě fakt pobavilo a byly příjemné, ale příště prosím tvůrci udělejte něco více zábavného.(18.4.2011)

Ani neviem prečo dávam priemerné hodnotenie, keď sú ostatné animáky podstatne lepšie. No predsa tu nebola až taká tragická animácia. Obsahovo slabšie, ale stále si drží film niaky štandard. Postavy sa mi moc nepáčili, chýbala im šťava. V závere bol skvelý, monštrózny drak. Za ten krátky čas som sa našťastie nestihol nudiť. Žmúrim oboma očami a dávam tri hviezdy. 48%(31.3.2011)

Mnohými kritizovaný animovaný film, který se zdá být nepochopen. V kouzelném světě pohádkové říše, jakoby rozervané na kusy dávným řáděním draka Světožrouta, se odehrává příběh ideálů, odvahy a statečnosti, jež stojí proti vypočítavosti, zbabělosti a nízkosti. Pozoruhodně pojatá animace s úžasnými detaily a skvělá hudba doprovází toto pohádkové vyprávění o putování, procitnutí a hrdinství. Lian-Chu, jako pravý hrdina s velkým srdcem, je symbolem sebeobětování v téměř ztraceném boji, který je zakončen vítězstvím dobra nad absolutním zlem.(30.10.2011)

,,Jsou tu draci! Budou rychlý prachy! 2 draci + noční přirážka to dělá….“ Zajímavá animace, zajímavý svět prazvláštních draků, několik bezva nápadů a povedená trojice lovců. Nebo je to jen skupinka šašků? Akce, která hlavně díky hudbě K. Badelta chytá i pro dospěláka zábavný rozměr. Tohle dětem určitě bude stačit ke štěstí. Alespoň můj synátor by si přál pokračování! Takže za něj rozhodně *****.(24.3.2009)