poster

Česká RAPublika

 • Slovensko

  Česká RAPublika

Dokumentární / Hudební

Česko, 2008, 90 min

Režie:

Pavel Abrahám

Kamera:

Vladan Vála
(další profese)
 • choze
  **

  Hoši kupodivu nejsou namyšlení kreténi a mají nadhled, který chybí druhé straně a to se cení. A některé věci jim vyšly skvěle (matrika, nábor v cikánském ghettu...).(31.7.2009)

 • Radek99
  ****

  Dokument coby objektivní test vlastní tolerance a míry otevřené mysli? Ano, proč ne, spolehlivý lakmusový papírek je právě Česká RAPublika. Přes zjevné dokumentární kvality, neoddiskutovatelnou zábavnost a slušný tah na branku má dokument o části spektra českého hip-hopu jen slabě nadprůměrné hodnocení, možná by bylo dobré zamyslet se nad tím, proč máme tak omezený rozhled a to, čemu se anglicky říká ,,open mind". Osobně se mi rap a hip-hop také nijak zvlášť nelíbí, navíc jsem i generačně hodně vzdálen tomuto modernímu hudebnímu stylu, ale objektivně musím uznat, že členové kapel PSH a SupeCroo mají cosi do sebe. Je dobré zaslechnout v textech zmínky o ,,nasranosti" mladé generace, je přínosné vidět a slyšet, jak dnešní mladí žijí, uvažují, přemýšlejí, co poslouchají... Navíc dramaturgická stavba dokumentu akcentující konfrontační úhel pohledu je skutečné originální - hip-hop versus lingvistika, hip-hop versus symfonický komorní orchestr, hip-hop a generační propast atd. Kdybych chtěl namítnout cosi proti, pak možná chybí nějaký ucelený a komplexní pohled, jaký by se dal od dokumentu očekávat, Česká RAPublika je spíše hodně osobitý obraz několika českých interpretů tohoto specifického žánru (v podstatě jsou tu zastoupeny jen dvě výše zmiňované skupiny). Nebylo asi ani cílem tvůrců analyzovat fenomén (českého) hip-hopu dopodrobna, spíše jde, jak jsem z hip-hopu pochopil, o zábavu...a té se dostává divákovi vrchovatě...(24.6.2009)

 • Djoker
  ***

  Nejsem vyznavač hip-hopu ani rapu, ale tento dokument se docela povedl. Ukazuje, že Orion a spol. nejsou jen vypatlaní machýrci, kteří mají rozkroky u kolen a dělají na diskotékách dojem na holky. Všichní mají něco v hlavě a kolikrát to jsou opravdu zajimavé myšlenky.(20.11.2009)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Filmový koncert se odehrává v pražském klubu Roxy. (chelseaman22)

 • - Jedná seo první celovečerní film o českém hip hopu. (chelseaman22)

 • - Snímek obdržel cenu pro nejlepší dokumentární film na soutěži Finále Plzeň 2009. (chelseaman22)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace