Česká RAPublika

Dokumentární / Hudební

Česko, 2008, 90 min

Pavel Abrahám

Vladan Vála

Je docela těžké se vyjádřit, když má člověk z filmu resp. dokumentu tak rozporuplné pocity, jako já z Rapubliky. Hip hop (resp. rap) mám rád, ale docela si vybírám. Rovnou se přiznám, že interprety, kteří zde vystupují moc nemusím. Chápu sice, že jejich průpovídky a dost ujeté chování je třeba brát s rezervou, ale třeba zrovna texty, které se zde objevují rozhodně nepatří mezi českou špičku. Zrovna tenhle fakt českému hip hopu reklamu asi neudělá a to je podle mě škoda. Člověk, který český hip hop neposlouchá si ho po tomto dokumentu podle mě neposlechnu už vůbec. Po technické stránce se jedná o docela kvalitní dokument, ale díky výše uvedeným postřehům u mě Rapublika dost ztrácí.(23.1.2011)

sonda do hlav hlavních představitelů českého rapu trochu připomínající český sen... dokument je to vskutku zajímavý, struktura je vcelku originální... ale film ve mně vyvolával dost smíšené pocity - naši přední rappeři mi tak trochu dokázali, že tihle lidi mají jistým způsobem nadání, avšak občas dokážou být prostě pořádně jednoduší. chvíli tím člověka baví, chvíli mu lezou na nervy. každopádně na tenhle dokument si hodinku a půl čas udělejte. 70%(10.5.2009)

Právě jsem se na tento film dokoukal. Těšil jsem se na něj opravdu dost. A to hiphop neposlouchám. Chtěl jsem vědět jak to "vypadá" podle tvůrcu a aktéru na české hopové scéně. Dobré zobrazeni hopu malým dětem, které podle mě budou po tomto filmu po hiphopu toužit ještě více. Pro adolescenty spíše taková zábavná forma. Ale já si myslím, že dospělým už tento dokument nic říkat nebude. Obsáhlé sprosté slova jsou sice někdy přehnané, tak jako chování aktéru v některých situacích viz. matrika, Jungmann...... Mně osobně se to líbilo. Ty přehnané scény mě pobavily a taky jsem se mimořádně těšil na cikány z karvinského ghetta. Každý den tudy procházím do školy a vidím jak se pokoušeji rapovat a teď jsem to mohl vidět v nějakém výsledku.(19.5.2009)

• choze

Hoši kupodivu nejsou namyšlení kreténi a mají nadhled, který chybí druhé straně a to se cení. A některé věci jim vyšly skvěle (matrika, nábor v cikánském ghettu...).(31.7.2009)

Zewel von lelek :D Viac k tomu nemam co dodat.. Hosi su uplne ujeti vyhulenci, ktorych nic netrapi, len aby mohli tvorit, byt kreativni a ked za to dostanu este aj zaplatene, o to lepsie :) Ale mat doma syna, ktory si medzi svoje najoblubenejsie a najpouzivanejsie slova zaradi lahodky ako "SRAT, SPAT, PIVO, PRCAT, JIST, OBED, HOVNO, BOTA, PENIZE A PIT", tak ho asi niekam poslem :D A vraj kreativita... To uz skor oblubene cinnosti :D(23.4.2009)