poster

Česká RAPublika

 • Slovensko

  Česká RAPublika

Dokumentární / Hudební

Česko, 2008, 90 min

Režie:

Pavel Abrahám

Kamera:

Vladan Vála
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mahalik
  ****

  Tímto dokumentem si to u mě člen Penerů Strýčka Homeboye - Orion - vyžehlil. No, ono se toho ani moc žehlit nedalo, jelikož je jeden z mála českých hip-hoperů, kterého mám rád a vím o něm (nebo mi to alespoň tak připadá), že nemá v hlavě kilo měkkýho tvarohu. Spolu s Indym jsou jediný dva světlý střebody v jinak naší průměrný hip-hopový scéně a to já oceňuju, protože mi prostě přijde, že mají co říct, byť je to někdy formou dost nevhodnou. Neřadím se k lidem, kteří tenhle styl vyhledávají, ale jelikož naše generace už jiná nebude, a asi to ani nechci, tak si myslím, že základní znalost určitě není k zahození! A hodnotit odpadem! jenom z toho důvodu, že se vám při pohledu na rovný kšilty a kalhoty pod ptákem dělá šoufl (jasně, taky je nechápu, ale respektuju je, protože každej máme jinej vkus), mi přijde hodně dětinský. Ale jak říkám, každej jsme jinej....(21.6.2009)

 • Superpero
  *****

  Nejzábavnější dokument, co jsem kdy viděl. Beatboxující Marek Eben si podle mě menší hodnocení nezaslouží. A i řemeslná stránka filmu byla hodně dobrá. Hrátky s obrazem, hudbou a hlavně fakt zajímavý situace do kterejch (neviditelnej) režisér ty rappery posílá. Vysoká hladina zábavnosti neklesá po celou dobu čemuž fakt tleskám. U každýho dokumetu jsem se totiž vždy aspoň chvíli nudil. A hardcore fanoušek českýho rapu opravdu nejsem (nevadí mi a něco se mi líbí).(2.12.2008)

 • Djoker
  ***

  Nejsem vyznavač hip-hopu ani rapu, ale tento dokument se docela povedl. Ukazuje, že Orion a spol. nejsou jen vypatlaní machýrci, kteří mají rozkroky u kolen a dělají na diskotékách dojem na holky. Všichní mají něco v hlavě a kolikrát to jsou opravdu zajimavé myšlenky.(20.11.2009)

 • movie
  *****

  90% Dobrá zábava, svižné a chytřejší než by se dalo čekat. Pokud ovšem nesnášíte český rap, tohle vám moc nedoporučuju.(8.12.2009)

 • BoPo
  **

  Návšteva u profesorky lingvistiky a na matrike. Nič iné nestojí za zmienku. Ak by som mal hodnotiť českú scénu podľa tohto dokumentu, tak by som musel citovať legendu hip hopu menom NAS: HIP HOP IS DEAD. Ale tak tomu zatiaľ nie je. Z môjho pohľadu tento pokus ničomu nepomohol.(23.7.2010)

 • - Jedná seo první celovečerní film o českém hip hopu. (chelseaman22)

 • - Snímek obdržel cenu pro nejlepší dokumentární film na soutěži Finále Plzeň 2009. (chelseaman22)

 • - Filmový koncert se odehrává v pražském klubu Roxy. (chelseaman22)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace