poster

Česká RAPublika

 • Slovensko

  Česká RAPublika

Dokumentární / Hudební

Česko, 2008, 90 min

Režie:

Pavel Abrahám

Kamera:

Vladan Vála
(další profese)
 • prsvl
  ***

  Nevim no. Moc hezky se poslouchá Cole (kterej se mi jinak asi zamlouval nejvíc) a jeho řeči o tom jak je naše společnost hrozně konzumní a supermarketová a i to jak má Hugo Toxxx rád Hanu Hegerovou a jeho sen je rozšiřovat si vzdělání, ale když si člověk uvědomí jaká byla jejich dřívější image, kdy nadávali na všechno a všechny, a jak se chovají, oblíkají apod., ptá se sám sebe, jestli tohle neni jen další nová póza. Oriona mám rád, je to starej sympaťák, ale působí jako věčně nametenej a freestyle mu očividně nejde. Některý scény byly vysloveně nucený, některý celkem trapný a rozpačitý, jiný se na druhou stranu dost povedly. "Dokument" jako celek jako celek moc nepůsobí, spíš jak náhodně poskládaný scénky tří týpků. Škoda, že se nezabrousilo trochu do historie a do dalších postav týhle scény. Ve finále se tak jedná o takovej jinej "jackass" těhle třech postav a "nějakejch" jejich kamarádů. Přesto se mi to líbilo a bavil jsem se.(6.12.2008)

 • Katullka
  *****

  Ano, jsou to pošahaný rapeři, který svým způsobem neví, kde mají styl a do huby si asi taky nevidí. Berou drogy a jsou děsně kůl. Ale přátelé, tohle je dokument a to dokumenty dělají, že ukazují pravou stránku lidí (teda vlastně ne, ale to už je jedno). To ovšem ukazují komplexnost celého filmu a nový náhled na celý rap a to nejen v Česku. Mě to bavilo, celou hodinu a půl jsem se těšila. Všichni tam měli své místo a jde vidět že až na Oriona nenasráno v hlavě, jen ty hodnoty byly vedlejší. Konečně opravdu dobře natočený dokument a výborným neprozkoumaným obsahem. Nejsem fanoušek rapu a bohužel ti fanoušci zdá se nepochopili, o co tom vlastně šlo. Tak tedy zewling a jdeme spát..;)(2.7.2011)

 • paascha
  odpad!

  Změnil jsem názor. Nejdřív jsem to hodnotit nechtěl, ale nadutost jistých individuí zde mě dohnala k extrému. Mám pocit, že příznivci hiphopu jsou jako fanoušci fotbalu, jednodušší, ne zcela dozrálí, ale sebevědomí až hrůza. A pokud si někdo dovolí fandit někomu jinému, než té jejich Slávii, Spartě, Baníku, Brnu...(dosaď, co chceš), nebo poslouchat něco jiného, než oni, je zle. Takže milí hoši a děvčata, já vám na váš negří blábol seru, já raději rock!!! Z nedostatku jiné zábavy jsem si to před chvílí dal a je to ještě větší sračka, než jsem myslel. Hej, pičo, jebu ti hlavu, na ten tvůj rap já stoprocentně dlabu, je to strašná sračka, pro vymytý gumy, vočouzený idioty, co jak piča čumí...(2.12.2008)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Jedná seo první celovečerní film o českém hip hopu. (chelseaman22)

 • - Film byl uveden v soutěži Česká radost na MFDF Jihlava 2008. (chelseaman22)

 • - Snímek obdržel cenu pro nejlepší dokumentární film na soutěži Finále Plzeň 2009. (chelseaman22)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace