poster

Česká RAPublika

 • Slovensko

  Česká RAPublika

Dokumentární / Hudební

Česko, 2008, 90 min

Režie:

Pavel Abrahám

Kamera:

Vladan Vála
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djoker
  ***

  Nejsem vyznavač hip-hopu ani rapu, ale tento dokument se docela povedl. Ukazuje, že Orion a spol. nejsou jen vypatlaní machýrci, kteří mají rozkroky u kolen a dělají na diskotékách dojem na holky. Všichní mají něco v hlavě a kolikrát to jsou opravdu zajimavé myšlenky.(20.11.2009)

 • Malarkey
  **

  Fakt nevím, jak tenhle film mám zhodnotit. Rap a Hip-hop neuznávám, kór ten český, o to více mě zajímalo, co tímhle autor zamýšlel, což jsem nakonec doteď nepochopil. Ukázat divákovi jak je český hip hop vyjímečný? Jak ti lidé, kteří to dělají jsou něčím unikátní a s radostí se přirovnávají například k Fráňu Šrámkovi? Zajímaví tím, že žijí bouřlivý život a la buřič 19. století? František Gellner by čuměl, že má svoje nástupce. Ano, chápu to, takoví lidé tu byli, jsou a vždy budou, tak to prostě ve společnosti funguje, určitě ty tři rapery, kteří se ve filmu objeví nejvíce budu brát jako normální lidi, když mi do očí řeknou, že to co ve filmu hráli byla ve skutečnosti velká póza, respektive myslím to v tom smyslu, když přijedou do "ghetta" v Karviné a malé cigánské dítě z něj je uplně vydřený, ještě když mezi nima udělají soutěž, kdo umí líp rapovat, tohle mi fakt hlava nebere. Neuznávám tohle a nikdy to uznávat nebudu, na druhou stranu jsem tohle vidět chtěl abych si o tom všem udělal obrázek, trošičku mi to ale přišlo jako demagogie, v tom smyslu, koukněte na film, pochopíte, že tohle všecko je jenom stín, který se časem ztratí, ale nechte se do něj vžít a užívat si to. Zase ale nemůžu filmu vzít fakt, že jsem se u něj nezasmál, repující božský Karel, beatbox od Marka Ebena nebo revolucionářská Hana Hegerová dělá z tohodle dokumentu něco víc, ale ten zbytek je blaf naprosto o ničem. Spíš ukáže hlavně to, jak tři rapeři žijí, a že by nic jiného dělat ani nemohli. Vždyť všichni tři na otázku co čekají od budoucnosti řekli, že rapování je jejich život a že s tím budou pokračovat do konce života. Určitě na tom něco bude, každý má svůj cíl a nikomu ho nehodlám brát, jen mě zaráží, jak si takzvaní "hopeři" (jejich posluchači) hrají na něco, co ve skutečnosti absolutně nejsou, takhle se chovat mohou jen skuteční buřiči, to znamená ti tři včetně těch, kteří to s hip hopem v českém státě myslí vážně. Určitě je ale zajímavé něco takového vidět a udělat si na to svůj názor, jen se to musí brát s nadsázkou, protože já se těm fanouškům prostě musím smát, jen by mě zajímalo, jaký mají na ně názor oni, což mi asi jen tak někdo nepoví...(3.5.2009)

 • F.man
  **

  Nepochybně docela zábavná hříčká, ale prosím vás - Film? Dokument? Těžko. Souhrn epizod, kde Hugo Toxx, James Cole a Orion "fuckují" všechno co není dostatečně "hip-hop" prostě nepovažuju za něco, co by se mělo promítat v kině. Osobně nemám nic proti rapu, popravdě ho poslední dobou poslouchám docela často, ale některé pasáže mě vyloženě nasíraraly. Honění ega a vytváření kultu pro teenagery na mě asi nevyšlo tak jak mělo. Přesto to místy byla docela solidní sranda, a minimálně dvě hvězdy si zaslouží. Příště však, když český hip hop film, tak radši s nějakým smyslem, ne jen prudění do jiných genrací. I dělání bordelu má mít nějaký smysl. Taky jsem zvědavý na budoucnost Pavla Abraháma, který v režii používal docela originální prvky a rád bych ho budoucnu viděl se zajímavějším materiálem.(10.5.2009)

 • BoPo
  **

  Návšteva u profesorky lingvistiky a na matrike. Nič iné nestojí za zmienku. Ak by som mal hodnotiť českú scénu podľa tohto dokumentu, tak by som musel citovať legendu hip hopu menom NAS: HIP HOP IS DEAD. Ale tak tomu zatiaľ nie je. Z môjho pohľadu tento pokus ničomu nepomohol.(23.7.2010)

 • Phobia

  Ivánku, kamaráde, viděls to? Co to je za klauni todle, ty vole? To mi ho teda vyndej! Tý vole, kucí vopálený, třískaj blbě pantem a myslej, že jako dělaj muziku nebo ňáký umění jako, rozumíš? Kdo na to má žaludek, ty vole, na todle? Ty vole, přece se tady z toho neposerem, ty krávo? Já říkám, že to stojí všechno za vyližprdel, Milane! Tak já myslim, že nevim, ale podle toho jak to vypadalo, ty draku, tak teda nevim! Takže jako nehodnotim - kdyby to byla vystřelená kulka, ty krávo, tak letí někam úplně vopačnym směrem do prdele, ty vole, a trefí tak leda nějakýho kluka vopálenýho, jestli mi teda rozumíš...(18.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace