Česká RAPublika

Dokumentární / Hudební

Česko, 2008, 90 min

Pavel Abrahám

Vladan Vála

Tímto dokumentem si to u mě člen Penerů Strýčka Homeboye - Orion - vyžehlil. No, ono se toho ani moc žehlit nedalo, jelikož je jeden z mála českých hip-hoperů, kterého mám rád a vím o něm (nebo mi to alespoň tak připadá), že nemá v hlavě kilo měkkýho tvarohu. Spolu s Indym jsou jediný dva světlý střebody v jinak naší průměrný hip-hopový scéně a to já oceňuju, protože mi prostě přijde, že mají co říct, byť je to někdy formou dost nevhodnou. Neřadím se k lidem, kteří tenhle styl vyhledávají, ale jelikož naše generace už jiná nebude, a asi to ani nechci, tak si myslím, že základní znalost určitě není k zahození! A hodnotit odpadem! jenom z toho důvodu, že se vám při pohledu na rovný kšilty a kalhoty pod ptákem dělá šoufl (jasně, taky je nechápu, ale respektuju je, protože každej máme jinej vkus), mi přijde hodně dětinský. Ale jak říkám, každej jsme jinej....(21.6.2009)

Nejzábavnější dokument, co jsem kdy viděl. Beatboxující Marek Eben si podle mě menší hodnocení nezaslouží. A i řemeslná stránka filmu byla hodně dobrá. Hrátky s obrazem, hudbou a hlavně fakt zajímavý situace do kterejch (neviditelnej) režisér ty rappery posílá. Vysoká hladina zábavnosti neklesá po celou dobu čemuž fakt tleskám. U každýho dokumetu jsem se totiž vždy aspoň chvíli nudil. A hardcore fanoušek českýho rapu opravdu nejsem (nevadí mi a něco se mi líbí).(2.12.2008)

Nejsem vyznavač hip-hopu ani rapu, ale tento dokument se docela povedl. Ukazuje, že Orion a spol. nejsou jen vypatlaní machýrci, kteří mají rozkroky u kolen a dělají na diskotékách dojem na holky. Všichní mají něco v hlavě a kolikrát to jsou opravdu zajimavé myšlenky.(20.11.2009)

90% Dobrá zábava, svižné a chytřejší než by se dalo čekat. Pokud ovšem nesnášíte český rap, tohle vám moc nedoporučuju.(8.12.2009)

• BoPo

Návšteva u profesorky lingvistiky a na matrike. Nič iné nestojí za zmienku. Ak by som mal hodnotiť českú scénu podľa tohto dokumentu, tak by som musel citovať legendu hip hopu menom NAS: HIP HOP IS DEAD. Ale tak tomu zatiaľ nie je. Z môjho pohľadu tento pokus ničomu nepomohol.(23.7.2010)

• - Jedná seo první celovečerní film o českém hip hopu. (chelseaman22)

• - Snímek obdržel cenu pro nejlepší dokumentární film na soutěži Finále Plzeň 2009. (chelseaman22)

• - Filmový koncert se odehrává v pražském klubu Roxy. (chelseaman22)