Karanténa

Quarantine

Karanténa

Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 2008, 86 min

Naprosto zbytečný remake, který se drží přesně originálu a nepřichází s ničím novým, což vzhledem k faktu, že snímek přichází pouze rok po originálu udiví ještě více. Přesto se nedá říci, že by snímek byl špatný a já si ho neužíval a v případě, že bych neviděl španělského předchůdce REC troufnu si tvrdit, že komentář by byl v lehce podobném duchu jako u originálu. Přesto u mě REC jednoznačně VÍTĚZÍ a to zejména díky syrovější a vygradovanější ATMOSFÉŘE. Snímek jsem si pustil především kvůli mé oblíbenkyni Jennifer Carpenter, ( která mě přesvědčila již jako Emily Rose a posléze jako seriálová sestra sympaťáka Dextera). Musím říct, že přestože podává hodně uvěřitelný výkon ( překvapivě ) o prsa to u mě vyhrála španělská představitelka Manuela Velasco.(12.10.2009)

• Momo_desu

Tento remake ma teda fakt vôbec nebavil. Vlastne takmer to isté ako REC ale horšie a nudnejšie.. neviem čo viac k tomu dodať. Celý film som pozerala na hodiny, že kedy sa to už bude končiť. Možno to bolo práve preto, že originál som videla a okrem besnoty mi film nič nové neponúkol, teda okrem nesympatických hercov. No a najviac z celého filmu som zľakla tej hodenej stoličky alebo čo to bolo. Proste jedna veľká nuda. Keď si to tak zhrniem tak titulky boli pre mňa ako vykúpenie.(24.3.2013)

// Distribútor: Sony / Screen Gems // Počet premietajúcich kín v USA: 2,463 // Otvárací Víkend v USA: $14,211,321 //(22.5.2011)

• Hrabka

Je to sice okopírovaný [REC], ale film není vůbec špatný. Atmosféra je dobrá a já, i když jsem věděl, co bude následovat, jsem se slušně bál. Kdybych věděl, že to je origo, tak by hodnocení bylo dvojnásobné. Škoda, ale Karanténa má co nabídnout. 45%(30.7.2009)

Přece jen REC bylo lepší, syrovější a asi i napínavější a hlavně to tu bylo dřív, takže karanténa už neměla čim překvapit, ale i tak se jedná o super remake, kterej sem si rozhodně užil a několik menších změn oproti původní verzi mě docela potěšilo.(14.2.2009)