Karanténa

Karanténa

Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 2008, 86 min

• tron

„Práve sme objavili nový význam slovného spojenia ´hasičova hadica´.“ Výborný španielsky originál (2007) bol taký strhujúci, že som v ňom rád ignoroval absentujúcu logiku (TOĽKO OKIEN!). Americký remake je bohužiaľ úplne neuveriteľný pre každého, kto videl „originál“. Všetko je úplne rovnaké. Pokiaľ uvidíte len o mizerný rok mladšiu (to sa zdochlinožrúti z Hollywoodu skutočne poponáhľali, to sa im musí uznať) KARANTÉNU pred [REC], asi vás dostane aj ona. Ja som ale [REC] videl pred KARANTÉNOU, takže som bol až šokovaný z toho, ako otrocky Američania výbornú satanskú (nie zombícku!) snímku skopírovali. Scéna po scéne, postava po postave, dialóg po dialógu. Humus. Verbinského KRUH je oproti Nakatovmu RINGU veľdielo s originálnym scenárom. KARANTÉNA je skôr ako Van Santovo PSYCHO - to isté, len občas stojí kamera o pol metra napravo a nie naľavo a má to iné farby. Obe verzie sa od seba odlišujú len v trápnych detailoch (požiarnik v origináli bol plešatý, v americkej verzii má vlasy). Určite si radšej pozrite španielsky originál. Rozhodol som sa hodnotiť iba 20%, pretože sa skutočne jedná takmer o doslovnú kópiu. Pritom aj americkú produkoval producent originálu, Julio Fernández.(26.11.2010)

Narozdíl od ostatních jsem byla nadšená, i když to bylo téměř na chlup stejné jako španělský [REC]. I na infarktovou scénu z posledních minut jsem byla připravená a přesto jsem se lekla, jak kdybych [REC] nikdy neviděla, takže úspěch zaručen:) Na třesoucí se kameru si už začínám docela zvykat, teda v rámci žánru, poněvadž film s jinou tématikou bych nejspíš po 5 minutách vypla.(13.4.2009)

Kdybych neměl k remakeování nových filmů takovou nechuť, dal bych čtyři hvězdy, protože jsem se u Karantény bavil až překvapivě dobře (vzhledem k tomu, že REC jsem viděl třikrát). Vyčítat si to mírné podhodnocení ovšem nebudu, protože narozdíl od španělského originálu je Quarantine hrozně sterilní, neautentické a bez té děsivé atmosféry, kterou REC oplýval v míře větší než velké - což mě ale vlastně vůbec nepřekvapilo...(26.1.2009)

Je asi lepší okopčit skvěle fungující horor, než ho při remakování nějak pochybně vylepšovat. Karanténa slušně funguje a kdybych neviděl originál a nebyli tu obsazeni povědomí herci, byl bych asi na vrcholu hororového blaha.(31.1.2009)

Nevím, jestli se kamera klepe méně ... příjde mi to stejné, možná víc .. oproti REC ... Tohle se mi zdá kapku lepší a propracovanější, příjde mi to i zábavnější, krvavější ... ale prostě z toho pocitu, že to je kopie a REC bylo prostě první, tak nemůžu dát za 5*(17.7.2010)