Karanténa

Quarantine

Karanténa

Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 2008, 86 min

Nevím, jestli se kamera klepe méně ... příjde mi to stejné, možná víc .. oproti REC ... Tohle se mi zdá kapku lepší a propracovanější, příjde mi to i zábavnější, krvavější ... ale prostě z toho pocitu, že to je kopie a REC bylo prostě první, tak nemůžu dát za 5*(17.7.2010)

• Webb

Remake banálního (ne)hororového filmu REC natočený po roce s ještě horším zpracováním se dá od američanů nazvat hodně špatným vtipem.(18.10.2009)

Skvěle vytvořené zrcadlo španělského originálu. Nic nové. To co bylo ve španělském originálu v plné síle: hrůza, zmatek a děsivost, která na nás číhala na každém rohu a lekačky přicházejí ze všech stran v každé nečekané sekundě - tu je půlka předvídatelná. KARANTÉNA není zbytečný film. Dokáže diváky dost vyděsit, jestli neviděli originál, nebo desítky podobných filmů.(11.8.2012)

• Momo_desu

Tento remake ma teda fakt vôbec nebavil. Vlastne takmer to isté ako REC ale horšie a nudnejšie.. neviem čo viac k tomu dodať. Celý film som pozerala na hodiny, že kedy sa to už bude končiť. Možno to bolo práve preto, že originál som videla a okrem besnoty mi film nič nové neponúkol, teda okrem nesympatických hercov. No a najviac z celého filmu som zľakla tej hodenej stoličky alebo čo to bolo. Proste jedna veľká nuda. Keď si to tak zhrniem tak titulky boli pre mňa ako vykúpenie.(24.3.2013)

• -bad-mad-wolf-

Remake úspěšného španělského hororu [Rec], který je proti originálu doslovnější a méně poutavý. Přidávalo se především na brutalitě (zlomená noha - !) a jasnosti děje, přičemž to druhé je spíše na škodu. Neustálé řečnění o jakési zrychlené formě vztekliny nic nepřináší, naopak utlumení "církevního" závěru je zbraní dvojsečnou. Na jednu stranu totiž ve své nakousnutosti zanechává v povětří zápach apokalyptického průšvihu, na tu druhou ale není zdaleka tak působivé, jako rozvinutější finále původního filmu. Dalo by se říct, že zatímco originál ponechával nejasno v celém svém průběhu a náznaky pravdy odhaloval až na konci, remake to dělá přesně naopak. Více vidět je bohužel i občasný souboj s logikou (jakto, že ta malá holka odolávala nákaze tak dlouho?). Pokud vezmeme v potaz, že nic nového remake nepřinesl, má identickou dějovou linii a všechny použité rekvizity byly v originále lepší, vychází mi slabých 4/10. A nemusím snad dodávat, že něco, co vznikne v touze vytřískat prachy na nápadech jiných, přičemž jediná vlastní invence bude slušnější rozpočet a obsazení tváří populárních v zemi natáčení, si zaslouží víceméně odpad...(17.8.2009)