poster

Karanténa

 • USA

  Quarantine

 • Slovensko

  Karanténa

Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 2008, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  *

  Rozpočet $12miliónovTržby USA $31,691,811Tržby Celosvetovo $41,319,906Tržby za predaj DVD v USA $13,183,807 //počet predaných kusov 686,387║ Tento remake Španielskeho horroru [Rec] , kopíruje samozrejme všetko rad radom ale je to bez kúska hútnej atmosféry, celé to vyznie hrané, pozor hrané! ako z amatérskeho naivného divadla, takže autentickosť nulová a roztrasená digitálna kamera tu je tiež v pase, skoro nič tu nefunguje na rozdiel od originálu, veľké sklamanie, ktoré každou minútou narastá len na otravnosti. /20%/(3.2.2010)

 • genetique
  ***

  Tak neviem, či bol španielsky originál na tom tak zle, alebo to Amíci znova tak pos*ali. Filmová politika je teda neúprosná, ale filmovému laikovi, ktorý ani len netuší, že nejaký pôvodný film existuje, je to úplne jedno aj keby to vedel. Človek sa naľaká pomerne veľakrát (a celkom slušne), ale sú to len bezduché momentové pocity strachu, žiadna atmosféra, počas ktorej by mi mráz behal súvisle po chrbte sa nekoná. Našťastie je to rýchle, dobre zostrihané a divák sa nestihne nudiť. Len škoda Jennifer Carpenter je čoby herečka na tom naozaj zle a dobre idú jej len vystrašené a vrešťacie scény, podobne ako to vidno na plagáte. Škoda, veľký boom sa nekoná, ďalšia špongia na peniažky. 65%.(8.12.2008)

 • Pilda17
  odpad!

  Na originál se Quarantine nehrabe ani z poloviny. Navíc většinou je lepší originál než "remake". Tady je jasně vidět, že se USA snažila, co nejvíce peněz vytěžit z méně známého Španělského REC. Komplet okopíravané a ani jedna malinká změna a to mi přijde až moc přehnané.. 0/10 = 0%(20.6.2009)

 • obitus
  ***

  To, že se Quarantine drží přesně linie vyšlapané RECem asi nepřekvapí žádného z diváků traileru. Ovšem tak přesná kopírka dělá z tohohle díla možná nejzbytečnější film všech dob. Zbytečný, ale přesto kvalitní, který možná postrádá syrovost svého staršího dvojčete, ale přesto pobaví a dokonce přichází s jedním (!) zajímavým nápadem. Když připočtu sympatickou představitelku hlavní role a odečtu to obrovské znechucení, se kterým jsem se snažil celou dobu sledování bojovat, vychází mi veskrze průměrné hodnocení velmi nadprůměrného filmu.(14.10.2008)

 • Djkoma
  ***

  Co psát ke Karanténě? Šlo by sem prakticky okopírovat komentář k [Rec], jednomu z nejlepších hororů poslední doby. O rozdílných kvalitách se těžko polemizuje, už jen z faktu, že Karanténa je skoro doslovně okopírovaný film. Jedna možná dvě scény, které kluci z ameriky vymysleli, nestačí pro pocit z nového filmu. To platí dvojnásobek u hororu, který se pak stává nesmyslně předvídatelným a tím mizí velké kouzlo. Pokud však Karanténu vidíte před jejím španělským dvojčetem, budete určitě spokojeni. Vše je zasazeno do Amerického prostředí, takže místo japonské rodinku tu jsou černoši apod. . Nedostatek invence a snahy překvapit jinak než okopírovaním však film v podstatě odrovnala do průměru. Přesto všechno, Karanténa je dobře udělaný film, který mě i v podstatě napodruhé (pocit deja vu zde je po celou dobu, snad kromě krysího útoku...) a celková pointa filmu mi přišla možná o krapet lepší než ve španělské verzi.(5.4.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace