Karanténa

Karanténa

Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 2008, 86 min

• Renton

Scénář: John Erick Dowdle, Drew Dowdle .. S kopírákem zázraky nemožné. Klad oproti předloze je pouze v tom, že mi utekla poměrně svižněji, možná také proto, že na průvodkyni Jennifer Carpenter se mi dívá o něco lépe.(29.1.2009)

Keď som v roku 2007 videl španielsky film "REC" tak to na mňa velice silne zapôsobilo. Skoro som sa dosral od strachu. Bol to desivý found footage okultný zombie horror. Dal som mu plné hodnotenie. Rok po jeho premiere skočili po tejto originálnej horrorovej téme americkí filmári a natočili cover verziu. Vznikol remake "Karanténa". Celkom sa im to podarilo. No je to v podstate len presná kópia španielskej predlohy. Ak by som však nepoznal pôvodný snímok dal by som tomu štyri hviezdy. ***(12.3.2017)

• Xmilden

Jelikož jsem byl nadšený z REC a ve své podstatě odmítal kouknout na americkou Karanténu, nakonec přece jen zvítězila zvědavost. Mé resumé: Američani ani nepřičuchli k atmosférě španělského nekompromisního majstrštiku, kde každá scéna je dotažená až za neunosnou mez napětí. Tady se sice Jennifer jako reportérka snaží sebevíc, ale už to nikterak nepůsobí na diváka. Také si troufám říct že Španělština padle hororu o dost více než Angličtina. Některé inovace v podobě rozšlápnuté krysy, psů a výtahu tady divák najde. Ale pokud bych měl někomu doporučit opravdové hororové inferno tak neváhám [REC]!!!!!!!!!(20.4.2009)

• LIVINGDEAD

Kamera se už tolik netřepe jako ve filmu "REC", zato ovšem je to zcela přesná kopie tohoto filmu. Takže, já se rozhodně nerad dívám na stejný film 2 x! Podle mne je Karanténa, zcela zbytečný film........(17.4.2009)

• MMR

Stupidní Amerikáni a jejich přihlouplý remaky, už mě tím začínají štvát...(6.9.2012)

• - Všechny symptomy ve filmu jsou příznaky vztekliny. (KucC)

• - Nakrúcalo sa v 3-poschodovom dome, ktorý si Američania postavili v ateliéri, zatiaľ čo pôvodná španielska verzia hororu [Rec] bola nakrútená v skutočnom činžiaku. (Tolf)

• - Natáčelo se chronologicky. (-bad-mad-wolf-)