Karanténa

Karanténa

Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 2008, 86 min

• Momo_desu

Tento remake ma teda fakt vôbec nebavil. Vlastne takmer to isté ako REC ale horšie a nudnejšie.. neviem čo viac k tomu dodať. Celý film som pozerala na hodiny, že kedy sa to už bude končiť. Možno to bolo práve preto, že originál som videla a okrem besnoty mi film nič nové neponúkol, teda okrem nesympatických hercov. No a najviac z celého filmu som zľakla tej hodenej stoličky alebo čo to bolo. Proste jedna veľká nuda. Keď si to tak zhrniem tak titulky boli pre mňa ako vykúpenie.(24.3.2013)

• Ruut

Scéna po scéně kopírák vynikajícího REC. Asi bych hodnotil líp kdyby to fakt nebyla z 99% vykrádačka. Takhle amíci přišli zadarmo k dobré látce.(17.4.2010)

• Sysel_CZ

Tenhle film by mohl být dobrým hororem, nebýt dvou vzájemně propojených věcí: debilita postav spolu s policejním sborem a s tím spojená neschopnost zbytku působit natolik seriózně, abych se na to nekoukal skrz pomyslné prsty. Policejní akce má asi tolik smyslu jako kdyby ji plánovali pejsek s kočičkou (a ti by ji nejspíš zvládli líp), naši vzteklí zombíci jsou tak rychlí že se ani nestačíme leknout a naše postavy bránit, pokud to zrovna nemají ve scénáři. No nemá smysl vypočítávat zápory, to hlavní jsem řekl: kvůli debilitě se na to snad nedá koukat jinak než z patra, a proto jsem se ke konci už spíš jen smál (a přiznám se, na konci jednou leknul). Takže aspoň za to tu hvězdičku dám.(26.10.2009)

• -bad-mad-wolf-

Remake úspěšného španělského hororu [Rec], který je proti originálu doslovnější a méně poutavý. Přidávalo se především na brutalitě (zlomená noha - !) a jasnosti děje, přičemž to druhé je spíše na škodu. Neustálé řečnění o jakési zrychlené formě vztekliny nic nepřináší, naopak utlumení "církevního" závěru je zbraní dvojsečnou. Na jednu stranu totiž ve své nakousnutosti zanechává v povětří zápach apokalyptického průšvihu, na tu druhou ale není zdaleka tak působivé, jako rozvinutější finále původního filmu. Dalo by se říct, že zatímco originál ponechával nejasno v celém svém průběhu a náznaky pravdy odhaloval až na konci, remake to dělá přesně naopak. Více vidět je bohužel i občasný souboj s logikou (jakto, že ta malá holka odolávala nákaze tak dlouho?). Pokud vezmeme v potaz, že nic nového remake nepřinesl, má identickou dějovou linii a všechny použité rekvizity byly v originále lepší, vychází mi slabých 4/10. A nemusím snad dodávat, že něco, co vznikne v touze vytřískat prachy na nápadech jiných, přičemž jediná vlastní invence bude slušnější rozpočet a obsazení tváří populárních v zemi natáčení, si zaslouží víceméně odpad...(17.8.2009)

Rozpočet $12miliónovTržby USA $31,691,811Tržby Celosvetovo $41,319,906Tržby za predaj DVD v USA $13,183,807 //počet predaných kusov 686,387║ Tento remake Španielskeho horroru [Rec] , kopíruje samozrejme všetko rad radom ale je to bez kúska hútnej atmosféry, celé to vyznie hrané, pozor hrané! ako z amatérskeho naivného divadla, takže autentickosť nulová a roztrasená digitálna kamera tu je tiež v pase, skoro nič tu nefunguje na rozdiel od originálu, veľké sklamanie, ktoré každou minútou narastá len na otravnosti. /20%/(3.2.2010)

• - Nakrúcalo sa v 3-poschodovom dome, ktorý si Američania postavili v ateliéri, zatiaľ čo pôvodná španielska verzia hororu [Rec] bola nakrútená v skutočnom činžiaku. (Tolf)

• - Všechny symptomy ve filmu jsou příznaky vztekliny. (KucC)

• - Projekce pro americké kritiky se nekonala. (-bad-mad-wolf-)