Karanténa

Quarantine

Karanténa

Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 2008, 86 min

Wau! Já čekal, že se budu Nudit.. že to bude trapná Roztepaná Sračka! a bylo to Opravdu Skvělí! Úžasná Atmosféra! Spousty Krve.. Lidi napadení Vzteklinou, Ten pocit Bezmoci odejít Pryč!(25.8.2012)

• Sysel_CZ

Tenhle film by mohl být dobrým hororem, nebýt dvou vzájemně propojených věcí: debilita postav spolu s policejním sborem a s tím spojená neschopnost zbytku působit natolik seriózně, abych se na to nekoukal skrz pomyslné prsty. Policejní akce má asi tolik smyslu jako kdyby ji plánovali pejsek s kočičkou (a ti by ji nejspíš zvládli líp), naši vzteklí zombíci jsou tak rychlí že se ani nestačíme leknout a naše postavy bránit, pokud to zrovna nemají ve scénáři. No nemá smysl vypočítávat zápory, to hlavní jsem řekl: kvůli debilitě se na to snad nedá koukat jinak než z patra, a proto jsem se ke konci už spíš jen smál (a přiznám se, na konci jednou leknul). Takže aspoň za to tu hvězdičku dám.(26.10.2009)

Co psát ke Karanténě? Šlo by sem prakticky okopírovat komentář k [Rec], jednomu z nejlepších hororů poslední doby. O rozdílných kvalitách se těžko polemizuje, už jen z faktu, že Karanténa je skoro doslovně okopírovaný film. Jedna možná dvě scény, které kluci z ameriky vymysleli, nestačí pro pocit z nového filmu. To platí dvojnásobek u hororu, který se pak stává nesmyslně předvídatelným a tím mizí velké kouzlo. Pokud však Karanténu vidíte před jejím španělským dvojčetem, budete určitě spokojeni. Vše je zasazeno do Amerického prostředí, takže místo japonské rodinku tu jsou černoši apod. . Nedostatek invence a snahy překvapit jinak než okopírovaním však film v podstatě odrovnala do průměru. Přesto všechno, Karanténa je dobře udělaný film, který mě i v podstatě napodruhé (pocit deja vu zde je po celou dobu, snad kromě krysího útoku...) a celková pointa filmu mi přišla možná o krapet lepší než ve španělské verzi.(5.4.2009)

Je asi lepší okopčit skvěle fungující horor, než ho při remakování nějak pochybně vylepšovat. Karanténa slušně funguje a kdybych neviděl originál a nebyli tu obsazeni povědomí herci, byl bych asi na vrcholu hororového blaha.(31.1.2009)

Ďalší zo série hororov točených z pohľadu prvej osoby. Bohužiaľ tento bol jeden z tých slabších. Tá reportérka bola na začiatku celkom fajn, potom keď hystericky kričala, tak mi dosť liezlo na nervy. Pár krát som sa zľakol, ale inak nič moc. Možno tak koniec filmu, ten bol tiež celkom fajn :)(9.2.2010)