poster

Karanténa

 • USA

  Quarantine

 • Slovensko

  Karanténa

Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 2008, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Isherwood
  ***

  Jeden velký paradox, který stojí/padá na divácké znalosti španělského originálu, který v mém případě vyhrává – i důsledná kopie totiž může ztrácet na drobnostech, kterými jsou v tomto případě ne-až-tak-dlouhé ‚steady-cam‘ záběry a to jiskření odříznuté skupinky lidí nezažehává až tak velký flame, jako ve žhavé Barceloně. Na druhou stranu, méně výřečný konec není úplně na škodu, byť snímek zanechává ve vodách vědy namísto religiózního běsnění, což přičítám tomu, že Dowdle je ‚pouze‘ slušný řemeslník, kdežto Balaugeró cynický provokatér. A co se týče hlavní postavy – Jennifer Carpenter je stejně sympatický čumáček jako její blonďatý předobraz, proto zde volím smírnou remízu. Přesto, tohle si mělo dát dva-tři roky načas, pak bych si to užil víc a za předpokladu, že by se jednalo o originál, byla z toho totální bomba, takhle… okolí pravdu dí – zbytečný film. Škoda! 3 a ½.(27.1.2009)

 • Dever
  ***

  // Distribútor: Sony / Screen Gems // Počet premietajúcich kín v USA: 2,463 // Otvárací Víkend v USA: $14,211,321 //(22.5.2011)

 • EdaS
  ***

  Je asi lepší okopčit skvěle fungující horor, než ho při remakování nějak pochybně vylepšovat. Karanténa slušně funguje a kdybych neviděl originál a nebyli tu obsazeni povědomí herci, byl bych asi na vrcholu hororového blaha.(31.1.2009)

 • genetique
  ***

  Tak neviem, či bol španielsky originál na tom tak zle, alebo to Amíci znova tak pos*ali. Filmová politika je teda neúprosná, ale filmovému laikovi, ktorý ani len netuší, že nejaký pôvodný film existuje, je to úplne jedno aj keby to vedel. Človek sa naľaká pomerne veľakrát (a celkom slušne), ale sú to len bezduché momentové pocity strachu, žiadna atmosféra, počas ktorej by mi mráz behal súvisle po chrbte sa nekoná. Našťastie je to rýchle, dobre zostrihané a divák sa nestihne nudiť. Len škoda Jennifer Carpenter je čoby herečka na tom naozaj zle a dobre idú jej len vystrašené a vrešťacie scény, podobne ako to vidno na plagáte. Škoda, veľký boom sa nekoná, ďalšia špongia na peniažky. 65%.(8.12.2008)

 • Trellíno
  ***

  Totální kopie, která ale funguje úplně stejně jako originál a narozdíl od něj si sebou nese tu výhodu, že si jí budete moci vychutnat na velkém plátně. Tentokrát si říkám, proč ne... 70% (stejně jako originálu tomu nemůžu dát už jenom z principu) a důkaz, že Blair Witch styl je zatim ještě nevyčerpanej. Kéž by takhle někdo natočil nějakou pořádnou válečnou řežbu z pohledu kameramana.(13.11.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace