poster

Karanténa

 • USA

  Quarantine

 • Slovensko

  Karanténa

Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 2008, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  *

  „Práve sme objavili nový význam slovného spojenia ´hasičova hadica´.“ Výborný španielsky originál (2007) bol taký strhujúci, že som v ňom rád ignoroval absentujúcu logiku (TOĽKO OKIEN!). Americký remake je bohužiaľ úplne neuveriteľný pre každého, kto videl „originál“. Všetko je úplne rovnaké. Pokiaľ uvidíte len o mizerný rok mladšiu (to sa zdochlinožrúti z Hollywoodu skutočne poponáhľali, to sa im musí uznať) KARANTÉNU pred [REC], asi vás dostane aj ona. Ja som ale [REC] videl pred KARANTÉNOU, takže som bol až šokovaný z toho, ako otrocky Američania výbornú satanskú (nie zombícku!) snímku skopírovali. Scéna po scéne, postava po postave, dialóg po dialógu. Humus. Verbinského KRUH je oproti Nakatovmu RINGU veľdielo s originálnym scenárom. KARANTÉNA je skôr ako Van Santovo PSYCHO - to isté, len občas stojí kamera o pol metra napravo a nie naľavo a má to iné farby. Obe verzie sa od seba odlišujú len v trápnych detailoch (požiarnik v origináli bol plešatý, v americkej verzii má vlasy). Určite si radšej pozrite španielsky originál. Rozhodol som sa hodnotiť iba 20%, pretože sa skutočne jedná takmer o doslovnú kópiu. Pritom aj americkú produkoval producent originálu, Julio Fernández.(26.11.2010)

 • HorrorVamp
  ****

  Narozdíl od ostatních jsem byla nadšená, i když to bylo téměř na chlup stejné jako španělský [REC]. I na infarktovou scénu z posledních minut jsem byla připravená a přesto jsem se lekla, jak kdybych [REC] nikdy neviděla, takže úspěch zaručen:) Na třesoucí se kameru si už začínám docela zvykat, teda v rámci žánru, poněvadž film s jinou tématikou bych nejspíš po 5 minutách vypla.(13.4.2009)

 • J*A*S*M
  ***

  Kdybych neměl k remakeování nových filmů takovou nechuť, dal bych čtyři hvězdy, protože jsem se u Karantény bavil až překvapivě dobře (vzhledem k tomu, že REC jsem viděl třikrát). Vyčítat si to mírné podhodnocení ovšem nebudu, protože narozdíl od španělského originálu je Quarantine hrozně sterilní, neautentické a bez té děsivé atmosféry, kterou REC oplýval v míře větší než velké - což mě ale vlastně vůbec nepřekvapilo...(26.1.2009)

 • EdaS
  ***

  Je asi lepší okopčit skvěle fungující horor, než ho při remakování nějak pochybně vylepšovat. Karanténa slušně funguje a kdybych neviděl originál a nebyli tu obsazeni povědomí herci, byl bych asi na vrcholu hororového blaha.(31.1.2009)

 • bestlama
  ****

  Nevím, jestli se kamera klepe méně ... příjde mi to stejné, možná víc .. oproti REC ... Tohle se mi zdá kapku lepší a propracovanější, příjde mi to i zábavnější, krvavější ... ale prostě z toho pocitu, že to je kopie a REC bylo prostě první, tak nemůžu dát za 5*(17.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace