Karanténa

Quarantine

Karanténa

Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 2008, 86 min

Naprosto zbytečný remake, který se drží přesně originálu a nepřichází s ničím novým, což vzhledem k faktu, že snímek přichází pouze rok po originálu udiví ještě více. Přesto se nedá říci, že by snímek byl špatný a já si ho neužíval a v případě, že bych neviděl španělského předchůdce REC troufnu si tvrdit, že komentář by byl v lehce podobném duchu jako u originálu. Přesto u mě REC jednoznačně VÍTĚZÍ a to zejména díky syrovější a vygradovanější ATMOSFÉŘE. Snímek jsem si pustil především kvůli mé oblíbenkyni Jennifer Carpenter, ( která mě přesvědčila již jako Emily Rose a posléze jako seriálová sestra sympaťáka Dextera). Musím říct, že přestože podává hodně uvěřitelný výkon ( překvapivě ) o prsa to u mě vyhrála španělská představitelka Manuela Velasco.(12.10.2009)

Dopadlo podle očekávání, [REC] skoro jak přes kopírák. V angličtině. Dívat se na to samozřejmě dá, ale změn je minimum, chyby zůstávají a člověk jen žasne, jak se tohle mohlo stát. Pokud se rozhodujete, na co spíš se mrknout, rozhodne doporučuji ten španělský originál - lepší atmosféra, strašidelnější momentky. Jinak opakuji, dívat se na tohle dá - když si odmyslím, že už jsem to vlastně všechno jednou viděl, zábava ujde.(13.8.2009)

Solidní horor, ve kterém je dost krve, pár slušných lekaček a hlavně v první polovině hustá atmosféra. Když se na scéně začně objevovat větší množství zombies, film začne, dle mého názoru, trochu uvadat, ale pořád je to za poctivý 3 hvězdy.(31.3.2009)

To, že se Quarantine drží přesně linie vyšlapané RECem asi nepřekvapí žádného z diváků traileru. Ovšem tak přesná kopírka dělá z tohohle díla možná nejzbytečnější film všech dob. Zbytečný, ale přesto kvalitní, který možná postrádá syrovost svého staršího dvojčete, ale přesto pobaví a dokonce přichází s jedním (!) zajímavým nápadem. Když připočtu sympatickou představitelku hlavní role a odečtu to obrovské znechucení, se kterým jsem se snažil celou dobu sledování bojovat, vychází mi veskrze průměrné hodnocení velmi nadprůměrného filmu.(14.10.2008)

• Momo_desu

Tento remake ma teda fakt vôbec nebavil. Vlastne takmer to isté ako REC ale horšie a nudnejšie.. neviem čo viac k tomu dodať. Celý film som pozerala na hodiny, že kedy sa to už bude končiť. Možno to bolo práve preto, že originál som videla a okrem besnoty mi film nič nové neponúkol, teda okrem nesympatických hercov. No a najviac z celého filmu som zľakla tej hodenej stoličky alebo čo to bolo. Proste jedna veľká nuda. Keď si to tak zhrniem tak titulky boli pre mňa ako vykúpenie.(24.3.2013)

• - Projekce pro americké kritiky se nekonala. (-bad-mad-wolf-)

• - Jennifer Carpenter, známá díky krimi seriálu Dexter, není jedinou televizní hvězdou, na kterou v Karanténě narazíte. Veterináře si zahrál šéf Ally McBealové Greg Germann a černovláska se psem je Dania Ramirez z Rodiny Sopránů nebo Hrdinů. (Pumiiix)

• - Všechny symptomy ve filmu jsou příznaky vztekliny. (KucC)