Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Disk
  ***

  Poměrně slušná pohádka. Co na tom, že jeden záběr je opsaný z Bobulí, Jiří Mádl hraje pořád totéž, Tereza Voříšková má hrozný hlas a Betka Stanková vykrádá Helenu Bonham Carter (a celou pohádku si krade pro sebe)? Hlavně že čerti tu nejsou za idioty.(24.12.2010)

 • hippyman
  **

  zapomenutý komentář z Vánoc, naštěstí už jsem to skoro celé dočista vytěsnil... v kostce tedy: místy velké utrpení, dva záběry ovšem putují do zlatého fondu české kinematografie... 30%(8.1.2014)

 • Tom Hardy
  ****

  Překvapivě docela svěží záležitost se slušným komediálním timingem a výborným obsazením většiny rolí (akorát čertíky bych zastřelil). Šmídmajer si podobně jako Strach v Andělu páně čas od času neuhlídá vizuál, ale jinak lze mluvit o spokojenosti s filmem, který je spíše komedií, než pohádkou a který si dle mého více užijí odrostlejší, než děti. Silných 70%, kdo by byl řekl, že to napsal scenárista zhůvěřilosti Panic je nanic...(15.1.2009)

 • freddy
  ****

  Když královský tatíček bere jméno pekla nadarmo, tak není divu, že to dopálí samotného Lucifera a ten se rozhodne lidem připomenout, že peklo ještě stále existuje. Tato pohádka má vlastně takové tři samostatné dějové linie, které se nakonec protnou, ale myslím si, že by klidně každá z nich mohla fungovat i samostatně. Tou první linií je vše, co se točí kolem královské svatby dvou mladých lidí, jejichž svatbu dohodli královští otcové, a kteří před touto svatbou nezávisle na sobě utečou z domu (v tomto případě ze zámku). Druhou linií je vše, co se točí kolem pekla, a třetí samostatnou linií je pak postava vodníka, která sice nemá tolik prostoru, ale dokáže pobavit i zaujmout, což ale ostatně platí i o těch ostatních dějových liniích, a právě proto, že tato pohádka prakticky nemá slabá místa, vnímám tuto pohádku jako jednu z těch nejpovedenějších, které jsem měl možnost vidět. Tohle je zkrátka nadprůměrná podívaná, která mě zaujala, a navíc nesmím zapomenout zmínit Alžbetu Stankovou, která byla v roli čertice překvapivě docela sexy, ovšem i ostatní herecké výkony byly skoro všechny nadprůměrné, takže jediné, co mi to kazí je účast Jiřího Mádla, kterého prostě nemám rád a dá se říci, že v současnosti je to můj nejméně oblíbený český herec, a zde mě nikterak nedokázal přesvědčit, takže kvůli jeho účasti strhávám jednu hvězdu, ale i tak to je za solidní čtyři hvězdy.(29.12.2012)

 • kingik
  ****

  Tahle pohádka má v sobě náboj a není to jen tím, že nejvýraznějším zpestřením, jinak poslední dobou unylých pohádek, je sexy čertice Muribana v podání Alžbety Stankové. Ani ostatní herecké party nejsou k zahození a to navzdory tomu, že jsem dvojici Mádl-Voříšková moc nevěřil jejich zamilovanost a jejich postavy byly poměrně upozaděné. Tahle pohádka vlastně ani není klasickým soubojem dobra a zla, je to spíše veselá taškařice, která se ani nebere moc vážně a dokáže diváka bavit. Scény v pekle jsou skvostné, scény mimo něj už jsou horší, ale herci si nevedou špatně, nejlépe svou roli vystihuje Stanková, bavil mě i Blažek, na druhé straně Lucifer Martina Stránského nedosahuje takové démoničnosti, jaké by si zasloužil, ale dalo se to přežít, a navíc tahle pohádka je povedenější a sympatičtější, než některé Troškovy pohádkové opusy, ačkoliv je mírně přeplácaná a dějově neučesaná.(3.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace