Rychlí a zběsilí

• EN název

Fast and Furious 4

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2009, 102 min

Staré součástky šlapou a ostřílení řidiči to mají sakra v ruce, ale digitální facelift ani kupa nitra nezabrání prohře, jestliže režisér má kvalt vymlácený natolik, že to stěží zasekne na trojce.(6.9.2009)

Čtvrtý pokus o šlápnutí do stejné řeky, ale zase trochu jinak. Tentokrát režisér minulého dílu měl obrovské štěstí a všechny hvězdy původního a druhého filmu se účastní dalšího sjezdu rychlých a zběsilých řidičů. Vin Diesel, Paul Walker, krásná Jordana Brewster a Michelle Rodriguez. Tihle spojí síly, aby vrátili kvalitou i adrenalinem sérii zpět k laťce nastavené prvním dílem. Je cítit posun ke kvalitě i akci a to potěší. I když je trochu smutné, že tento díl působí jako lacině efektní díl plný hi-tech hračiček (asi hráči videoher jsou velké procento diváků:))). Příběh není vůbec špatný a celý film spěje k jedinému, což dojde mnohým po pár minutách. Je to však slušná zábava, auta jezdí zase o něco rychleji, cesty jsou šílenější až mimo realitu (cílovka v hráčích videoher je okatá) a vše slušně funguje pod nabušenou kapotou. Teďka jen v pětce neztratit cestu, ale s těmi dnešními GPSkami už to není ta pravá "oldschool" zábava....(18.7.2009)

• Renton

Scénář: Chris Morgan .. Nekončící ukopírované honění se v autech s kapkou nostalgie.(1.5.2009)

Původní jedničce jsem naložil čtyři hvězdičky, a tady o jednu polevim, i když je to vlastně první regulérní pokračování původního příběhu, který se skutečně povedl. Pokračování mi totiž ukázalo, že vzniknout může inteligentně a s nápadem, a tady ten nápad rozvinout to rozhodně dopadl takřka na jedničku. To, co tomu všemu podřezává hnáty je fakt, že akční scény jsou už tak moc přehnané a hrajou na poslední sekundu tak okatě, až už to není hezké, a nejvíc to odsíraj právě závody, které jsou natočené opravdu hezky, ale v takové Tokijské jízdě jsem si je užil daleko více, proto právě "jen" tři hvězdičky. Rychlí a zběsilí se na jednu stranu povedli, ale na druhou se mi zdálo, že chtějí být lepší než jejich předchozí pokračování a můžou za to hlavně akční scény, jináč hláškující Vin Diesel absolutně neměl chybu :)...(30.6.2009)

Prekvapivo oldschoolové. Táto séria ma nikdy veľmi nebrala (nie, vlastne ani prvý diel), ale štvorka mi svojou schopnosťou pobaviť a zároveň snahou nebyť úplne blbá celkom sadla. Viac ako 7/10 zo seba nevytlačím, ale úprimne, je to omnoho viac, než som čakal.(10.4.2009)

My, matadoři ošlehaný tisíci kilometry na kultovní české dálnici D1 se nad tou klidnou a bezpečnou jízdou v tomto filmu vždy pousmějeme a myslíme si svý. Ach amíci, kdyby vy jste znali české silníční poměry, kde v ostrejch zatáčkách Českýho Švýcarska debil v kloboučku, s lupama na očích nevahá ve svý škodě favorit předjíždět Audi A8, vzali by jste si tyhle svoje rychlozběsilovky a podávali je jako sladký bonus k dortíčkům pro slečinky. Měl bych pro film pochopení, ale to by se v něm muselo nacházet mnohem víc scén jako byla ta úvodní, takhle to je jen další typickej americkej akční tucťák.(7.11.2011)

• larelay

Prvoplanova dementna sracka (pardon za vyraz), ktora splnila svoj ucel. Zarobila tazke bubace, navratila uhasnutym hviezdickach opat ich 15 minut slavy a namakani chlapci si ziskali srdiecka pubertalnych pipeniek... Film ma vsetko, co si presne tento zanrik vyzaduje. Krasne tela, blby scenar, akciu, smrt milovanej osoby, pomstu, sympatie s kriminalnikmi, ktori vlastne ani nie su zlocinci, lebo ich mame radi a je nam to jedno a sentimentalny koniec na zaver. Slubujem, ze sa uz nikdy viac nedam nahovorit a budem sa radsej venovat svojim nizkorozpoctovym dramam.(21.5.2009)

Staré součástky, stará zápletka, zbrusu nový drajv. Popravdě nechápu jak to Justin Lin po průšvihové trojce zvládnul, ale asi hodně opisoval od oldschoolových akčňáren, které honičky po silnicích a po svých zvládaly levou zadní. Walker sympaticky ošlehaný, Diesel v nejlepší formě a těm auťákům zas hezky střílí od vejfuku. Naprostá spokojenost v rámci škatulky.(23.3.2009)

Rozpočet $85miliónovTržby USA $155,064,265Tržby Celosvetovo $363,164,265Tržby za predaj Blu-ray v USA $18,879,529 //počet predaných kusov 929,574Tržby za predaj DVD v USA $59,013,990 //počet predaných kusov 3,626,888║ Tento film má jediné šťastie že má dvojicu Vin Diesel a Paul Walker(aj keď k dokonalosti im dosť chýba) ináč by to nestálo fakt za nič, lebo ide o maximálne prevarení vodu, kde ani len nie je snaha o nejaký príbehový posun. Režisér Justin Lin sa svojím amatérskym počínaným len motá na mieste, málokedy mu vyjde podarenejšia scéna, naháňačky na autách sú prevažne zmätene zostrihané prípadne dosť neprehľadné, napríklad pri takej naháňačke po vlastných príde aj na roztrasenú kameru a v tomto ohľade to je čistý otras sledovať takéto niečo. Proste Justin Lin nemá na to aby točil takéto filmy, predtým boli aspoň prvé dva filmy od rutinérov(Cohen,Singleton) ako tak stráviteľné. /40%/(9.4.2009)

Potomok, ktory od svojich vzorov (oldschool akcne filmy) horlivo opisuje. A zatial co v linii naivneho a logiky takmer absentujuceho pribehu je velmi uspesny a prekracuje tien vzorov, tak v akcnych scenach je "iba" dobry. Zavan poctivej akcie / nahanaciek na Vas dychne, trochu rozcucha uces, ale zavrate z opojnej jazdy sa nedostavia. Na druhej strane, ruku na srdce, od tejto rychlokvasnej jednohubky som to ani necakal. Projekcia na 1.aprila tomu dodala bonusovy punc vacsej zabavy... . 5-6/10(1.4.2009)

• AngelAngie

Že já na tyhle filmové skvosty koukám .. jsem zvědavá, hodně zvědavá a tak budu taky hodně rychle stará, opravdu mě přivádí do hrobu trailery nabušené od úvodní vteřiny až po tu závěrečnou a pak když si člověk pustí film, tak ne že v traileru viděl to nejlepší, ale že v tom traileru viděl v podstatě vše, to je smrt, to by pak jeden mohl koukat jen na ně a nemusel se starat pak o celovečerní verzi .. to by bylo .. Walker samozřejmě krasavec, můžu na něm oči nechat, ale to je tak vše .. stejně tak jako mě včera zklamali Nenarození a okoukávala jsem jen hl. herečku, tady to zůstalo na Paulovi ..(29.4.2009)

Oddych co má sice odpich, ale zároveň i dost minut navíc. Aspoň malý závan reality by to rázem posunul o ligu výše, ovšem i tak jde o nejlepší díl série. Což je svým způsobem docela smutné.(16.8.2009)

Zážitek z kina jsem měl libovej.(12.5.2009)

Rozpočet $85miliónov Tržby Celosvetovo $343,025,269(15.8.2009)

Z Rychle a Zběsile se stala detektivka a na honičky v autech se jaksi zapomnělo. No, alespoň, že ten Vin Diesel a Paul Walker jsou pořád sexy.(29.4.2011)

Myslím si někdy, že život jest dobré víno, které chce býti zbožně srkáno. Totéž tvrdily první dva navýsost odlehčené a prostopášné díly vysokooktanové filmové frančízy Rychle a zběsile. Nikoliv však díl čtvrtý... jak může ale v tak vážném a „vyspělém“ filmu krmit kamioňák leguána sušenkama? S tímto prohřeškem se střetáváme nejčastěji tehdy, kdy se na hladině plynoucí řeky pohnutého děje jaksi sám od sebe zaleskne z vlasce utržený splávek nečekaného, neboť neodůvodněného humoru - izolované „zjevení“.(3.5.2009)

Soundtrack Brian Tyler: 1. Bang - Rye Rye [3:32] ,2. G-Stro - Busta Rhymes [3:42] ,3. Loose Wires - Kenna [3:46] ,4. Blanco - Pitbull [3:22] ,5. Krazy - Pitbull [3:52] ,6. You Slip, She Grip - Pitbull [3:13] ,7. Head Bust - Shark City Click [3:56] ,8. Bad Girls - Pitbull [4:03] ,9. Virtual Diva - Don Omar [3:59] ,10. La Isla Bonita - Tasha [3:45] ,11. Blanco - Pitbull [3:22],(14.5.2011)

• KarelR

Už jsem na to asi starej, ale sledovat hodinu a půl zasmušilé pohledy Vina Diesela a celé to srdceryvné setkání po letech mi jako moc velká zábava nepřišlo. Je sice fajn, že Lin umí cool vizuály, jenže se z toho vytratila veškerá lehkost, protože ze sebe všichni musejí sypat ty "upřímné monology" plné životních pravd. Akční scény jsou možná zběsilé, ale až na solidní úvod nikterak adrenalinové, vedlejší postavy nevyužité či úplně zbytečné (účel blonďáka mě míjí) a když se začne kácet les, přestanete chápat a často i vidět (proč tunely?). Mladí pánové budou samozřejmě jásat nad nekončícím zástupem kroutících se zadečků a faktem, že se tu holky oblézají zásadně ve trojicích, ale to na dobrý film vážně nestačí. 4/10 P.S. Snažil jsem se hodně, ale doteď mi pěkná řádka věcí nedává smysl. Proč třeba nikdo Diesela nehledal v garáži jeho sestry? Já bych se tam podíval nejdřív :)(23.3.2009)

• tron

„Musíš utiecť.“ – „Ale ja už neutekám.“ Prvý diel sa mi páčil (60%), druhý zúfalý a zbytočný (20%) a „japonský“ tretí prekvapivo dobrý (40%). Do štvorky sa vrátila „stará parta“. No ak necháme bokom rozčuľujúco priemerného Walkera, ktorý je rád, ak mu ponúknu hocičo, Rodriguezovú, ktorá sa len mihne v úvode a úplne zbytočnú Brewsterovú, znamená „návrat starej party“ v preklade „návrat Vina Diesela“. A je to pravdupovediac len toto stále ešte dosť charizmatické holohlavé delo, ktoré povyšuje tretie pokračovanie „jednotky“ z roku 2001 na aspoň ako-tak pozerateľný akčný triler. Ktorý síce nie je ani prehnane akčný, ani prehnane napínavý, vlastne nie je napínavý skoro vôbec, ale je remeselne nakrútený a na Diesela sa dobre pozerá. Ale scenár je príšerný, vzťahy medzi postavami sa zasekli na adrese „Jump Street 21“ a digitálne automobilové naháňačky ma nútia zívať. Žiadny zázrak, ale ani také zlé, ako dvojka (60% nemôžem dať už kvôli prehnanej dĺžke 107 minút, čo je na snímku s tak prevarenou zápletkou veľa).(3.3.2011)

Návrat do let, kdy si akční hrdinové zasloužili nekonečný obdiv. Leccos sice skřípe, hlavně děj nebo Brianovy vyšetřovací metody, ale baví mě to pořád stejně. Všichni zúčastnění z prvního dílu totiž doslova září v pořádné příležitosti a akce k mému potěšení a lehké úlevě pořád bere dech. Pořád tu sice visí hrozba, že se historie bude opakovat a díky pořádným tržbám utrpí další pokračování na kvalitě, ale za poctivou adrenalinovou a zároveň staromilskou jízdu s klasickými atributy v podobě pomsty nebo love story to stojí za to.(8.4.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40