• Hitman_47

Kurva, koho baví digitální honičky v tunelech?(6.4.2009)

• Kaka

Ještě horší než jsem čekal. Když už nechybí původní obsazení a celé to vypadá konečně jako důstojné pokračování, ukuchtí scénáristé něco šíleného, čemu říkají scénář a na to namotají nějaká ta auta, šílené digitální honičky v tunelech a klasicky chlapské charisma Walkera a Diesela. Nefunguje to. Pro milovníky aut to bude utrpení, protože opravdu kvalitních honiček je tam pouze pár. Pro fandy akčního filmu to bude rovněž tvrdý oříšek, protože akce je tam hodně, nicméně nestojí za nic. A pro fandy hlavních protagonistů to bude jen smutná nostalgická vzpomínka na první a jediný originální díl. Velice nepovedená věc.(1.8.2009)

super jízda. Co jiného říct, podle mně ještě lepší než jednička. Vin Diesel válí a jedna hvězda za ten konec. Těším se na další díl(7.7.2009)

• KarelR

Už jsem na to asi starej, ale sledovat hodinu a půl zasmušilé pohledy Vina Diesela a celé to srdceryvné setkání po letech mi jako moc velká zábava nepřišlo. Je sice fajn, že Lin umí cool vizuály, jenže se z toho vytratila veškerá lehkost, protože ze sebe všichni musejí sypat ty "upřímné monology" plné životních pravd. Akční scény jsou možná zběsilé, ale až na solidní úvod nikterak adrenalinové, vedlejší postavy nevyužité či úplně zbytečné (účel blonďáka mě míjí) a když se začne kácet les, přestanete chápat a často i vidět (proč tunely?). Mladí pánové budou samozřejmě jásat nad nekončícím zástupem kroutících se zadečků a faktem, že se tu holky oblézají zásadně ve trojicích, ale to na dobrý film vážně nestačí. 4/10 P.S. Snažil jsem se hodně, ale doteď mi pěkná řádka věcí nedává smysl. Proč třeba nikdo Diesela nehledal v garáži jeho sestry? Já bych se tam podíval nejdřív :)(23.3.2009)

• BadoXXII

Fast & Furious a aj predchodcovia zo série sú filmami o tuningu, autách, sporo odetých ženách, drsných chlapoch, o ich ešte drsnejších rečiach a o nelegálnych pretekoch. Toto všetko sa vo filme vyskytuje (vo väčšej či menšej miere). Poriadne to však nefunguje. Podľa mňa sa Justin Lin neposunul kvalitatívne nikde. Pôsobí to síce veľkolepejšie ako Tokijská jazda, ale ostatné prvky sú buď slabšie alebo na rovnakej úrovni. Problémom je ťahavé tempo. Po adrenalínovom začiatku (dohra tej akcie je však smiešna) sa nič poriadne nedeje. Len sa kecá a spomína (zaspával som). Keď sa konečne začne pretekať, tak to nevypadá zle. Problém je však v nereálnej akcii. Búračky sú prehnané viac ako v Kobre 11. Určite je však prínosom návrat Vina Diesela a Paula Walkera. Sú drsní, sú cool a tak to má byť (aj keď by som uvítal podstatne menej tej vážnosti). Mal som však občas až prílišný pocit Déja vu. Zápletka je slabá a pôsobí dosť neohrabane. Finále ala Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (pretek na púšti) alebo aj Speed Racer je vďaka tunelom už príliš silná káva. 40%(7.4.2009)