Neveril som, že stará partia, ktorá to všetko začala a následne počas ôsmych rokov aj udávala tempo kvality podobnému žánru filmov (aj svojej série pokračovaní), sa ešte niekedy stretne. Čomu som však neveril viac je, že sa stretne, aby tomuto žánru filmov a nám divákom ukázala, prečo mu doteraz kraľovala a svoju pozíciu si pevným víťazstvom voči divákovi aj potvrdí. Konečne tu nejde len o to vyhrať nejaký nelegálny závod, ktorý má v pozadí niečo primitívne, čomu sa hovorí scenáristický nápad. Zápletka sa naozaj podarila, takže nad dejom som si od začiatku prestal lámať hlavu. A aj keď autonaháňačiek bolo vcelku dosť, tak ma prekvapilo, že tentokrát som si na nich toľko neulietaval. Jednoducho možno (okrem tunelových chodieb) boli spracované triezvejšie. Trošku sentimentu na úvod a nejaká romantická (opakovaná) zápletka nemohli filmu uškodiť, zvyšok filmu je totiž naozaj poriadne zbesilý. V tomto momente idem stiahnuť soundtrack, takže je vám asi jasné, aký aspekt by som rád vyzdvihol. A celkovo vlastne aj celý film. 80%.(11.4.2009)

Prekvapivo oldschoolové. Táto séria ma nikdy veľmi nebrala (nie, vlastne ani prvý diel), ale štvorka mi svojou schopnosťou pobaviť a zároveň snahou nebyť úplne blbá celkom sadla. Viac ako 7/10 zo seba nevytlačím, ale úprimne, je to omnoho viac, než som čakal.(10.4.2009)

• tron

„Musíš utiecť.“ – „Ale ja už neutekám.“ Prvý diel sa mi páčil (60%), druhý zúfalý a zbytočný (20%) a „japonský“ tretí prekvapivo dobrý (40%). Do štvorky sa vrátila „stará parta“. No ak necháme bokom rozčuľujúco priemerného Walkera, ktorý je rád, ak mu ponúknu hocičo, Rodriguezovú, ktorá sa len mihne v úvode a úplne zbytočnú Brewsterovú, znamená „návrat starej party“ v preklade „návrat Vina Diesela“. A je to pravdupovediac len toto stále ešte dosť charizmatické holohlavé delo, ktoré povyšuje tretie pokračovanie „jednotky“ z roku 2001 na aspoň ako-tak pozerateľný akčný triler. Ktorý síce nie je ani prehnane akčný, ani prehnane napínavý, vlastne nie je napínavý skoro vôbec, ale je remeselne nakrútený a na Diesela sa dobre pozerá. Ale scenár je príšerný, vzťahy medzi postavami sa zasekli na adrese „Jump Street 21“ a digitálne automobilové naháňačky ma nútia zívať. Žiadny zázrak, ale ani také zlé, ako dvojka (60% nemôžem dať už kvôli prehnanej dĺžke 107 minút, čo je na snímku s tak prevarenou zápletkou veľa).(3.3.2011)

• Renton

Scénář: Chris Morgan .. Nekončící ukopírované honění se v autech s kapkou nostalgie.(1.5.2009)

My, matadoři ošlehaný tisíci kilometry na kultovní české dálnici D1 se nad tou klidnou a bezpečnou jízdou v tomto filmu vždy pousmějeme a myslíme si svý. Ach amíci, kdyby vy jste znali české silníční poměry, kde v ostrejch zatáčkách Českýho Švýcarska debil v kloboučku, s lupama na očích nevahá ve svý škodě favorit předjíždět Audi A8, vzali by jste si tyhle svoje rychlozběsilovky a podávali je jako sladký bonus k dortíčkům pro slečinky. Měl bych pro film pochopení, ale to by se v něm muselo nacházet mnohem víc scén jako byla ta úvodní, takhle to je jen další typickej americkej akční tucťák.(7.11.2011)