Z Rychle a Zběsile se stala detektivka a na honičky v autech se jaksi zapomnělo. No, alespoň, že ten Vin Diesel a Paul Walker jsou pořád sexy.(29.4.2011)

• tron

„Musíš utiecť.“ – „Ale ja už neutekám.“ Prvý diel sa mi páčil (60%), druhý zúfalý a zbytočný (20%) a „japonský“ tretí prekvapivo dobrý (40%). Do štvorky sa vrátila „stará parta“. No ak necháme bokom rozčuľujúco priemerného Walkera, ktorý je rád, ak mu ponúknu hocičo, Rodriguezovú, ktorá sa len mihne v úvode a úplne zbytočnú Brewsterovú, znamená „návrat starej party“ v preklade „návrat Vina Diesela“. A je to pravdupovediac len toto stále ešte dosť charizmatické holohlavé delo, ktoré povyšuje tretie pokračovanie „jednotky“ z roku 2001 na aspoň ako-tak pozerateľný akčný triler. Ktorý síce nie je ani prehnane akčný, ani prehnane napínavý, vlastne nie je napínavý skoro vôbec, ale je remeselne nakrútený a na Diesela sa dobre pozerá. Ale scenár je príšerný, vzťahy medzi postavami sa zasekli na adrese „Jump Street 21“ a digitálne automobilové naháňačky ma nútia zívať. Žiadny zázrak, ale ani také zlé, ako dvojka (60% nemôžem dať už kvôli prehnanej dĺžke 107 minút, čo je na snímku s tak prevarenou zápletkou veľa).(3.3.2011)

Ikeď posledný Fast and Furious nieje už tak celkom o autách, je to predovšetkým taký klasický akčňák, je to len dobre. Séria naberala už poriadne brakovitý tvar a toto pokračovanie ju nielen dostojne ukončuje, ale aj poteší fanúškov prvého filmu, keďže sa vrátila prakticky kompletná herecká zostava. Žiaden akčný klenot, to nie, ale skor také milé prekvapenie. (7/10)(28.3.2010)

Staré součástky šlapou a ostřílení řidiči to mají sakra v ruce, ale digitální facelift ani kupa nitra nezabrání prohře, jestliže režisér má kvalt vymlácený natolik, že to stěží zasekne na trojce.(6.9.2009)

• Flipper

Drsné xsichty a pekné autá nedokážu z nenapínavého príbehu urobiť napínavý. Diesel už miestami vyzeral ako krčmový bitkár, ktorý reši všetko päsťami a až potom kontroluje dôsledky. Šéf heroinových priekupníkov má nulovú charizmu a celá séria Fast & Furious je len ako benzín, ktorá keď sa zužitkuje, treba ho zase nabrať. Hviezda za pekné autá a pekné ženy okolo nich. Inak hrozné.(11.5.2009)