Rychlí a zběsilí

Rýchli a zbesilí 4

Rýchlo a zbesilo 4

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2009, 102 min

Zážitek z kina jsem měl libovej.(12.5.2009)

• tron

„Musíš utiecť.“ – „Ale ja už neutekám.“ Prvý diel sa mi páčil (60%), druhý zúfalý a zbytočný (20%) a „japonský“ tretí prekvapivo dobrý (40%). Do štvorky sa vrátila „stará parta“. No ak necháme bokom rozčuľujúco priemerného Walkera, ktorý je rád, ak mu ponúknu hocičo, Rodriguezovú, ktorá sa len mihne v úvode a úplne zbytočnú Brewsterovú, znamená „návrat starej party“ v preklade „návrat Vina Diesela“. A je to pravdupovediac len toto stále ešte dosť charizmatické holohlavé delo, ktoré povyšuje tretie pokračovanie „jednotky“ z roku 2001 na aspoň ako-tak pozerateľný akčný triler. Ktorý síce nie je ani prehnane akčný, ani prehnane napínavý, vlastne nie je napínavý skoro vôbec, ale je remeselne nakrútený a na Diesela sa dobre pozerá. Ale scenár je príšerný, vzťahy medzi postavami sa zasekli na adrese „Jump Street 21“ a digitálne automobilové naháňačky ma nútia zívať. Žiadny zázrak, ale ani také zlé, ako dvojka (60% nemôžem dať už kvôli prehnanej dĺžke 107 minút, čo je na snímku s tak prevarenou zápletkou veľa).(3.3.2011)

Z Rychle a Zběsile se stala detektivka a na honičky v autech se jaksi zapomnělo. No, alespoň, že ten Vin Diesel a Paul Walker jsou pořád sexy.(29.4.2011)

• KarelR

Už jsem na to asi starej, ale sledovat hodinu a půl zasmušilé pohledy Vina Diesela a celé to srdceryvné setkání po letech mi jako moc velká zábava nepřišlo. Je sice fajn, že Lin umí cool vizuály, jenže se z toho vytratila veškerá lehkost, protože ze sebe všichni musejí sypat ty "upřímné monology" plné životních pravd. Akční scény jsou možná zběsilé, ale až na solidní úvod nikterak adrenalinové, vedlejší postavy nevyužité či úplně zbytečné (účel blonďáka mě míjí) a když se začne kácet les, přestanete chápat a často i vidět (proč tunely?). Mladí pánové budou samozřejmě jásat nad nekončícím zástupem kroutících se zadečků a faktem, že se tu holky oblézají zásadně ve trojicích, ale to na dobrý film vážně nestačí. 4/10 P.S. Snažil jsem se hodně, ale doteď mi pěkná řádka věcí nedává smysl. Proč třeba nikdo Diesela nehledal v garáži jeho sestry? Já bych se tam podíval nejdřív :)(23.3.2009)

S dvěma pivy a třemi batmany v krvi to byla docela slušná zábava. Bohužel slečna od baru ve Slováči šla brzo domů, a tak jsem ke konci trpěl pomalým střízlivěním. Jinak to mohly být v poho čtyři hvězdičky. No dobře, vážně - s hvězdičkami bych přitlačil, kdybych měl pocit, že kvílení pneumatik a kroucení plechu působilo aspoň trochu reálně jako třeba v druhém Bourneovi nebo Roninovi.(9.4.2009)