Myslím si někdy, že život jest dobré víno, které chce býti zbožně srkáno. Totéž tvrdily první dva navýsost odlehčené a prostopášné díly vysokooktanové filmové frančízy Rychle a zběsile. Nikoliv však díl čtvrtý... jak může ale v tak vážném a „vyspělém“ filmu krmit kamioňák leguána sušenkama? S tímto prohřeškem se střetáváme nejčastěji tehdy, kdy se na hladině plynoucí řeky pohnutého děje jaksi sám od sebe zaleskne z vlasce utržený splávek nečekaného, neboť neodůvodněného humoru - izolované „zjevení“.(3.5.2009)

Já prostě nechápu co všichní řeší. Nezlobte se na mě ale od série Rychle a zběsile snad nikdo nemůže čekat nějaké promyšlené drama či film s hlubší myšlenkou. Film se snaží bavit, bavit, bavit. A jde mu to zatraceně dobře. Stará parta je opět zpátky a v plné síle. Vin Diesel není vůbec zasmušilý. Zasmušilý je možná ten koho tento film nebavil. Přiznávám, že honičky v tunelech nejsou nejatraktivnější ale tvůrci se evidentně snaží vymyslet něco nového a krom tohoto nedostatku vše klape jak má. Z plátna je cítit vůně benzínu, krása vrtících se modelek a hlavní parta odvádí skvělou práci. Zkrátka vše jak má být a vše co je pro tuto série typické a zásadní. Kvalitou je pro mě film na stejné úrovni jako původní rychle a zběsile. Vůbec se nedivím kasovnímu úspěchu, který film zaznamenal po celém světe. Pokud vše neberete až příliš vážně a chcete se jít do kina hlavně bavit, jděte právě na tento film. Osobně bych dal spíše 4 hvězdičky (90%) ale když vidím, že většina uživatelů řadí takovýto film k bezduchým pubertálním americkým komediím dávám plné hodnocení.(21.4.2009)

Neveril som, že stará partia, ktorá to všetko začala a následne počas ôsmych rokov aj udávala tempo kvality podobnému žánru filmov (aj svojej série pokračovaní), sa ešte niekedy stretne. Čomu som však neveril viac je, že sa stretne, aby tomuto žánru filmov a nám divákom ukázala, prečo mu doteraz kraľovala a svoju pozíciu si pevným víťazstvom voči divákovi aj potvrdí. Konečne tu nejde len o to vyhrať nejaký nelegálny závod, ktorý má v pozadí niečo primitívne, čomu sa hovorí scenáristický nápad. Zápletka sa naozaj podarila, takže nad dejom som si od začiatku prestal lámať hlavu. A aj keď autonaháňačiek bolo vcelku dosť, tak ma prekvapilo, že tentokrát som si na nich toľko neulietaval. Jednoducho možno (okrem tunelových chodieb) boli spracované triezvejšie. Trošku sentimentu na úvod a nejaká romantická (opakovaná) zápletka nemohli filmu uškodiť, zvyšok filmu je totiž naozaj poriadne zbesilý. V tomto momente idem stiahnuť soundtrack, takže je vám asi jasné, aký aspekt by som rád vyzdvihol. A celkovo vlastne aj celý film. 80%.(11.4.2009)

Staré součástky šlapou a ostřílení řidiči to mají sakra v ruce, ale digitální facelift ani kupa nitra nezabrání prohře, jestliže režisér má kvalt vymlácený natolik, že to stěží zasekne na trojce.(6.9.2009)

S dvěma pivy a třemi batmany v krvi to byla docela slušná zábava. Bohužel slečna od baru ve Slováči šla brzo domů, a tak jsem ke konci trpěl pomalým střízlivěním. Jinak to mohly být v poho čtyři hvězdičky. No dobře, vážně - s hvězdičkami bych přitlačil, kdybych měl pocit, že kvílení pneumatik a kroucení plechu působilo aspoň trochu reálně jako třeba v druhém Bourneovi nebo Roninovi.(9.4.2009)

• - S víkendovým výdělkem 72.5 milionů dolarů se Rychlí a zběsilí dostali na čelo žebříčku filmů s tématikou týkající se aut (překonali Auta – 60.1 milionů dolarů). (HellFire)

• - V čase 37:26 při závodu o místo Bragova (Robert Miano) řidiče prohlásí jeden ze závodníků: "Tak jak se ti líbí můj zadek?" Závodník za ním mu odpoví: "Máš ho černej," přestože jej nemohl slyšet. (A7X92)

• - Scénář ke čtvrtému dílu byl určen už pro původní dvojku, jakmile na ní ale odmítl spolupracovat Vin Diesel, putoval do šuplíku, odkud ho vyštrachal až režisér Justin Lin. Čtyřka filmové série se bude odehrávat pět let po jedničce, ale před trojkou. Spojovací bod mezi trojkou a čtyřkou bude postava Hana (Sung Kang), který ve třetím díle umřel. (S.W.A.T)