Burritos, fajitas a děsně svraštělá kůže mezi Dieselovo obočím (!!!) Já se klidně vsadim, že svýho času pařil Justin Lin legendární Need for Speed II a určitě jezdil s Lotusem. Ten měl sice nahovno výkon, ale vypadal dobře a s McLarenem stejně jezdili jen srabi. Ať je to jak chce, tak čtvrtí Fast & Furious letmo resuscitují celou sérii, kterou už sám Lin a jeho kolega John Singleton úspěšně domrdali. Chci říct, Cohenova původní The Fast and the Furious byla naivně nadupaná záležitost, která se už za pár let stačila stát (světe div se) žánrovou klasikou a ty dva rozvary po tom, tam už se vlastně jen těžilo z názvu. Možná i proto se čtverka vrací časově před trojku, ze který mam ještě teď zauzlovanej dvanácterník. Rychlí a zběsilí mají pitomý příběh, oblíbený postavičky, hip-hop v kufru ale taky slušný drive, takže minimálně jako předzvěst věcí budoucích fungují obstojně, svižně. Něco jako předkrm k chilli con carne - po kterým buď taky zrychlíte nebo z toho bude docela pikantní zážitek. Vaya con dios [final rate: 55%](20.6.2013)

Zážitek z kina jsem měl libovej.(12.5.2009)

Tak ja teda nevim, ale me to rozhodne neprislo rychly a zbesily. Naopak mi prislo, ze akce mohlo bejt vic, zavodu taky a ty co tu jsou, tak kdovijak nechytnou. Navic uz to nepusobi tak cool jako driv. Problem je, ze se tvurci zbytecne moc soustredili na pribeh, on neni buhvijakej, ale kdyby ho udelali jednodussi a pridali akci, nic by tim nezkazili, protoze co si budem povidat, o tu jde u podobnejch filmu predevsim. Ale jinak se to vicemene drzi tradice, takze rychly auta, sexy holky, drsny chlapci. Akorat Vin pusobi misty znudene a zaporaci jsou slaby. Ale zabavit to dokaze.(13.5.2009)

• - Čtvrtý díl série vznikl jen jako test diváckého zájmu. Protože byl úspěšný, vznikla další pokračování. (karlik4801)

• - Fenix Calderon (Laz Alonso) má ve filmu zbraň Colt M1911A1 ráže .45 ACP. (dc125)

• - Scénář ke čtvrtému dílu byl určen už pro původní dvojku, jakmile na ní ale odmítl spolupracovat Vin Diesel, putoval do šuplíku, odkud ho vyštrachal až režisér Justin Lin. Čtyřka filmové série se bude odehrávat pět let po jedničce, ale před trojkou. Spojovací bod mezi trojkou a čtyřkou bude postava Hana (Sung Kang), který ve třetím díle umřel. (S.W.A.T)