Únos vlaku 1 2 3

Únos metra 123

Únos vlaku 1 2 3

Krimi / Thriller / Drama / Akční

USA / Velká Británie, 2009, 102 min

Na začátku je Travolťák fakt sexy a je vidět že s přibývajícím věkem chlap zraje jako víno, ale zase aby jste se neradovali pánové zbytečně, to platí jen pro mě a pro Travoltu, ostatní chlapi nám dvoum nemaj šanci konkurovat. Samotný film sice nemá šanci konkurovat nejlepším filmům v oboru, ale i tak, buďme rádi, že jsme v tmě, na pohodlných sedačkácha a před náma to barveně bliká. Samozřejmě některý scény zaujmou víc, třeba jak se v tunelu metra prochází Travolta a jeho pohunci za plnýho provozu, jak na nějaký lazeňská kolonádě. To jo, to se mě hodně líbilo. My kluci tady v Praze vlečem holku na Petřín a než se na ten posranej kopec vydrapem, jsme propocený, unavený a nasraný, že jsme na pokraji sil aniž by jsme vrzli a přitom stačí vzít holku do tunelu metra nejlépe v dopravní špičce a je to. Takovou procházku tunelem, mezi stanicema Muzeum a I.P. Pavlova považuju za vrchol romantiky.(19.9.2009)

• arachneuss

Denzel Washington jako prošedivělý hrdina z lidu vs. namachrovaný John Travolta ve filmu, kde si první hodinu a půl člověk přeje aby už skončil a posledních třicet minut lituje, že na to vůbec šel do kina. Badass "pomáďák" je ale k nezaplacení.(31.8.2009)

• Skejpr

Zbytečné a nezajímavé, i když nudit to naštěstí nestihne. Harry Gregson Williams vykrádá sám sebe tak okatě, až to bolí (todle bylo skutečně Déja Vu), Travolta se démonicky směje a řve na všechny okolo a Denzela jsem snad ještě neviděl tak unylého, jako tady. K tomu přemíra nechtěně směšného patosu a až zoufalá lineárnost vyprávění... Takhle ne, Tony, takhle ne...(1.9.2009)

Už jen díky vytlemenému a stále uřvanému Travoltovi ten film má šmrnc :) neměla jsem čas se nudit.. a to je přesně to, co jsem od toho filmu chtěla :) sice bych připsala, že film spadá do žánru komediální thriller, ale to je drobnost :) vím, že díky tomuhle filmu už mi nebudu dělat problém chodit na veřejné záchodky, že nikdy nechci dělat dispečerku vlakového provozu a začínám uvažovat, že starostové nemusí být takový volové :) P.S. koupil nakonec galon toho mléka, nebo jen půl?? :-D(1.9.2009)

Rozpočet $100miliónovTržby USA $65,452,312Tržby Celosvetovo $150,027,284Tržby za predaj DVD v USA $22,419,282 //počet predaných kusov 1,428,024║ Mierne prepísknutý rozpočet na film odohrávajúci sa na minime lokácii ale za to Tony Scott vystihol perfektne atmosféru, akcie tu je minimum ale za to napätia na každom rohu, spolupráca Travolta - Washington zapasovala na prekvapenie lepšie než by som mohol čakať, taktiež Turturro a jeho zunovaná tvár pri prvej čistke rukojemníka stála za to(možno najlepšia momentka filmu). Ako je zvykom u Scotta je tu opäť vycibrený vizuál pekne ladiaci z ráznou dynamickou prípadne komornou hudbou. Jediná škoda že v poslednej štvrtine mu újdu oprate a film vykĺzne z dobre budovaného thrilleru do miernej nahánačkovej frašky. /videl v kine: 75%/(10.9.2009)