poster

Únos vlaku 1 2 3

 • USA

  The Taking of Pelham 1 2 3

 • Slovensko

  Únos vlaku 1 2 3

 • Slovensko

  Únos metra 123

Krimi / Thriller / Drama / Akční

USA / Velká Británie, 2009, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Arx
  ****

  Po nemastné naslané půl hodině přichází Tony Scott s celkem svižným a napínavým thrillerem. Skvělý herci, duo Travolta, Washington výborně funguje a Únos vlaku 123 je pro mě hlavně díky druhé půlce a hercům lehce nadprůměrný snímek na jedno zkouknutí. Tony Scott nic nepokazil ale je pravda, že od takového velikána by člověk čekal větší filmový zážitek. 70%(29.10.2009)

 • kiddo
  ***

  Jestli byl ve scénáři nějaký podklad, který donutil hrát (a znít!) Travoltu, jako by byl černoch, tak je to jen další ukázka toho, jak neskutečně zmršený je Únos vlaku na té nejzákladnější úrovni. Jedná se o sbírku těch naprosto nejprovařenějších klišé, a to nejen na rovině situací, ale i jednotlivých replik, které se od první minuty sestávají z výkřiků typu „Bože můj, já tady umřu“ nebo rádoby drsňáckého hláškování. Od nižšího hodnocení chrání jen několik svěžích momentů, které daly svou originálností chvílemi vzpomenout na takový Collateral, jejich množství se ale v tomhle galonu zkyslýho mlíka ztratí příliš snadno, než aby mohly něco skutečně vylepšovat.(1.9.2009)

 • castor
  ***

  Pětašedesátiletý veterán Tony Scott o sobě dává po třech letech opět vědět, ale.. Navázání na poslední snímky Muž v ohni a Déjà Vu nefunguje dle představ, protože příběh, orámovaný údernou hudbou, tentokráte není natolik nosný jako v případě starších bratříčků a na vizuálních orgiích film stavět nelze. Řada scén nemá co říct, jen exhibuje v režisérově zběsilém tempu, nicméně musím uznat, že tentokrát mi Scottův styl tolik nevadil.. Lehce zaměnitelný remake snímku Josepha Sargenta z roku 1974 (poklona Walteru Matthauovi za jméno hlavního hrdiny) je tak jen nijakým obtiskem v nabídce akčního žánru letošního roku. Žádná přidaná hodnota předhozena není, každopádně alespoň potěší snaha o pečlivější vykreslení hlavního grázlíka (příjemně vyšinutý John Travolta) i nedobrovolné spojky pro policejní tým (usedlý dispečer Denzel Washington). Adrenalinová jízda se bohužel nekoná, rukojmí z vlaku newyorského metra jsou za pomoci vizuálních vychytávek osvobozeni a my můžeme jít v klidu na kutě. Kromě velmi slušného hereckého obsazení je těžké hledat důvod, proč to vidět. Ale zapomenout na to nebude až tak těžké. Scottovo nové videoklipové „maso“ je kupodivu špatně propečené..(16.8.2009)

 • Cervenak
  ***

  Zbytočný film. Keby to bola len nejaká televízna alebo direct-to-dvd produkcia, tak zdvihnem palec, ale letný akčný trhák s Washingtonom? Toto? Niekto tu bohapusto plytvá talentom. Tony Scott ide na pol plynu, nemá sa čoho chytiť, kde sa predviesť (film neobsahuje ŽIADNE akčné scény - to, čo je nastrihané v traileroch, je jedna náhodná havária policajného auta), videoklipový vizuál je v tomto prípade totálne samoúčelný, niet napätia, niet tempa. Washington a Travolta hrajú slušne, majú napokon slušne napísané postavy (na "letný akčný thriller"), ale inak pusto a prázdno. Skončilo to pred hodinou a už som pol filmu zabudol. 5/10(21.8.2009)

 • Skejpr
  **

  Zbytečné a nezajímavé, i když nudit to naštěstí nestihne. Harry Gregson Williams vykrádá sám sebe tak okatě, až to bolí (todle bylo skutečně Déja Vu), Travolta se démonicky směje a řve na všechny okolo a Denzela jsem snad ještě neviděl tak unylého, jako tady. K tomu přemíra nechtěně směšného patosu a až zoufalá lineárnost vyprávění... Takhle ne, Tony, takhle ne...(1.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace