Únos vlaku 1 2 3

Únos vlaku 1 2 3

Krimi / Thriller / Drama / Akční

USA / Velká Británie, 2009, 102 min

• Gilmour93

Tony, 1 2 3, to sem nepatří, 4 5 honorář vrátíš zpět.. Preventivně jsem se před začátkem zakousl do dřeveného klacíku, ale blikající hračička Scott se tentokrát vcelku mírnil, tak jsem si ho zase vydělal, ať můžu nerušeně zívat. Pokud máte ploché postavy, plytké dialogy a nulové napětí, tak i jindy silně osobitý režisérský styl se náhle může státi slabinou a nepomůžou ani nabraný Denzel s mlíkem v igelitce a uřvaný Travolta, který kdyby za každé slovo "fuck" zhubnul jedno kilo, tak se ještě možná nasouká do svých kalhot z Horečky sobotní noci. Mimochodem Johne, zkus si toto v Praze mezi stanicemi Muzeum a I.P.Pavlova a primátor z Pamíru Pája ti v rámci ochrany pražských voličů.., pardon občanů, jedním mocným máchnutím cepínem rozpoltí lebku..(5.3.2010)

Čistá žánrovka, která nevěnuje expozici ani minutu a vztahy s okolnostmi vykresluje až v průběhu, čímž si udržuje svižné tempo, napětí a správně thrillerovou atmosféru po celou dobu stopáže, aniž by přitom ošidila film o fungující interakční vztah jeden na jednoho mezi překvapivě excelujícím Travoltou a Washingtonem. Tím však končí výčet kladů, neboť scénář je nepříjemně shématický a to téměř v každém detailu + Tonyho režii bych přirovnal možná až k nevkusné exhibici. Přehnaně cool styl, ošklivé zpomalovačky, přílišné záběry na detail, postradatelná akce, která mimochodem společně se všemi výstupy mužů zákona dělá z policie idioty... Mno, brácha to prostě umí líp :) 5/10(1.9.2009)

• arachneuss

Denzel Washington jako prošedivělý hrdina z lidu vs. namachrovaný John Travolta ve filmu, kde si první hodinu a půl člověk přeje aby už skončil a posledních třicet minut lituje, že na to vůbec šel do kina. Badass "pomáďák" je ale k nezaplacení.(31.8.2009)

Tony Scott v nenapravitelné škatulce videoklipového exhibicionisty letí s nešetrným remakem po kolejích rychlostí, která si koleduje o pořádnou srážku. Denzel Washington hraje zbytečně velkého dobráka, Travolta příliš fuckuje a ve většině scén by se samoúčelnost dala ždímat a na pokračování prodávat českým filmům. Kouká se na to celkem dobře, zapomíná ještě líp. Než přijede další metro, zapomenete, že si tu James Gandolfini střihnul starostu a John Torturro federála. Povrchnější akčňák, abychom letos pohledali (při ohlížení zpátky se ovšem velmi rychle vynoří jeho jednovaječné dvojče - Swordfish: Operace Hacker).(24.7.2009)

Hollywoodsky blábol o belzebubovi z Wallstreetu a počestnom čiernom mliekarovi. Matroš jasný direct-to-recycle bin, ale ... ale pre mladšieho Scotta mám slabosť a veľkú. Hltám každý záber, každy strih, každý švenk. Chalan vizuálne zraje každým filmom a ja si to užívam sním. 85%(10.1.2010)