Únos vlaku 1 2 3

Únos metra 123

Krimi / Thriller / Drama / Akční

USA / Velká Británie, 2009, 102 min

• Lateef

Vlak, který vyjíždí ze stanice Pelham v 1:23 pm. Lateef, který vychází v 9:10 pm z kina a po cestě domů si vzpomene jenom na výbornou Money Run Harry Gregson-Williamse. Asi bude něco špatně. 50% 100 miliónů dolarů(rozpočet)/101 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(11.9.2009)

Tony Scott umí zábavně natočit asi i pojídání koblihy, protože v tomhle filmu si vlastně jen povídá směšně vypadající Travolta s lehce korpulentním Washingtonem. Nutno dodat, že oba to hrají výborně. Jediná akce nastane při nesmyslném převozu peněz, který vyvolá ještě mnohem nesmyslnější bouračky. A pak ještě když Travolta nervózně zabíjí rukojmí. Prostě mě to bavilo a to mi plně stačí. P.S. autor českých distribučních titulků zasluhuje jednu za ucho za obraty jako: cimprlín, čoro moro nebo modelka-prdelka.(1.9.2009)

Tony Scott v nenapravitelné škatulce videoklipového exhibicionisty letí s nešetrným remakem po kolejích rychlostí, která si koleduje o pořádnou srážku. Denzel Washington hraje zbytečně velkého dobráka, Travolta příliš fuckuje a ve většině scén by se samoúčelnost dala ždímat a na pokračování prodávat českým filmům. Kouká se na to celkem dobře, zapomíná ještě líp. Než přijede další metro, zapomenete, že si tu James Gandolfini střihnul starostu a John Torturro federála. Povrchnější akčňák, abychom letos pohledali (při ohlížení zpátky se ovšem velmi rychle vynoří jeho jednovaječné dvojče - Swordfish: Operace Hacker).(24.7.2009)

• Anthony

Filmy Tonyho Scotta pro mě většinou představují velmi slušnou zábavu, někdy až zběsilé tempo a různé technické vychytávky. Tentokrát mě až zaskočilo, s jakou nudou jsem se setkal. Dva nezajímaví protihráči, dvě hodiny nijak zvlášť zajímavě napsaných dialogů a sem tam se zrychlí / zpomalí záběr na přijíždějící / odjíždějící vlak.(13.10.2009)

Scénář: Brian Helgeland .. Dead is an improvement on a lot of things i can think of, buddy boy.(4.10.2009)

• - Spoiler: Ve filmu zemře Phil Ramos (Luis Guzmán) jako první, zatímco v původní verzi jako jediný přežije. (HellFire)

• - Ve filmu je zmíněno, že je postavě Luise Guzmána 39 let. Ve skutečnosti bylo hercovi v době natáčení už 52 let. (Stanley619)

• - Ryder (John Travolta) nosí hodinky značky Breitling Chronograph a Breitling Aeromarine Colt II Auto. (dyfur)