Země ztracených

Krajina stratených

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2009, 97 min

• Radyo

Recept na vysoce alkoholický koktejl s názvem "Země ztracených": Do sklenice nalejete 3 deci Jurských parků, přidáte dvě deci Cesty do středu země, nasypete 50 gramů 2001: Vesmírné odysey, vložíte dva kousky omytého Stopařova průvodce po galaxii, dochutíte špetkou Pravěku útočí, zamícháte, doplníte pár kostek Doby ledové, vložíte brčko a můžete konzumovat! A pokud vám z té směsice nebude tak blbě, jako mně, klidně si dejte nášup! Mně ale jedna dávka stačila... BTW. Cca 15. minuta filmu - na obloze máme jeden obří Měsíc. Uběhne 10 minut děje a hle - již se zde skví dva měsíční srpky. A stačí pouze čtvrthodinka, abychom spatřili v plné kráse celé trio Měsíců. Buď je tam na obloze nějaký grupáč a Měsíce se tam množí rychle jako krysy, anebo si tvůrci nechali pootevřená zadní vrátka pro případné pokračování s pracovním názvem "O dvanácti měsíčkách". BTW. č. 2 (SPOILER) Scéna v TV studiu -> střih s titulkem "O tři roky později" -> hromada velmi "zajímavého" děje -> další scéna ve studiu a v ní se dozvíme, že "uběhl rok od poslední návštěvy studia"... Fakt KOMEDIE.(8.3.2014)

na moje hodnoceni zde prosim moc nedejte, pokud nejste fanda Willa Ferrella. jedna se o snimek, ktery nevybocuje z typu tohoto komika. fandove Willa zde opet najdou vtipne a velmi zabavne sceny, ktery umi pouze pan Ferrell.(5.10.2009)

Jaj, to bylo špatný i na Ferrella. Strašná mezera v logice, neobvyklé výpadky scénáře způsobily, že jsem v duchu nadával. Už v půlce jsem si přál, aby byl konec. Průměrné hodnocení dávám za občasný úsměv v mém ksichtě.(23.3.2013)

Rozpočet $100miliónovTržby USA $49,438,370Tržby Celosvetovo $69,548,641Tržby za predaj DVD v USA $18,953,806 //počet predaných kusov 1,220,061║ Dobre spracované dobrodružné prostredie plné slušne urobených počítačových trikov a tvorov a tak neskutočne ale neskutočne blbý dej, fakt hrôza a ešte ten humusársky humor, no fuj. Anna Friel kočka, Will Ferrell prvotriedna otravnosť, celkovo zbytočne utopené peniaze. /25%/(13.10.2009)

Zvláštne, no celkom zábavné. Príbeh nemá hlavu ani pätu a valí sa až príliš rýchlo, čo je škoda, lebo ten krátky rozbeh (TV show, škola) patrí medzi najzábavnejšie časti filmu. Casting je skvelý - Will Ferrell a Danny McBride sú vtipní a Anna Friel je sexy, no problém bude v réžii. Mal to točiť niekto iný ako SIlberling, napr. McKay a mal utrhnúť medze vulgárnosti. Žiaľ v roku 2009 svet ešte nebol pripravený na multimilónovú vulgárnosť. Na to si musel počkať do roku 2011 na Your Highness... PS: scéna s Believe od Cher je bombová!(7.1.2011)

• - Původní rating byl R, ale po sestřihu se film dočkal mírnějšího PG-13. (HellFire)

• - Hvězdy původního seriálu ze sedmdesátých let, Kathy Coleman a Wesley Eure, si ve filmu zahrály camea, která se ale nedostala do finální verze filmu. (CrypzzXD)

• - Film získal v roce 2010 ocenění Zlatá malina v kategoriích nejhorší prequel, remake, rip-off a pokračování. (Pepinec)