Země ztracených

Krajina stratených

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2009, 97 min

• bassator

Tak toto byla tak neskutečná stupidita která se v rukou Willa Farrela proměnila v neuvěřitelně vtipnou stupiditou. Jak dokáže někdo jen svým zjevem udělat z jasného odpadu docela obstojný snímek je až neuvěřitelné... - 12. 12. 2012 - 45%(12.12.2012)

• Pilda17

Pár dobrých a vtipných momentů, ale bohužel nic víc.. Od filmu jsem čekal mnohem víc, ale dostal jsem jen pár ještěrek, dinosaurů a pár opic. Ještě ke všemu mizerně zpracovaný. To se mi zdá moc málo na takový film..(18.1.2010)

Will Ferrell dokáže udělat z debila sympatického debila a z kraviny sympatickou kravinu... A o tom celý film tak nějak je. Přiznaná blbost a přehnanost, občas povedený vtip, krásná kýčovitá výprava a milý nádech z toho dělají relax, o jaký se marně snažila příšerná Fraserova "Cesta do středu Země". A snad tolik nevadí pár nechutností, nad kterými jsem se trochu nepřiznaně ve Ferrellově podání bavil (aneb jak se zneviditelnit dinosaurovi). ___ Na jedno podívání slabší 4*, našlo si mě to v pravou chvíli.(24.7.2009)

• johnn333

Uznání si tentokrát zaslouží jen a pouze sympaticky riskující producenti, kteří očividně umožnili Ferrellovi 100 minut improvizovat na témata typu "bizarní ztracený svět", "dinosauří moč", "míra lásky Ježíše k lidstvu" nebo "komunikace s Opičími lidmi", aniž by věděli, zda to ve výsledku bude fungovat. Nefunguje. Na scénář se logicky zvysoka kašle, samotná zápletka vyniká pouze nebetyčnou primitivností, jednotlivé momenty bránici ani zdaleka neprotrhnou a Brad Silberling rezignuje snad úplně na všechno... Jsem pro každou špatnost, oceňuji snahu vymanit se ze škatulky vlídné rodinné komedie, ale kde nic není, tam ani... Vždyť to znáte. 40%(30.8.2009)

Zvláštne, no celkom zábavné. Príbeh nemá hlavu ani pätu a valí sa až príliš rýchlo, čo je škoda, lebo ten krátky rozbeh (TV show, škola) patrí medzi najzábavnejšie časti filmu. Casting je skvelý - Will Ferrell a Danny McBride sú vtipní a Anna Friel je sexy, no problém bude v réžii. Mal to točiť niekto iný ako SIlberling, napr. McKay a mal utrhnúť medze vulgárnosti. Žiaľ v roku 2009 svet ešte nebol pripravený na multimilónovú vulgárnosť. Na to si musel počkať do roku 2011 na Your Highness... PS: scéna s Believe od Cher je bombová!(7.1.2011)