poster

Bezvadná dvojka (TV seriál)

 • Japonsko

  Lovely Complex

Animovaný / Komedie / Romantický

Japonsko, 2007, 24x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (28)

 • Subjektiv
  ***

  Děj - Koizumi Risa je obřice, měří celých 170 cm! Ehm... Risa je obřice dle japonských adolescentních měřítek. Dokonce si myslí, že byla v minulém životě žirafou. Atsuhi Ootani je naopak mrňous, o minulém životě si nejpíš nic nemyslí. Společně tihle dva potrhlí třídní šašci tvoří ústřední dvojici seriálu Lovely Complex. Nespokojení se svým milostným životem i s tím, že jsou označování za komediální duo Hanjin Kyoujin (něco jako Pat a Patachon či Laurel a Hardy), uzavřou spolu ti dva z hecu sázku. Kdo z nich si první najde partnera/partnerku, vyhrává. Žel věci se často mají jak v té písničce od Jablkoně:"Bára miluje Káju, já zase miluju jí, Kája se zbláznil do Kláry, Klára o Pepovi sní..." Abych neřeháněl, takhle komplikované to zase není. Žánr, postavy - Lovely Complex je typická středoškolská Rabukome (romantická komedie), ve které se kupodivu nevyskytují žádné nadpřirozené jevy a bytosti, ale většinou poměrně přirozeně se chovající studenti. Já osobně takovou věc považuji za plus. Ústřední dvojka, hlavně Risa, je sympatická, plná (až přeplněná) života a tropí blbiny. To mám též raději než zakřiknutého, zamilovaného, nesmělého slušňáka a nevinnou křehkou holčičku. Verdikt - Z předchozího se zdá, že jsem byl se seriálem spokojen. Žel je tomu tak jen částečně, seriál je totiž vzhledem k zvolenému tématu a zpracování příliš dlouhý, takže se v něm často objevují hluchá místa, ve kterých jen čekáte na další podstatnou událost. Zkrátit ho na polovinu, jistě bych mu **** dal. Humorné situace jsou humorné jenom občas, ale naštěstí jen málokdy sklouzávají k trapnosti. Třetí vada je vadou asi jen pro mě - středoškolské rabukome mě v poslední době nějak štvou. Pokud však divák tímto charakterovým nedostatkem netrpí, může pro něj Lovely Complex být dobrou volbou. Lepší ***.(6.12.2007)

 • Flipper
  *****

  Pre mňa absolutný top, možno aj práve preto, že počínanie Otani-ho je podobné môjmu. Všetky postavy sú však geniálne spracované, pôsobia nehorázne ľudsky a jednoducho som si ich obľúbil. Pamätám si, že som videl 13 častí za sebou a jednoducho som to musel dopozerať, aj keď už bolo skoro ráno. Aj keď sa možno slabé miesta nájdu, pôsobilo to ešte hodnovernejšie, lebo aj v skutočnom živote sa nepremelie jeden vzťah za chvíľu, ale sú v ňom tiež hluché miesta. Preto účelová vec (romantická telenovela) dostala nový význam, ktorý som jendoducho zbaštil.(29.5.2008)

 • zelvopyr
  ****

  Jedno z mála anime, kde mi přišly "škleby" docela pěkné a neštvaly mě. To samé s 1000x provařeným ječením postav ve všech možných situacích... snad proto, že mají oba poměrně příjemné hlasy a nepitvoří se přes míru. Navíc je velmi osvěžující, že je celé anime v kansaiském dialektu... Dokonce dokola opakované ukončení gagů (z kterých je to celé slepené) čistě jen obrazovou legráckou = něčí karikaturou mi poměrně sedlo, narozdíl od spousty konkurence. A co se týče příběhu -- nojo, co na rabukonu vymyslet, žejo? Zajímavá je ta opačná výšková konfigurace (mimochodem znám několik mladých Japonek přes 170cm, v 16ti je to až takový extrém?), Seiko-čan, a docela se mi zamlouval Umibouzu :)(20.9.2011)

 • Sokka_
  ****

  Jako komedie hodně dobrý, jako romantický nic moc.(12.5.2012)

 • DinoRaptor
  odpad!

  Tož toto vážně ne! Snad ani jeden díl sem nevydržel do konce.(21.8.2012)

 • Ceres
  **

  Ze začátku to byla dobrá sranda, ale od 7. dílu to začalo být peklo, stále se opakující výlevy Risy a tupost Otaniho už nebyla tak směšná jako prvních dílech, ale už jen otravná. Už to bylo spíše za trest se na tohle animé dodívat, a proto ani mé hodnocení nemůže být dobré. 45%(15.12.2010)

 • LadyVader
  ****

  I přes to, že mě Risa iritovala svýma výlevama a Ootani svou neuvěřitelnou natvrdlostí, hodnotím 80%. A proč? Protože jsem se dokázala do těch dvou pěkně vžít a po docela dlouhé době co jsem viděla naposledy nějaký rabukome, se i velmi dobře bavit ^__^. Plus body za to, že konec dopadl díky bohu přesně podle mých představ, jinej bych nesnesla :-D. Gambatte Ootani!(21.3.2011)

 • Hees
  ****

  Pekná, milá a vtipná rozprávka. Prečo mi to pripadalo ako rozprávka? Takto dnešné vzťahy proste už nefungujú a neviem či niekedy vôbec fungovali. V prvom rade samozrejme nejde u takéhoto anime o zachytenie reality. Som to len tak spomenul na začiatok tohto komentáru a musím priznať, že táto rozprávka ma bavila a zabávala až do konca. Páčilo sa mi dievča, ktoré bolo schopné pre získanie lásky a priazne urobiť čokoľvek. Aj keď Risa Koizumi 170 cm vysoké dievča bolo na môj vkus až príliš uplakané. V Lovely Complex ma nenudil ani jeden diel. Najviac na tomto počine zabávajú jednotlivé vtipné scény. Rozhovory Ootani(ho) a Koizumi sú naozaj vtipné. Okrem hlavných charakterov malého Ootaniho (156 cm) a vysokej Koizumi (170 cm) sú tam ostatní len ako krovie, či inak povedané do počtu. Trochu sa mi nepáčilo, že ostatné vedľajšie postavy veľmi zasahovali do vzťahu hlavných hrdinov, ale je mi jasné, že inak by tam ani nemuseli byť. Ku koncu sa vedľajším postavám venujú dva či tri diely. Ootani a Koizumi sú v podstate rozdielny v prezentovaní svojich citov. Ootani je dosť hanblivý a neviem či existuje podobná žena ako Koizumi čo je taká priama, ale zrejme áno. Koizumi je dosť komplexná a nechová sa vôbec "šablónovite" a to je na nej vlastne to najzaujímavejšie. Mne počet dielov vôbec nevadil (ako všetkým v komentároch) a bavil som sa do úplného konca, aj keď vtipných situácii ubúdalo. Som zvyknutý na taký koncept, kde je najviac vtipu na začiatku a ku koncu nastupuje romantická časť. Tento koncept bol do istej miery zachovaný aj tu. Najviac som sa smial rozhodne na začiatku a potom prichádzali nejaké scény, kde sa dalo trocha poplakať. Romantických situácii vhodných na plač nebolo také veľké množstvo, ako situácii vhodných na hlasitý smiech. Ono čo si budeme nahovárať ako to skončí vie každý rozmýšľajúci človek hneď zo začiatku. Školské prostredie nevadí a dokonca niekedy napomáha vtipom. Ak by ste sa silou mocou chceli nad niečím zamyslieť, tak je to otázka výberu budúceho partnera. Toto vtipné anime totiž zobrazuje, že človek naozaj dokáže nájsť niekoho podobného sebe, s kým si reálne môže rozumieť ako s najlepším kamarátom. Nechcem tým povedať, že existuje spriaznená duša (soulmate) na to si urobte názor sami. Opening ani ending ma tento krát ani jeden nezaujal. Veľmi som sa bavil, smial, plakal až do konca tak hodnotenie hovorí za seba aj napriek tým zopár výčitkám.(12.4.2015)

 • Mantis
  ****

  Komediální šílenost pro "náctileté", kde jsem se po dlouhé době, alespoň něčemu, co mělo být vtipné, zasmál. Po mých nešťastných setkáních s Suzumiya Haruhi no yûutsu a GTO, je to milé překvapení. Největší mínusem je zbytečná délka. Malá poznámka na závěr: výška hlavni hrdinky je po většinu seriálu 172 cm. Slabší 4*.(29.9.2008)

 • seth82
  *****

  Tak toto je vôbec prvé anime, ktoré ma poriadne pobavilo, čo sa týka vtipov a situácií. Zvyčajne mi tie opičky vadia, no v tomto prípade to tvorcovia dávkovali rozumne a hlavne ten casting bol doslova perfektný. Dej ničím výnimočný a ani samotný príbeh, no prevedenie a komediálne prvky spôsobili, že som si to pozrel za pár dní. Dal by som 9 z 10, pretože dokonalé to určite nie je. //Po niekoľkonásobnom vracaní sa musím priznať, že som hromadu vtipov a narážok pri úvodnom pozeraní ignoroval. Definitívne najlepšia komédia doteraz a to môžem napísať, že prekonáva aj akýkoľvek film.(1.8.2013)

 • Dandyy
  **

  Viděl jsem ani ne 4 díly a myslím, že by tomu víc seděla filmová podoba.(6.3.2012)

 • Secretus
  ***

  Potřebovalo by to méně: křiku, vtipů, opakování, přešlapování na místě, primárního páru. Potřebovalo by to více: dialogů, romance, preciznější načasování, vyvíjení vztahů, ostatních postav... Celý seriál je podáván z pohledu hlavní hrdinky, obřině Koizumi. A to je špatně. Její motivy, pocity, okamžiky smutku i štěstí jsou nám známé, ale všechny ostatní postavy jsou zahaleny v roušce tajemna. Chtělo by to mnohem víc "vylívání srdíčka" ostatních postav, abychom alespoň trochu tušili, co se děje v jejich hlavách. 7.-18. díl se nic podstatného neudálo a to je škoda, přitom se stačilo zaměřit na ostatní postavy (chci více dívky ve špatném těle!), než pořád dokola opakovat patent Koizumi-Otani. Skoro všechny postavy se chovají zcela normálně, přirozeně a uvěřitelně. O to víc mi tam chyběl nějaký vývoj vztahu. V závěrečným titulcích poslední epizody mi tak trochu chyběly klišoidní fotografie z budoucnosti. Jo, a hlavní mužský charakter je opět klasicky - idiot. Ale Risa je moc sympatická, praštěná a teatrální, líbila se mi. S klidným srdcem můžu doporučit shlédnutí jejího trápení s chlapama.(24.5.2011)

 • Five By Five
  ***

  Druhé anime, ktoré som celé pozeral iba v tv a s českým dabingom... Pár častí na začiatku som si nechal ujsť, no ku koncu ma to už chytilo... Tie grimasy, čo predvádza hlavná ženská postava sú proste príšerné, ale inak celkom príjemná zábava...(23.5.2012)

 • Petus
  ****

  Risa je krásná holka a správná baba a v normálním světě by kolem ní kroužily desítky kluků, kteří by jí leželi u nohou. Bohužel žije ve světě, kde platí za žirafu, zvlášť když jí to jeden prťavý trouba, který se kolem ní motá furt připomíná a aby toho nebylo málo, tak do kterého se ještě při vší smůle zamiluje. Ootani je navíc v tomhle trochu pomalejší a na srandu je zaděláno. A že to sranda fakt byla.(1.12.2014)

 • Chinese Ashio
  ***

  No hned na zaciatok musim povedta ze to strasne natahovali, stacilo tych 16 dielov max. Ten koniec som tak nejako nepochopila kedze Risa najskor hovorila ze sa ich cesty coskoro rozdelia a potom povedala ze spolu budu navzdy. (together forever). Inak myslianka sa mi cxelkom pacila, tiez som sa dost bavila na tom ake komicke duo boli, no nemusela sa donho Risa zamilovat tak skoro...a zas Otani nemusel vahat tak dlho... ale inak - sarkasticke, komicke, tak nejako romanticke....iste veci by som vynechala ale bola som spokojna cize....tie silnejsie 3*. :D :D :D(2.7.2011)

 • Torako.chan
  *****

  Tohle anime jsem si vyloženě zamilovala. Určitě to zkouknu ještě jednou nebo možná i víckrát až na mě přijde něžná chvilka. xD Bylo to strašně zábavné, pěkné, roztomilé...prostě fajn. ;)(6.8.2013)

 • daGGos
  ****

  Není to tak, že bych neměl tohle Anime za co kritizovat. Jenže stěžovat si na neustále přívaly slz a dramatické útěky, to je jako kritizovat shounen za to, že v něm hlavní hrdina vstane z kaluže krve, posbírá mozkovnu po okolí roztroušenou, namotá zpátky svoje střeva a za mocného řevu a pomoci přátelství a lásky přemůže hlavního antihrdinu, jenž mu jinak v předchozích dvou set padesáti částech dával brutálně na hubu. A pokud se oprostím od těchto žánrových specifik, vidím v Lovely Complex už jen jeden výrazný zápor - 24 částí je prostě příliš. V žánru Rabukome ale moc kvalitnějších kousků nenajdete, takže jestli si na něj nějak zvlášť potrpíte a překousnete občasnou zdlouhavost, nemůžete šlápnout vedle.(22.4.2011)

 • Rediik
  ****

  Zamilovala jsem se do tohohle anime. Mám docela ráda děje ze středoškolského prostředí. Risa Koizumi a Atsuchi Otani jsou k sobě jako stvoření a přece jen jim to trvá, než se spolu dají dohromady. Úžasná hudba (teď nemyslím jejich oblíbeného rappera Umibouzua). U ksichtů, které všichni vytvářejí, se nedalo nezasmát a to nejen u nich. Vůbec mi nevadila délka, myslím, že byla přiměřená. Hodně vydařené anime, i když netvrdím, že je bez chyb. Zasloužené 4*!(14.7.2011)

 • Cchrerkk
  ****

  Seriál vyložil karty hned v úvodních epizodách a proto posun uprostřed seriálu je pouze časový - vztah postav se nijak nemění a vzhledem k tématu by ani nemohl. Při 24 epizodách by menší otálení nebylo na škodu. Na konci ale znovu chytí dech a vše se rozjede. Kdo se bavil, může si prohlížet statické obrázky, manga obsahuje 17 kapitol, anime zpracovalo 12.(19.9.2012)

 • Palisander
  ***

  Chvíľu mi trvalo, kým som sa naladil. No chytil som sa :-). A keby to bolo o čosi kratšie (najmä v závere) a slečna Risa bola o kúsok menej hysterická, bolo by to výborné. Pretože niektoré situácie sú neskutočne realistické a zábava je občas skutočne veľmi zábavná. Ale časom sa na to zlé sa zabudne a zostane len dobrý pocit. A aj tak si budem ľúbiť koho ja chcem ;-).(26.9.2013)

<< předchozí 1 2