Pulec, králík a Duch svatý

Richard Komárek

Vít Klusák

Pavel Plešák

Matouš Outrata

halíku, halíku, ty jsi ale debil.......(6.12.2007)

Zajímavý způsob pohledu na tuto problematiku. Bohužel je většina názorů vyhraněná jedním či druhým směrem, ale diskutovat o tom, či plodně řešit problém potratů jsou dvě naprosto odlišné věci. Opravdu mě pobavila Komárkova babička, která má sice lidový, ale zároveň bych řekl i lidský přístup. Neříkám, že s ní naprosto souhlasím, ale aspoň nemá klapky na očích jako pravoslavný kněz Halík.(7.5.2013)

A já tam kolem chodila a nikdy jsem na pana Halíka nenarazila. Ale že by si tam mohl vedle něj stoupnout i ten "anarchista", hehe. Každopádně škoda, že nebyl Halík zkonfrontován s feministicky smýšlející babičkou. To mohlo být zajímavé.(3.2.2011)

Film Pulec, králík a Duch svatý získal Cenu diváků na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě a Cenu Pavla Kouteckého za osobitý dokumentaristický počin.(1.2.2012)

Dokument předestírá spor o potraty a podle mne dobře ukazuje problematiku potratů, včetně několika klíčových věcí: a) sobeckou podstatu "argumentů" potratářů, b) naprostou práznotu anarchistické ideologie, c) extrémní zvrácenost faktu, že u nás je vraždění nenarozených nejen povoleno, ale dokonce se provádí ve stejných prostorách a stejnými lékaři, jako porody. Těžko říci, jak se cítí ženy, které si uvědomí, že jim rodí dítě vrah v bílém lášti, kterých možná ještě tentýž den ráno jiné dítě vraždil. Ale soudě nejen dle zdravého rozumu, ale i dotazů, které občas jako vydavatel katolického časopisu a pro-life publicista dostávám, v nichž se mne čtenářky ptají, zda neznám nějaké katolické gynekology a porodníky, kteří respektují katolickou morálku a lidský život, je zřejmé, že rozhodně ne dobře. Jinak jsem velmi zklamán filmovým vystupováním vladyky Kryštofa. Pokud jeho prezentace není výsledkem zlovolného sestříhání, ale reality, tak jeho neschopnost ohradit se proti svinstvům hlásaným panem Slačálkem je věc, za kterou by se on i jeho církev měli hluboce stydět.(11.11.2012)