Pulec, králík a Duch svatý

Richard Komárek

Vít Klusák

Pavel Plešák

Matouš Outrata

Cena diváků na festivalu dokumentárních filmů, Jihlava 2007.(7.12.2007)

Film Pulec, králík a Duch svatý získal Cenu diváků na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě a Cenu Pavla Kouteckého za osobitý dokumentaristický počin.(1.2.2012)

Velmi záslužný dokument o pravoslavném knězi Liboru Halíkovi, který protestuje před porodnicí v Brně (jež je zároveň potratovou klinikou podobně jako jiné ústavy) proti zabíjení nenarozených. Je to maličký průlom do totality relativismu, který z 99% ovládá naše média a je povinnou ideologií dneška. Jakmile se dotkneme bolavého zubu, deklarovaná tolerance je tatam. A tak se na člověka, který jde proti proudu, nadává a pomlouvá se, že je to blázen, debil apod. (viz hodnocení Mysicky). Ač byl pořad pojat úzce pravoslavně (nepadla tu ani zmínka o katolické církvi, která již dlouho a jasně říká "Není dovoleno!", Encyklika Evangelium vitae apod.), tvůrcům pořadu patří uznání a dík.(27.2.2008)

Otázka potratů samozřejmě není úplně jednoduchá, ale křesťanské plky taky zrovna moc nemusím. Dokument není precizní a hlavně slovo lidu stojí za to. Celé téma je pro inteligentní vzdělance a ne pro chátru s deseti dětmi, o které se sotva stará. Alespoň jsem se dověděl, co se v Brně kdysi dělo. Po Halíkovi už na Obilném trhu není vidu ani slechu.(16.6.2011)

A já tam kolem chodila a nikdy jsem na pana Halíka nenarazila. Ale že by si tam mohl vedle něj stoupnout i ten "anarchista", hehe. Každopádně škoda, že nebyl Halík zkonfrontován s feministicky smýšlející babičkou. To mohlo být zajímavé.(3.2.2011)

• - Film získal na mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě Cenu diváků a Cenu Pavla Kouteckého za osobitý dokumentaristický počin. (mr.filo)