Frankenweenie: Domácí mazlíček

Frankenweenie

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 83 min

Tim Burton

John August, Tim Burton (původní scénář)

Danny Elfman

Chris Lebenzon

Scénografie:

Rick Heinrichs

Vizuálne fantastické, masky bábik perfektne vyjadrujú ich povahy. Ale, ako od Burtona v poslednej dobe, opäť bez srdca. Hoci je to jeho srdečná látka z detstva a ranných filmárskych časov, vnútorných hodnôt Ed Wooda, či kúzla Strihorukého Edwarda to nedosahuje.(4.12.2012)

Po 9 nejlepší animák ve kterém má Burton, byť třeba jen producentské, prsty.(3.1.2013)

• Aaron.

Frankenweenie začal celkem dobře, bylo to zábavné, postavy byly zajímavé a vzhledově vystihující svou povahu. Občas mírně připomínající Corpse Bride. Vše naznačovalo tomu, že by to mohl být dobrý film. Jenže příběh se z ničeho nic úplně zvrtnul, z temné komedie (jak jsem u Burtona zvyklí) se najednou vyklubal horor, který mi připomněl proč na horory nekoukám. Film plný WTF momentů. Konec byl hodně uspěchaný. Ne tak tohle jsem nemohl zkousnout. Pane Burton váš plamen pomaloučku vyhořívá, co s tím hodláte dělat?(11.1.2013)

Uprimne receno, nevim, proc mel Burton potrebu remakeovat svuj starej pulhodinovej film, ale budiz. Dej je sice drobet natahlej, precejen pulhodinka by tomu slusela vic, ale jinak to je docela zabava. Skvela, temna atmosfera, sem tam nejakej vic hororovej nebo naopak komickej prvek, skvela animace i hudba. Sice jeden ze slabsich Burtonovo filmu, ale zase jeden z nejlepsich animaku tohohle roku.(29.12.2012)

Timu Burtonovi trvalo devět let (od Velké ryby), aby natočil film, kterému nemůžu vytknout vůbec nic. No... Možná mu spíš nic vytknout nechci, ale vychází to nastejno. Frankenweenie je rozhodně mnohem vydařenější animák než Mrtvá nevěsta, na rozdíl od Alenky se na něm spolupráce s Disneym tolik nepodepsala... A především to je úžasná pocta monstr hororům, které tak miluju. I ten poslední dobou nemastný neslaný Danny Elfman překvapil.(25.1.2013)

• - Ve scéně, kdy jde Victor na hřbitov vykopávat Sparkyho, je možné si na jednom z náhrobků na zvířecím hřbitově všimnout nápisu "Goodbye Kitty" a podobizny zesnulé kočky, která je nápadně podobná populární postavičce Hello Kitty. (pajik)

• - Jedná se o první snímek, natočený za pomocí animační techniky stop motion, který byl uveden v Imax 3D kinech. (kriticom)

• - Film bol prvý krát pripravovaný v roku 2005, ale iné pracovné povinnosti prinútili Burtona, aby natáčanie neustále odkladal. (Anekla)