Frankenweenie: Domácí mazlíček

Frankenweenie

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 83 min

Tim Burton

John August, Tim Burton (původní scénář)

Danny Elfman

Chris Lebenzon

Scénografie:

Rick Heinrichs

Původní Frankenweenie v animovaném a o 60 minut delším zpracování. A animace je perfektní, stejně tak hudba, ale to se dá od někoho, kdo má na svědomí už stejně působící Mrtvou nevěstu čekat. Příběh mi ale bohatě stačil ve třiceti minutách a jeho natahování nebylo zrovna ku prospěchu věci. 3D: *** mě hned na začátku zaujalo scénkou, kdy animovaná rodinka sleduje 3Dčko a taťka komentuje, jak to na něj působí, těšila jsem se, že by v tom mohl být příslib dalšího podařeného 3D animáku, ale bohužel, brýle mi z očí ani jednou údivem nespadly. Až budu chtít návštěve předvést pořádnou 3D pohádku, nenastane žádná změna, stále budu sahat po Tangled.(27.12.2012)

Oscar 1 nominace: Nejlepší animovaný film(11.1.2013)

3,5*/5...Tim Burton sa konečne vykašlal na Deppa a aspoň malý progres predsa len nastal:) Hoci slovo progres je pri látke z roku 1984 asi nie veľmi výstižné slovo. Burton vybrakoval zo svojho starého "kraťásku" čo sa dalo, dal tomu celému nádherný čierno-temný vizuál a príbeh natiahol o hodinu. Dobre sa na to pozerá, postavičky sú skutočne výstižné a premakané, ale už poslednú polhodinu mal človek (teda ja:) pocit, že už sa nevie odkiaľ kam a už to nie je pocta, ale obyčajná kopírka. Každopádne, pozerá sa na to dobre a ako rozprávka na "dobrú noc" to funguje. Otázka však znie:"Vráti sa ešte Tim Burton v plnej sile alebo si budeme musieť už nadobro zvyknúť na priemerné recyklované filmy, ktoré sa podobajú ako vajce vajcu???"(28.7.2014)

Rozpočet $39miliónovTržby USA $35,291,068Tržby Celosvetovo $81,491,068Tržby za predaj Blu-ray v USA $7,481,379 //počet predaných kusov 629,088Tržby za predaj DVD v USA $15,356,302 //počet predaných kusov 221,247║ kópia pôvodného kraťasu z 1984, ktorý je obohatený o nevyhnutnú vatu aby bola dosiahnutá určitá minutáž a už nemá v sebe toľko citu ako originál, takže skôr len komerčná flákota bez skutočného srdca, Burton by mal radšej pomaly skončiť než padne sa samé dno /60%/(9.11.2013)

Vysnený projekt Tima Burtona, ktorý však rovnako ako Temné tiene postráda dušu filmového vizionára. Spracovanie typicky temné, úžasné čiernobiele ladenie a animácia na štýl Mŕtvej nevesty, no už to nie je ako kedysi. I tak však má stále kúzlo, a vidieť ho je povinnosť.(22.12.2013)