Frankenweenie: Domácí mazlíček

Frankenweenie: Domáci maznáčik

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 83 min

Tim Burton

John August, Tim Burton (původní scénář)

Danny Elfman

Chris Lebenzon

Tim Burton: návrat ke kořenům. Tim Burton: znovu loutky. Mrtvá nevěsta byla fajn, Ukradené vánoce se staly legendou, ale původní Frankenweenie společně s Vincentem tvoří absolutní dřeň toho, kým Burton-umělec je. A proto je fajn, že sešívaný domácí mazel má příležitost připomenout tohle všechno. Je to hezké, je to milé, sice trochu sterilní a předpokládaně předvídatelné, ale pokud jste si doplnili i něco ze série The World of Stainboy, tak je to naprostý ideál. Pan Fousek vs netopýr vs gigantická želva vs Nové Holandsko & more.(7.1.2013)

Dlouho jsem se rozhodoval mezi 3 a 4 hvězdami - nejraději bych dal 3,5*, ale to nejde a tak jdu s hodnocením níže. Animace je úžasná (ve stylu Vincenta), ale spousta nevyužitých nápadů zamrzí. :( Navíc jsem nedávno viděl krátkometrážní hranou předlohu, takže základní kostra příběhu nebyla ničím překvapivá, jen byla animovaná - což je sice můj problém, ale tohle hodnocení je taky subjektivní, ne? ;) Snad bude i nadále kvalita Burtonových filmů po příšerném Dark shadows stoupat tímto způsobem. :P(25.8.2013)

Tomuhle animáku ze všeho nejvíc vyčítám to, že ačkoli musí být pro Tima Burtona příběh Frankenweenieho srdeční záležitostí, v mém srdci po projekci zbylo jen mrtvolné prázdno.(21.2.2013)

Po mizériích typu Alenka a Dark Shadows je návrat k jistotě v podobě Frankenweenie příjemným překvapením. Jakožto milovník hororů se mě líbil jak příběh, tak ztvárnění. Tentokráte nemám výhrad. Prostě Burton jak jej mám rád a nevadí mě že se malinko vykrádá. Ostatně, který režisér to nedělá po 30 letech na scéně.(4.1.2013)

"Nesuď knihu podle obalu" se zpívá v závěrečné písničce filmu, v němž hloubka postav nesahá za design loutek, co je ztvárňují. Rovněž se mi nezamlouvá trend poslední internetové dekády, kdy popkulturní odkazy začínají trvale nahrazovat originalitu a humor. Burton je každopádně dávno vyhaslý režisér, takže už nic z toho nebolí. 50 %.(4.12.2012)