Frankenweenie: Domácí mazlíček

Frankenweenie: Domáci maznáčik

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 83 min

Tim Burton

John August, Tim Burton (původní scénář)

Danny Elfman

Chris Lebenzon

Obrazově čistě temné, Burtonovsky kouzelné a s FRANKENWEENIEA všechny magické kompozice krásně vyzařují přes stříbrné plátno. I divák, který nemá rád Burtonovu tvorbu bude spokojen.(25.12.2012)

Burtonovské skrz naskrz, což pro mě znamená dobré. Návrat ke starému námětu a typická stylizace funguje na jedničku, odkazy a pocty starým hororům jakbysmet. Jen to trochu kazí závěr, v němž se příběh zbytečně zvrhne v cosi přehnaného a úplné finále už moc nezapůsobí. Stejně mě ale nepřestávají fascinovat Burtonovy vize, především různé příšerky a kreatury a myslím, že zrovna těm skvěle sedí animovaná forma.(24.12.2012)

Popravdě jsem ani nečekala, že Frankenweenie bude dosahovat kvalit Corpse Bride anebo snad dokonce Nightmare Before Christmas, ale přesto jsem trochu zklamaná. Burton tím oživil své staré dílo, zrovna tak jako Victor svého psa. Ale v některých případech co je mrtvé, mělo by taky mrtvé zůstat. Nejsem si tak jistá hodnocením, protože je to zase správně výstřední, tak jako celý Burton a musím přiznat, že ty vyzáblé postavičky s obrovskýma očima a hororová atmosféra po Burtonovsku mi chyběly. Po vizuální stránce je to tedy dokonalé a hudební doprovod také nijak nezaostává. Jenže příběh je skoro celou dobu strašně unylý a všechna akce je narvaná do posledních minut, což mi tak úplně nesedlo. Ale přesto je to příjemně nostalgické. Hodnocení je tedy někde mezi 3 dobrými a 4 slabšími hvězdičkami. Ještě se rozmyslím :) A mimochodem.. Burton do toho srdce rozhodně dal, ne že ne!(11.4.2013)

Tak a je to tady. Tim Burton natočil konečně nadprůměrný film! Tím myslím to že po roce 2000 točil průměrný filmy na který jsem si po chvilce ani nevzpoměl. Ale u tohohle díla jsem konečně cítil Burtonovynu. Hodně příjemná černá pohádka kterou ocení spíše starší publikum. Je zajímavé že v tomhle filmu nehrajou Depp a Carterová, a najednou je to hodně dobrý film. Plno odkazů na starší horory též dost potěší, a hudba je úžasná. Je tu sice pár prázdnějších scén ale to ani moc nevadí.(24.2.2013)

Vysnený projekt Tima Burtona, ktorý však rovnako ako Temné tiene postráda dušu filmového vizionára. Spracovanie typicky temné, úžasné čiernobiele ladenie a animácia na štýl Mŕtvej nevesty, no už to nie je ako kedysi. I tak však má stále kúzlo, a vidieť ho je povinnosť.(22.12.2013)