Nebezpečná posedlost

Falošný brat

Drama / Romantický / Thriller / Horor

USA, 2008, 85 min

• Flipper

Rozprávočka, ktorej k totálnej zlátanine chýbal iba krôčik a to poriadny happy end. Herectvo Sarah Michelle Gellar sa kdesi skrylo a skoro každá scéna v ktorej sa objaví sa dala zahrať lepšie. Logika sa kamsi vyparila a nikto z Drama / Romantický / Thriller / Horor fanúšikov si nepríde na svoje. Aspoň, že to len hodinu a niečo, lebo inak by to bolo fakt utrpenie. Freemind to vystihol.(6.3.2010)

Dvě velká lákadla tenhle film beze sporu má, Lee Pace a Tuva Novotny, se kterou jsem se jako divačka potkala už několikrát a zatím nezklamala a vypadá čím dál tím líp. Námět filmu už tak trošku zavání překombinováním několika snímků různých žánrů, ale ve výsledku to je, minimálně pro tu slušnou atmosféru, nadprůměrný zážitek. Jinak zpracování občas nudilo a herci bohužel taky.(4.3.2010)

• moviesfan

S.M.Gellar mám docela i rád, ale Possession je vcelku film o ničem. Sice se snaží o chvilkovou napínavost, ale nepodařilo se mu to ani jednou. Ani ponurý nádech filmu mě nijak neoslovil. Můžu akorát děkovat za necelých 90 minut.(22.3.2010)

Trochu netradičně začnu koncem, kdy mě několik sekund před koncem fakt zamrazilo. Jestli v dobrém nebo špatném, to se podívejte sami. Hádanka "kdo je kdo" za to jistě stojí... 70%(15.3.2010)

• viperblade

Kdyby se mě nějaký kámoš zeptal, jestli má smysl podívat se na tenhle film, tak mu řeknu něco ve smyslu: Hele, nemá. I pětileté děcko bezpečně odhadne, co se stane v příští minutě (!!!) a to nemluvím o té debilním pointě. Navíc ten chlap, co hraje Romana, je jako herec tak prkenný, že by se i Pinokio měl co učit. A to se teď nesnažím být nijak vtipný, ale upřímný. Tohle je totiž nepoctivě odvedená práce. A to první minuty nebyly marné, říkám si fajn, to vypadá dobře. Pak se ale objeví brácha a já v ten moment uhodnu, co se stane za pár minut. Pak se stane nehoda a probuzení z kómatu. Tohle je pro film docela zásadní scéna, protože od této chvíle i mrtvýmu koni bez mozku je jasné, co bude následovat a jak to celé skončí. Jinak řečeno - divák se nudí. A moc. A co na tom, že kamera byla skvělá (co můžu jako normální filmový fanoušek posoudit) a hudba byla taky pěkná. Ale na co to je? K čemu, když se po zbytek filmu (přes hodinu!!!) nudíte, protože ten film je tak hloupý, že vás opravdu nic nepřekvapí? Takhle, dalo by se říct, že pro slabé (hloupé) filmy mám pochopení a beru, že ti herci si musejí nějak vydělávat, když nehrajou v kino hitech, ale co nesnesu, je špatný film, který si hraje na něco, co není. Který předstírá, bůh ví, jak není chytrý. A přitom je hloupý, až to bolí. Mám dva důvody, proč tohle nedám do odpadu. Ten první je Sarah Michelle Gellar, která jako jediná vypadala, že alespoň trochu tuší, oč tam běží (nebo se alespoň snažila hrát, to je druhé plus pro ni). A ten druhý je hodně chabý důvod, který používám, když nechci udělovat odpad. A to, že jsem už viděl i horší filmy. Ale musím říct, že tohle bylo na hraně. Kdyby to mělo (byť o 10 minut) delší stopáž, tak bych si buď hodil mašli, nebo bych film hodil do odpadu a ani bych nemrkl (no, nejspíš to druhé :-)) Pokud bych měl tohle někomu doporučit, tak je to pouze pro skalní příznivce SMG. Bojím se, že pro někoho jiného to bude jen ztráta času, stejně jako pro mě.(23.3.2010)

• Lee Pace