poster

Dům na špatné adrese

 • USA

  Lakeview Terrace

 • Slovensko

  Nebezpečný sused

Drama / Thriller / Krimi / Psychologický

USA, 2008, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • petero
  ****

  Konečne úloha v ktorej je Samuel L. Jackson sakramentsky cool ako už roky nebol. Ďalší v poradí prekvapil Patrick Wilson a vlastne aj celý civilný scenár spolu s LaButeho atmosferickým podaním.(10.12.2008)

 • Big Bear
  ***

  Manželku či manžela si vyberete, souseda ne... O tom se má přesvědčit mladý zamilovaný pár, který koupí dům hned vedle domu drsného poldy. Ten je vdovcem a své dvě dospívající děti vede ke kázni a pořádku, tak jako se to každý den snaží vštípit ve svém okrsku zločincům, dealerům drog a výtržníkům. Samuel L. Jackson od prvních náznaků nelibosti s přítomností nových sousedů dává snímku čím dál mrazivější atmosféru. Film se lehce otírá i o pozitivní rasovou diskriminaci. Není to však afroameričan Jacskon kdo je utlačován. Problém má naopak Patrick Wilson, jehož žena je tmavé pleti a sám je běloch. Wilson má celou řadu podezření, že nehody u nich doma má na svědomí Jackson, ale obviňte černocha a ješte poldu...To se v USA rovná sociální sebevraždě. Atmosféra paradoxně s nutně gradujícícm závěrem přestala působit v celé síle. Je bez debaty, že film stojí na Jacksonově výkonu. Role poldy, kterému už trochu hráblo mu sedla skvěle... Zkrátka, jedná se o povedené drama u kterého zívat nebudete a po jehož shlédnutí si možná oddychnete při myšlence, že váš nemožný soused by mohl být o dost hustčí * * *(10.10.2011)

 • B!shop
  ***

  Film je od zacatku do konce perfektne predvidatelnej, protoze jede podle extra provarenyho schematu. Jelikoz ale nejsme v hororu, tak Samuel neprudi nejak extremne, jednou sviti do oken, jindy ostriha strom nebo hodi nejakou rasovou narazku. Samozrejme se napeti postupne stupnuje az k jedinymu moznymu zaveru. Co se tyce hercu, tady to samozrejme tahne drsnackej charismatickej Samuel, ale ani Wilson neni spatnej. Nicmene ostatni nestoji za rec. Celkove ale i pres provarenej pribeh solidne natoceny, takze ve vysledku jsem se docela bavil, lepsi 3*.(21.8.2011)

 • Davies182
  ****

  Samuel L. Jackson vs. Patrick Wilson (Watchmen, Insidious) jsou tak zatraceně cool, že by byl hřích psychologický thriller z roku 2008 nezvýraznit komentem. Sousedské drámo a nervy nadranc. Charismatický velitel S.H.I.E.L.D.u v protřelé roli ultimátního přísného policajta je sázkou na jistotu!(7.1.2014)

 • Shaqualyck
  ***

  Schválně si zkuste někomu postěžovat, že máte za souseda vztahovačného, zlomyslného a všehoschopného rasistu. Jedním dechem ale nezapomeňte dodat, že zároveň jde o uznávaného policistu, vdovce, afroameričana a vzorného otce v jedné osobě. Opravdu nezáviděníhodná mezilidská „prekérka“… Škoda, že ve druhé půlce už je celá ta komorní sousedská show docela předvídatelná a v závěru skoro až hollywoodsky standardní. Jakoby LaBute trošku zbaběle sázel na jistotu, což zamrzí dvojnásob hlavně kvůli hercům – tradičně perfektní Samuel L. Jackson a především pak příjemě nenucený a v dobrém slova smyslu lidsky obyčejný Patrick Wilson. P.S.: Vítej zpátky Neile, obávám se však, že ten remake Wicker Mana už Ti stejně nikdo neodpáře.(26.4.2009)

 • - Dej filmu je voľne inšpirovaný skutočným prípadom afroamerického policajta menom Irsie Henry z kalifornskej Altadeny, ktorý bol suspendovaný kvôli rasovo motivovaným činom voči svojim susedom. (bergCA)

 • - Natáčení probíhalo v Kalifornii. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace