poster

Dům na špatné adrese

 • USA

  Lakeview Terrace

 • Slovensko

  Nebezpečný sused

Drama / Thriller / Krimi / Psychologický

USA, 2008, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • oje
  ****

  Vcelku dobře se podařilo těžit napětí, vyplívající z bezmoci ústředního páru, který se dostal do křížku s policistou. Psychopatický oficír, skvěle zahraný Samuelem Jacksonem, totiž přesně ví, co si může k sousedům dovolit. Během příběhu si hezky pohrává s jejich důvěrou a s nemalou dávkou úzkosti, která se nese celým filmem, by měli být fandové thrillerů určitě spokojeni. I když ambice snímku jistě nemíří vysoko a scénář není žádnou hollywoodskou perlou, na hodinky jsem se nepodíval ani jednou a rozhodně se u filmu dobře bavil. Podobným a povedeným snímkem o terroru policisty je Zhoubná vášeň s Rayem Liottou. Alternativa: Unlawful Entry.(14.9.2010)

 • SeBig
  ****

  Samuel L. Jackson umí perfektně zahrát šílenýho parchanta! U tohohle filmu který je o mezilidských vztazích vám bude bušit srdce! Hodně velké drama šokující konec!(29.1.2012)

 • predators
  **

  Až do posledních okamžiků sledujete otravného policistu Samuela, jak se snaží znepříjemnit život nově přistěhovanému páru mladých lidí. Tempo je sice vystupňované, ale chabý rasistický důvod nenávisti mě docela nudil. Vyústění v pár šarvátek je jedině dobře, protože jinak by se jednalo o film na špatné adrese :-) Slabší průměr... Zajímavosti: S natáčením se muselo spěchat, protože se požár rychle šířil / ... a ty prášky přestala brát schválně :-) 40%(14.2.2009)

 • petero
  ****

  Konečne úloha v ktorej je Samuel L. Jackson sakramentsky cool ako už roky nebol. Ďalší v poradí prekvapil Patrick Wilson a vlastne aj celý civilný scenár spolu s LaButeho atmosferickým podaním.(10.12.2008)

 • Big Bear
  ***

  Manželku či manžela si vyberete, souseda ne... O tom se má přesvědčit mladý zamilovaný pár, který koupí dům hned vedle domu drsného poldy. Ten je vdovcem a své dvě dospívající děti vede ke kázni a pořádku, tak jako se to každý den snaží vštípit ve svém okrsku zločincům, dealerům drog a výtržníkům. Samuel L. Jackson od prvních náznaků nelibosti s přítomností nových sousedů dává snímku čím dál mrazivější atmosféru. Film se lehce otírá i o pozitivní rasovou diskriminaci. Není to však afroameričan Jacskon kdo je utlačován. Problém má naopak Patrick Wilson, jehož žena je tmavé pleti a sám je běloch. Wilson má celou řadu podezření, že nehody u nich doma má na svědomí Jackson, ale obviňte černocha a ješte poldu...To se v USA rovná sociální sebevraždě. Atmosféra paradoxně s nutně gradujícícm závěrem přestala působit v celé síle. Je bez debaty, že film stojí na Jacksonově výkonu. Role poldy, kterému už trochu hráblo mu sedla skvěle... Zkrátka, jedná se o povedené drama u kterého zívat nebudete a po jehož shlédnutí si možná oddychnete při myšlence, že váš nemožný soused by mohl být o dost hustčí * * *(10.10.2011)

 • - Natáčení probíhalo v Kalifornii. (Terva)

 • - Dej filmu je voľne inšpirovaný skutočným prípadom afroamerického policajta menom Irsie Henry z kalifornskej Altadeny, ktorý bol suspendovaný kvôli rasovo motivovaným činom voči svojim susedom. (bergCA)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace