Dům na špatné adrese

Lakeview Terrace

Nebezpečný sused

Drama / Thriller / Krimi / Psychologický

USA, 2008, 106 min

Zapomenutelný průměr, jehož sledování nebudete litovat jen díky tradičně kvalitnímu Jacksonovi.(10.3.2009)

• oLí

2/10 Tenhle film bych rozhodně nikomu nedoporučil. Zezačátku se to ještě dá, protože čekáte, že se to každou chvíli "rozjede". Ale nerozjede. Příběh nevtáhl, pro mě dvě hodiny velké nudy.(10.1.2009)

Tenhle dům je fakt na špatný adrese, a Samuel L. Jackson se chová jako největší sráč. Nic víc o tom filmu vědět nemusíte. Pokud se Vám zalíbí atmosféra už od začátku, vydržíte až do konce, jinak to asi sundáte jako druhá strana uživatelů, kvůli kterým má tento film tak nízké hodnocení. Dle mého názoru si to ale vůbec nezaslouží.(7.5.2010)

Perfektní gradace napětí. Je otázkou, kde by film byl bez Samuela L. Jacksona, ale to není podstatný, protože Samuel L. Jackson ve filmu je a rozdává tam zlo po kilech.(1.2.2010)

Je to k naštvání, člověk si takhle v pohodě žije, je zamilovaný, nikomu neubližuje, s každým chce vycházet, navíc má radost z nového domu, který je opravdu pěkný (ten úžasný bazén jsem jim v tomto horkém letním večeru opravdu záviděl) a doufá, že bude žít tak nějak v klidu a v životní pohodě. Jenže pak ten člověk zjistí, že jeho nový soused má zjevně docela velký mindrák a pravděpodobně si ho chce vybít na něm. A takovému člověku pak zbudou dvě věci. Buď se odstěhovat (což je možnost krajní) nebo se stát v této válce svému protihráči důstojným partnerem. Patrick Wilson v tomto filmu volí druhou možnost, a jeho snaha ochránit sebe, svou ženu a nastávajícího potomka, svůj dům, a svou šanci na štěstí dochází až k závěrečnému vyvrcholení, které sousedské spory navždy vyřeší. Tohle je bezesporu nápaditý, zajímavý, napínavý a hodně dobře koukatelný psychologický thriller, který mě dokázal maximálně zaujmout a který si držel svou vysokou laťku až do samého konce, kdy zamrzí snad jen otevřený konec co se týče toho požáru, protože divák se nedozví, jestli jim ten dům shořel (a celé snažení bylo zbytečné), nebo jestli se mohli v klidu nastěhovat zpět. Jinak je to ale solidně promyšlený film, v němž jsem nespatřoval až na ten otevřený konec jediné slabé místo a i herecké výkony byly kvalitní, obzvláště tedy Samuel L. Jackson a Patrick Wilson podali hodně dobré výkony. Já jsem spokojený a k pěti hvězdám scházelo jen dořešit ten konec, své hodnocením vidím na 90%, tedy je to mezi čtyřmi a pěti hvězdami, ale v tomto případě dávám to nižší hodnocení.(3.7.2010)