poster

Dům na špatné adrese

 • USA

  Lakeview Terrace

 • Slovensko

  Nebezpečný sused

Drama / Thriller / Krimi / Psychologický

USA, 2008, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • teutates
  ***

  Lakeview Terrace sa snaží byť strašne presvedčivý, ale pôsobí skôr naopak. Niečo medzi thrillerom a "fun". Film síce nenudí, avšak dané prevedenie rasistického policajta nemá pevný základ - niekde sa stala chyba a preto 6/10(6.12.2008)

 • Xmilden
  **

  Jedna velká rasistická bublina. S. L. Jackson hraje na výbornou, ale já přece nemůžu dát filmu, kde se nic moc zvláštního neděje a kde záverečné vyvrcholení je prakticky o ničem ***. Mé hodnocení 50 %(23.2.2009)

 • honajz
  *

  Samuel L. Jackson v thrilleru režiséra Neila LaButeho, který měl na svědomí hrůzně natočený remake s názvem Rituál. Polepšil se? Smutně musím konstatovat, že ne. Nevím, jak to pan režisér dělá se scenáristy svých filmů, nebo si snad píše scénáře nakonec kompletně sám a předělává je k obrazu svému, ale jeho filmy nejenom, že nemají šťávu, ale ani smysluplný příběh. Třeba tenhle thriller celou zápletku staví na rasistickém vnímání afroamerického policajta vůči sousedům (smíšená dvojka - běloch s indiánskými předky a Afroameričanka), které postupně a nenápadně terorizuje. Jenže to by hned v úvodu nesměla být scéna, kde policajt naprosto v pohodě komunikuje s čínským sousedem. A podobných blbostí se začne během neskutečně nudných minut vršit více a více. Třeba neskutečná slepota mladého manželského páru, kdože je tím tajemným zlodějem a ztrpčovatelem jejich životů, je až do nebe volající. Rasismus postavy Samuela L. Jacksona je z rodu papírových klišé, neopodstatněná jakkoliv psychologicky nebo motivačně. A aby to bylo jo zajímavé, tak když v pozadí začaly hořet losangelské lesy, šup s tím do všech závěrečných záběrů, aby to ozvláštnilo film. Neozvláštnilo.(26.2.2009)

 • choze
  ***

  Zapomenutelný průměr, jehož sledování nebudete litovat jen díky tradičně kvalitnímu Jacksonovi.(10.3.2009)

 • Big Bear
  ***

  Manželku či manžela si vyberete, souseda ne... O tom se má přesvědčit mladý zamilovaný pár, který koupí dům hned vedle domu drsného poldy. Ten je vdovcem a své dvě dospívající děti vede ke kázni a pořádku, tak jako se to každý den snaží vštípit ve svém okrsku zločincům, dealerům drog a výtržníkům. Samuel L. Jackson od prvních náznaků nelibosti s přítomností nových sousedů dává snímku čím dál mrazivější atmosféru. Film se lehce otírá i o pozitivní rasovou diskriminaci. Není to však afroameričan Jacskon kdo je utlačován. Problém má naopak Patrick Wilson, jehož žena je tmavé pleti a sám je běloch. Wilson má celou řadu podezření, že nehody u nich doma má na svědomí Jackson, ale obviňte černocha a ješte poldu...To se v USA rovná sociální sebevraždě. Atmosféra paradoxně s nutně gradujícícm závěrem přestala působit v celé síle. Je bez debaty, že film stojí na Jacksonově výkonu. Role poldy, kterému už trochu hráblo mu sedla skvěle... Zkrátka, jedná se o povedené drama u kterého zívat nebudete a po jehož shlédnutí si možná oddychnete při myšlence, že váš nemožný soused by mohl být o dost hustčí * * *(10.10.2011)

 • - Dej filmu je voľne inšpirovaný skutočným prípadom afroamerického policajta menom Irsie Henry z kalifornskej Altadeny, ktorý bol suspendovaný kvôli rasovo motivovaným činom voči svojim susedom. (bergCA)

 • - Natáčení probíhalo v Kalifornii. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace