Dům na špatné adrese

Lakeview Terrace

Nebezpečný sused

Drama / Thriller / Krimi / Psychologický

USA, 2008, 106 min

Vcelku dobře se podařilo těžit napětí, vyplívající z bezmoci ústředního páru, který se dostal do křížku s policistou. Psychopatický oficír, skvěle zahraný Samuelem Jacksonem, totiž přesně ví, co si může k sousedům dovolit. Během příběhu si hezky pohrává s jejich důvěrou a s nemalou dávkou úzkosti, která se nese celým filmem, by měli být fandové thrillerů určitě spokojeni. I když ambice snímku jistě nemíří vysoko a scénář není žádnou hollywoodskou perlou, na hodinky jsem se nepodíval ani jednou a rozhodně se u filmu dobře bavil. Podobným a povedeným snímkem o terroru policisty je Zhoubná vášeň s Rayem Liottou. Alternativa: Unlawful Entry.(14.9.2010)

Samuel L. Jackson umí perfektně zahrát šílenýho parchanta! U tohohle filmu který je o mezilidských vztazích vám bude bušit srdce! Hodně velké drama šokující konec!(29.1.2012)

• predators

Až do posledních okamžiků sledujete otravného policistu Samuela, jak se snaží znepříjemnit život nově přistěhovanému páru mladých lidí. Tempo je sice vystupňované, ale chabý rasistický důvod nenávisti mě docela nudil. Vyústění v pár šarvátek je jedině dobře, protože jinak by se jednalo o film na špatné adrese :-) Slabší průměr... Zajímavosti: S natáčením se muselo spěchat, protože se požár rychle šířil / ... a ty prášky přestala brát schválně :-) 40%(14.2.2009)

Konečne úloha v ktorej je Samuel L. Jackson sakramentsky cool ako už roky nebol. Ďalší v poradí prekvapil Patrick Wilson a vlastne aj celý civilný scenár spolu s LaButeho atmosferickým podaním.(10.12.2008)

Manželku či manžela si vyberete, souseda ne... O tom se má přesvědčit mladý zamilovaný pár, který koupí dům hned vedle domu drsného poldy. Ten je vdovcem a své dvě dospívající děti vede ke kázni a pořádku, tak jako se to každý den snaží vštípit ve svém okrsku zločincům, dealerům drog a výtržníkům. Samuel L. Jackson od prvních náznaků nelibosti s přítomností nových sousedů dává snímku čím dál mrazivější atmosféru. Film se lehce otírá i o pozitivní rasovou diskriminaci. Není to však afroameričan Jacskon kdo je utlačován. Problém má naopak Patrick Wilson, jehož žena je tmavé pleti a sám je běloch. Wilson má celou řadu podezření, že nehody u nich doma má na svědomí Jackson, ale obviňte černocha a ješte poldu...To se v USA rovná sociální sebevraždě. Atmosféra paradoxně s nutně gradujícícm závěrem přestala působit v celé síle. Je bez debaty, že film stojí na Jacksonově výkonu. Role poldy, kterému už trochu hráblo mu sedla skvěle... Zkrátka, jedná se o povedené drama u kterého zívat nebudete a po jehož shlédnutí si možná oddychnete při myšlence, že váš nemožný soused by mohl být o dost hustčí * * *(10.10.2011)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornii. (Terva)

• - Dej filmu je voľne inšpirovaný skutočným prípadom afroamerického policajta menom Irsie Henry z kalifornskej Altadeny, ktorý bol suspendovaný kvôli rasovo motivovaným činom voči svojim susedom. (bergCA)