Dům na špatné adrese

Nebezpečný sused

Drama / Thriller / Krimi / Psychologický

USA, 2008, 106 min

• predators

Až do posledních okamžiků sledujete otravného policistu Samuela, jak se snaží znepříjemnit život nově přistěhovanému páru mladých lidí. Tempo je sice vystupňované, ale chabý rasistický důvod nenávisti mě docela nudil. Vyústění v pár šarvátek je jedině dobře, protože jinak by se jednalo o film na špatné adrese :-) Slabší průměr... Zajímavosti: S natáčením se muselo spěchat, protože se požár rychle šířil / ... a ty prášky přestala brát schválně :-) 40%(14.2.2009)

Dostat Samuela L.Jacksona za souseda je přímo za trest. Umí totiž obratně zneužít svého postavení policisty a navíc je to rasista. Na vlastní kůži to brzy pocítí smíšený pár Patrick Wilson a Kerry Washington, kteří se vedle jeho domu právě nastěhovali a válka nervů může začít. Od režiséra Neila LaButa jsem čekal přece jenom víc než řemeslně zručně natočený thriller se zajímavým hereckým obsazením. Motiv rasismu je zde spíše jen lehce nastíněn pro vyvolání konfliktu, ale nějak hlouběji se tvůrcům nechtělo v tomto problému hnípat, ale na druhou stranu je dobře, že to udrželi v poměrně nijak přehnaných intencích a postupně stoupající psychický teror ze strany muže zákona co má v práci nemalé problémy, ale navenek působí příkladně je v mezích uvěřitelnosti, ale jen do finálního střetu mezi znepřátelenými sousedy. V závěru se totiž nabízelo více variant jak tento zajímavě rozehraný thriller završit a tvůrci zbaběle sáhli po tom nejpředvídatelnějším závěru. A to je škoda. Film měl rozhodně našlápnuto k vyšším metám, ačkoliv námět policisty, který terorizuje nevinné občany, není nijak originální. 60%(2.3.2010)

• Terva

Lakeview terrace. Samuel L. Jackson se už od prvních minut filmu chová jako černoch z velkým mindrákem. Docela mně překvapil ten srdečný "Japonec" na začátku. Pak už to jelo....jsi Euro-mexi-japo-činostánec?...jsem z 1/7 Čeroki...jo a z dalších 93% falešnej negr.... Od začátku je film protkán silnou nenávistí a čistým rasismem. V půlce snímku už mně bolela hlava, ještě že se Niel LaBute rozhodl prolnout do filmu ten požár na pozadí, jinak bych to snad ani nedokoukal. Dám jednu hvězdu, za Jacksona a zajímavou Kerry Washingtonovou, jinak bych musel dát -odpad-.(11.2.2009)

Samuel L. Jackson je hnusný - mít takového souseda, tak se asi zastřelím.......(6.6.2009)

Když si Vás vyhlédne psychopat, který nosí "placku", pak máte opravdu PROBLÉM!!!(1.6.2014)