poster

Dům na špatné adrese

 • USA

  Lakeview Terrace

 • Slovensko

  Nebezpečný sused

Drama / Thriller / Krimi / Psychologický

USA, 2008, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tuxedo
  ****

  Nezvykle směřovaná oldschoolovka, kde se spíše než na akci sází na divácká očekávání a hereckou interakci. Se zdatnějším režisérem by se možná došlo vyhrocenějšího finále a lineárnější cesty k němu, ale ani tak nebudete mít pocit přílišného zanedbání.(17.5.2009)

 • T2
  ***

  Rozpočet $20miliónovTržby USA $39,263,506Tržby Celosvetovo $44,653,637Tržby za predaj DVD v USA $22,181,399 //počet predaných kusov 1,326,221║ šikovný thriller s dobre obsadenou dvojicou Samuel L. Jackson a Patrick Wilson /60%/(12.10.2009)

 • EdaS
  ***

  70%. Trochu přemýšlivější variace thrillerových klišé. Díky Jacksonovi se na to dívá docela dobře.(7.12.2008)

 • kingik
  ***

  Dostat Samuela L.Jacksona za souseda je přímo za trest. Umí totiž obratně zneužít svého postavení policisty a navíc je to rasista. Na vlastní kůži to brzy pocítí smíšený pár Patrick Wilson a Kerry Washington, kteří se vedle jeho domu právě nastěhovali a válka nervů může začít. Od režiséra Neila LaButa jsem čekal přece jenom víc než řemeslně zručně natočený thriller se zajímavým hereckým obsazením. Motiv rasismu je zde spíše jen lehce nastíněn pro vyvolání konfliktu, ale nějak hlouběji se tvůrcům nechtělo v tomto problému hnípat, ale na druhou stranu je dobře, že to udrželi v poměrně nijak přehnaných intencích a postupně stoupající psychický teror ze strany muže zákona co má v práci nemalé problémy, ale navenek působí příkladně je v mezích uvěřitelnosti, ale jen do finálního střetu mezi znepřátelenými sousedy. V závěru se totiž nabízelo více variant jak tento zajímavě rozehraný thriller završit a tvůrci zbaběle sáhli po tom nejpředvídatelnějším závěru. A to je škoda. Film měl rozhodně našlápnuto k vyšším metám, ačkoliv námět policisty, který terorizuje nevinné občany, není nijak originální. 60%(2.3.2010)

 • ClintEastwood
  ****

  Docela zajímavý thriller s pomalejším tempem, ovšem s gradujícím závěrem. Samuel L. Jackson zde hraje staromilce milujícího disciplínu a pořádek, který si trošku libuje v xenofobii. Své nové sousedy psychicky týrá a postupem času přikládá čím dál víc pod kotel, až začnou umírat lidé. Lehký nadprůměr se skvělým Jacksonovým výkonem a neméně kvalitním Medunovým dabingem.(1.6.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace