Dům na špatné adrese

Lakeview Terrace

Nebezpečný sused

Drama / Thriller / Krimi / Psychologický

USA, 2008, 106 min

Je to k naštvání, člověk si takhle v pohodě žije, je zamilovaný, nikomu neubližuje, s každým chce vycházet, navíc má radost z nového domu, který je opravdu pěkný (ten úžasný bazén jsem jim v tomto horkém letním večeru opravdu záviděl) a doufá, že bude žít tak nějak v klidu a v životní pohodě. Jenže pak ten člověk zjistí, že jeho nový soused má zjevně docela velký mindrák a pravděpodobně si ho chce vybít na něm. A takovému člověku pak zbudou dvě věci. Buď se odstěhovat (což je možnost krajní) nebo se stát v této válce svému protihráči důstojným partnerem. Patrick Wilson v tomto filmu volí druhou možnost, a jeho snaha ochránit sebe, svou ženu a nastávajícího potomka, svůj dům, a svou šanci na štěstí dochází až k závěrečnému vyvrcholení, které sousedské spory navždy vyřeší. Tohle je bezesporu nápaditý, zajímavý, napínavý a hodně dobře koukatelný psychologický thriller, který mě dokázal maximálně zaujmout a který si držel svou vysokou laťku až do samého konce, kdy zamrzí snad jen otevřený konec co se týče toho požáru, protože divák se nedozví, jestli jim ten dům shořel (a celé snažení bylo zbytečné), nebo jestli se mohli v klidu nastěhovat zpět. Jinak je to ale solidně promyšlený film, v němž jsem nespatřoval až na ten otevřený konec jediné slabé místo a i herecké výkony byly kvalitní, obzvláště tedy Samuel L. Jackson a Patrick Wilson podali hodně dobré výkony. Já jsem spokojený a k pěti hvězdám scházelo jen dořešit ten konec, své hodnocením vidím na 90%, tedy je to mezi čtyřmi a pěti hvězdami, ale v tomto případě dávám to nižší hodnocení.(3.7.2010)

Docela zajímavý thriller s pomalejším tempem, ovšem s gradujícím závěrem. Samuel L. Jackson zde hraje staromilce milujícího disciplínu a pořádek, který si trošku libuje v xenofobii. Své nové sousedy psychicky týrá a postupem času přikládá čím dál víc pod kotel, až začnou umírat lidé. Lehký nadprůměr se skvělým Jacksonovým výkonem a neméně kvalitním Medunovým dabingem.(1.6.2014)

V rámci žánru normálne...priemerné...akurát prim tu hrá Samuel L. Jackson...videné, poznané...pozreté(21.2.2009)

Keďže S. L.Jackson kývne takmer na všetko, nie je aspoň pre mňa nejakým ťahákom, aj keď som si vedomý jeho hereckých kvalít. Tu mu to vyšlo a dá sa povedať, že ako "starostlivý " policajt a sused takmer nezlezie z obrazovky a ani z vašej nervovej sústavy. Tvorcovia príliš netlačia na pílu, komplikované susedské vzťahy vznikajú postupne, k záveru gradujú a ak mi niečo vadilo, tak iba úplný záver, kde to skončí ako bežný hollywodsky thriller.To všetko pred nevydareným záverom, je ale kvalitný nadpriemer s dokonalým hereckým koncertom S.L. Jacksona. Slabšie štyri hviezdičky, 70%.(9.11.2009)

Dostat Samuela L.Jacksona za souseda je přímo za trest. Umí totiž obratně zneužít svého postavení policisty a navíc je to rasista. Na vlastní kůži to brzy pocítí smíšený pár Patrick Wilson a Kerry Washington, kteří se vedle jeho domu právě nastěhovali a válka nervů může začít. Od režiséra Neila LaButa jsem čekal přece jenom víc než řemeslně zručně natočený thriller se zajímavým hereckým obsazením. Motiv rasismu je zde spíše jen lehce nastíněn pro vyvolání konfliktu, ale nějak hlouběji se tvůrcům nechtělo v tomto problému hnípat, ale na druhou stranu je dobře, že to udrželi v poměrně nijak přehnaných intencích a postupně stoupající psychický teror ze strany muže zákona co má v práci nemalé problémy, ale navenek působí příkladně je v mezích uvěřitelnosti, ale jen do finálního střetu mezi znepřátelenými sousedy. V závěru se totiž nabízelo více variant jak tento zajímavě rozehraný thriller završit a tvůrci zbaběle sáhli po tom nejpředvídatelnějším závěru. A to je škoda. Film měl rozhodně našlápnuto k vyšším metám, ačkoliv námět policisty, který terorizuje nevinné občany, není nijak originální. 60%(2.3.2010)