Dům na špatné adrese

Nebezpečný sused

Drama / Thriller / Krimi / Psychologický

USA, 2008, 106 min

• lesumir

Néééé, tohle néééé. Skoro dvě hodiny totální nudy, které vůbec neutíkaly. Nechápu, že jsem něco tak zdlouhavého dokoukal. Předvídatelné, klišovité, (pod)průměrné. Samuel L. Jackson je pan neherec a co film, to totální averze. Kerry Washington není komparzistka, uživateli Dubro, doopravdy není. Je krásná a její výraz byl jedinou věcí, která mě držela nad vodou! __ Neil LaBute potápí všechno a všechny!(10.12.2008)

• oLí

2/10 Tenhle film bych rozhodně nikomu nedoporučil. Zezačátku se to ještě dá, protože čekáte, že se to každou chvíli "rozjede". Ale nerozjede. Příběh nevtáhl, pro mě dvě hodiny velké nudy.(10.1.2009)

Tento triller táhne Samuel L. Jackson, hrajícího zde psychoptického poldu. Pro mě je to celkem průměrný film, který nemá žádnou zajímavou pasáž, která by mi utkvěla v paměti. Film je celkem předvídatelný a konec filmu mě nepřekvapil. Za mě 50% :)(27.10.2012)

• tron

„Boh tu nie je. Prisahaj mne.“ Určite ste už videli psychologický triler, v ktorom jednotlivec terorizuje, prenasleduje, šikanuje a nervuje rodinu, tá si naňho sťažuje oficiálnymi cestami, ale spravodlivosť je bezzubá, keďže psychopat vie inteligentne využiť „diery v zákone“ a v terorizovaní ďalej veselo pokračuje, pretože de facto žiadne zákony oficiálne neporušuje. Takéto „Achillove päty“ existujú, má ich americký systém aj slovenský, niekedy vedia byť susedské vzťahy riadnym peklom a diabolského hajzla Samuela L. Jacksona by som proti sebe rozhodne nechcel mať ani dve minúty. Čo ma na NEBEZPEČNOM SUSEDOVI zarazilo, bolo to, že profesionál formátu Willa Smitha bol (ako producent tohto filmu) schopný v „modernom“ roku 2010 dobrovoľne prísť s tak zastaraným scenárom (je to v podstate to isté, čo ZHUBNÁ VÁŠEŇ, kde šialeného policajta stvárnil Ray Liotta – a už v roku 1992 to bol neoriginálny námet) a myslieť si, že to bude niekoho zaujímať. Tak mňa teda nie, vážený pán Smith. Nevierohodné herecké výkony (Jackson je jeden z najväčších frajerov Hollywoodu, ale tak strašne napísanú rolu nemal šancu na úrovni zvládnuť ani on, navyše ho radšej vidím v kladných rolách), nesympatický ústredný pár, miestami až úsmevné „terorizovanie“ („Váš manžel mi na trávnik hádže cigarety.“, pokazenie ekologického večierku, Samuel L. Jackson v trenkách), prestrelená minutáž (TOTO má DVE hodiny?) a krok za krokom predvídateľný scenár (zastrelenie lupiča).(27.5.2011)

Tenhle dům je fakt na špatný adrese, a Samuel L. Jackson se chová jako největší sráč. Nic víc o tom filmu vědět nemusíte. Pokud se Vám zalíbí atmosféra už od začátku, vydržíte až do konce, jinak to asi sundáte jako druhá strana uživatelů, kvůli kterým má tento film tak nízké hodnocení. Dle mého názoru si to ale vůbec nezaslouží.(7.5.2010)