Dragonball: Evoluce

Dragonball Evolution

Dragonball: Evolúcia

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA / Hong Kong / Velká Británie, 2009, 82 min

Totální harantovský výplach, s hezkými tvářičkami (hlavní hrdina mi přišel dost matný), maximálním počtem triků a co nejbombastičtější hudbou. Z nějakého záhadného důvodu, se k projektu nechal ukecat Yun-Fat Chow a je opravdu jediný, kterého je radost sledovat, snažil si svoji roličku co nejvíc užít (přesně kopíruje anime hraní). Akce ujde, mohlo jí být teda víc, Tyler ve svém vykrádání slavnějších kolegů mohl být taky nápaditější, konečně by jeho hudba měla pořádný šmrnc, no a scénárista by si měl přečíst víc přírůček, ala Napište si scénář za hodinu, Scénaristika pro pitomce,... Dvojku čekám v kině.(26.9.2009)

Úvodní titulky - hrůza. Horší než ta kravina na začátku Transformers. První bitka - průměr, ale dá se na to koukat. Ale pozor, s přibývajícími minutami mé nadšení postupně stoupalo:D Čím dál víc se ukazuje, jak hrozné béčko film je a že se to díkybohu ani nesnaží schovávat, ale naopak z toho tvoří svou přednost (motorka!!) Tyjo a Chow Yun-Fat? Supeeer:) "I am Master Roshi, the invincible, muhahaha:D" Anime respektive mangu, ze kterého by měl film vycházet, neznám, ale kreslenej asijskej původ je z toho pořád cejtit, nejvíc v závěru, kterej možná mnozí označej za špatnej, ale ve skutečnosti tam perfektně sedne a předchozímu ději nasadí pěknou korunu. Výborná letní zábava, která sice zmizí z hlavy rychlostí blesku, ale určitě nebudu váhat si jí někdy zopakovat ^_^ Mrzí mě, že to tu má momentálně podle 99 hodnocení jen 43%, protože je to mnohem zábavnější než třeba Jumper, Babylon AD nebo Hancock. Negativní kritiku bych pochopil z úst milovníků anime, protože tohle je asi vážně někde jinde, ale ostatní obecenstvo by mělo pochopit, na co se to vlastně kouká. Tohle není myšleno vážně, vždyť je to komedie! Ostatně jak napsal Marius v diskuzi: předloha je infantilní úchylnost:) Dovedete si vůbec představit, jak hrozný by to bylo, kdyby se tohle někdo pokusil natočit v realistickém stylu?!(7.5.2009)

• honajz

Někdo dostal v USA nápad podle manga komiksů a následných krátkých animovaných filmů natočit hraný celovečerák. Výsledek je podivný. On už podle tohoto komiksu totiž jeden celovečerní hraný film vznikl - tchajwanský Kouzlo draka, který se i docela povedl, protože poměrně věrně kopíroval i v obrazu předlohu. Jenže v americké verzi musí být hrdinou mladý Američan, do toho se objeví dcera vědátora, která má představovat tu okatou holku s culíkem, ale vypadá jako Petra Černocká po plastice a s tunou makeupu. Aby se neřeklo, objeví se tu i jedna Japonka, Korejec, a na rybu si zde vydělává Yun-Fat Chow, který má na víc, takže zde jen přehrává se širokým úsměvem na rtech, jímž dává najevo, že čeká na honorář a jede domů. Celé se to motá okolo nějakých dračích koulí, kterých ten drak měl hned sedm (ale sexuální narážky na tuto podivnost se nekonají :-)), které chce ukrást nějaký zlosyn z vesmíru, který se jmenuje jako kafe - Piccolo - a vypadá zeleně jako Věc z bažin (viz film od Wes Cravena). Kdyby je dal dohromady, zničí svět nebo tak něco, ale ve studiových kulisách nakonec s pěticí vyvolených prohraje. Docela se na to dá koukat, pokud jste zrovna po menší lobotomii mozku nebo po sto padesáté skleničce burčáku, ale jinak je to skutečně hodně hloupé, mizerně natočené, s nijak příjemnými herci - a bez koulí. I dračích.(26.9.2009)

• choze

Gumová monstra? Jistě. Pěkné baby ovládající kung fu nebo se aspoň ohánějící dvěma bouchačkami? Samozřejmě. Cool dopravní prostředky? Toť se ví. A nechybí ani souboj v lávovém poli. Bohužel to nestačí. Nulový příběh spočívající v cestě od jednoho dragonballu k dalšímu, přičemž je pokaždé přibrána další postava, je v normě, stejně jako slabé triky, jenže ono to nic nenabídne ani po akční a komediální stránce a na záporáka už si vůbec nevzpomínám. A když se rozpomenu na geniální předchozí hranou adaptaci KOUZLO DRAKA... Jednu hvězdu za vystajlovanou akční Emmy Rossum.(26.5.2009)

• Dragoni

Jen díky Emmy Rossum,Yun-Fat Chow a samozřejmě Jamie Chung slabé dvě hvězdičky,. . . ono taky potkat v tibetském klášteru černocha, to je i na mě moc.(19.5.2009)