Fimfárum – Do třetice všeho dobrého 3D

Fimfárum

Fimfarum – The Third Time Lucky

Animovaný / Loutkový / Pohádka / Povídkový

Česko, 2011, 72 min

První 3D film v kině Lucerna, první český 3D film v kině Lucerna, má první návštěva v kině Lucerna a jedno velké příjemné překvapení. Opravdu povedený film, který dokazuje, že loutky a česká animace jsou stále kvalitním zbožím na trhu. Všechny tři povídky jsou skvělé, ani chvíli jsem se nenudil. A ještě dodatek - takhle jsem si původně představoval 3D, vypadalo to opravdu moc dobře!(12.2.2011)

3D bylo sice zbytečné, ale loutky naopak potěšily a Werichův hlas je bezvadnej a prostě Fimfárum je klasika, co mám ráda.(29.10.2014)

Vynikající český animák, naprostá povinnost vidět pro všechny věkové generace! První povídka mi přišla trochu slabší, ale zbývající dvě mi to bohatě vynahradily. Předchozí Fimfára jsem bohužel neviděl, takže nemám srovnání, ale zatím je to u mě na plný počet!(16.11.2011)

Do třetice tři příběhy, první nikterak chytlavý a rádoby vtipný, druhý zase poměrně pohádkově-klasický, ovšem už více líbivý, což ho od slepého stereotypu nezachránilo, a třetí, asi ze všech nejlepší, i když také nikterak inovativní, avšak nejlíbivější. Po technické stránce, konkrétně 3D efektu, to bylo nad míru dobré. Co se týče výtvarné stránky - je poznat, že se na celku podílí více autorů, a mnoho z nich jiných. Bohužel mě nová krev celkem neoslovila, pouze malými detaily. Navíc mi připadlo, že v tomto Fimfáru se vypravěčství v kontrastu s vizuální stránkou často místy ztrácí, a to je škoda.(16.2.2011)

• KanjiVital

Proč ta moderna???!!!! Hodně béčkový materiál, který zůstal z prvních dvou dílů. Můžeme se ptát, jestli se to mělo realizovat nebo raději vyhodit. Snad do třetice a naposled.(4.3.2012)

• - Je to první Fimfárum, ve kterém jsou ženy v přesile. [Zdroj: MAUR Film] (Bart)

• - V novém Fimfáru jsou vedle tradičních fimfárovských tvůrců (tandem Vlasty Pospíšilové a Petra Poše) úplně mladí, začínající tvůrci, pro které je to příležitost prokázat svůj talent a ukázat poprvé svoje nadání divákům ve všech českých kinech i v zahraničí. [Zdroj: MAUR Film] (Bart)

• - Jednu sekundu filmu tvoří 25 okének, tedy v tomto případě 25 fotografií. (hippyman)