Fimfárum – Do třetice všeho dobrého 3D

Fimfárum

Fimfarum – The Third Time Lucky

Animovaný / Loutkový / Pohádka / Povídkový

Česko, 2011, 72 min

I do třetice si tato loutková skopičina udržuje vysokou kvalitu, i když tentokrát už ovšem kvalita jednotlivých pohádek trochu kolísá. Hlavně úvodní Jak na Šumavě obři vyhynuli považuju za hodně špatnou a nudnou a která hlavně úplně postrádá tu pověstnou Werichovu poetiku. Poté už je to naštěstí jenom lepší, plné nápadů a závěrečnou pohádku už jsem si vyloženě užil. Poetika naštěstí už pak zůstala zachována a Werichův hlas udělá taky svoje. 70%(9.11.2011)

Zbytečné, ale i tak příjemné posezení s Werichem. Jen doufám, že tentokrát už skutečně naposledy...(14.11.2011)

Hip David Súkup! Takhle to má vypadat. Zbytek kulhá na obě nohy. Skoro se nabízí mrmlat pod vousy něco o nedodělcích. Nebo proč byl jako ten střih místy tak retardovanej? Rozum a Štěstí do toho měli jít na vlastní pěst. (2*,3*,5*)(4.11.2011)

Do třetice tři příběhy, první nikterak chytlavý a rádoby vtipný, druhý zase poměrně pohádkově-klasický, ovšem už více líbivý, což ho od slepého stereotypu nezachránilo, a třetí, asi ze všech nejlepší, i když také nikterak inovativní, avšak nejlíbivější. Po technické stránce, konkrétně 3D efektu, to bylo nad míru dobré. Co se týče výtvarné stránky - je poznat, že se na celku podílí více autorů, a mnoho z nich jiných. Bohužel mě nová krev celkem neoslovila, pouze malými detaily. Navíc mi připadlo, že v tomto Fimfáru se vypravěčství v kontrastu s vizuální stránkou často místy ztrácí, a to je škoda.(16.2.2011)

Opět ta pravá, pohádková, Werichovská nostalgie. Inteligentní příběhy podané zábavnou a stejně chytrou formou. Do třetice všeho dobrého však již samozřejmě nedosahuje kvalit prvního filmu, ale dosti se k němu blíží. Kdyby první příběh Jak na Šumavě obři vyhynuli, byl podán alespoň stejně záživně, jako O kloboučku s pérkem sojčím aneb Král měl tři syny, bylo by to na plný počet. Bohužel první povídka vyloženě nudí. Štěstí pro film tedy je, že je ze všech nejkratší. Naopak nejlepší pohádkou je jednoznačně Rozum a Štěstí. Její příběh i atmosféra se dokáže vyrovnat samotnému (a pro mě zatím nejlepšímu) Fimfáru z prvního filmu a Werichovo vyprávění je zde spolu se skvělou loutkovou animací, jedním slovem: geniální. 80%(25.10.2011)