Fimfárum – Do třetice všeho dobrého 3D

Fimfárum

Fimfarum – The Third Time Lucky

Animovaný / Loutkový / Pohádka / Povídkový

Česko, 2011, 72 min

Kdyby se všechny tři filmy s názvem "Fimfárum" daly dohromady, vzniklo by skvělé dílo, kde by se střídaly různé formy animace, byly by prezentovány skvělé příběhy a byl by to zážitek. Třetí "Fimfárum" už není to, co jednička, dochází mu dech a animace není špatná, ale už není tak nápaditá. Místo toho se hraje na podsouvané vtípky, které mi k Werichovi nějak nesedí. Samotným pohádkám není co vytknout, jsou prostě jedinečné. Werich je navíc geniální vypravěč, kterému jeho vlastní vtipy věříte. Hezký zážitek, od kterého si dospělý odnese víc než dítě. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/04/diar-milovnika-filmu-c-0004-hugo-buh.html(15.2.2013)

První 3D film v kině Lucerna, první český 3D film v kině Lucerna, má první návštěva v kině Lucerna a jedno velké příjemné překvapení. Opravdu povedený film, který dokazuje, že loutky a česká animace jsou stále kvalitním zbožím na trhu. Všechny tři povídky jsou skvělé, ani chvíli jsem se nenudil. A ještě dodatek - takhle jsem si původně představoval 3D, vypadalo to opravdu moc dobře!(12.2.2011)

• honajz

Mám pocit, že animátoři chtěli být werichovějští (a modernější) než samotný Werich. Jenže tím mnoha pohádkám vzali jakési kouzlo a udělali z nich jakési animované Televizní noviny TV Znova.(25.12.2013)

• pevico

Sice pěkně zpracované, ale www.buďtekrálem.com je už i na mě moc, obzvláště u Werichových pohádek..(26.11.2011)

• KanjiVital

Proč ta moderna???!!!! Hodně béčkový materiál, který zůstal z prvních dvou dílů. Můžeme se ptát, jestli se to mělo realizovat nebo raději vyhodit. Snad do třetice a naposled.(4.3.2012)

• - Stejně jako tomu bylo druhého dílu, film se nenatáčí na kameru, nýbrž se jednotlivé sekvence snímají digitálním fotoaparátem. Výhodou je rychlost a cena. (hippyman)

• - Jednu sekundu filmu tvoří 25 okének, tedy v tomto případě 25 fotografií. (hippyman)

• - Doba natáčení všech tří pohádek trvala celkem 24 měsíců, natáčení první pohádky začalo v únoru 2008, což odpovídá cca 450 natáčecím dnům, s postprodukcí se doba realizace blíží ke 3 rokům. Celkem pro potřeby filmu vzniklo přes 70 loutek. (POMO)