Fimfárum – Do třetice všeho dobrého 3D

Fimfarum – The Third Time Lucky

Animovaný / Loutkový / Pohádka / Povídkový

Česko, 2011, 72 min

• honajz

Mám pocit, že animátoři chtěli být werichovějští (a modernější) než samotný Werich. Jenže tím mnoha pohádkám vzali jakési kouzlo a udělali z nich jakési animované Televizní noviny TV Znova.(25.12.2013)

Sestupná tendence pokračuje. Obři na Šumavě se nejen nepotkali s Werichovou poetikou, ale dokonce jdou obrazem proti jeho textu. Klobouček sice znamená kvalitativní vzestup, ale stále je vhodný maximálně do televize. Rozum a štěstí tedy osamoceně tento povídkový film zachraňují od úplného pádu do zapomnění. Snad se český loutkový film zase vzepne k něčemu vlastnímu, Werichovy pohádky už rozhodně stačily.(24.12.2013)

• 6thSun

Tolik práce a přitom taková blbost. 30%(27.10.2011)

Ty nejlepší příběhy pohltilo Fimfárum 1 a pak Fimfárum 2, z toho pak logicky plyne, co můžeme čekat od trojky. První příběh je slabý, druhý dobrý a až třetí opravdu stojí zato. Po řemeslné stránce je to ovšem velmi povedená práce a nápady jsou někdy přímo rozkošné. Ale co dělat, když chybí dobrý základ. Každopádně nechci nikoho odrazovat od návštěvy kina. Zvláště pokud ještě neviděl a chtěl by vidět 3D. Jedná se každopádně o dílo nadprůměrné. Jen varuju před velkým očekáváním.(15.2.2011)

Viděl jsem to bez třetího D. Během filmu jsem si říkal, proč je to tak rychlé, střih střídá střih v opravdu rychlém tempu. A taky, nějak už mám pocit, že takovéto využívání současných prvků zasazených do fantazijního světa, začíná být vyčerpané. 3 nebo 4 hvězdičky. Ještě popřemýšlím.(26.2.2011)