Legie - Patria Nostra

Dokumentární

Česko, 2007, 56 min

Lucie Králová
  • gjjm

Všichni o tom mluví jako o nejlepším dokumentu, co kdy viděli...Bohužel, já to ještě neviděl, ale zkusím to co nejdřív napravit, slibuju :)(8.11.2008)

Díky bylo to zajímavý!(23.6.2012)

Výborný dokument. V posledných dňoch som začal sledovať veci okolo francúzskej légie a vrcholom zakončenia môjho sledovania bol tento počin Lucie Královej. Bolo to zaujímavejšie ako dokumenty zahraničných TV. Hlavne kvôli vysokej schopnosti identicky zobraziť situáciu a život medzi legionármi. Aj autentické výpovede ľudí z Čiech pridávali na vysokej atraktivite. Je to o dosť iné sledovať ako keď o tom hovorí človek, ktorý tam bol.(25.6.2015)

Tento dokument nemá za úkol vysvětlit historii či podstatu legie. Jde spíše o postřehy a zážitky lidí, kteří legii zažili. Velkým plusem je, že se zde vyjadřují, jak lidé nasáklí legií do morku kostí, i kteří jsou rádi, že jsou z ní pryč a nemyslí si, že je to něco na co být hrdý. Vyvážený a zajímavý dokument.(16.3.2011)

Konečně nějaký dokument, který vyzpovídal bývalé (české) legionáře. Je důležité, že jde o BÝVALÉ legionáře, protože o své službě Francii mluví bez jakéhokoliv pokrytectví a přetvářky.(1.8.2008)