poster

Legie - Patria Nostra

Dokumentární

Česko, 2007, 56 min

Režie:

Lucie Králová
 • nacomeno

  Tento bordel si nezaslúži žiadne hodnotenie!. Zaradiť do dokumentu prevážne o dezertéroch a ufňukancoch aj Standu Gazdu(Stano Gazdik)?!. Neviem či to bol zámer,ale na diváka to môže pôsobiť tak že Standa je fanatik, ktorému LE vymlela hlavu. On je práve dôkazom a stále to dokazuje, že LE nie ja žiadna banda vymletých magorov(pre takých tu ani nie je miesto) ,a ani útočisko pre zhýčkaných usmrkancov!(21.12.2014)

 • Bebacek
  *****

  Samotnému natáčení předcházel inzerát v České televizi, jehož prostřednictvím Lucie Králová hledala muže, kteří sloužili ve Francouzské cizinecké legii. Skrze jejich osobní výpovědi o životních zkušenostech a poznáních, které zde nabyli, a současně použitím autentických záběrů a fotografií z vojenských akcí, režisérka vytváří intimní portrét těchto odvážných mužů. Sleduje jejich odlišné motivace – od nutnosti, možnosti úniku a finančních důvodů, přes touhu po dobrodružství, akci a poznání, ale i potřebu pomáhat, až po naplnění snů a životních cílů. Nezapomíná na zpovědi rodinných příslušníků a nastínění odlišných rodinných zázemí jakožto dalšího určujícího motivačního faktoru. Citlivě se dotýká otázek patriotismu, hrdosti, ale i psychického vypětí pramenícího z tvrdosti vojenského režimu a dlouhého odloučení od blízkých lidí, či ze setkání se smrtí. VELICE SILNÝ FILM.(23.6.2009)

 • wader
  *****

  Konečně nějaký dokument, který vyzpovídal bývalé (české) legionáře. Je důležité, že jde o BÝVALÉ legionáře, protože o své službě Francii mluví bez jakéhokoliv pokrytectví a přetvářky.(1.8.2008)

 • sator
  ****

  Díky bylo to zajímavý!(23.6.2012)

 • gjjm

  Všichni o tom mluví jako o nejlepším dokumentu, co kdy viděli...Bohužel, já to ještě neviděl, ale zkusím to co nejdřív napravit, slibuju :)(8.11.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace