poster

Legie - Patria Nostra

Dokumentární

Česko, 2007, 56 min

Režie:

Lucie Králová
 • Bebacek
  *****

  Samotnému natáčení předcházel inzerát v České televizi, jehož prostřednictvím Lucie Králová hledala muže, kteří sloužili ve Francouzské cizinecké legii. Skrze jejich osobní výpovědi o životních zkušenostech a poznáních, které zde nabyli, a současně použitím autentických záběrů a fotografií z vojenských akcí, režisérka vytváří intimní portrét těchto odvážných mužů. Sleduje jejich odlišné motivace – od nutnosti, možnosti úniku a finančních důvodů, přes touhu po dobrodružství, akci a poznání, ale i potřebu pomáhat, až po naplnění snů a životních cílů. Nezapomíná na zpovědi rodinných příslušníků a nastínění odlišných rodinných zázemí jakožto dalšího určujícího motivačního faktoru. Citlivě se dotýká otázek patriotismu, hrdosti, ale i psychického vypětí pramenícího z tvrdosti vojenského režimu a dlouhého odloučení od blízkých lidí, či ze setkání se smrtí. VELICE SILNÝ FILM.(23.6.2009)

 • gjjm

  Všichni o tom mluví jako o nejlepším dokumentu, co kdy viděli...Bohužel, já to ještě neviděl, ale zkusím to co nejdřív napravit, slibuju :)(8.11.2008)

 • sator
  ****

  Díky bylo to zajímavý!(23.6.2012)

 • vander19
  *****

  Výborný dokument. V posledných dňoch som začal sledovať veci okolo francúzskej légie a vrcholom zakončenia môjho sledovania bol tento počin Lucie Královej. Bolo to zaujímavejšie ako dokumenty zahraničných TV. Hlavne kvôli vysokej schopnosti identicky zobraziť situáciu a život medzi legionármi. Aj autentické výpovede ľudí z Čiech pridávali na vysokej atraktivite. Je to o dosť iné sledovať ako keď o tom hovorí človek, ktorý tam bol.(25.6.2015)

 • wader
  *****

  Konečně nějaký dokument, který vyzpovídal bývalé (české) legionáře. Je důležité, že jde o BÝVALÉ legionáře, protože o své službě Francii mluví bez jakéhokoliv pokrytectví a přetvářky.(1.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace