poster

Pryč od pece

 • český

  Oko za oko

 • český

  Oheń ohněm

 • anglický

  Out of the Furnace

 • slovenský

  Oheň ohňom

  (festivalový název)

Thriller / Krimi / Drama

USA / Velká Británie, 2013, 116 min (Alternativní: 112 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Terva
  **

  CITÁT - Dej sem ten zkurvenej Hod Dog!!!............ Vadí mi, že ve filmu není řešena časová linie. Stačilo by jen dodat malý titulek, jako třeba "o měsíc později" nebo o"o deset let poté". Zatím musím napsat, že po půl hodině mě to nějak moc neoslovilo. Nejlepší vystoupení měl Woody Harrelson v úvodu příběhu. Jeho postava působí krutě a náušnice v levém uchu mu dodává brutalitu. Po hodině příběhu mě to celkem přestávalo bavit. Rodney je idiot a lidská blbost je neomezená. Začal jsem fandit záporákům z hor v čele s Woodym. Perfektní herecké obsazení, celkem povedený hudební doprovod, příběh sám však od své druhé poloviny stagnuje a táhne se jak pobyt v kriminále. CITÁT - Fuck you.........(1.1.2015)

 • LiVentura
  **

  Jaký tohle mělo vlastně význam.. Bale nevynikl, ba naopak.. velmi průměrné.! Opravdu táhlá nuda. :-((7.2.2015)

 • Ramirez85
  ****

  Film, který se na první pohled zdá, že byl splácaný tak za týden, jako by si tu Bale odskočil jen tak v mezičase, když natáčel něco "většího". Ale už při pohledu druhém se jednomu ta "obyčejnost" dostane pod kůži a začne tomu pomalu říkat autenticita. A to je asi největší přednost tohoto jinak lehce přehlédnutelného snímku. Co rozhodně stojí za zmínku je místní obsazení, to je jeden frajer vedle druhého (a jedna frajerka, Zoe je vážně úžasná), ale přeci jen si tu největší díl ukousává Christian Bale (jak jinak), ten chlap se mi prostě v takovýchto drsných rolích fakt líbí. Depresivnějšímu tónu dopomáhá i chladně šedivé prostředí a výtečný soundtrack. Jen ta stopáž býti malinko přestřelená, takhle filmu chvílemi padá řetěz. Naopak chválím ryze střízlivě a civilně natočený závěr, ten mě vskutku potěšil (protože přesně takhle bych to taky natočil, muhehe).(4.2.2014)

 • eLeR
  ****

  Naozaj výborný film, ktorý ma chytil hneď od začiatku. Pomalé tempo, výborní herci, ponurá atmosféra, uveriteľný príbeh a ja som sa celý čas obávala, že mi môj zážitok koncom pokazia. Ale nestalo sa. Christian bol neskutočný, zahral a vyzeral výborne, jeho scéna na moste so Zoe Saldana bola parádna. Muzika podtrhla celkovú atmosféru a mňa osobne Pearl Jam veľmi potešili http://www.youtube.com/watch?v=iPUwtyZglQI. Odporúčam!(26.1.2014)

 • liskam
  *****

  Tak za prvé. Opravdu si nečtěte obsah filmu. Je zcestný a zavádějící..! Film je spíše rodiné drama který věci předkládá tak jak jsou, bez přikrášlení, bez zbytečných emocí a hlavně bez jakéhokoli nátlaku na diváka. Nedivím se že má tento snímek pouhých 66% Nebývá zvykem, že by se film (ať už je jakéhokoli žánru) divákovy nevtíral a nesnažil se ho jakkoli zmanipulovat ve svůj prospěch. Tady se to ale neděje, zde dostáváte UVĚŘITELNÝ příběh na talíři bez skrupulí, a ani jednou nepovytáhnete obočí a neřeknete si v duchu "ale no tak...vážně..:)". Skvělá kamera, režie a hudba. Scénář který pracuje spíše s tím co postavy neřeknou, než s tím co postavy řeknou. Což je také dosti vyjímečná věc. Z prvu jsem hodnotil 4* ale když dopisuji komentář zjišťuji, že se tahle podhodnocená věc zaslouží více. Za mě 5* a 87%(16.10.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace