Pryč od pece

Oheň ohňom

(festivalový název)

Thriller / Krimi / Drama

USA / Velká Británie, 2013, 116 min

Nadějný atmosférický začátek se postupně utápí v klišoidní předvídatelné nudě.(8.6.2014)

• Aaron.

Je vážně zajímavé, že i když si dokážu vyjmenovat všechny klady a že jich není málo (SPOILER: nehoda, Caseyho smrt, Pearl Jam, herecké výkony všech od A až po Z,...), tak přesto hodnotím tak, jak hodnotím. A může za to děj. Co to jako mělo bejt? Dokážu si představit, že by se tam jen něco málo změnilo (například překopat ten konec) a hned bych šel klidně o dvě hvězdy vejš, ale když já na ten film zapomenu hned zejtra.(7.3.2014)

• Freemind

Podprůměrné drama s nadprůměrnou scénografií. Děj se přesouvá mezi bezútěšným, industriálním prostředím dělnických čtvrtí, dýmajících i opuštěných fabrik a ještě zoufalejšími vesničkami přívěsů a lepenkových barabizen obydlených nejnižší incestní sortou rednecků. Vynikající, téměř postapokalyptickou atmosféru jako z The Road bohužel kazí silně nevyrovnaný scénář postrádající rytmus a gradaci - rozpačitý závěr je už jen ranou z milosti. Tohle mohlo být mnohem, mnohem lepší.(2.3.2014)

Mám rád takovéhle příběhy o pomstě a tak jsem si pošmákl. Bale hraje přesně ten typ postavy, kterou miluju a pro mě podává, v rámci žánru, maxímálně přesvědčivý výkon. Woody má tyhle psychopaty rovněž v malíčku. Celkově je obsazení špičkové. Trošku mě neseděl Forest a to jsem tedy rozhodně nečekal. Scott Cooper po pro mě špatně přijatém Crazy Heart překvapil a ukázal že v něm třímá potenciál. U příštího filmu se tedy opět setkáme. 75%(24.3.2014)

• Wacoslav1

Mám rád tyhle drsný a temný krimi thrillery, ale tohle mě moc nechytlo. Z herecký sestavy na to kolik je tu opravdu kvalitních herců které mám rád mě zaujal jenom Harrelson zbytek slabota. Děj je takový nijaký potácí se to od ničeho k ničemu. Bale tentokrát nepřesvědčil a Casey Affleck byl vyloženě hroznej (naštěstí brzo zmizel) Nevadilo by mi zase až tak, že námět je děsně tuctovej, konec konců kde dneska není, ale tady se tvůrci ani nepokusili to aspoň trochu vyšperkovat. Zkrátka a jednoduše tohle už tu stokrát bylo.35%(5.1.2014)