Pryč od pece

Oheň ohňom

(festivalový název)

Thriller / Krimi / Drama

USA / Velká Británie, 2013, 116 min

Nálepka thriller měsíce by téhle nadprůměrně natočené podívané hodně slušela, on jím je, ale naneštěstí obsahuje i některé scény, které se úplně neztotožňovaly s mým očekáváním (třeba závěr jsem si přál jiný). Out of the Furnace je hlavně nesmírně trpělivý kousek, díky čemuž se nám postavy dostanou pod kůži, začneme nad nimi přemýšlet, začneme se o ně strachovat. Každodenní dřinu v ocelárně vždy rozzáří přítelkyně Lena. Stačí ale jeden panák něčeho ostřejšího a všechno je jinak. Navíc Russellovu bratru Rodneymu (který si leccos děsivého zkusil v Iráku) tahle práce moc nevoní. Vždycky lítal v malérech. Bráchovi slíbí, že tahle fuška bude poslední. Skutečně je. To už ale (znovu velmi přesvědčivý) Christian Bale zatíná ruce v pěst, protože nesnáší napůl dodělanou práci. To, že to ne úplně odsýpá, vůbec nevadí. Soustředěné drama s výbornými hereckými výkony na všech frontách upozorňuje na lidské slabiny, zdůrazňuje chladné industriální prostředí se vším všudy a dokonale na dvě hodinky zabaví. Komu to přišlo nudné, ať si raději pustí ptákoviny typu Transformers 8!!(5.2.2014)

ponurý thriller s výbornou atmosférou, kterému vévodí jako vždy jistý Bale a především pak ďábelský Harrelson.. jen škoda opadnutí tempa ke konci - ty 4* mohly být o poznání jistější...(21.3.2014)

Nerozumiem niekedy hodnoteniam filmov v tejto databáze. Tie ktoré za niečo stoja, ako napríklad tento sú v modrých číslach a také čo sú robené na efekt bez akejkoľvek hlbšej myšlienky či významu tu vyskakujú do nebeských výšin. Je mi jasné, že každý máme rozdielny vkus a ja rozhodne nikoho názor neposudzujem, či neodsudzujem, ale niekedy ma to jednoducho pri pohľade na to číslo zarazí a zamrzí. Tento film si totiž zaslúži tých percent rozhodne viac! Výborná sociálna dráma na americký spôsob čo teda v ich končinách nie je až také časté, ale majú v tom prsty aj Briti tak to asi bude tým, pretože oni sú na tieto drámy majstri a ja presne takéto filmy môžem. Pomalé tempo, vykreslenie postáv a herectvo všetko bolo presne tak, ako si predstavujem a je to asi prvý film, v ktorom ma herectvo Christiana Bale(a) skutočne nadchlo.(30.12.2014)

Nadějný atmosférický začátek se postupně utápí v klišoidní předvídatelné nudě.(8.6.2014)

Drama o tom jak se utahuje šroub, až se utrhne matka. Bale tradičně skvělý, ale hlavní eso je tady Woody Harrelson, který si svou prohnilou roli přímo vychutnává. Mladý Affleck je pořád stejně nesympatické pako, tak jeho odchod ani moc nezamrzí. Cooper s přehledem zvládá realistickou atmosféru a špína industriálního vidlákova je skoro i cítit. Příběh o pomstě je možná trochu moc zastíněný přerodem správňáka v mstivou (ale stále měkou a chybující) "svini". A ta pomalu mizící pracující vrstva ameriky zrcadlí i situaci u nás. Všichni potřebujeme prachy.(15.2.2014)