Pryč od pece

• slovenský

Oheň ohňom

(festivalový název)

Thriller / Krimi / Drama

USA / Velká Británie, 2013, 116 min (Alternativní: 112 min)

Sú tu cool herci práve v kurze (Bale, Affleck) a staré badaass páky (Harrelson, Dafoe, Shepard, Whitacker) a sakra dobre sa na nich pozerá. Nevadí ani tona klišé, keď si Bale kupuje drogy, máme totiž už všetci vtáky v prdeli. Väčšina z hercov má divné účesy, že by sa z toho aj Cage posral. Ideálny polnočný film v tv po hustej opici. Symptomatická obžaloba vojny v Iraku. 70%.(29.12.2014)

Mám rád takovéhle příběhy o pomstě a tak jsem si pošmákl. Bale hraje přesně ten typ postavy, kterou miluju a pro mě podává, v rámci žánru, maxímálně přesvědčivý výkon. Woody má tyhle psychopaty rovněž v malíčku. Celkově je obsazení špičkové. Trošku mě neseděl Forest a to jsem tedy rozhodně nečekal. Scott Cooper po pro mě špatně přijatém Crazy Heart překvapil a ukázal že v něm třímá potenciál. U příštího filmu se tedy opět setkáme. 75%(24.3.2014)

"Mám Rodneyho rád, ale.. Víš, že v Iráku bude ve větším bezpečí ??" ;)(7.3.2015)

Je to dosť dobrá thrillerovo ladená dráma. Má veľmi dobrý príbeh o slušnom a poctivom mužovi, ktorý má nadovšetko rád svoju rodinu a hlavne svojho mladšieho brata, ktorému chce byť oporou, no ten je problémový, nechce poctivo pracovať a neustále sa zadlžuje. Kvôli tomu sa brat zapletie s nesprávnymi ľuďmi a stojí ho to život a tak muž musí vziať spravodlivosť do vlastných rúk. Spracovanie sa mi páči, tvorcovia si síce tentoraz nevybrali dynamickejšie a akčnejšie prevedenie, ako to pri pohľade na zápletku vyzerá, ale to mi vôbec neprekáža. Na ten prvý zásadný bod si treba počkať, keďže hlavne celá prvá hodina filmu sa nesie v úplne pomalom tempe, ale mňa si získala už táto časť, je tu plno zaujímavých postáv a obzvlášť hlavný hrdina, ktoré majú plno priestoru, rovnako aj vzťahy medzi nimi, navyše sa dej odohráva počas dlhšieho časového obdobia a tak sa k nim dá vytvoriť úplne ideálny vzťah a veľkým plusom je rozhodne zasadenie deja do vidieckehio prostredia na americký juh so svojou špecifickou atmosférou, ktorú mám rád a tak ma to skutočne bavilo. A následne sa to už o niečo rozbehne, keďže pribudne viacero zásadných prvkov, ale kvalita zostane takmer nezmenená. Takže po stránke deja sa mi tu páčilo vlastne úplne všetko od začiatku až do konca. Inak o nejakej akcii sa tu ani moc hovoriť nedá, pár nelegálnych súbojov, výstrelov a ešte nejaká tá maličkosť, ale to mi vôbec neprekáža, keďže tvorcovia túto tématiku pojali predsa len inak. Herecké obsadenie je skvelé, tradične výborný Christian Bale v hlavnej úlohe, prekvapivo surový Woody Harrelson, ale veril som mu to a potešia aj vedľajšie postavy Willem Dafoe a Forest Whitaker. Miernym sklamaním je jedine Casey Affleck, síce jeho postava bola dostatočne zaujímavá, ale moc mi tu nesedel, v iných úlohách bol lepší. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, tu nemám čo vytknúť, po všetkých stránkach mi to prišlo úplne ideálne. Filmy s tématikou pomsty mám veľmi rád a síce Out of the furnace sa jej venuje len čiastočne, kvôli čomu je tu minimum akcie, ale mne to vôbec neprekáža, páčilo sa mi to a rád si to ešte pozriem. 76%(4.3.2014)

Film v podstatě o ničem, ve kterým je ale úplně všechno naprosto super. Herci počínaje, přes melancholickej soundtrack až po nádhernou práci s kamerou. Zírám, jaký neskutečný vizuální hody jdou vytřískat z banálního dramatu postavenýho na okoukané revenge story.(29.11.2015)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 3. (Stanley619)

• - V roce 2011 slíbil Scott Cooper Christianu Baleovi, že bez něj tento thriller nenatočí. Ale Christian Bale se nemohl zúčastnit natáčení kvůli vysokému pracovnímu vytížení. Postupem času ale herec nemohl dostat tuto myšlenku z hlavy a práci si upravil tak, aby se na tomto filmu mohl podílet. (Cheeker)

• - Alternatívnymi názvami snímky boli aj Dust to Dust a The Low Dweller. (MikaelSVK)