Cesta za Vánocemi (TV film)

• Kanada

Kanada / USA, 2006, 88 min

Mark Jean

Judd Parkin

John McCarthy

Originální film, to se musí uznat. Hned od začátku sledujeme tři osoby, jak se chystají na Vánoce. Tou první osobou je slečna, která se má na Štědrý večer provdat za svého italského snoubence v Aspenu, kam má namířeno. A dále sledujeme otce s dcerou a pejskem, kteří jedou oslavit Vánoce k babičce na venkov. Slečna má smůlu, že letadlo, kterým letěla, má poruchu, a další lety jsou obsazené, a tak jede napřed autobusem a posléze autem s divnými lidmi, kteří jí na jednom místě vyhodí zavazadla a ujedou jí. A zde se ona slečna setká s otcem a jeho dcerou, kteří jedou k babičce. A dál už to pokračuje normálně. Nebudu zde prozrazovat celý děj, ať z toho také mají něco ti, co tento film zatím neviděli. Ale je to velmi originální vánoční road-movie. Nepamatuji si, že bych kdy před tím viděl film v žánru vánoční road-movie. Tohle je ta originalita, kterou ve vánočních filmech hledám, a také jsem se jí dočkal. Prostě to funguje a je to naprosto úžasné. Musím tvůrce pochválit za originální námět a scénář a herce pochválit za skvělé výkony. Film rozhodně stojí za zhlédnutí a já dávám čtyři hvězdičky za originalitu a za perfektní výsledek.(26.12.2007)

Tohle je TA Jeniffer Grey...to mi doslo az ted po letech! Aneb moje dalsi vanocni uchylka - prosty film, ktery si nic nedokazuje, a po tech peti pivech ma tu spravnou optimistickou, romanticky naivni vanocni naladu.(22.12.2013)