Tři srdce (TV film)

Pohádka / Rodinný

Česko, 2007, 75 min

• otík

Je v pořádku, když si během pohádky říkáte věty: Tak už ho zabij, no tak, dej mu! No to je hrůza, co to tam hraje? Proč už tam jde po čtvrté? Ty jsi tak blbá. ..... NE! Rozhodně nemůže být nic v pořádku s filmem pro děti, který navozuje tyto a někdy i mnohem horší myšlenky. Obecně nemám rád české moderní pohádky a také tato mě utvrdila v myšlence, že zvláště Česká televize pohádky točit neumí. Herecké výkony děs a hrůza, dialogy trapné až na kost, kamera ble, jen ta hudba chvílemi ušla. A na závěr moje domněnka. Předpokládám, že film na databázi uvedený jako Nesmělý Mikeš je přesně tato pohádka a jde jen o změnu názvu.(25.12.2007)

• Nuala

Jediné, co oceňuji, jsou velice nepatrné úlohy mých oblíbených divedelních herců Norberta Lichého a Jana Plouhara. Samotná pohádka stála za nic, princeznu Jasnu bych klidně nechala uvězněnou tam, kde byla, a souboj bratrů mě hodně pobavil, což je docela smutné. Kam se poděly ty hezké pohádky mých mladých let???(26.12.2007)

Není to žádné veledílo, ale oceňuji zápletku a českou tvorbu. Podívat se na to dalo, ale rozhodně to není žádný zázrak, na který bych se chtěl dívat každý rok jako na S čerty nejsou žerty. Poznámka: původní hodnocení jsem dal 4*, ale při psaní komentáře jsem si to rozmyslel...(2.1.2008)

• Sandiego

Tohle se ani nedá nazvat televizní pohádkou, ale amatérskou trapností plnou naprosto ebzradných herců. Kdyby se našel lepší režisér, více financí a pořádní herci, tak by snad tahle pohádka za něco stála, námět zase tak špatný nebyl. Ale bohužel ve všech jmenovaných podmínkách tento film až nehorázně selhal.(26.12.2007)

• Historik

Já si to představuju nějak takto: spolek divadelních ochotníků Tyl v jedné nejmenované vsi se rozhodl, že si střihne vlastní představení - pohádku. Něco znali, něco si ještě načetli a sepsali si scénář. Pak na tom dřeli vždycky, když přišli z práce. Pohádku secvičili, sehráli a byli docela úspěšní. Sousedé je poznávali v legračních kostýmech, smáli se a nakonec i zatleskali. Když pak herci po představení seděli v hospodě, napadlo jednoho z nich, že jeho bratranec v sousední vsi dostal na minulé narozeniny kameru a už i něco vyhrál v Neváhej a toč! Mohl by jim tedy natočit reprízu, kterou budou dávat za týden... Bratranec to skutečně natočil a jelikož v představení bylo několik pěkných momentů, poslal to zase do Neváhej a toč! V televizi to ale nějak popletli a pohádka se celá dostala do hlavního vysílacího času.(25.12.2007)