V řecké mytologii zlehka pokulhávám a zhlédnutím Souboje Titánů se to nijak zvlášť nezlepšilo. Já si tedy celkem na nic nestěžuji - bylo to barevné, bouchalo to, cákalo to, dunělo to a rozhodně to mělo svižné tempo, ale když už se to nebálo občas zahláškovat, tak to mělo tuto zbraň rozhodně častěji tasit. Kdyby totiž Perseus na konci uhláškoval Krakena tak, že ten by se utopil, tak já bych byl šťastný, ale tak nějak tuším, že bych byl sám. Proto už jen podotknu, že Cháron byl na můj vkus příliš ošklivý, Medúza zase vyřehtaná a ještě si postesknu, že by asi nebylo špatné mít za tátu nějakého toho Diuse, který umí na počkání přičarovat sličnou slečnu pro zabití dlouhých chvil. Můj otec to totiž asi neumí.(21.10.2013)

• J*A*S*M

Tupé, ale bohužel ne dostatečně na to, aby to bylo alespoň k smíchu. Několik levelů hry na motivy bájných řeckých monster, jež by se dala popsat takto "někam jdu" => "zabiju příšeru" => "získám indicii" => "jdu dál". Příšery vypadají celkem pěkně, prostředí taky (rozpočet je vidět), ale ty přesuny a rozhovory jsou k nepřežití. Perseus a spol neustále "filosofuje" nad svou božsko-lidskou podstatou, všemocný Zeus si pod sebou málem sám uřízně větev, Bubo se válí kdesi v haraburdí a Andromeda se chce pragmaticky nechat sežrat. Toť téměř vše. Worthington nemá co hrát, jeho Perseus je duševně rozpolcený puberťák, ale určitě ne hrdina, do jehož rukou bych byl ochoten svěřit svůj osud. Bohové se divně lesknou, což nevypadá vznešeně, nýbrž strašně lacině, a rozhodně nepůsobí dojmem, že jsou pány světa. Závěr už to ani neměl šanci zachránit, poslední scéna to naopak definitivně pohřbila. 45%(15.4.2010)

Ackoliv na puvodni Souboj Titanu vzdycky rad kouknu, rozhodne to neni moje nejoblibenejsi fantasy nebo tak neco, takze tenhle remake nebudu prcat kuli tomu, ze by poslapal nejakou moji srdcovku. Jenze ono to ani neni treba, i tak tu je dost problemu. Prvni problem je, ze zatimco ukazka vypadala jak akcni narez stoleti, po kterym mi koule uleti kilometr daleko a budu je mesic hledat, ve vysledku, ackoliv se furt neco deje, tu zadna velka porce souboju neni, navic vetsina je "pouze" s zasadnima postavama typu Medusa nebo Kalibos a co si budem povidat, techhle postav tu neni moc. Krakena nezminuju, ten je totiz silne nevyuzitej a konec pusobi tak trochu uspechanym a odflaklym dojmem. Druhej problem je scenar, respektive nejde ani tak o dej, kterej jde z casti svou cestou, z vetsi casti obslehava puvodni film a ve vysledku je lehce stupidni a nedava poradne prostor pro nic, takze zatimco sceny typu osedlani Pegasa nebo zachrana Andromedy byly v puvodnim filmu hodne pusobivy, tady je to odbyty jen tak, aby se nereklo a takovejchhle pripadu tu je vic, obzvlast kdyz Andromeda tu je jen takova kravka, o kterou vubec nejde a v podstate kdyby tu nebyla, nic se nestane. Ale tady jde hlavne o dialogy. Tomu se snad ani dialogy rikat neda, pouze smes radoby cool hlasek a stupidnich mouder, zadnej normalni rozhovor tady snad neni. Tady se proste hraje hlavne na efekt, coz by zas tak nevadilo, ostatne cekal jsem velkofilm, u kteryho muzu zahodit mozek, jenze i kdyz ma Leterrier docela cit na cool zabery, takze to vizualne nevypada vubec spatne, obcas nejakej trik hnusne ulitne a fakt to sem tam prasti do oci. Nepodpori to ani hudba, ktera je sice radne velkolepa, ale nestrhne vas ani nezvysi napeti. No a posledni problem jsou herci, Worthington se sice mraci na vsechny strany, ale zadny charisma z toho proste nevytlaci, obsazeni bohu je sice libovy, ale obzvlast Hades vypada jak udejchanej uchylacek, kterej se muze jit pajdat nekde do parku. I kdyz bohu, poradne se ke slovu dostane jen Hades a Zeus, ostatni vypadaj jen jak banda teplousu v lesklym brneni, co stoji v pozadi a tvari se dulezite. Jedinej, kterej me zaujal, je spolehlivej Mads, sice mu taky scenar nedovoluje nic jinyho, nez se mracit, ale to tomuhle charismatickymu borci staci. Takze celkove nevim no, po vsech strankach bud nedotazeny nebo pokazeny, navic zamyslena pocta sove je spis vysmech, ale na druhou stranu, castecne jsem dostal to, co jsem cekal, vymastenej letni blockbuster s cool soubojema a sice nevyuzitou, ale mou oblibenou reckou mytologii. A jelikoz me to jednoduse bavilo a nenudil jsem se, ty 4* dam.(9.7.2010)

50% Je pravdou, že Souboj Titánů z roku 1981 nasadil laťku neskutečně vysoko, tudíž pamětnící prvního Souboje titánů mohou problém s tímto Soubojem, nicméně je to koukatelný "odpočinkový" film a nehledat v tom nějaké poslání. Popcorn je popcorn.... Nějak jsem se s tím popasoval :-)(24.9.2010)

• Enšpígl

Vypadalo to, jako kdyby si partička homoušů chodících dvakrát denně do solárka řekla, že je na čase se na chvíli přestat opalovat a jít nakopat prdel bohům. Výběr herců je totiž první obrovská slabina filmu, hlavní hrdina vypadá spíš jak Cristiano Ronaldo z modrejma očima. Ona vůbec celá parta je jeden velkej úlet. Dva z nich vypadají jak kdyby ještě těsně před jejich narozením nebylo rozhodlo zda to budou holčičky a nebo kluci a podle toho nakonec vyšli na svět, další dva vypadaly jak důchodci, kteří si musí přivydělávat hraním ve filmech než jim Paroubek přidá třináctý důchod a pak tam je ještě nějaký hovado, co připomíná jiný hovado z Hvězdných válek, jen místo žlutých svítících očí, nafasovalo od Transformerů modrý svítící oči. Druhou slabinou filmu je třaslavá kamera při nekterých akčnějších scénách. Ovšem vůbec nejhorší na celým filmu je nulová snaha dostat do diváka alespoň nějakou porci emocí. Přehršle efektů naprosto nedává šanci vytvořit atmosféru tajemství a napětí. Je to všechno v duchu "koukni se diváku, jak to umíme s počítačem" a to Souboj titánů naprosto pohřbívá. Jediný co se mě líbilo byla hudba a některé záběry kamery, ale to je asi tak všechno. Vím, že film je určen k zábavě, tak jsem se svým hodnocením maximálně možně vstřícný, ale víc jak dvě hvězdy z toho prostě nedostanu. Na závěr ještě mé díky uživatelům Viktooorka, Malarkey a Spinosaurus, za doporučení jít na film ve 2D. Příplatek za 3D u tohoto filmu, jsou opravdu jen naprosto zbytečně vyhozený prašule.(20.4.2010)