• Gimli

Sled scének, které spolu někdy téměř vůbec nesouvisí nebo na sebe vůbec nenavazují. K tomu jsou v Souboji Titánů postavy, které mají pochybnou motivaci ke svým činům. Souboj Titánů je tedy chaotický road movie, v němž se sem tam někdo popere nebo zapíchne monstrum, sem tam se zcela bezdůvodně objeví postava, která zase zmizí, a pak je konec. Ani technicky není Souboj Titánů dobrý film. Měl jsem celou dobu pocit, že se dívám na celovečerní díl Xeny. PS: Co měla znamenat ta Medúza? Myslel jsem, že to mám být obluda!(11.1.2011)

Zdaleka to není do maxima vytřískaná pecka, ale pro mě přesto uspokojivý remake. Originál je i mojí dětskou klasikou, ale snažil jsem se od něj odpoutat, nesrovnávat, nebrat nic osobně, a nakonec se (vzhledem k ohlasům) i obrnit očekáváním v nevalný výsledek - byl to asi nejlepší způsob, jak k tomu přistoupit. A výsledek: prostě slušná béčkoáčková fantasy akční zábava z antického mikrosvěta, zmítaného válkou lidí s dotčenými bohy Olympu. Z donucení hrdinný polobůh Perseus (ucházející Worthington) putuje až do podsvětní říše Hádovy (dobrý Fiennes), aby se mohl zase vrátit a triumfálně přemoci kolosálního titánobijce Krakena. Šeredné čarodějky, obří škorpióni, džinové, harpyje, plus samozřejmě Medůza (hlava moc počítačová) a zohavený padlý král, tomu všemu tady Perseus (potažmo divák) přijde vstříc. Byla to sranda. 7/10. [kino bez 3D](1.5.2010)

• Djoker

Tak na tohle se v současné době chodí do kin. Definitivně jsem se ujistil v tom, že není třeba chodit do kina každý týden jen proto, abych si dokázal, že jsem filmový fanoušek nebo dokonce rádoby cinefil. Platit za podobné filmy je hloupost. Laciná, plytká zábava a frky o ničem. Jediná věc, která se povedla, je hudba. Efekty opravdu vychvalovat nebudu. Mohou být sebevíc megalomanské, ale jen ony příběh neodvypráví.(9.9.2010)

• Radek99

Remake kdysi tak populárního Davisova snímku z roku 1981 jasně poukázal na slabiny hollywoodských blockbusterů - absence hlubší myšlenky a jakéhokoliv přesahu dělá z podobných filmů při možnostech současné 3D grafiky jen vizuálně efektnější počítačové střílečky. Béčkové střílečky...(27.12.2011)

Srovnání s původním filmem se nabízí, avšak nebylo by to příliš rozumné a vypovídající... připadá mi to, jako kdyby Děti z Bullerbynu bydleli na kopci v třípatrové superhaciendě a místo školy a pomáhání rodičům pařili plejstejšny, grilovali bažanty a pořádali tequilla párty ve finské sauně... četl jsem články o zkracování, stříhání, dotáčkách apod., prostě hodnotím 106 minutovou verzi z kina a viděl jsem totální příběhovou zpatlaninu plnou nesmyslných jednání, uvažování a činů postav, ale také dynamickou okružní jízdu po vytunningovaných starořeckých potvorách v krásných scenériích. Velkolepé, praštěné, svižné, bez atmosféry, ale hlavně... na těch 106 minut jsem fakt vypnul a odreagoval se... a to se mi dlouho nestalo. p.s.: než Kraken "vylodí" všechna svoje chapadla, končetiny, výrustky nebo kdo ví co ještě z vody, stačíte si v pohodě odskočit na wc a vypustit Krakena :) 125 miliónů dolarů(rozpočet)/491 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/120,5 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(16.4.2010)