Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  **

  Božskí vládcovia, obývajúci interiéry ako z lacného pornofilmu, vysielajú dve "strašidelné" postavy - stratrekovského kripla a CGI medúzu s tváričkou modelky - aby zastavili novodobého Chucka Worthington Norrisa v prekazení Krakenovej king-kongovskej večere. Ak je Leterrier naozaj fanúšikom originálu z roku 1981 a nosí ho v hlave i srdci, minimálne hlavu by si mal nechať transplantovať.(14.4.2010)

 • Segrestor
  **

  Právem je tento film propadákem u diváků. Zesloněný 3D háv, trapný a ostříhaný Sam Worthington, podivný digitál, debilně gradované napětí, žádný humor a tak dále, už ani nevím, co všechno bych rád chtěl na film nakydat za špínu. Je to nejspíš tím, že z filmu nezůstalo nic zapamatování hodného. Možná neměl vzniknout vůbec, možná za deset let. Na fantasy epos prostě slabota na druhou.(7.11.2011)

 • Matty
  **

  Bezplatně se vám můžou přihodit i mnohem horší věci. Navíc bez bonusu v podobě Liama Neesona řvoucího „Vypusťte Krakena!“ a roztomile špatně hrající Gemmy Arterton. Skutečnost, že už i Ralph Fiennes hraje v lecjaké p……ě je stejně smutná jako snaha tvůrců kompenzovat zásadnější nedostatky (motivace postav, logika jejich chování, absence atmosféry, videoherní vyprávění) naprosto zbytečným 3D formátem. 50% Zajímavé komentáře: Adrian, Subjektiv, Psema, Mertax, Kreeki, filip.novak(14.4.2010)

 • Psema
  **

  Incredible Hulk s horší akcí, triky a překvapivě i hereckými výkony, občas připomínajícími sraz ochotníků vydělávajících si na nájem za každou cenu. Neeson je myšlenkami na place A-Teamu, Worthington netuší, co má vlastně hrát, Mikkelsen se tváří v tvář bídnému scénáři zmůže akorát na jeden úsměv a pár drsných póz a Fiennes přebíhá mezi ateliéry a neúspěšně se pokouší o parafrázi potterovského arcilotra. A tím Leterrierův bordel nekončí. Absence vize je znát i na scénáři, jenž se sice nesnaží jít příliš ve stopách originálu, zároveň si tím však definitivně kope vlastní hrob. Zcela funkční dvousledová pohádková struktura je rozbita napadrť a přepsána do podoby "revenge" béčka, jemuž chybí nejen hlava a pata, ale především odvaha vydat se naplno vlastní cestou a odprostit se od 30 let staré pecky. Důsledkem je zkracování podstatných pasáží, v nichž se dají budovat charaktery, a akumulace sekvencí, bez nichž bychom se klidně obešli, s čímž jde ruku v ruce skutečnost, že zatímco omezený časový prostor zhltávají nezáživné nové postavy (džin, argoský prorok), na ty elementární - a vzhledem k bájím postatné - (Andromeda, Calibos) už čas nezbývá. Největším průšvihem je ovšem akce, jejíž stereotypní koncepce začne dřív nebo později nudit. Původní Souboj měl kontaktní střet s Calibem, šermovačku se škorpiony, napínavou sekvenci s Medůzou a velkolepé létající finále s Krakenem. Nový Souboj oproti tomu bez ustání předhazuje adrenalinové šermovačky jeden na jednoho, jimž ale chybí nápady i lepší choreografie. Leterrier se vytáhne snad jen v případě obřích škorpionů, jenže i těm chybí výraznější využití mozkové kapacity, a tak se ve finále vše smrskne jen na hektické pokřikování, trikovou exhibici (nijak zvlášť působivou) a iracionální uvažování postav, jimž před setkáním s Medúsou můžete stokrát říct, aby koukaly do země a byly ve střehu, a ony se po minutě v temné kobce "zakecaly" a okukovaly každou papundeklovou kulisu. Zcela bizarních rozměrů pak film dosahuje ve finále, jemuž nejenže chybí napětí (osud Andromedy, která s Perseem nemá - narozdíl od původní verze - romantické vazby je každému u paty), nýbrž i uspokojivá tečka. Popravdě, nebýt hlasité hudby, slabosti pro Gemmu Arterton a těch několika odkazů (hliněné figurky, stádo Pegasů, zrcadlící štít, jedna kovová sova;), asi bych odešel už pár minut před koncem. 4/10 P.S.: Případný sequel, k němuž je nakročeno v závěru, bych si nechal líbit. Beztak už není co zprznit. P.P.S.: Post-produkční 3D je přijatelné (resp. neoslepnete z něj), ale platit kvůli němu 50 kaček navíc? To ani náhodou. Paleta barev je ve 3D navíc postatně vyblitější, obrazu chybí lepší kontrast a ani s detaily to není žádná sláva.(6.4.2010)

 • Chupacabre
  *****

  Ze všech stran jsem slyšen jenom samé posměšky a neúctu k tomuto filmu, ale uznání a obrovská chvála jsou na pravém místě. Tento snímek je dokonalý v každém směru, přesně jako jeho předchůdci se mu nedá skoro nic vytknout a kdo říká něco jiného, tak ať se podívá znovu a tentokrát ať zkusí otevřít oči !(22.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace