Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Superpero
  ***

  Vemte seriál Herkules s Kevinem Sorbem a nacpěte do něj lepší herce a efekty a máte tenhle film. Je to takový moc urychlený. Jsou tam megahustý příšery a výborní herci, ale prostě jsem furt měl pocit, že se z toho dá vyždímat víc. Třeba ten hustej džin, co se k nim přidal, v podstatě nic nepředved. Nebo kraken se jen vynoří a čau. Kdyby ten film trval déle a dalo se víc prostoru postavám (a příšerám), tak by to bylo mnohem lepší. Nejlepší z celýho filmu byl určitě Mads Mikkelsen, fakt parádní tvrďák. Nemůžu říct, že by se mi tam něco nelíbilo, ale toho co se mi tam líbilo bych prostě chtěl mnohem víc.(18.4.2010)

 • Slasher
  ****

  Zdaleka to není do maxima vytřískaná pecka, ale pro mě přesto uspokojivý remake. Originál je i mojí dětskou klasikou, ale snažil jsem se od něj odpoutat, nesrovnávat, nebrat nic osobně, a nakonec se (vzhledem k ohlasům) i obrnit očekáváním v nevalný výsledek - byl to asi nejlepší způsob, jak k tomu přistoupit. A výsledek: prostě slušná béčkoáčková fantasy akční zábava z antického mikrosvěta, zmítaného válkou lidí s dotčenými bohy Olympu. Z donucení hrdinný polobůh Perseus (ucházející Worthington) putuje až do podsvětní říše Hádovy (dobrý Fiennes), aby se mohl zase vrátit a triumfálně přemoci kolosálního titánobijce Krakena. Šeredné čarodějky, obří škorpióni, džinové, harpyje, plus samozřejmě Medůza (hlava moc počítačová) a zohavený padlý král, tomu všemu tady Perseus (potažmo divák) přijde vstříc. Byla to sranda. 7/10. [kino bez 3D](1.5.2010)

 • Djkoma
  ****

  Největší problém Souboje titánů (2010) je, že se tak jmenuje:). Každý tu srovnává a nesmyslně kritizuje. Před vydáním nového filmu tady 1/10 měl rád původní film a teďka najednou 8/10 lidí vidí ten původní jako kultovní až legendární záležitost? Nový Souboj titánů i v mainstreamových vodách letních blockbusterů představuje zajímavé zpestření, které je spíše "na motivy" původního filmu, než doslovný remake. Několik symbolů tvůrci vzali, promíchali, zamotali a zjednodušili. Prošli tak špinavých deset kroků k temnotě, novému "uchopení" záporáka i slečny vypravěčky za doprovodu (skvěle) dunivé hudby a hromady často i přehnaných digitálních efektů. Takový mix je zábavný, není nadupaný jako trailery, ale ani nezklame jako 300, která neměla po trailerech, co říct. Škoda výrazného "LOTR/HP feelingu", například pohled na Olymp/Argo nebo let na Pegasovi. Celé se to chvílemi tváří zbytečně cool a ukecaně na úkor nevyrovnaného tempa, ale to se dá překousnout. Hlavní novinka je naprosto odlišně vedená příběhová linie doplněná "tváří záporáka", kde je mytologie jen malý detail a vše je precizně naroubované na šablonu klasického amerického diváka. Potěšilo mě, že nedojde na klasickou "lásku", ale tvůrci jdou vlastním směrem tématu "souboj člověka s bohem" a význam bohů v lidském životě. Nijak hluboce, ale jdou. Pointa příspěvku? Nový Souboj titánů je moderní, nabušený, temný i zábavný a funguje jako nová soběstačná verze, která nepotřebuje být nazývána remakem, ale také brzy zestárne, protože prostě není nadčasová (efekty apod.), jako její starší bratříček. Skvělý casting, dobré téma a prostředí, zručná režie a působivá hudba vás však ani na okamžik nezklamou (v kině a ve 2D!!!:)). PS(spoiler): proč Perseus neumřel? Dveře pro pokračování neberu. PPS (spoiler): ty štíři jsou nejhorší část filmu, přehnané až na půdu... PPS: Mads Mikkelsen ukázal charizma mladší verze Stephena Langa:) Více zde.(25.4.2010)

 • Segrestor
  **

  Právem je tento film propadákem u diváků. Zesloněný 3D háv, trapný a ostříhaný Sam Worthington, podivný digitál, debilně gradované napětí, žádný humor a tak dále, už ani nevím, co všechno bych rád chtěl na film nakydat za špínu. Je to nejspíš tím, že z filmu nezůstalo nic zapamatování hodného. Možná neměl vzniknout vůbec, možná za deset let. Na fantasy epos prostě slabota na druhou.(7.11.2011)

 • Cervenak
  **

  Ako-tak charizmatický bad-ass Mads Mikkelsen a sem-tam obstojný kúsok akcie (najmä rande s Medusou, hoci pôvodné je stokrát napínavejšie). Zvyšok je predovšetkým scenáristické, ale aj herecké (stenajúceho Ralpha Fiennesa zastreliť a zakopať na hnojisku) a režijné peklo. V priebehu úvodnej polhodiny, ktorá mala dať hrdinom motivácie a nejako odôvodniť tú nasledujúcu akčnú smršť, ale aj počas neskorších dialógov som trpel ako zviera znásilňované zoofilom. Na debilnejší motív ako je vojna ľudí proti bohom si ani nespomínam, pretože to v základe popiera podstatu akéhokoľvek mýtu. Vedľa scenáristov tohto filmu sú aj tvorcovia Xeny ľudia, ktorí grécke báje spracovali s úctou.(15.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace