Proroctví

Štvrté proroctvo

Proroctvo: Koniec sveta

Drama / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi / Akční

USA / Velká Británie, 2009, 116 min

804374251557322006721037318697.…. N.Cage v duchařině, která se změní v katastrofické sci-fi. O scénáři si netřeba dělat iluze, stejně tak ,,unikátních“ záběrů na rozkročenýho Cage z rukama mírně od sebe je tu zbytečně moc. Ale on je tím, kdo má táhnout film. A.Proyas dokáže vykouzlit krásné obrázky a všechny dvě akční scény jsou velmi solidní. A jestli je Cage zpět i herecky? Co já vím. Ale zase je to koukatelnější než jeho poslední kousek. PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ **(2.7.2009)

• larelay

Mozno sa na mna budu niektori hnevat, ale ja nemozem dat inac. Mala som pocit, ako by som pozerala 2 filmy. Prva hodina ako tak, este to uslo, ale druha hodina, zle, zle zle. Cakala som nieco uplne ine, je to hrozna nuda, rozvlacne, hlupe dialogy, no proste obrovske sklamanie.(6.7.2009)

Rozvleklý scénář se strašnými dialogy zachraňuje Proyas, celkem sympatický Cage a po hoodně dlouhé době nějaký skvělý orchestrální soundtrack, od Marca Beltramiho.(31.7.2009)

I když herce Nicolase Cage nemusím a v poslední době ve všech filmech má vykulený ksicht a to během celého trvání filmu.... film "KNOWING" mne ohromil. Určitě velké plus bylo to, že jsem se na film díval v HDMI a FULL HD, DD 5.1 - takže jsem si ho vychutnal. Katastrofické scény - letadlo, vlak, ohnivá tlaková vlna....... prostě perfektní. Po katastrofický shitech : Jako "TORNÁDO V NEW YORKU" a "IMPACT" je "KNOWING" perlou katastrofických filmů v roce 2009.(22.3.2009)

Velmi svižně a obratně natočený snímek, který i přes všechny lapsy udržel mou pozornost a nejednou mě i nepokrytě strhne do děje. Velkou zásluhou si připsal režisér Alex Proyas, druhou Cage. Zasukovaný spletenec obsahující předpověď' konce světa v kombinaci s blízkými setkáními třetího druhu dokázal vykreslit po celých dvouhodinových sekvencích a udržet si tempo. Vynikající pád letadla, který zamrazí. Hororově podivuhodní cizinci v noci u stromů, skvěle temná atmosféra. Malou pachuť' dává scénář. Proyas svůj vrchol už natočil (I, Robot) uvidíme, co přinese další chystaný řemeslo (Paradise Lost).(7.2.2012)