Proroctví

Štvrté proroctvo

Proroctvo: Koniec sveta

Drama / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi / Akční

USA / Velká Británie, 2009, 116 min

Alex Proyas je hodně šikovný režisér, který s nízkým rozpočtem (na tento druh filmu) natočil nadprůměrný filmový spletenec různých žánrů. Dvě velké katastrofy byly natočeny výborně a celkově má film povedený vizuál a mrazivou atmosféru, kterou jsem neočekával. Potěší rovněž hudba. Přehrávající (hodně) Nicolas Cage si hraje své a je to jedna z těch lepších rolí v jeho „upadající“ herecké kariéře. 8/10*(19.5.2010)

Velmi svižně a obratně natočený snímek, který i přes všechny lapsy udržel mou pozornost a nejednou mě i nepokrytě strhne do děje. Velkou zásluhou si připsal režisér Alex Proyas, druhou Cage. Zasukovaný spletenec obsahující předpověď' konce světa v kombinaci s blízkými setkáními třetího druhu dokázal vykreslit po celých dvouhodinových sekvencích a udržet si tempo. Vynikající pád letadla, který zamrazí. Hororově podivuhodní cizinci v noci u stromů, skvěle temná atmosféra. Malou pachuť' dává scénář. Proyas svůj vrchol už natočil (I, Robot) uvidíme, co přinese další chystaný řemeslo (Paradise Lost).(7.2.2012)

Filmová jednohubka. V kině vás to nejspíše bude bavit ale zaručuji vám, že jakmile opustíte sál, tak si na film už za hodinu nevzpomenete. Celé proroctví neuvěřitelně vyprchá ale je to rozhodně lepší než minulý Cageův film Next. 70%(21.6.2009)

Bohuzel dost prekombinovany. Film je hlavne mix mezi katastrofickym a hororvym zanrem a to by bylo v poradku. Hororovej tu zastupujou mrazive natoceny sceny a celkove solidni atmosfera a ruzne se objevujici septajici tajemny postavy. Katastrofickej zanr tu zastupujou necekane katastrofy. Tech by tu sice mohlo bejt vic, jsou tu vlastne jen dve + zaver, ale ty dve jsou natoceny paradne, zadna hrdinska kravinka, kdy se lidi na posledni chvily zachrani, tohle pusobi realisticky a drsne, vsichni umiraj, pripadne hori a podobne. Bohuzel je film zaroven rodinny drama, ktery se projevuje obzvlast nakejch prvnich 40 minut filmu a mame tu asi tak tisici variaci na tema fotrik prisel o manzelku a vychovava dite, no a prave tenhle uvod bohuzel neni moc zazivnej a trosku film srazi. No a pak tu je zaverecna pointa, ktera je bohuzel ze soudku "To snad ne, s timhle jdete do prdele." aneb, kdyz dojdou napady, zanr sci-fi to jisti. No k tomu si prictete obstojny, ale ne bezchybny triky a krome vicemene sympatickejch (vcetne deti) hercu tu je jeste Nick Cage, kterej se docela snazi, zadnej velkej vykon to neni, ale hraje obstojne, uces se taky trochu zlepsil, i kdyz to precejen furt spis pripomina nasrano na hlave. Takze celkove zajimavej pribeh s prijemnym koncem (kdyz pominu tu sci-fi slozku), prijemnejma hercema a slusnejma trikama, navic diky Proyasovi s paradni atmosferou a po case zase slusnej film s Cagem.(20.6.2009)

Průměrný film po všech stránkách. Křesťanské sci-fi, které má jednu velmi silnou vadu - strašně předvídatelný scénář. Vyniká naopak triková stránka filmu - scéna havárie letadla či nehody v metru bere dech. Nicolas Cage hraje stále stejně a ostatní herecké výkony jsou celkem v normě, ničím neurazí, ničím nenadchnou... Dovolím si taky jedno proroctví - tohle nebude trhák...(7.7.2009)