poster

Proroctví

 • USA

  Knowing

 • Slovensko

  Štvrté proroctvo

 • Slovensko

  Proroctvo: Koniec sveta

Drama / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi / Akční

USA / Velká Británie, 2009, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  ***

  Průměrný film po všech stránkách. Křesťanské sci-fi, které má jednu velmi silnou vadu - strašně předvídatelný scénář. Vyniká naopak triková stránka filmu - scéna havárie letadla či nehody v metru bere dech. Nicolas Cage hraje stále stejně a ostatní herecké výkony jsou celkem v normě, ničím neurazí, ničím nenadchnou... Dovolím si taky jedno proroctví - tohle nebude trhák...(7.7.2009)

 • mandes
  ****

  Rozpočet $50miliónov Tržby Celosvetovo $182,492,056(11.6.2010)

 • Flipnic
  ***

  Taková sfi-fi pohodovka. Dobře koukatelné s bohužel předvídatelným rozuzlením děje, které se mi zdálo až moc naivní na to, jak se film po celou dobu tvářil. Cage hraje tradičně na pohodu, nic extra, ani žádná hrůza ... odehraje si co má. Výborná je atmosféra filmu a některé záběry, triky katastrof a některé docela napínavé momenty. Ale něco mi v tom chybělo a nevím co ...prostě nevím, asi to mohlo víc vygradovat a ono to spíš upadlo v dosti naivní frašku ... Ale dobré, rozhodně doporučuji běžnému nenáročnému divákovi ...(8.10.2009)

 • Malarkey
  ****

  Fantastický sci-fi, kde nebýt konce, asi bych dal i za pět, protože celou dobu to šlapalo fakt naprosto fantasticky. Možná se mi zdálo chvílemi, že je film docela nuda, ale pak jsem si uvědomil, že mi film vlastně podebírá postavy tak důkladně, abych si je zamiloval, abych si je představil v každodenním životě...a pak příjde peklo. Výborné akční scény, na kterých je sice vidět, že jsou dělané na počítači, ale svojí brutalitou mě dostat prostě dokázaly. Alex Proyas je supr režisér a Nicolas Cage by se tímhle mohl dostat zpátky do elity, jenže když se podívám, že na rok 2009 má rozdělaných 7 filmů, tak o tom začínám razantně pochybovat. I tak je to ale paráda vidět po dlouhé době tak zajímavý film jako Proroctví je. Ono se to totiž vůbec s ničím nesere a jak to ze začátku vypadá nevině, tak se to časem dost rozhejbe a to se mi líbí. Divil bych se, kdyby film nebyl podle nějaké knižní předlohy...nápad je to totiž dost troufalý a natočit o něm film je už prakticky sebevražda, dost možná právě proto má film taky takové hodnocení zde jaké má. Modrou barvu si totiž on nezaslouží, rozhodně ne.(26.8.2009)

 • Nathalie
  ***

  Atmosféra hustá, že by se dala krájet (80), scénář řídký a děravý jak řešeto (40) , debata o víře, evoluci, determinismu a ET civilizaci poté na plný počet:) Náhoda nebo záměr? Scientologie nebo evangelikanský obrat? Vesmírná hra v kostky nebo sen zbloudilýc poutníků? I don´t KNOW...(20.4.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace