Proroctví

Proroctvo: Koniec sveta

Drama / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi / Akční

USA / Velká Británie, 2009, 116 min

• dobytek

Scénář zřejmě napsal Ivo Benda společně s Aštarem Šeranem a celou jeho vesmírnou flotilou :-) Film dlouho nevypadal až tak špatně, ale dementní konec to úplně pohřbil.(11.12.2010)

• woody

Už dlouho mě nějaký film nenaštval svým promrhaným potenciálem tak moc jako Knowing...(15.7.2009)

Celá ta sci-fi linie mi přijde navíc, i když chápu, že právě v tom je zakořeněné samotné Proroctví. Nicméně kukuřičné pole už bylo na mě trochu moc. Milým překvapením je uměřený Cageův výkon, hysterická Rose Byrne leze akorát na nervy. Škoda, že filmových příběhů o neodvratné apokalypse je v poslední době až přespříliš a podobný typ filmu jen zapadne.(16.3.2010)

Copak konec, ale jmelí! Ne, teď vážně - všichni tady nadávají na konec, ale on ten film má v podstatě 3 konce. Ten první (začátek konce nějakých 30 minut před koncem) stojí za kopanec do režisérova zadku - ¡¡¡ SPOILERY !!! zejména od okamžiku, kdy ufouni odvezou děti, následný přílet lodi a loučení - to je jednak zabití všeho, o co se děj předtím snažil a jednak je to totálně trapné. Následuje druhý konec, kdy se Cage vrací do NY a ten stojí za to - takhle jsem si po celou dobu představovala, že by měl film skončit a byl by to jeden z mála sci-fi poslední doby, který by se mi opravdu líbil... Jenže pak přijde třetí konec - asi minuta totálního slizkého kýče, za který by se nemusel stydět ani Aštan Šeran a film je pohřbený opravdu dokonale. Přitom první hodinka (po kolikáté už?) slibovala výbornou podívanou, ze které mohlo být chytré sci-fi nebo hodně zajímavý horor (chvilky, kdy se tajemné postavy blíží lesem jsou samy o sobě hodně děsivé). Bohužel, těsně po dokoukání uvažuju dokonce jen o 2*, protože z toho konce se mi chce skoro zvracet.(30.8.2009)

Skvelí nápad, ktorý bol skvele sfilmovaný , nemám čo iné dodať je to skvelé.........................Soundtrack Marco Beltrami: 1. Main Titles [2:11] ,2. Door Jam [3:10] ,3. EMT [2:19] ,4. John and Caleb [1:59] ,5. New York [4:12] ,6. Aftermath [1:46] ,7. Not a Kid Anymore [1:56] ,8. Moose on the Loose [2:20] ,9. Stalking the Waylands [1:24] ,10. Numerology [3:06] ,11. It's the Sun [2:44] ,12. John Spills [3:26] ,13. Trailer Music [3:21] ,14. 33 [3:29] ,15. Loudmouth [2:43] ,16. Revelations [3:29] ,17. Thataway! [2:06] ,18. Shock and Aww [4:00] ,19. Caleb Leaves [7:09] ,20. Roll Over Beethoven [4:15] ,21. New World Round [2:59] ,22. Who Wants an Apple? [1:35],(7.1.2011)