Proroctví

Štvrté proroctvo

Proroctvo: Koniec sveta

Drama / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi / Akční

USA / Velká Británie, 2009, 116 min

Po I, Legend je Proroctví druhým filmem, který pro mě totálně zabil konec (SPOILER - který je tak nějak panspermickomimozemsky-křesťanskointeligentnědesignérský - KONEC SPOILERU). A I, Legend mělo Smithe, kdežto tohle má Nicolase Cage:) Nicméně nač takto lacině urážet, když navíc úplně není proč - Proroctví má velmi dobře budovanou temnou mysteriózní atmosféru a scénárista se s ničím (a s nikým) moc nemazal, což činí některé momenty poněkud překvapivými, a to mají mazlíčci rádi. Nezdráhám se odložit si tu sedmdesátiprocentní hodnocení, ale už se asi znovu nepodívám. 70%(21.5.2012)

• dobytek

Scénář zřejmě napsal Ivo Benda společně s Aštarem Šeranem a celou jeho vesmírnou flotilou :-) Film dlouho nevypadal až tak špatně, ale dementní konec to úplně pohřbil.(11.12.2010)

• Isherwood

Proyas má řemeslo osedlané naprosto dokonale, ale tohle umění je mu absolutně k ničemu, když kočíruje naprosto triviální scénář, který zápletku vláčí skrze bahno nejlacinějších klišé. Pak se problémem stává i režisér sám, neboť dvě stěžejní scény (mimochodem, nechat je utéct na internet byla zásadní chyba) jakoby vypadly z naprosto jiného filmu, o hororových sekvencích ani nemluvě, protože se to dokonale bije s levným zbytkem, přeplněném pokřivenými rodinnými vztahy a rozvláčnými vědeckými teoriemi. Film dokonalý v jednotlivostech, ale jako celek… zklamání roku. PS: Toho idiota, který tady svého času vyzradil konec, bych nechal zlynčovat.(26.6.2009)

Čekal jsem to takový nemastný, neslaný, ale náhodou to je skvělej a napínavej mysteriózně katastrofickej film, kterej je slušně vymyšlenej i promyšlenej a samotný katastrofy jsou kvalitně natočený, sice by jim neuškodilo, kdyby tvůrci šáhli hlouběji do prasátka a vytáhli pár miliónků dolárků na triky navíc, né že ne, ale i tak to je natočený fakt zajímavě a hodně efektně, hlavně teda havárie letadla, která mě skoro až ohormila a pak závěrečnej armageddon má koule. Jinak Cage i přes fakt, že je stále stejně jetej a neschopně působící, se snaží jak to jen nejvíc jde, sice ani tak to neni žádná sláva,ale standart si jakž takž odved a nebýt trošku přehnanýho scifi konce, tak by se mi to líbilo snad komplet celý.(22.6.2009)

Atmosféra hustá, že by se dala krájet (80), scénář řídký a děravý jak řešeto (40) , debata o víře, evoluci, determinismu a ET civilizaci poté na plný počet:) Náhoda nebo záměr? Scientologie nebo evangelikanský obrat? Vesmírná hra v kostky nebo sen zbloudilýc poutníků? I don´t KNOW...(20.4.2009)

• - Miesto natáčania, Melbourne, bolo vybrané z toho dôvodu, že podľa slov režiséra je momentálne filmárom veľmi ústretové, je tam menší pouličný ruch a tým pádom jednoduchšia práca. (Greenpeacak)

• - Jev, kdy lidé hledají či vidí smysl např. v číselných řetezcích, různých tvarech mraků atd., se nazývá pareidolie. (TomikZlesa)

• - Škola ve filmu se jmenuje William Dawes Elementary. William Dawes a Paul Reverse v roce 1775 v Bostonu varovali před příchodem britské armády. (TomikZlesa)