Proroctví

Štvrté proroctvo

Proroctvo: Koniec sveta

Drama / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi / Akční

USA / Velká Británie, 2009, 116 min

Po tom odstřelu, co jsem tu svého času četl, mě to vlastně příjemně překvapilo. Zejména posledních 20 min byl Proyas, trikaři i Nicolas značně při síle. Bible a andělé už dlouho nebyli tak sexy. Kam se hrabou Danové Brownové.... 70%(24.11.2010)

804374251557322006721037318697.…. N.Cage v duchařině, která se změní v katastrofické sci-fi. O scénáři si netřeba dělat iluze, stejně tak ,,unikátních“ záběrů na rozkročenýho Cage z rukama mírně od sebe je tu zbytečně moc. Ale on je tím, kdo má táhnout film. A.Proyas dokáže vykouzlit krásné obrázky a všechny dvě akční scény jsou velmi solidní. A jestli je Cage zpět i herecky? Co já vím. Ale zase je to koukatelnější než jeho poslední kousek. PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ **(2.7.2009)

• dobytek

Scénář zřejmě napsal Ivo Benda společně s Aštarem Šeranem a celou jeho vesmírnou flotilou :-) Film dlouho nevypadal až tak špatně, ale dementní konec to úplně pohřbil.(11.12.2010)

Po I, Legend je Proroctví druhým filmem, který pro mě totálně zabil konec (SPOILER - který je tak nějak panspermickomimozemsky-křesťanskointeligentnědesignérský - KONEC SPOILERU). A I, Legend mělo Smithe, kdežto tohle má Nicolase Cage:) Nicméně nač takto lacině urážet, když navíc úplně není proč - Proroctví má velmi dobře budovanou temnou mysteriózní atmosféru a scénárista se s ničím (a s nikým) moc nemazal, což činí některé momenty poněkud překvapivými, a to mají mazlíčci rádi. Nezdráhám se odložit si tu sedmdesátiprocentní hodnocení, ale už se asi znovu nepodívám. 70%(21.5.2012)

I když herce Nicolase Cage nemusím a v poslední době ve všech filmech má vykulený ksicht a to během celého trvání filmu.... film "KNOWING" mne ohromil. Určitě velké plus bylo to, že jsem se na film díval v HDMI a FULL HD, DD 5.1 - takže jsem si ho vychutnal. Katastrofické scény - letadlo, vlak, ohnivá tlaková vlna....... prostě perfektní. Po katastrofický shitech : Jako "TORNÁDO V NEW YORKU" a "IMPACT" je "KNOWING" perlou katastrofických filmů v roce 2009.(22.3.2009)