Drákula: Neznámá legenda

(neoficiální název)

Fantasy / Drama / Akční / Válečný

USA, 2014, 92 min

• S.Quentin QUALE

Neznámá legenda, co jest poplatňoučká současným antimuslimským náladám...jakoby z Rumunska někdy přišlo něco dobrýho. Ale ne, uplná mizérie to není, Luke Evans, jak ho nemám rád, hraje dobře, ale znovu bych ten film už nepustil. A přitom jsem se v první půli bavil i slušně....zapomnění hodná nicka. 49%(17.11.2014)

„DŘÍVE TA NESTVŮRA BÝVALA ČLOVĚKEM, KTERÝ PŘIVOLAL DÉMONA Z HLOUBI PEKLA, ABY S NÍM SMĚNIL JEHO MOC. DÉMON SPLNIL MUŽI PŘÁNÍ, ALE ZÁROVEŇ JEJ OBELSTIL…" /// Přímočarý, možná trochu naivní vyprávění o tom, jak se Bohu zželelo hraběte Drakuly a upíra z něj udělal. Studio Univerzal by prej taky rádo svoji superhrdinskou sérku. A jelikož u nich bydlej jen samý příšery… Vzkřísit frajerského hraběte, kterej vyměnil nabodávání hlav na kůly za hubu vod krve, není vůbec špatnej nápad. Navíc dát tý starý profláklý historce novou podobu… No jo. Jenže místo zkušenýho mazáka se režie chopil cucák, kterej měl sice vizi, ale ty války nevyhrávaj. Scénář je jednoduchej, povídání přímočarý a ozdobou starostlivej taťka Luke Ewans, kterýmu tuhle prďáckou roli přeju. Nakonec vznikla pohádková, nenáročná fantasy, která víc než na zábavu myslí na dramatičnost, což se asi moc nebude líbit mladšímu publiku, kterýmu je díky přístupnosti PG – 13 určena. Hoďka a půl mi utekla jako voda, Šejkspíra jsem nečekal… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) V okolí mi říkaj Napichovač. A manželce piju krev. 2.) Přemejšlím, jak zničit Islámskej stát. (neblbni, počkej… to byl žert… nestří…) 3.) Thx za titule ,,.Bac.“ a ,,Clear“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ne(21.1.2015)

• johnn333

Okay, takže za prvý není okay, když hrabata v Rumunsku 15. století v dialogu kvitují pomocí slova okay a za druhý není vůbec okay, že se tahle zoufalost drží v červených číslech. Za mě jeden z nejhorších filmů roku, kde nefunguje fakt vůbec nic a upířina, která krade se superhrdinských originů klidně i za denního světla. Poprvý jsem spal v IMAXU. 20%(17.10.2014)

V tureckých intrikách sice klopýtá, ale čím víc se blíží k finiši, tím zarputileji princi temnot v jeho boji proti všem musím fandit. Luke Evans totiž může jen vycenit špičáky a díky jeho charizmatu v kombinaci s výtečnou (byť jakkoli střídmě servírovanou) akcí dokáže Neznámá legenda působit o několik tříd velkolepěji, než by rozumný rozpočet nebo minimální stopáž naznačovaly. Pokud Universal vážně bude chtít budovat propojený vesmír, není pochyb o tom, kdo si ho bude krást pro sebe.(22.10.2014)

Na Drákulu jsem se poměrně těšil. Hlavně jsem se těšil na další film, kde se objeví Luke Evans. Člověk, kterému patří cokoliv, co se odehrává ve Středověku. Prostě, jako kdyby do toho období zapadl a už nedokázal vyklouznout, nebo ani nechtěl, protože pokaždé, když ho v něčem takovém vidím, je mi jasné, že je to JEHO role. Stejně tak je na tom i Vlad Narážeč, kterého si Bram Stoker použil pro příběh Drákuly. Tenhle je ale úplně jiný, než by člověka napadlo. Vypráví totiž příběh o tom, jak se z Vlada stal upír a musím říct, že v rámci fantasy předvádí naprosto ultimátní výkon. Překvapuje mě ale, že tenhle úkon dali debutantovi Gary Shoreovi, ale na druhou stranu musím říct, že pár zajímavých záběrů tam měl. Třeba takový první boj Vlada, to byla vyslovená digitální chuťovka. Horší už ale byli některé scény, u kterých jsem kroutil ruce v pěst. Třeba takovej závěr, kterej byl snad jako kdyby si ho někdo vycucal s tím, že to prostě musí skončit takhle a je mi vlastně úplně jedno, jak k tomu ten příběh dojde. Třeba klidně i kdyby to bylo tou nejdebilnější cestou...a taky že jo. A takových momentů tam bylo víc a přesně tyhle momenty celý ten fantasy svět dost shazovali. I přesto ale hodnotím vyšší známkou, protože mám takové filmy moc rád a klidně se na ně s radostí podívám znovu.(29.10.2014)

• - Když se ve filmu Dracula (Luke Evans) stane upírem, předává svého syna k vychování mnichovi. Tato scéna má historické základy, neboť Vlad III. Draculea Tepes měl ve skutečnosti 3 syny - Mihneu, Vlada a jméno třetího syna je neznámé. Ví se jen to, že žil s biskupem z Oradey a zemřel bez potomků kolem roku 1482. (BrianStorker)

• - Když se Vlad (Luke Evans) poprvé vydá do jeskyně, tak uvidí bičovce, bizarního pavoukovce. Když se tam vydá podruhé, tak lze spatřit sklípkana zlatopruhého (Grammostola pulchripes). (Inferion7)

• - Producent Michael De Luca se ke snímku vyjádřil slovy: "Jako dítě jsem vždycky chtěl vědět, kdo proměnil Drákulu v upíra. Přemýšlel jsem: 'Byl první? Byly tam i další?' Bylo skvělé, hledat odpověď na otázky, které nebyly zmíněny ani v románu Brama Stokera."   (Geriel)