Drákula: Neznámá legenda

Dracula Year Zero

(neoficiální název)

Fantasy / Drama / Akční / Válečný

USA, 2014, 92 min

Slušná průměrná fantasy, která si nebrousí zoubky na nic víc než je. Luke Evans zvládne Drákulu utáhnout jen svým charisma a příjemná syrovost i zemitost je v poslední době nedostatkovým zbožím, kterého je tu dost.(26.3.2015)

„DŘÍVE TA NESTVŮRA BÝVALA ČLOVĚKEM, KTERÝ PŘIVOLAL DÉMONA Z HLOUBI PEKLA, ABY S NÍM SMĚNIL JEHO MOC. DÉMON SPLNIL MUŽI PŘÁNÍ, ALE ZÁROVEŇ JEJ OBELSTIL…" /// Přímočarý, možná trochu naivní vyprávění o tom, jak se Bohu zželelo hraběte Drakuly a upíra z něj udělal. Studio Univerzal by prej taky rádo svoji superhrdinskou sérku. A jelikož u nich bydlej jen samý příšery… Vzkřísit frajerského hraběte, kterej vyměnil nabodávání hlav na kůly za hubu vod krve, není vůbec špatnej nápad. Navíc dát tý starý profláklý historce novou podobu… No jo. Jenže místo zkušenýho mazáka se režie chopil cucák, kterej měl sice vizi, ale ty války nevyhrávaj. Scénář je jednoduchej, povídání přímočarý a ozdobou starostlivej taťka Luke Ewans, kterýmu tuhle prďáckou roli přeju. Nakonec vznikla pohádková, nenáročná fantasy, která víc než na zábavu myslí na dramatičnost, což se asi moc nebude líbit mladšímu publiku, kterýmu je díky přístupnosti PG – 13 určena. Hoďka a půl mi utekla jako voda, Šejkspíra jsem nečekal… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) V okolí mi říkaj Napichovač. A manželce piju krev. 2.) Přemejšlím, jak zničit Islámskej stát. (neblbni, počkej… to byl žert… nestří…) 3.) Thx za titule ,,.Bac.“ a ,,Clear“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ne(21.1.2015)

Naštěstí to není moc dlouhé, jelikož ke konci už to začně skřípat. Evans charizmatický, bitevní veletoče dostačující a mytologie solidní, tedy na vlídné a divácky nenáročné béčko. Za slušný peníz myslím v rámci možností vyšťaveno maximum. Na to, že Dracula byl zpracovaný už asi 10x, tak Chris Evans se jeví jako jeden z nejlpších a taky nejakčnějších hlavních protagonistů.(28.5.2015)

Pravdepodobne by sa dalo povedať, že som človek, ktorý si na nejaké priveľké filmové zážitky nepotrpí. To sa zvyčajne odzrkadľuje aj na mojom hodnotení a toto nebude výnimkou. Možno je to faktom, že v posledných rokoch môj vzťah k západnej kinematografii troška ochladol a moje kritériá na dobrý film sa znížili, no mne sa táto vecička páčila. Bol to veľmi klasicky vymyslený príbeh o klasickom hrdinovi/záporákovi, no pre mňa, čo sa týka deju pôsobil film veľmi inovatívne. Zasadiť celý zrod do takého obdobia, vysvetliť pohnútky hlavného hrdinu, či dokonca podotknúť Draculovu ľudskú stránku sa im podarilo. Hudba bola niekedy dych vyrážajúca a celkové filmové efekty pôsobili nenútene. Nemala som pocit, že by nám chceli naservírovať vizuálnymi trikmi nabitú "ptákovinu". Myslím si, že celkovo dokázali, že aj bez prelievania litrov krvi, bez hodinového umierania sa dá natočiť príjemne plynúci film, pri ktorom sa určite nebudete nudiť. A to, že herec v hlavnej úlohe je Mr. Evans, pravdaže iba vizuálnej stránke pridáva. Aj napriek tomu, že mal film neúrekom chýb (ktoré si pravdepodobne všimnem pri najbližšom pozeraní) mám z neho dobrý pocit. U mňa: Prekvapivá spokojnosť 70%(28.1.2015)

• KatushkaK

Dracula Untold mohl zůstat přesně to, Untold.(17.10.2015)