poster

Drákula: Neznámá legenda

 • USA

  Dracula Untold

 • slovenský

  Dracula: Neznáma legenda

 • USA

  Dracula Year Zero

  (neoficiální název)

Fantasy / Drama / Akční / Válečný

USA, 2014, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HoneyBunny
  **

  Můžeme všichni souhlasit s tím, že udělat z Drákuly film se zaměřením na rodinu, byl špatný nápad? Drákula má být cool, charismatický drsňák, kterého málokdy trápí svědomí. Luke Evans je sympaťák a možná v tom je ta chyba - jeho Drákula má uspořádaný americký rodinný život (vůbec nečekejte středověkou realitu) a v životě mu neuvěříte, že nechal stovky lidí napíchat na kůly. Zlatý Gary Oldman! Ten v sobě temnotu, kouzlo, starosvětskost. Drákula: Neznámá legenda je jen vyprávěnka napsaná hloupými lidmi pro hloupé lidi. Kdy už se sakra někdo natočí film o opravdovém Vladu Tepešovi? To by byla sakra drsná a zajímavá podívaná!(16.11.2014)

 • Segrestor
  ****

  Zápory: Herci ze hry o prsten Nibelungů hrají pravé Rumuny. Masového vraha s bestiálním šklebem, otce upírů, syna draka a upíra samotného hraje zde sympatický muž vhodný spíše do rolí mušketýra nebo nějakého fantasy bohatýra, co já vím... Drákula je zde jakýsi první Batman. Celé je to, ač to má zobrazovat dávné hrůzy divné doby, příliš uhlazené, načančané, zkrátka líbivě neškodné, pro mladého diváka... Klady: Fungující příběh, solidní akce, slušná výprava, parádní triky, atmosféra ujde, luxusní praupír, ctění původní legendy, napětí, emoce, pompézní scény. Verdikt: Film o zle a temnotě, ale i o naději, určený především mladšímu divákovi, pro romantickou povahu filmu i stylizaci (a volbu) herců, potěší nejedno dámské očko, přesto neurazí, nenudí a přinejmenším natěší na pokračování. Na pokračování, ke kterému ovšem budete mít pravděpodobně větší skepsi, než k tomuto dílu.(15.1.2015)

 • Peytl
  *****

  Můj pokus o alespoň částečné a povrchní zhodnocení bude ještě minimálně o dva stupně, řády i neřády (už jsme téměř na hranici debility) níže, než je u nedouka mého ražení obvyklé. Tím důvodem je zaneprázdněnost a jakási frustrace trhající mé nitro. Frustrace z toho, že já vidět v zrcadle jsem, z čehož pramení další prohloubení estetické krize a zaneprázdněnost proto, že zahlcuji servery, poštovní holuby, ba ani žádná zeď si nemůže být přede mnou jistá... přede mnou a před mým vzkazem, prosbou... Sháním upíra, vampíra, netopýra, zkrátka jakoukoliv příšeru, nepohrdnu ani smrdutým a tuplovaným oposumem, za účelem prokousnutí jakéhokoliv údu, neboť jsem ochoten udělat cokoliv, abych aspoň na tři dny vlastnil exteriér pana řídícího Napichovače, tak pravím já s plným vědomím trapného heterosexuála. O tom, kdo by byl pak právem titulován jako Napichovač, či Opíchávač, o tom bychom mohli v teoretické rovině dlouze polemizovat. Narozdíl od ostatních nesdílím názor o nějaké lacinosti filmu, ale je jasné, že jako hysterická fanynka Evanse nebude můj názor dostatečně relevantní a pro místní macho kliku bude snad i směšný. Nicméně nemůžu zdrbat film jen proto, že chce má partnerka zcela evidentně šukat s Draculou a nepokrytě tvrdí, že ji piji krev. Nebudu ani pitvat historické údaje, dobové hadříky, Stokerovo dílo, ani to, kde se vůbec vzala ta umanutá a proklamovaná romanťárna, kdy hrábě celé generace hledá svou Minu jako svou Mícu. I přesto, že mohl být vizuál syrovější a vše tak nějak krutější, dávám plnou palbu proto, abych nasral nasrané pupkaté blby.(15.11.2014)

 • Pilda17
  ****

  Od Drákuly jsem moc nečekal, jelikož originál nebyl můj šálek čaje. Novodobý Drákula mi sedl daleko více, jak příběhově, tak dějově. Po celou dobu se něco děje, celkem slušná atmosféra a efekty. Škoda jen toho, že měl 3 dny trpět a děj se tomu nevěnoval více prostoru, mohlo to být daleko brutálnější a mohl více trpět. Ten děj tuto podstatu docela vynechal, mohlo se divákovi ukázat, jak si sahá na úplné dno, jenže to bylo docela opomenuto. Žádnou velkou bolest jsem neviděl, což je jedna taková větší chyba. Přesto jako celek Drákula docela funguje a pokud by jednou mělo vzniknout pokračování, nebudu váhat návštěvy kina .. 7/10 = 75%(17.11.2014)

 • verbal
  **

  Tento Drakula ze mě, mimo nekřesťanských sto padesáti peněz za lupen, vysál akorát tak poslední zbytky naděje na to, že zpoza oceánu konečně přijde něco, co není primárně určeno pro náctileté debily. A tak i potenciálně velmi nadějný příběh o brutálním cigánském turkobijci dorazil v podobě ubohého šestákového cajdáku, narvaného škaredým digitálním bordelem. Transylvánský Vlado aka Doktorovo varle, který je v análech vykreslován jako brutální tyran a nemilosrdný vrah, je zde stylizován do podoby fešáckého Lukáše Ívnse, citlivého a něžného patriota, kůl dedyho a sveřepého ochránce vdov a sirotků, který tureckou invazní armádu s rozkokošným vrčením umlátí netopýrem. Nepochybuji, že se nejedna otylá hospodyňka při pohledu na něj nechá po návratu ze Sinestáru zasněně narazit na kůl, byť pevně zavře oči a použije to tlusté, upocené a chlupaté hovado, s nímž sdílí domácnost, pročež to tady nadšeně opětkuje. Ale ten heterosexuál a historický hnědopich ve mně si po zhlédnutí takového vytvajlajtěného svinstva prostě musí klást otázku, jak ten ňuňu kníže, neustále obklopený vyvoněnými Turky a naondulovanými, dokonale vycíděnými vojvody s podmalovanýma očima, k té přezdívce „napichovač“ vlastně doopravdy přišel. Podle těch pár skrovných záběrů (Aby se nám dvanáctiletí smradi náhodou nebudili hrůzou!!) totiž na kůly nabodával asi jako neohrabaná jeptiška v německém amatérském pornu. A tak jediným světle temným okamžikem celé telenovely zůstává naprosto famózní kreace Karla Tance v roli dědy Nosferatu.(29.10.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace