poster

Vysoké Tatry - Příroda zamrzlá v čase (TV film)

 • Slovensko

  Vysoké Tatry - Divočina zamrznutá v čase

 • německý

  Zauberberge - Die Wildnis der Hohen Tatra

 • německý

  Universum: Zauberberge - Die Wildnis der Hohen Tatra

 • anglický

  High Tatras - A Wilderness Frozen in Time

Dokumentární

Rakousko / Německo / Slovensko, 2007, 52 min

Režie:

Pavol Barabáš

Kamera:

Tomáš Hulík

Hudba:

MAOK
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gogo76
  ****

  Barabáš a dokument o horách..., to nemôže dopadnúť zle. Nevadilo mi takmer nič. Vytkol by som iba trošku zbytočnú scénu z omše, ale inak je to všetko nádhera. Zo zvierat, ktorým sa Barabáš v dokumente venoval asi najviac zaujme svorka vlkov a ich útok na ovce. Tými najkrajšími sú nádherné zábery na Tatry, nad ktorými sa vznáša hustý biely opar a vyvoláva pocit, akoby ste sa pozerali na vodopády. Spolu s božskou hudbou vytvorili niekoľko nádherných a nezabudnuteľných momentov, ktoré vyvážia slabšie scény. Tradícia stretnutí Poliakov a Slovákov spoza Tatier mi narozdiel od svätej omše neprišla zbytočná a navyše „odzemok“ a klasika "Nebojím, nebojím, nebojím sa pána“, dodala tomuto dokumentu silu sviežeho Tatranského vzduchu. 80%.(2.2.2012)

 • klerik
  ****

  Tomáš Hulík vie ako zapôsobiť na diváka. Občas z toho síce srší statickosť, ale zrejme to bude najakčnejší dokument o VT (útočiace vlky, medvede, vydry...). Je to "len" náučný dokument, ale je pekne nablýskaný a Barabášovsky primerane patetický... Čo na tom, že vypočítavo obsahuje všetky festivalové "žánre" a podľa mnohých ide o najväčší podvod v slovenskej dokumentaristike...(15.7.2008)

 • tahit
  *****

  Podmanivá stylizace scén divokých skalních útesů či čarokrásných údolí mluví obrazem, včetně tradičních projevů folkloristické kultury. Zřetězení krás jednotlivých motivů slovenské krajiny zdánlivě působí nesourodě, ale ve výsledku jsou působivé. Dobrý komentář s nevtíravými prostředky mě také dokázal zaujmout. A pro úplnost dodám, že nevšední půvab slovenské krajiny tu opravdu zazněl naplno.(2.11.2013)

 • Tomco
  ****

  Ako spieva Elán, všetci nám môžu závidieť. Som rád, že už 28. rok žijem na Liptove :)(8.1.2012)

 • Šakal
  ****

  “Když (je) miluješ, není co řešit”. Spojením tatranských velehor (samotných štítů a zdejší flóry a fauny) a osoby jménem Pavol Barabáš snad ani tuctový (rozuměj neosobní) dokument vzniknout nemůže. [Navíc, když se vám při zdejších autentických záběrech, vybavují konkrétní místa (živé vzpomínky), může vás dokument ponechat chladným?](30.10.2013)

 • - Snímka získala Cenu ministra kultúry SR 2008 za najlepší film. (zelenymuzik)

 • - V originálnom znení divákov sprevádza ako komentátor Peter Rúfus. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace