Zločinec

Felon

Vykúpenie z väzenia

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2008, 104 min

Neskutočne neľútostný, tvrdý a nemilosrdný snímok zobrazujúci väzenský život v tom najrealistickejšom možnom príbehu. Posledné, záverečné minúty mi išlo od napätia žily potrhať, záver je naozaj skvelo zvládnutý, no ani zvyšok filmu nezaostáva. Aj keď nie je príbeh vo svojej podstate žiadnou žiarivou hviezdou vo filmovom nebi, dokáže zaujať, strhnúť a citovo pritvrdiť tam, kde sa to od neho očakáva. Svojou podstatou mi v niečom pripomínal film 'American History X'. A keď to nebude téma, tak určite aspoň dokonalými hereckými výkonmi. Kilmer svojou umiernenou rolou exceloval, ale že Dorff zvládne náročné herecké prechody od otca k zbesilej väzenskej šelme, som naozaj nečakal. 85%.(27.1.2009)

Po dlhej dobe film, po ktoreho vzhliadnuti som musela hodnu chvilu rozdychavat, co som vlastne videla. Stokrat obohraty song, neoriginalnost, rezia nedokonala, scenar hapruje, ale...To ALE zmaze vsetky tie negativa. Neuveritelne herecke vykony. Realisticke zobrazenie...Ja som im to vsetko uverila. "Zabudni na poulicne gangy. V base ide o rasu...". Harold Perrineau sa natolko vzil do svojej role, ze pochybujem, ze si ho budem vediet niekedy este dat do suvislosti s nejakou kladnou postavou. Tie dejove zvraty, ktore ma bombardovali cely film vo mne zanechavali celu skalu pocitov...Cez zurivost, strach, lutost, nechapavost, pocit nespravodlivosti... "So long my friend..." Val Kilmer na nespoznanie a Stephen Dorff, Bozsky ako vzdy...naozaj vrelo odporucam.(27.7.2008)

Je to Tadý! Nejlepší Drama Všech Dob Vyšlo na Svět! Warrior si může vytřít Prdel Oproti tomuhle Skvostu! Nejhorší Vězenské Prostředí co jsem kdy Viděl! Skvělí Vězni, Vynikající Ostré Ničící Hlášky! Přijde Nový spoluvězen do Cely a říká: Chceš se Prát nebo Mrdat?(25.8.2012)

Nadstandartní kriminální drama především díky vynikajícím hereckým výkonům Dorffa a v nezvyklé roli viděného Vala Kilmera. Waugh přistupuje k vězeňské tématice velmi osobitě a v žádném případě se nesnaží natočit další Shawshank, i když některé atributy samozřejmě zůstávají stejné. Vězeňské prostředí je vykresleno velmi solidně a vše působí uvěřitelným dojmem, včetně provázanosti rodinných vztahů. Závěr kvalitní a voiceover velmi emocionální. I když se Felon nedostane do širokého povědomí, své kvality má.(30.10.2008)

Dobrý dej, dobrý herci a skvelá atmosféra, ktorá ma pohltila hneď na začiatku filmu.Mňa to bavilo. 89% - 4*(20.7.2010)

• - Stephen Dorff utrpěl dvě zranění při natáčení jeho bojových sekvencí. (c.tucker)

• - Příběh je založen na událostech, které se odehrávaly v devadesátých letech v Kalifornské státní věznici. (reqiuem)

• - Stephen Dorff a Val Kilmer obývajú celu s číslom 13, čo je tiež názov filmu, v ktorom sa obaja herci znovu stretli v roku 2008. (HUMOOOO)