poster

Zločinec

 • USA

  Felon

 • Slovensko

  Vykúpenie z väzenia

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2008, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pepinec
  ****

  Dobrý film o surfování poznám tak, že se po jeho shlédnutí chci stát surfařem. Po dobrém filmu o golfu chci být golfistou (bez těch bodů, samozřejmě...) a když vidím dobrý film o indiánech, hned si začnu hrát na Vinnetoua. Už chápete, proč jsou pro mě nebezpečné dobré filmy o zločincích?(30.4.2012)

 • kleopatra
  ***

  Felon je z filmů, kde se nedá přehlídnout levnej peníz a mockrát omletej vězeňskej model, ale možná právě dík tomu, jak je prostej a odevzdanej, že nesklidí ani vavříny ani nenaplní kasy, působí upřimně a to tam cítím jako největší vklad. Hned po něm jsou to pánové Dorff a Kilmer se svými špičkovými výkony. 3,5 *.(24.9.2008)

 • Kaka
  ****

  Nadstandartní kriminální drama především díky vynikajícím hereckým výkonům Dorffa a v nezvyklé roli viděného Vala Kilmera. Waugh přistupuje k vězeňské tématice velmi osobitě a v žádném případě se nesnaží natočit další Shawshank, i když některé atributy samozřejmě zůstávají stejné. Vězeňské prostředí je vykresleno velmi solidně a vše působí uvěřitelným dojmem, včetně provázanosti rodinných vztahů. Závěr kvalitní a voiceover velmi emocionální. I když se Felon nedostane do širokého povědomí, své kvality má.(30.10.2008)

 • Roman.Ticka
  *****

  Už od prvních minut jsem, netuším jak věděla, že Felonu napálím kuli, dojem se nezměnil. Vadila mi trošku roztřesená kamera, jinak nic, naopak vše bylo podle mého gusta. Další z inteligentních pěkně nalajnovaných příběhů, který měl spád, nápad, akci a hloubku. Řešil se zde PROBLÉM a vše kolem něj bylo podáno v přesných dávkách a načasování - emoce, slova, akce, reakce, detaily a hudba k tomu, prostě paráda. Nešlo než naplno prožít první okamžiky Wadeova života v naprosto odlišné dimenzi, pro něj šokovém skoku do neznámé reality. K tomu Johnova rodinná tragédie, která se dá jedině chápat, jejich nenápadné sbližování, hledání nového smyslu života, prolínání jiných osudů a spoustu emocí přesně v okamžiku a podání, jak jsem očekávala. Závěr sílu a hloubku snímku ještě víc prohloubil, takže tleskám a smekám. "Dojem je realita. Rozhodl jsem se tu svoji vytvořit. Ostatní se rozhodli ji přijmout." Ave Hollywood!♥(12.4.2012)

 • H34D
  ***

  Na jedné straně moc, moc hodný vězeň a na druhé moc, moc zlý policista - Felonem vytvořené prostředí sdílí s realitou jen málo společného, je umělé a citově manipulativní, naštěstí však nikoliv sterilní a tak i navzdory své přetvářce dokáže vyplodit atraktivní příběh, na který se zkrátka "dobře kouká". Princip filmového světa a způsobu tlačení připomíná Ondskan, nebo Klass, ale Felon působí více "zfušovanějším" dojmem díky průměrné režii, trochu vtíravé hudbě a ukvapenému happy endu. Ovšem na druhou stranu oplývá chlapským nábojem alespoň v základech reflektujícím změnu z milujícího taťky na nasranou bestii. Charaktery sice i tak zůstávají dvourozměrné, ale za Val Kilmera dík. 6/10(4.2.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace