Zločinec

Felon

Vykúpenie z väzenia

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2008, 104 min

Dobrý dej, dobrý herci a skvelá atmosféra, ktorá ma pohltila hneď na začiatku filmu.Mňa to bavilo. 89% - 4*(20.7.2010)

Na začiatok ale jedna nesúvislosť: V base ide o rasu, dobre. Prečo, ale poručík v base ktorý bol čierny, súhlasil s tým aby Wade zabil černocha v bitke? Veď rasová neznášanlivosť tu bola na dennom poriadku, čo si odniesol len krvilačnosť? Keď to zoberiem do hlbších súvislostí, veď práve beloch mu skoro zabil syna. Toto je však len vychytávka, ktorá sa dá zmeniť vymenením rasy ( s čiernej na bielu) a je to. Inak však tento drsnejší, realistickejší a lepší výcuc Prison Breaku, môžem len doporučiť. Bezmocnosť, trpkosť a tyrania ktorá je tu na dennom poriadku nedá človeku vydýchnuť celých 104 minút. Vidno, že Kilmer ako herec dospel a jeho sekundant Dorff sa má od neho čo učiť, nielen o filozofii väzenia, ale aj o herectve. Určite treba ešte raz vidieť túto ľudskú tragédiu o páde a vzostupe, ktorú nezadržia žiadne mreže.(30.7.2008)

Nadstandartní kriminální drama především díky vynikajícím hereckým výkonům Dorffa a v nezvyklé roli viděného Vala Kilmera. Waugh přistupuje k vězeňské tématice velmi osobitě a v žádném případě se nesnaží natočit další Shawshank, i když některé atributy samozřejmě zůstávají stejné. Vězeňské prostředí je vykresleno velmi solidně a vše působí uvěřitelným dojmem, včetně provázanosti rodinných vztahů. Závěr kvalitní a voiceover velmi emocionální. I když se Felon nedostane do širokého povědomí, své kvality má.(30.10.2008)

Už od prvních minut jsem, netuším jak věděla, že Felonu napálím kuli, dojem se nezměnil. Vadila mi trošku roztřesená kamera, jinak nic, naopak vše bylo podle mého gusta. Další z inteligentních pěkně nalajnovaných příběhů, který měl spád, nápad, akci a hloubku. Řešil se zde PROBLÉM a vše kolem něj bylo podáno v přesných dávkách a načasování - emoce, slova, akce, reakce, detaily a hudba k tomu, prostě paráda. Nešlo než naplno prožít první okamžiky Wadeova života v naprosto odlišné dimenzi, pro něj šokovém skoku do neznámé reality. K tomu Johnova rodinná tragédie, která se dá jedině chápat, jejich nenápadné sbližování, hledání nového smyslu života, prolínání jiných osudů a spoustu emocí přesně v okamžiku a podání, jak jsem očekávala. Závěr sílu a hloubku snímku ještě víc prohloubil, takže tleskám a smekám. "Dojem je realita. Rozhodl jsem se tu svoji vytvořit. Ostatní se rozhodli ji přijmout." Ave Hollywood!♥(12.4.2012)

Parádní drama z novodobého vězeňského prostředí. Neočekával jsem, že to bude až tak dobré. Od vstupu Vala Kilmera(kterého jsem fakt nepoznal, myslel jsem, že je to Jeff:) - hrál uplně bezchybně - se film pořádně roztočí, zamotá ale tím spravným směrem. Buď se k nim přidáte nebo jste v tom sami! Bitky na dvoře jsou fakt dobré. Milé překvapení.(18.8.2008)