poster

Zločinec

 • USA

  Felon

 • Slovensko

  Vykúpenie z väzenia

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2008, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pedestrian
  ***

  Výukový film pro zločince, kde rodinné hodnoty a loajalita dávají na hubu drsným potetovaným vězňům a jejich sadistickým dozorcům v čele s libovým Haroldem Perrineauem z Lostu. Lepší 3.(12.11.2008)

 • Aluska88
  ****

  Na Zločince jsem se těšila především kvůli Stephenu Dorffovi a mému oblíbenému vězeňskému tématu. Val Kilmera nemám nijak v oblibě, ale jakmile se objevil na scéně, exceloval v každém záběru. Protřelý vězeňský veterán, obtloustlý, fůsatý a s brýlama. Dostal mě:) Půvabnou stránku v tomto drsném, chlapském prostředí zastává krásná Marisol Nichols. Zločinec ukazuje krutý, tvrdý a brutální portrét života v tom nechvalně proslulém vězení San Quentin. "Tak jo, ty ucho, budu hodnej veterán a naučím tě vězeňský politice."(4.5.2012)

 • Tomco
  ****

  Hniezdil som sa napätím a nevnímal čas - u mňa znamenie, že sledujem päť-hviezdičkový film. Väzenské prostredie, sklúčenosť, všetko výborne funguje. Hudba dotvára atmosféru, Kilmer hrá o život! Zrušte posledných desať minút a ja tú piatu hviezdu veľmi rád dám. 9/10 filmu 90%, záver 60%.(1.2.2009)

 • oje
  *****

  Překvapivě povedené a silné drama, kterému nemohu snad nic vytknout. Jednoduchý příběh, ale ve skvělém podání ukazuje, jak lehce se může život zvrátit. Strhující režie nenechala můj tep klesnout ani na minutu a nechala mě protrpět si společně s Dorffem. Skrze hlavního hrdinu poznáme, jak funguje vězeňská politika se zvrácenými pravidly bez citu a co může z člověka udělat pobyt za mřížemi. Chtě nechtě tu spořádaný hrdina zabředává hloubš a hloubš do hrůz kriminálu. Realistické a působivé zpracování příběhu, doplněno o další zajímavé postavy a jejich trápení, dává ve výsledku skvělý zážitek. Autentickou alternativou o životě za mřížemi je vydařená Cela 211. Alternativa: Celda 211, Animal Factory, Prophète, R, Lockdown, In Hell, Lock Up.(26.12.2009)

 • Flipper
  *****

  Na začiatok ale jedna nesúvislosť: V base ide o rasu, dobre. Prečo, ale poručík v base ktorý bol čierny, súhlasil s tým aby Wade zabil černocha v bitke? Veď rasová neznášanlivosť tu bola na dennom poriadku, čo si odniesol len krvilačnosť? Keď to zoberiem do hlbších súvislostí, veď práve beloch mu skoro zabil syna. Toto je však len vychytávka, ktorá sa dá zmeniť vymenením rasy ( s čiernej na bielu) a je to. Inak však tento drsnejší, realistickejší a lepší výcuc Prison Breaku, môžem len doporučiť. Bezmocnosť, trpkosť a tyrania ktorá je tu na dennom poriadku nedá človeku vydýchnuť celých 104 minút. Vidno, že Kilmer ako herec dospel a jeho sekundant Dorff sa má od neho čo učiť, nielen o filozofii väzenia, ale aj o herectve. Určite treba ešte raz vidieť túto ľudskú tragédiu o páde a vzostupe, ktorú nezadržia žiadne mreže.(30.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace