Naprosto souhlasím s komentářem uživatele Lichty. V první půlce skvěle rozjeté drama ústí ve zmatený guláš místy zbytečných postav a mravních ponaučení... a to ani nemluvím o tom, že Redbelt zdaleka nevyužívá svůj potenciál, který leží úplně jinde než výsledný snímek. Na povrch se dostávají jisté klady (Chiwetel Ejiofor, prostředí, příjemná muzika), ale těch záporných kopanců je zde o poznání víc (nesympatická Emily Mortimer, nulová závěrečná pointa nebo celková nepospolitost). Bezprostředně po skončení jsem měl dobrý pocit, který ale postupem času přerostl v pachuť a já tu jednu hvězdu prostě sundat musím.(16.8.2008)

Necakajte ziadne ocenenia. Necakajte fanfary. Cakajte akurat dobry pocit po dopozerani tohto filmiku...Malo to atmosferu, smrnc, charizmatickych hercov...A ta hudba! O ano, presne podla mojho gusta. Chiwetel Ejiofor sa stava pomaly ale isto mojim oblubenym hercom. Ten jeho klud a vyrovnanost...Tato rola mu sadla ako prdelka na serblik...Velmi pekny filmovy zazitok.(25.7.2008)

David Mamet ma svojím SPARTANom prekvapil tak, že ani neviem prečo som mu dal vtedy za 4, ale teraz viem presne prečo mu dávam za 5. Že nám REDBELT neponúkne ani jeden zápas z ringu nevadí, pretože to dôležité sa odohráva mimo neho. Je to vôbec možné v dnešnej skazenej dobe držať sa svojich zásad a bojovať za ne? :,-)(3.10.2008)

• Le_Chuck

Scénaristická podpásovka. 50%(29.11.2008)

Poslední dobou už nékolikátý film, který mě celou dobu neskutečně bavil a já hltal každou scénu, jenže přišlo poslední desech minut a já opět seděl v pozici WTF a nestačil se divit. Možná nějak degeneruju či co, ale co to jako mělo znamenat? Takhle dobře vystavěný příběh, aby zakončila taková neskutečná blbost. Nevím nevím. Každopádně Chiwetel Ejiofor tady sedí skvěle a jeho mistr jiu-jitsu Mike Terry je parádní charakter. Dnes aby člověk tak čistou a zásadovou postavu v hollywoodské prudukci pohledal... Takže tři hvězdy a děsná škoda. There's always an escape.(4.2.2010)