Na můj vkus jsem se do příběhu až moc dlouho dostával, ovšem možná o to víc pak snímek překvapil svým přeshem a netradičním zpracováním, dává naději, že i idealista jdoucí čistou cestou může překonat společností tolerovaná svinstva.(7.2.2009)

Věřím, že v kůži Mikea v závěrečných deseti vteřinách filmu by chtěl být každý sportovec, který trénuje opravdovým srdcem a mozkem, a ne srdcem zvýhodněným dopinkem a mozkem zalitým vidinou peněz. Jenomže to se dnes nenosí. Kdo dnes dělá sport pro radost, dobré pocity a z lásky k němu, nemá šanci být na světové špici. Tak trochu mi Mike Terry připomněl mě samotného v šestnácti, sedmnácti letech, kdy jsem ještě naivně věřil, že všichni bodybuildeři v časopisech mají své svaly od poctivého tréninku, neříznutého chemickými laboratořemi. Kdepak, prachy svět ovládly. Jsem rád, že vznikl film, který se touto problematikou zabývá, a i když není v každém momentě zcela přesvědčivý, určitě stojí jej shlédnout a pozastavit se nad ním. Chiwetel Ejiofor moc dobře. Vůbec mi nevadilo, že ačkoliv se snímek točí kolem brazilského jiu-jitsu, nenabídl příliš mnoho soubojů, potažmo různých technik. O to tady však vůbec nešlo. 90%(5.9.2008)

Milé překvapení. Není to žádná akční jízda, ale celkem promyšlené drama o světě peněz, podvodů a korupce, přičemž hlavní hrdina má ideály trošku někde jinde. Ejiofor za jedna, zbytek tak na dvě minus. Celkově 7/10!(25.11.2010)

Pro mě osobně jeden z nejlepších filmů, kde roli hraje bojové umění (a že zde hraje roli spíše originální, než přímo žánrovou). 80% Konec odpouštím.(4.1.2009)

Člověk může být dobrák od kosti, ale musí znát své meze. Problém je, že když už ty meze přežene, tak to většinou s prominutím vodsere. To je případ neskutečně fajnového hlavního hrdiny tohoto filmu, kolem kterého se problémy točí jeden přes druhý a on pochopí, že život není tak hezký a dobrý, jak by si sám představoval. Já, řekl bych, s jeho názory dosti souhlasím. Hlavně tu jde o to, že umět bojové umění už není taková pocta jako tomu bylo dříve. Každý za tím vidí akorát vidinu peněz, velkých peněz a tak se to snaží chápat, ale jsou tu výjimky, a o tom právě tento příběh je. Jenže dobří lidé dostají od života největší ránu a podobně to bude i zde. Redbelt je, ale alespoň, malá pocta právě bojovému umění, když to nedokáže nikdo jiný, tak alespoň tak. Možná je to dost dobře nejlepší film o bojovém umění vůbec, protože v sobě skrývá neskutečnou pravdu, kterou si není schopný přiznat v dnešní době takřka nikdo. Bylo hezké tento film vidět, stejně tak jako žít s tím, co cítí hlavní hrdina Chiwetel Ejiofor, který svojí roli bojovníka zvládnul dokonale. Ani bojová stránka filmu nebyla špatná. Celé to do sebe zapadlo opravdu suprově. Chvílemi jsem přemýšlel, zdali tomuto filmu vrazit pětihvězdičkovou dardu, ale nakonec jsem usměrnil na hodně solidní čtyři a musím říct, že tak hluboký film jsem opravdu dlouho neviděl. Nemá na krku diváka jen pobavit, ale taky mu dokázat něco, co si nebyl schopný přiznat i ten největší bojovník, sám Mistr bojových umění. --- Ten, kdo pochopí podmínky boje najde rovnováhu.(7.9.2008)

• - Davida Mameta čiastočne inšpiroval k napísaniu scenára aj Ed O'Neill, ktorého videl cvičiť brazílske Ju-Jitsu. (m.a.t.o.)

• - Dan Inosanto, ktorý si zahral úlohu profesora, trénoval v minulosti napr. aj Chucka Norrisa, Brandona Lee či Foresta Whitakera. Sám bol pritom jedným z najlepších študentov Bruca Lee. (m.a.t.o.)

• - Červený pás (Red Belt) je nejvyšším pásem, který je možné v Brazilian Jiu-Jitsu získat. Zaslouží si jej pouze někdo, jehož sláva a vliv ho vynesla na vrchol tohoto bojového umění a podle všeobecných pravidel je možné ho získat až ve vysokém věku. (JardaBauer)