Překvápko ze světa bojových umění není to film o akci a boji, spíše jako drámko o víře a stylu života hlavní postavy v rámci daného bojového umění. Chiwetel Ejiofor mě touto rolí hodně překvapil s ohledem na jiné role v nichž jsem ho zatím viděl. Film samotný není moc o atraktivním zápolení dvou bojovníků, to zápolení totiž vypadá jako přetahovaná ve snaze dostat soupeře do pozice z niž neunikne. Jako drama to ukazuje jak snadno může člověk, který je pro druhé naivní, snílek, slušňák může anrazit a celý svět se mu zhroutí, když narazí na špatné lidi. Úplně jako ze života mnohých, to se mi líbilo dost. Jenže ta akce ve filmu je vyobrazena hodně zle, špatné záběry, nepřehledné, neatraktivně pojaté atd. I Judo, nebo řeckořímský zápas (styly s úchopy, přetahováním) proti tomuhle vyobrazení vypadá mnohem akčněji. Takže na vyšší hodnocení nakonec nepůjdu i přes to, že film je jinak překvapivě velmi dobře pojat. Celkem rafinovaně sepsaný scénář, který ale ke konci začíná dosti selhávat a samotný závěr místo gradace je úplně do ztracena, což mi zase ten dojem kazí. 7/10(17.9.2012)

Filmu jsem se vyhýbala, protože námětově mě vůbec nezaujal a plakát odpuzoval. Co tomuhle filmu nemůžu odepřít je to, že mě překvapil a to velmi mile, ale co mě dohánělo k šílenství bylo herectví manželky hl. hrdiny, od první do posl. chvíle, kdy jsem ji ve filmu viděla, tak jsem ji nic nevěřila a celkově příběh je sice zajímavý, ale mě nenadchl.(25.10.2008)

Necakajte ziadne ocenenia. Necakajte fanfary. Cakajte akurat dobry pocit po dopozerani tohto filmiku...Malo to atmosferu, smrnc, charizmatickych hercov...A ta hudba! O ano, presne podla mojho gusta. Chiwetel Ejiofor sa stava pomaly ale isto mojim oblubenym hercom. Ten jeho klud a vyrovnanost...Tato rola mu sadla ako prdelka na serblik...Velmi pekny filmovy zazitok.(25.7.2008)

• kalap

Taka naivna ježišovina.Za dobrotu na žobrotu.Ked chceš s vlkmi žiť musíš snimi vyť ináč za tebou budu ostávať z tvojej viny mrtvoly a smutiace vdovy , ale zachráň ostatných aj seba a odsťahuj sa vysoko do hôr a ži tam s Yetim.(26.11.2008)

Tak takovýhle film o bojových uměních tu ještě nebyl. Špína a intriky v zákulisí jsou tu vylíčeny velmi střízlivým pohledem a do toho všeho Chiwetel Ejiofor pro nějž čest a učení bojovníka nejsou jen prázdná slova a nejde mu jen o peníze. Nádhera.(21.8.2009)

• - Když se do záběru na začátku turnaje dostane moderátor, který se představí jako Mike Goldberg a dělá rozhovor s Joshem Raffertym, jedná se o skutečného komentátora zápasů UFC Mike Goldberga a zápasníka MMA Raffertyho, který se objevil i v reality show The Ultimate Fighter (od r. 2005). (JardaBauer)

• - Dan Inosanto, ktorý si zahral úlohu profesora, trénoval v minulosti napr. aj Chucka Norrisa, Brandona Lee či Foresta Whitakera. Sám bol pritom jedným z najlepších študentov Bruca Lee. (m.a.t.o.)

• - Chiwetel Ejiofor sa na svoju úlohu pripravoval poctivo. Ju-Jitsu študoval a trénoval až 12 hodín denne po dobu troch mesiacov pred začatím natáčania. (m.a.t.o.)