Na začátku byly tři kuličky. Ne zase až tak obyčejné kuličky. Dvě bílé a jedna černá...Ve škole bojových umění Jiu-Jitsu, kterou vede podle čistých nezkažených morálních zásad Mike Terry (výtečný Chiwetel Ejiofor) znamenají mnoho. Bílé jsou v nastávajícím zápase jakousi propustkou, černá ale znamená handycap. A o tom to celé je. Dnešním hnusným a zkaženým světem neposkrvněný Mike dostává souhrou (ne)šťastných náhod životní lekci z níž může a nemusí vyjít čistý a nezkažený. Pokud ale přijme pravidla okolního světa představovaná promotéry, kteří jsou za vidinou tučného zisku schopni udělat cokoliv, může být bohatý ale.. A počátkem všeho byly tři nevinné kuličky...a zásady jednoho muže, který měl jen svůj sen!(19.12.2008)

Daleko víc drama než akční snímek, ale tady, ač je film o mistru Jiu-jitsu, to neni rozhodně na škodu, jelikož Chiwetel Ejiofor moc bojových schopností nepobral a celkově souboje v tomhle filmu jsou možná realističtější, ale za to velice málo efektní a nudný a tak nezbývá než se zaměřit hlavně na tu příběhovou část, která je ale velmi dobrá, propracovaná, zajímavá a v některých momentech docela silná, nicméně konec, v podstatě vrchol filmu, se povedl tak z poloviny.(12.8.2008)

bitky byly pěkně realistické, ale přišlo mi jich celkem poskrovnu, film jako by se pořád líně převaloval na místě a kromě pravdivé finální myšlenky o komercializaci bojových umění, díky níž přestavají být umění uměním a stávají se sportem v němž se točí obří peníze a výsledky zápasů jsou známé už hodně dopředu, mi celý snímek přišel takový nemastný neslaný..(26.10.2009)

Nadpriemerná drámička, ktorá je po viacerých stránkach nedotiahnutá. Ťažko ohodnotiť takýto film, videl som tam dosť kvalitnej filmárčiny, ale aj flákanie. Herec Ejiofor bol veľmi dobrý, dej nenudil, stopáž je akurát, ale stále tu niečo podstatné chýba. Akcie tu bolo naozaj málo, ale to v žiadnom prípade neprekáža, no chýbala mi tu nejaká tá naozaj dramatická scéna alebo náhly obrat deja. Záver je slušný, ale mohli ho natiahnuť aspoň o 5 až 10 minút a povedať niečo viac. 70%(12.4.2009)

• fallangell

Perfektně rozjeté drama, jehož konec bohužel asi dopisovala scénaristova čtyřletá holčička. K čemu je skvělý film, když jeho konec působí jako špatný vtip, velmi špatný vtip.(15.10.2008)