Zatracení

• EN název

Damned, The

Česko / Nizozemsko / Thajsko, 2002, 100 min

• Cival

Pěkná kamera a výborná hudba, ale režijně silně nezvládnuté. Herecké výkony vesměs velmi špatné, hlavně Révai a Kuklová by se měli jít zahrabat.(17.3.2003)

• Lima

Asi tak po dvaceti minutách začne těkavá ruční kamera unavovat, po hodině si už divák rve vlasy. Jan Révai neumí hrát a víc už není co dodat.(13.4.2003)

• Galadriel

Na tomhle filmu jsme byli jako na školním představení a kupodivu jsem ani neusla. To se ale nedá brát jako klad filmu, ze kterého jsem odcházela s bolestí hlavy kvůli části natočené "jako-ruční-amatérskou" kamerou. Ale ani na ten zbytek se nekouká moc dobře. Herci jsou příšerně toporní (obzvláště Jan Révai) a ani scénář jim to vůbec neulehčuje. Navíc se děj příšerně táhne a jediné, z čeho těží je pro naše končiny trocha exotického prostředí.(29.3.2004)

• Djkoma

Celkem slušná česká poučka, že nemáme jezdit do jihovýchodní Asie a zkoušet převést drogy a také nikomu neznámému nevěřit. Překvapivě tento film jsem viděl v rámci "školní výpravy" do kina. V početném publiku se nenašlo moc nadšených diváků, což i chápu, přestože je téma silné a podobných událostí se stává několik za měsíc, tak třeba americké Téměř bez šance je zajímavější. Chybí mi odvaha ukázat celou depresi a odpornost vězení v plné síle. Takhle je to jen obyčejný čajíček...(11.11.2004)

• Malarkey

Tak takhle blbej film jsem hodně dlouho neviděl. Říkal jsem si, jestli to náhodou není nějakej polistopadovej film. Takový to období, co se otevřely hranice a všichni bláznili, točili extrémy a jezdili kvůli tomu i do zahraničí. Vypadalo to tak. Pak jsem zjistil, že film je z roku 2002 a odpad byl jasnej.(16.1.2014)

• Oskar

Když šel tenhle film do kin, ve všech recenzích se psalo, že celkově to není špatné, ale má to nadprůměrnou hudbu a podprůměrného Jana Révaie. Nyní jsem ten film viděl a souhlasit můžu jen s tou hudbou. Jan Révai kupodivu není tak špatný, jak jsem očekával, že bude. Jeho výkon je na stejné kvalitativní úrovni jako v Rebelech. Stejně dobrý, nebo stejně špatný, vyberte si. Ovšem celkově ten film nestojí za moc a já nejsem z těch, kteří i o úplné blbosti napíšou, že je to dobrý film, protože měl ´hluboké poslání´. Jednak si to v tomto případě nemyslím a druhak je to až na pár momentů fušeřina. A hodnotit film kladně jen kvůli hudbě, to je přece nesmysl.(11.4.2003)

Musím přiznat, že po rozhořčených recenzích jsem očekával mnohem horší film. Tak špatné to zase nebylo - i když Svátek je poměrně slabý režisér a výkony Révaie a Kuklové byly otřesné. Navíc moralizaci na téma" nepašujte drogy, a obzvláště ne z Asie" jsme viděli už několikrát v Hollywoodském a lepším podání (Téměř bez šance, Půlnoční expres).(19.3.2003)

Dan Svátek zvolil neobvyklý přístup a to je rozhodně dobře, nicméně to nedoáthl do konce... škoda. Jan Plouhar - tvář ostravského divadla Petra Bezruče - je ovšem výborný.(9.10.2006)

fakt mi z toho běhal mráz po zádech, asi bych si před odjezdem z Thajska prošacoval pořádně věci a pak každých pět minut a nezpouštěl bych je z očí (( ::(28.11.2005)

Myslím, že by se mi film mnohem více líbil kdyby čtvrtinu filmu neprotelefonoval Jan Révai mobilem, nebo spíše na toto mám z filmu největší vzpomínky a to není asi úplně to nejlepší... - 60%(3.1.2009)

Ano, jak tu často zaznívá, herecké výkony - Révaiův zvlášť - jsou hodně slabé, ale režie je jinak přijatelná a dojem napravuje solidní kamera a hlavně silný námět. Jak známo, děj filmu je inspirován skutečným příběhem člověka kerý udělal chybu a hodně tvrdě za ni zaplatil. Pro zajímavost: filmový Lovický dopadl ještě krásně ve srovnání s hrdiny australského snímku s podobnou tématikou "Dadah Is Death" (viz CSFD).(11.8.2007)

• Slarque

Domácí video z dovolené většinou nedokáže zaujmout lidi, kteří u toho nebyli. Scénář je mizerný (například Révaiova role spočívá převážně v tom, že dostává e-maily a bere hovory na mobilu) a režie docela nudí (dost nepodstatných turistických záběrů z Thajska).(16.3.2003)

• Ilicka

Reklama na seznam.cz říznutá home videem z dovolené v Thajsku. Na pozadí tohoto se odehrává silný příběh Čecha v thajském vězení, který má mnohem větší potenciál, než je ve filmu využit. Škoda, mohlo by to být zajímavé, tak je to pouze neúnosně nudné.(9.10.2007)

• InJo

Průměrný český film, který by ale v hollywoodském podání mohl být strhující podívanou. Pro mě další důkaz toho, že současní čeští filmaři (vyjma Svěráka a Hřebejka) neumějí točit "normální" filmy pro "normální" diváky.(17.3.2003)

Nezastávám názor, že to je až tak špatný film. Myslím si, že naopak dobře zobrazuje atmosféru tamnějšího vězení (i když samozřejmě nevím jak to tam vypadá), jeho krutost a vlastně i nezájem ostatních. Film jako drama splnil účel. Hodnocení: 60%(28.8.2008)

Pseudodokumentární styl (nalezené videokazety), který dominuje první části, je otřesný. Naprosto samoúčelně těkající a všelijak jinak prudící kamera s infantilními filtry, která má navodit zdání autenticity, jen odvádí pozornost od děje. Jako nápad mi to pro podobné téma přijde celkem vhodné (byť podobně "blairwitchovská" pojetí nemusím), jeho zpracování však nedopadlo uspokojivě. Jinak film, až na slabé herectví a zbytečně překombinovaný děj, docela ujde, vlastně jsem čekal něco podstatně horšího...(6.4.2010)

film podle skutečných událostí,který si na české poměry hodil laťku hodně vysoko a bohužel ji pan režisér naprosto nezvládl,fajn hudba a celkem dobří herci špatnou práci režie nezachrání.scénka s tou boulí plnou červů mi dělá blbě ještě dneska:-)(22.3.2010)

• Rosana

Měla jsem potom depku!(10.9.2008)

Obsah včetně závěru: Patrik Lovický je zatčen ve fiktivním Bandungu za pašování heroinu. Jeho nevlastní bratr Tomáš se ho pokouší zachránit a podle nalezených videokazet se snaží pochopit jeho příběh. Nakonec zjistí, že se Patrik rozhodl dobrovolně, ale byl zneužit jako volavka pro projití větší zásilky žárlivou matkou své přítelkyně.(4.12.2008)

• Dale

Exotické väzenia sú pre filmárov veľkým lákadlom a po prvýkrát sa tejto vďačnej témy chopili aj českí filmári. Výsledok je rozporuplný. Kvalitou sa môže porovnávať iba s americkým filmom TAKMER BEZ ŠANCE, no aj za ním mierne zaostáva.(28.9.2004)

<< předchozí 1 2 3