• Ilicka

Reklama na seznam.cz říznutá home videem z dovolené v Thajsku. Na pozadí tohoto se odehrává silný příběh Čecha v thajském vězení, který má mnohem větší potenciál, než je ve filmu využit. Škoda, mohlo by to být zajímavé, tak je to pouze neúnosně nudné.(9.10.2007)

Pseudodokumentární styl (nalezené videokazety), který dominuje první části, je otřesný. Naprosto samoúčelně těkající a všelijak jinak prudící kamera s infantilními filtry, která má navodit zdání autenticity, jen odvádí pozornost od děje. Jako nápad mi to pro podobné téma přijde celkem vhodné (byť podobně "blairwitchovská" pojetí nemusím), jeho zpracování však nedopadlo uspokojivě. Jinak film, až na slabé herectví a zbytečně překombinovaný děj, docela ujde, vlastně jsem čekal něco podstatně horšího...(6.4.2010)

Po přečtení všech inteligentních komentářů zdejších uživatelů jsem došel k závěru, že se na film musím podívat také. Drogová tématika je poměrně oblíbená, divácky vděčná.Režie byla taková, jaká byla, asi proto, že kolem nešel žádný pořádný dramaturg! Co se týče hereckých výkonů, tak i lidé neznalí pochopí, že jsou jejich výkony přinejmenším trapné. Zatracovat ale jen pro to film by bylo nespravedlivé! Bavila mě domácí digitální kamera, která se používá většinou jen z nouze, zde ale pro dokreslení atmosféry a především jako předmět doličný. I přes špatnou režii najdeme ve filmu dokonale zvládnuté scény, například scénu vezení. V jednom záběru na vás dýchne dusno, krutost, špínu, beznaděj, kradmé oťukávání spoluvězňů, ubohoučké radosti, strach, stesk. Ve filmu oceňuji i spoustu záhad. Od začátku netušíte, proč to a co Révai pro sedícího Plouhara dělá, nakolik jsou si vnitřně blízcí, že se tak obětuje, to zůstává záhadou. Podobně celá "detektivka", kterou zpětně rozplétá, skončí v rozplizlém otazníku, že to mohlo být úplně jinak.(26.11.2016)

Myslím, že by se mi film mnohem více líbil kdyby čtvrtinu filmu neprotelefonoval Jan Révai mobilem, nebo spíše na toto mám z filmu největší vzpomínky a to není asi úplně to nejlepší... - 60%(3.1.2009)

film podle skutečných událostí,který si na české poměry hodil laťku hodně vysoko a bohužel ji pan režisér naprosto nezvládl,fajn hudba a celkem dobří herci špatnou práci režie nezachrání.scénka s tou boulí plnou červů mi dělá blbě ještě dneska:-)(22.3.2010)

• - Tomáš (Jan Révai) při jedné ze scén hraje počítačovou hru "Hidden and Dangerous 2". (Rodriguez)

• - Scenár musel byť neustále konzultovaný s Kráľovskou filmovou komisiou v Thajsku a pri realizácii filmu boli na natáčaní pridelení dvaja členovia tejto komisie, ktorí dohliadali na to, aby sa striktne dodržiaval schválený scenár. (Raccoon.city)

• - "Fiktivní" Bandung je ve skutečnosti město v Indonésii. (horner)