Sedm životů

Seven Pounds

Sedem životov

Drama / Romantický

USA, 2008, 118 min

Rozpočet $55miliónov Tržby Celosvetovo$168,167,691(12.6.2009)

Skutečně dokonale natočený sentimentální film, v kterém emocionální tlak na diváka odkazuje k jednomu ze základních aspektů dramatického umění - vyvolat u diváka silné emoce, v tomto případě nepokrytě skryté za slzy. Jako umělý konstrukt italského režiséra Gabriele Muccinoho upomíná ve své formě v emocionálním ,,vydírání" k tvorbě dánského mistra tohoto oboru Larse von Triera, obdobně silně na mne uměle vyvolaný efekt snímku zapůsobil. Když ovšem přistoupíme na základní princip filmu, tedy že je to pouhá HRA, můžeme percepcí tohoto sentimentálního díla dosáhnout skutečně silné katarze. A v mém případě se vůbec nebojím přiznat, že jsem uronil nejednu slzu. Cíl snímku byl tedy do nejvyšší míry naplněn... (chápu ovšem výhrady některých komentujících kolegů a uznávám výtky směrem k mírné kýčovitosti, která je ovšem u podobně laděných filmů vždy nutným zlem...) Podobné filmy: Štěstí na dosah, Dlouhá cesta(23.3.2009)

Opravdu působivý příběh zraněného muže, který chce změnit osudy několika lidí... a rozhodne se pro to udělat vše. Už však méně působivý film vypočítavého režiséra, který chce vymačkat slzy z diváků... a to přes všechna klišé. Gabriele Muccino se opět setkal s Willem Smithem a pustili se do dalšího "osudového" snímku, který by měl pohnout srdcem nejednoho človíčka hledajícího emoce skrze filmové plátno. V tomhle případě jsem byla zvědavá, co je zač ten tajemný Ben, ale na jeho odhalení a poskládání určitých střípků jsem čekala příliš dlouho, navíc prostředí bylo bez atmosféry... bohužel. Přitom dvě hodiny není dlouhá doba, přesto mi dělalo problém udržet pozornost, jelikož napětí jaksi negradovalo do žádaných sfér a ustrnulo na bodě mrazu. Přitom to mohlo být jinak...(27.3.2009)

Nebylo to lepší, jak byl Štěstí na dosah, ale scéna, kdy lehá do vany s ledem a vlévá do ní "nejjedovatější" zvíře na světě, medúzu, je nezapomenutelná a dokonalá. Will Smith jako Ben Thomas zahrál opět na jedničku. Stejně tak Rosario Dawson a Woody Harrelson.(22.3.2009)

Rozpočet $55miliónovTržby USA $69,951,824Tržby Celosvetovo $168,167,691Tržby za predaj DVD v USA $28,858,195 //počet predaných kusov 1,923,022Bravúrne dielo!"(toto malo byť nominované na Oscara 2008 za najlepší film!) __Keď som videl "nič hovoriacu" ukážku k tomuto filmu pomyslel som si, že to bude ďalší(po Som legenda a Hancock) Smithov nevýrazný prešľap, k tomu aj tržby z Ameriky napovedali že to žiadna sláva asi nebude. ALE opak je pravdou a spolupráca režiséra Gabriele Muccino a Will Smith(za tu charizmu čo tu z neho žiary by si veru zaslúžil minimálne nomináciu na Oscara) po vydarenom filme Šťastie na dosah priniesla ich súhra vo filme Sedem životov svoje ovocie, tam kde už ich predošlá snímka strácala dych tu to naberá len na intenzite, silnej citovej intenzite aká vo väčšine podobných filmov v konečnom výsledku chýba. Príbeh je zostavený tak že zo začiatku je človek mierne zmätení z vecí, čo nám dej ponúkne ale z pribúdajúcim časom sa príbeh začína krásne formovať do neskutočnej výpovede o vykúpení duše. Vo výsledku ide o dosť originálne prevedenie príbehu, kde všetko vrátane súhry hercov ladí k absolútnej dokonalosti, aj keď nemusí byť z rozohraného deja hneď všetko jasné. Pre tých čo majú radi silné príbehy sa musia pripraviť na to že tu bude dosť veľká emociálna dávka, takže si pripravte kapesník budete ho určite potrebovať. /videl v kine: 100%/(14.3.2009)