Sedm životů

Seven Pounds

Sedem životov

Drama / Romantický

USA, 2008, 118 min

123 minút, no film raz dva tri len tak nezbhne. Reakcie na tento film v mojom okolí boli také, že dotyčné pozeral tento snímok na 4 krát, kde prvé 3 časti nuda a 4 časť masaker. Veru cítil som, že niečo nebude v poriadku. Divák ako ja v prvom rade bojoval z tým, či mám hodnotiť excelentný výkom W. Smitha, alebo sa venovať príbehu nahrotených flashbackov a ich výsledný zmysel. Vyhrala však ku koncu jasná prevaha k citovej stránke filmu, kde sú emócie na prvom mieste. Filmy kde sa celý čas čaká na koniec, ktorý rozuzľujú príbeh, nemajú v histórií dlhú trvácnosť, keď zvyšok filmu nie je zaujímavý. To sa môže stať aj pri skoro zívačkoej prvej hodine a pol filmu, ktorá len ukazuje "samaritána" pomáhajúceho ľuďom. Will nás svojími pohľadmi, gestami a herectvom pripravuje na veľké finále, ktoré síce je veľké, no nedokáže v plnej miere ospravedlniť celý film. Skúmať opodstatnenia, plynulosť, alebo komplexnosť nie je moja parketa, preto Sedem životov s vami buď pohne alebo nepohne. Ja som bol bohužial v nálade, ktorá so mnou nepohla, takže tri.(11.3.2009)

Uz dlho som nevidel tak silne emotivny film, ako tento a to hlavne poslednu tretinu filmu. Uznavam, ze chvilami mi boli niektore dialogy zdlhave alebo nudne, ale aj tak je to zaujimavy a krasny ale zaroven velmi smutny pribeh, pricom mohol opät Will Smith ukazat svoj herecky talent vhodny na nominaciu na Oscara a rovnako talentovana Rosario Dawson. Paci sa mi, ze Smith si okrem roznych uspesnych Blockbusterov vybera aj vazne ulohy a ja sa na neho rad divam vo vsetkych zanroch. Myslim si, ze tento film sa bude asi viac pacit zenskemu publiku... 14.01.2009 ____ Will Smith - (Ben Thomas) +++ Rosario Dawson - (Emily Posa) +++ Woody Harrelson - (Ezra Turner) +++ Michael Ealy - (Benov brat) +++ Barry Pepper - (Dan) +++ Produkcia: Will Smith +++ Hudba: Angelo Milli +++ Videl v kine 13.01.2009 +++(14.1.2009)

Opravdu působivý příběh zraněného muže, který chce změnit osudy několika lidí... a rozhodne se pro to udělat vše. Už však méně působivý film vypočítavého režiséra, který chce vymačkat slzy z diváků... a to přes všechna klišé. Gabriele Muccino se opět setkal s Willem Smithem a pustili se do dalšího "osudového" snímku, který by měl pohnout srdcem nejednoho človíčka hledajícího emoce skrze filmové plátno. V tomhle případě jsem byla zvědavá, co je zač ten tajemný Ben, ale na jeho odhalení a poskládání určitých střípků jsem čekala příliš dlouho, navíc prostředí bylo bez atmosféry... bohužel. Přitom dvě hodiny není dlouhá doba, přesto mi dělalo problém udržet pozornost, jelikož napětí jaksi negradovalo do žádaných sfér a ustrnulo na bodě mrazu. Přitom to mohlo být jinak...(27.3.2009)