Sedm životů

Seven Pounds

Sedem životov

Drama / Romantický

USA, 2008, 118 min

Přestože film tlačí hodně na city (což vlastně má za úkol), tak se mi vcelku líbil. Will Smith podal opět bezchybný výkon a režisér Gabriele Muccino se o hvězdičku zlepšil od předchozího Hollywoodského filmu Pursuit of Happyness. A doufám, že společně jako dvojice herec-režisér (podobně jako Tim Burton- Johnny Depp) vytvoří ještě pár zajímavých filmů, kde se opět budou snažit diváků dostat slzy do očí. Líbí se mi originální nápady v ději jako je stylový konec s medůzou. Všechny otevřené kapitoly mají svůj konec a vy nemusíte na konci nic dalšího řešit. Proč tohle, proč tamto... Já si kladu jedinou otázku, proč tu všichni řešíte Oscary? :)(27.12.2008)

123 minút, no film raz dva tri len tak nezbhne. Reakcie na tento film v mojom okolí boli také, že dotyčné pozeral tento snímok na 4 krát, kde prvé 3 časti nuda a 4 časť masaker. Veru cítil som, že niečo nebude v poriadku. Divák ako ja v prvom rade bojoval z tým, či mám hodnotiť excelentný výkom W. Smitha, alebo sa venovať príbehu nahrotených flashbackov a ich výsledný zmysel. Vyhrala však ku koncu jasná prevaha k citovej stránke filmu, kde sú emócie na prvom mieste. Filmy kde sa celý čas čaká na koniec, ktorý rozuzľujú príbeh, nemajú v histórií dlhú trvácnosť, keď zvyšok filmu nie je zaujímavý. To sa môže stať aj pri skoro zívačkoej prvej hodine a pol filmu, ktorá len ukazuje "samaritána" pomáhajúceho ľuďom. Will nás svojími pohľadmi, gestami a herectvom pripravuje na veľké finále, ktoré síce je veľké, no nedokáže v plnej miere ospravedlniť celý film. Skúmať opodstatnenia, plynulosť, alebo komplexnosť nie je moja parketa, preto Sedem životov s vami buď pohne alebo nepohne. Ja som bol bohužial v nálade, ktorá so mnou nepohla, takže tri.(11.3.2009)

Kdybych si nepřečetl obsah filmu vůbec bych netušil co se to v první polovině děje s Willem Smithem. Vědění o co jde mi tedy dodávalo trošku větší jistotu ale i přesto jsem se držel v neustálé pozornosti aby mi ani kousek skládačky neutekl. Sedm životů je bezesporu zajímavý film a Will ukazuje proč je momentálně tolik vyhledávaným hercem. Divák samozřejmě tuší jak film nakonec dopadne. Hlavní hrdina dokázal chytit za srdce svým nevyhnutelným osudem, který si sám pečlivě naplánoval aby odčinil svou chybu. Krásné!(5.10.2009)

Předvídatelný a velice sentimentální film, nicméně strhujícím způsobem natočený a fantasticky zahraný. Něco tak intenzivního tu nebylo už dlouhou dobu. Není to pro suchary, realisty a rádoby filmové vědátory a znalce. Viz zdejší hodnocení.(6.6.2009)

..potřebuji sanitku! Co se stalo? Byla tu spáchána sebevražda! Kdo je obětí? Já!…. PROČ? ,,Je v mé moci změnit okolnosti!“ Kdo je Ben Thomas? Odkud se sakra vzal? Prvních 30 minut samé otázky a žádné odpovědi. Pak sleduji W.Smitha jako dojemného průvodce štěstím a neštěstím druhých v příběhu plného lásky, viny a vykoupení. Film o ,,muži, který by se rozdal“ bude možná sympatičtější těm starším, než těm, kteří očekávají, že se na scéně objeví kpt. Steven Hiller. A taky těm, kteří se nebojí utratit za kapesníky více než je zdrávo. Aby mne někdo 70 minut záměrně citově vydíral jsem asi ještě nezažil (zajímalo by mne, jak to vypadá v kině :-) ). Velice smutný film pro lidskou duši, kterou se režisér G.Muccino nesnaží vyléčit, ale nahlodat. A tím mi to za Štěstí na dosah vrátil i s úrokama!(19.3.2009)