Když jsem poprvé viděl trailer k tomuto filmu, řekl jsem si, že to vypadá na slušnou odnož Jasona Bournea v sukni. A ve své (hluboké :-)) podstatě jsem měl pravdu. Místy mi ta kamera opravdu připomněla Bourneovu trilogii a co teprve ty zvraty! Salt je dokonalý příklad filmu, u kterého byste neměli moc přemýšlet. Protože jakmile jen na chvíli přepnete mozek do polohy "on", tak to do pěti minut vypnete, protože těch "over the top" věcí je tu zatraceně hodně (a to říkám jako člověk, kterému tohle obyčejně nevadí). Zvraty sice fungují (některé jsou více předvídatelné, některé méně) ale to je tak vše. Nicméně, jak by řekl klasik, někdy prostě stačí, když je to barevný, akční a hejbá se to. Když se vám nechce přemýšlet nebo jestli chcete vidět extrémně vyhublou Angelinu (doufám, že se vrátí zpátky do formy a zase nějaké to kilo přibere, takhle jí to fakt moc nesluší), jak likviduje hodně chlapů, tak Salt je filmem pro vás. Mně osobně stačilo vidět jednou a nemyslím si, že bych musel (nebo toužil) tento film zhlédnout podruhé. 60 %.(24.9.2010)

Kurt Wimmer absolutně nezná míru, protože to, co se děje v poslední půlhodině, by působilo přehnaně i v parodii na akční špionážní thrillery. Salt se však snaží býti vážným filmem, což se bohužel spíše nedaří. Scénář mu to prostě nedovoluje. S vypnutým mozkem se na to ale kouká dobře, Angelina je cool jako málokdo a Noyce za kamerou ví, co dělá. Zkrátka slušně odsýpající nesmysl, který se vám do paměti sice nevryje, ale jednorázově pobavit dokáže. 6/10(19.8.2010)

• Gilmour93

Larisa Kroftovova zpátky v akci aneb některé spící agenty raději držet dále od natáhnutých budíků.. Kvůli Schreiberovi se to dodívat dá a člověk snad i přimhouří oko nad ručkama o síle hůlek na čínské nudle, které po tuctech kosí vycvičené agenty, ale ty šílené a přitom důkladně provařené zvraty přisypávají jen další Salt do ran tuctového spektáklu pro otupělé publikum. Zrovna od rutinéra Noyce mě mrzí, že v rámci špionážních thrillerů dělá z diváků takové idioty. Žít ještě vévoda parodie Leslie Nielsen, mohl jít spolu s režisérem a zoufalým scénáristou Wimmerem do holportu..(2.5.2012)

• tron

„Koľko je tu takých, ako vy?“ – „Ako ja? Nikto. Ako on? Viac, než vy alebo ja kedykoľvek zvládneme.“ Hoci Angelinu Jolieovú nemám rád, tu sa (na rozdiel od svojich „veľdiel“ PÁN A PANI SMITHOVCI, BEOWULF či KAUZA CIA) aspoň na nič nehrá. Keď jej v asi dvadsiatej minúte padol zrak na bicykel, smrteľne vážne som si myslel, že naň sadne a pred tlupou ozbrojených agentov z bytu na desiatom poschodí unikne tak, že sa na ňom spustí po rímse až na prízemie a odtiaľ odbicykluje na Tahiti (bez použitia lode). Vôbec by som sa tomu v takto nelogicky vystavanom príbehu nečudoval. Našťastie, blbostí tu bolo požehnane i bez Francúzskej Polynézie - napr. likvidácia kamery nohavičkami. Bohužiaľ, na takmer dvojhodinový film nie je kravín zasa až tak veľa. Ale nie je to úplná katastrofa a len čo je v zábere trio Jolieová/Schreiber/Ejiofor, nechal som sa odpočinkovo unášať absurdným scenárom, ktorý ak aj autor myslel vážne, pevne verím, že aspoň diváci nie. Druh filmu, kde každých 20 minút nastane nečakaný zvrat, podvod na podvode, nezmyslené zvraty sa na seba hromadia ako hnoj v maštali, kde ho dva týždne nikto nevyváža.(27.5.2011)

[imdb: 6.7/10] | me: Šikovná Angelina v prešpekulovanom filme, kde akcia, nadľudské schopnosti, príliš skryté identity a diabolské plány idú ruka v ruke. Čakal som presne takýto kúsok, ... ide o film, ktorý ma byť tajný a konšpiračný ako Hooverove trenky. Skôr sa však jedná o akčnú rozprávku kde fyzikálne a iné nezmysly majú svoje pevné miesto. Nie je to ničím výnimočný film. Každý dostane čo si zaslúži (jedine divák menej) - chvála Bohu za Angelinu - s ňou aj obyčajný film je zvládnuteľnou "podívanou".(18.8.2010)