Kurt Wimmer absolutně nezná míru, protože to, co se děje v poslední půlhodině, by působilo přehnaně i v parodii na akční špionážní thrillery. Salt se však snaží býti vážným filmem, což se bohužel spíše nedaří. Scénář mu to prostě nedovoluje. S vypnutým mozkem se na to ale kouká dobře, Angelina je cool jako málokdo a Noyce za kamerou ví, co dělá. Zkrátka slušně odsýpající nesmysl, který se vám do paměti sice nevryje, ale jednorázově pobavit dokáže. 6/10(19.8.2010)

Tak nám ti zlí Rusové zase jednou chtěli dostat tu zlou Ameriku do jaderné přestřelky a proto probudili dvojitou agentku Evelyn Saltovou alias Natašu Čenkovovou. Jenže ti zlí ruští agenti jsou rozlezlí po celém Bílém domě a tak budiž do budoucna jasné, že pokud některý svůj národ nade vše milující americký prezident jednou zmáčkne červený knoflík, tak je to ruské spiknutí. A tento film je zase americká národní kravina, která mě však překvapivě pobavila, vypláchla mi mozek a pak se utopila v řece Potomac. Naštěstí prezident, Ústava i Deklarace nezávislosti přitom utrpěli jen povrchová zranění.(29.11.2015)

Chtělo by se říct: dělejte si prdel z modelíny! Ale to by možná nebyla taková zábava.(1.10.2010)

• - Angelina Jolie se při natáčení zhroutila. Zřejmě se tak stalo kvůli její přípravě na roli - ta obnášela rychlou ztrátu váhy a tedy pak i fyzické oslabení. (themic)

• - Tvorcovia sa snažili vytvoriť pomocou programu Adobe Photoshop uveriteľnú mužskú podobu Angeliny Jolie. Tá im následne poslúžila ako podklad pre mejkap. (Greenpeacak)

• - Když je Evelyn (Angelina Jolie) na útěku ze svého bytu a běží po schodech k metru, tak míjí několik lidí. V dalším záběru na její pronásledovatele, kteří běží za ní po těch samých schodech, však lidé na schodišti stojí jinak. (Faruco)