• Gilmour93

Larisa Kroftovova zpátky v akci aneb některé spící agenty raději držet dále od natáhnutých budíků.. Kvůli Schreiberovi se to dodívat dá a člověk snad i přimhouří oko nad ručkama o síle hůlek na čínské nudle, které po tuctech kosí vycvičené agenty, ale ty šílené a přitom důkladně provařené zvraty přisypávají jen další Salt do ran tuctového spektáklu pro otupělé publikum. Zrovna od rutinéra Noyce mě mrzí, že v rámci špionážních thrillerů dělá z diváků takové idioty. Žít ještě vévoda parodie Leslie Nielsen, mohl jít spolu s režisérem a zoufalým scénáristou Wimmerem do holportu..(2.5.2012)

Tak nám ti zlí Rusové zase jednou chtěli dostat tu zlou Ameriku do jaderné přestřelky a proto probudili dvojitou agentku Evelyn Saltovou alias Natašu Čenkovovou. Jenže ti zlí ruští agenti jsou rozlezlí po celém Bílém domě a tak budiž do budoucna jasné, že pokud některý svůj národ nade vše milující americký prezident jednou zmáčkne červený knoflík, tak je to ruské spiknutí. A tento film je zase americká národní kravina, která mě však překvapivě pobavila, vypláchla mi mozek a pak se utopila v řece Potomac. Naštěstí prezident, Ústava i Deklarace nezávislosti přitom utrpěli jen povrchová zranění.(29.11.2015)

Agentka Saltová ( Angelica Jolie ), solidní nadupaná akční jízda. Film mě bavil a utekl jak voda. Pár malinko nereálných scén se tu najde, ale na kvalitě neubírají. ( Hodnocení: 7/10 )(21.4.2012)

• Isherwood

Nemám rád, když někdo kopíruje scény z mých oblíbených filmů (Noyce je strašlivý rutinér) a doslova mě vytáčí, když si po deseti minutách tipnu vývoj a on se bezezbytku naplní (Wimmerovi dát distanc na deset mil od Hollywoodu). Vzhledem k tomu, že víc se toho vlastně ve filmu nestihne stát, divím se leda tak tomu, kde beru to relativně vysoké hodnocení.(27.9.2010)

Feministická verze seriálu 24 hodin. Solidní režii (hutně podpořenou dynamickou hudbou Jamese Newtona Howarda) podkopává scénář, který je typicky přeplácanou "wimmerovinou" (hrátky s historií, zvraty na každém rohu, přepálené nápady). Angelina Jolie je nicméně výborná a v současné době je jedinou herečkou, které lze na 100% věřit akční scény, ač se v nich dějí sebevětší hovadiny. Ve výsledku jde o svižnou naháněčku s debilní zápletkou, která má velmi světlé full contact momenty. Jack Bauer by si měl se Salt o čem povídat. Více zde.(1.8.2010)

• - V scéne, keď si Evelyn (Angelina Jolie) pri úteku na schodoch vyzuje topánky, ich hodí za seba jednu k druhej, ale hneď v ďalšom zábere, keď je pohľad z priemyselnej kamery, sú topánky v úplne inej polohe. (marciano)

• - Hlavná úloha bola pôvodne plánovaná pre mužského protagonistu a zhostiť sa jej mal Tom Cruise. (tom88)

• - V momentě, kdy se na scéně objeví důstojnící NATO, kteří jsou ve skutečnosti agenty bývalé KGB, si můžete všimnout, že mají na sobě oblečené slavnostní uniformy Armády České Republiky ve vzoru 97. Lze to poznat podle charakteristických insignií a české vlaječky na rukávu. Ve filmu však není zmíněno, za jaké důstojíky NATO se agenti vydávají, pouze je zmíněna Praha, jako město působení jednoho z agentů. (c.tucker)