• Skejpr

Kurt Wimmer je idiot!! Parádní námět, skvělá a neotřelá výchozí situace, spousta akce a navrch solidní režisér. Jenže to, co tenhle scenáristický "zázrak" předvedl v druhé polovině, to je vyloženě na přes držku. Totální imbecilizace veškerého dění, absolutně zhovadilé motivace postav (resp. totální ignorace nějaké logiky jejich motivací a celková nedotaženost a nedořečenost)... A v neposlední řadě také totální stagnace a pád do šedých vod monotónnosti (a to i navzdory stálé akci). Škoda. Salt měla potenciál a skvělou Angelinu v hlavní roli. Scénář ale zabil všechno..(26.8.2010)

Angelina Jolie je sice na plakátě nádherná s tím příčeskem a černými vlasy, ale ve filmu jí ten účes moc dlouho nevydrží. To pak způsobí, že změnou příčesků, úborů a identit se začne měnit i film a od rozjetého začátku se přesune k naprosto umlousanýmu středu a trapnýmu závěru. Tyhle komedie ze CIA už nemaj takový grády jako měli tenkrát. Všude se hledá jenom akce, akce dobrá, ale s rozklepanou kamerou. A tu pomalu a jistě přestávám chápat. Beru to, když je film natočenej formou dokumentu, ale když to vytáhnou do normálního akčního thrilleru, tak je to k nasrání. A nejhorší je, když se rozklepaná kamera, s důrazem na styl, objeví v český televizi. Okamžitě se taková Pojišťovna štěstí změní kvalitou v naprosto stejnou akční sračku jako tenhle film. A můžou si za to hošani sami. Je jen otázka času, kdy to začne bejt otravný i pro ostatní diváky. Představte si hustě rozklepanou zběsilou akci a ladnou scénu z nového Casino Royal, kde je ke konci filmu natočeno zničení Astonu Martin tak, jak se akce točit má. Třeba to jednou zase pochopí.(17.9.2010)

Vypadá to, že CIA vlastní tu nejschopnější a nejodolnější agentku na světě:) Evelyn Salt zmůže věci nevídané, většina z nich dokonce odporuje fyzikálním zákonům. Umí přeskakovat metrové vzdálenosti z kamionu na auto, z auta na dodávku, aniž by si přitom pohmoždila byť jen kotník. Dokáže šplhat a skákat výtahovou šachtou tak, jak to umí jen Spidey. A jen Evelyn Salt dokáže kosit jednoho Rusáka po druhém, až nezbude ani jeden. A dostat se do Bílého domu? Nebo snad až do podzemního bunkru pro hlavy Spojených států? Nic není pro tuto všeho schopnou ženu nemožné:) Angelinu Jolie nemusím, ale tady se mi docela líbila. Co na tom, že film postrádá nějaké realistické základy, popírá fyzikální zákony, či skončí jaksi zamotaně a neúplně, když se na to tak dobře dívá. Snímek je nabitý akcí až do konce a rychle uběhne. Ideální, nenáročná oddychovka, ve které ovšem všichni ti rýpalové najdou spoustu nelogičností. Ale tady mi to bylo celkem jedno:)(7.12.2014)

Kdyby nebylo šíleně překombinovaného konce, který podle mne nedává smysl ani kdyby člověk snímek viděl několikrát po sobě, jednalo by se o celkem slušnou akční jízdu. Ač se to z traileru nezda, Phillip Noyce si udržuje svoji střídmou akci a dynamické vyprávění příběhu. Angelina je překvapivě v pohodě a některé akrobatické kousky jsou rovněž z kategorie akceptovatelných. Sice je to svým způsobem klasická hra na kočku a myš (nespravedlivě obviněný člověk, který prchá před všemi, snažíc se dokázat svou nevinu), ale zábava je to pořád solidní. Je tu znát 110 milionový rozpočet, bohužel scénarista si vybral slabou chvilku, ale to už je u tohoto kousku všeobecně známá věc. Něvěřim, že od tohoto žánru někdo očekává dějově vymakanou pecku.(11.9.2010)

• Tosim

Jediné štěstí je, že Liev Schreiber má tak dobrý ruský přízvuk.(30.9.2010)

• - 29. mája utrpela Angelina Jolie zranenie z nevydarenej kaskadérskej scény, kvôli ktorej prerušili natáčanie. Odviezli ju do nemocnice a ešte v ten deň ju po preventívnom vyšetrení pustili na pľac. (Greenpeacak)

• - V momentě, kdy se na scéně objeví důstojnící NATO, kteří jsou ve skutečnosti agenty bývalé KGB, si můžete všimnout, že mají na sobě oblečené slavnostní uniformy Armády České Republiky ve vzoru 97. Lze to poznat podle charakteristických insignií a české vlaječky na rukávu. Ve filmu však není zmíněno, za jaké důstojíky NATO se agenti vydávají, pouze je zmíněna Praha, jako město působení jednoho z agentů. (c.tucker)

• - Za digitálne efekty sú zodpovedné spoločnosti CIS Vancouver a Framestore. Tvorcovia ich využívali najmä na plamene a diery po vystrelených guľkách. (Greenpeacak)