• verbal

Je to průměrné jako patnáct centimetrů, jak tvrdí ti méně nadaní! Leda tak v Ásii! Tady těžký podprůměr. Angelina se evidentně svezla na anorektické vlně a vypadá, jako by propouštěl KOOH-I-NOOR. Mimo to je jako blondýna pěkně odpudivá a už ji NEMYLUJU! Se svými třiceti kily pořád mlátí nějaké chlapy, což místy vypadá jako potyčka v gay klubu. Úplně celý film furt někde lítá a šplhá, a to na stominutovou stopáž záživností téměř hraničí s Tarkovskym! Filmy postavené na tom, že je někdo trojitý, čtveřitý či dokonce pětitý a víceitý agent se unavily už v osmdesátých letech a i zde je závěr tak "šíleně" překvapivý, jako když z dvoumetrového narozeninového dortu vyskočí striptérka.(25.8.2010)

• Enšpígl

Je to ode mě už ohraná písnička, ale bohužel jí opět musím zazpívat, má název třaslavá kamera. Je to akční film a akční film dělají především akční scény, ale ty jsou tady naprosto znehodnocený třeslavou kamerou. Pokud má někdo potřebu neustále něčím třást, tak mu doporučuju alej nebo ovocný stromy, ale ne akční filmy. To už je asi po stý co přijde nějakej debil zatřese si kamerou a já jak vůl za to ještě zaplatím. Je to škoda, protože kdyby Salt točil normální člověk a ne někdo koho vzrušuje třesení, dám Saltu klidně čtyři hvězdy. Hlavní představitelka má skvělou fyzičku a navíc je sexy i když má z ksichtíčku modro červené omalovánky a samotný děj má tempo závodního auta a rozhodně nenudí. Leč bohužel. Chtěl bych vidět dotyčnýho třasláka jak by se mu líbilo, kdyby mu ženuška přišla v sexy oblečku do pokoje, on celej nadrženej že bude všeobecně populární sexíček, ale místo toho by s ním jeho milá 100 minut třepala.(19.8.2010)

Feministická verze seriálu 24 hodin. Solidní režii (hutně podpořenou dynamickou hudbou Jamese Newtona Howarda) podkopává scénář, který je typicky přeplácanou "wimmerovinou" (hrátky s historií, zvraty na každém rohu, přepálené nápady). Angelina Jolie je nicméně výborná a v současné době je jedinou herečkou, které lze na 100% věřit akční scény, ač se v nich dějí sebevětší hovadiny. Ve výsledku jde o svižnou naháněčku s debilní zápletkou, která má velmi světlé full contact momenty. Jack Bauer by si měl se Salt o čem povídat. Více zde.(1.8.2010)

O podobnú akčnú nakladačku na tak vysokej politickej úrovni sa naposledy pokúsil Tony Scott s filmom 'Enemy of the State', takže som rád, že konečne sa niekto pochlapil a o niečo podobné sa pokúsil. Aj keď síce Liman nie je taký macher ako Scott a tak veľký kolos ukormidlovať miestami nezvládol, tak si myslím, že v kine to za to stálo, Angelina preberá po Mile Jovovich štafetu akčnej ženskej hrdinky a dvojke sa nebránim. 75%.(27.8.2010)

Jedinou výhrou tohoto filmu je Angelina Jolie. Opět je sexy, drsná i jemná. Opět září. Jenže..film mě nedostal do hloubky a bohužel jsem mu nevěřila. Ze začátku je Ev trošinku bambula, která netuší jak se chovat, kam kopnout a udeřit. A hle! Najednou holýma rukama zdrtí čtyři gorily, zabije ruského prezidenta a celý svět postaví vzhůru nohama. Scénář mi přišel nedomyšlený a okopírovaný.(8.6.2011)