• Francie

Komedie / Drama

USA / Francie, 2009, 94 min

Hodně dlouho jsem se odhodlával k tomu, abych si pustil film o homosexuálech v hlavních rolích...nakonec jsem našel odvahu a nemohu říct, že bych litoval času u něj stráveného. Nebyl to sice můj šálek čaje, ale u některých scén jsem se opravdu dobře pobavil a dvd přehravač jsem vypínal s neutrálními dojmy a pocity. Hodnotím tedy zlatou střední cestou.(23.11.2010)

• nunka

(Ne)veselý pohľad na homosexuálnu lásku a príbeh neskrotného väzňa, ktorý je skutočnou ikonou amerického súdnictva. To, že sa tí dvaja milujú som celkom zhltla. Gay look Ewana McGregora takisto (Jim Carrey zahrá všetko). Jediné a dosť zásadné, čo na mňa absolutne nezafungovalo je režijné podanie príbehu a neustále prelínanie humorných a reálne vážnych momentov. Akoby sa režisér nevedel rozhodnúť, čo vlastne chce divákom ponúknuť.(13.7.2010)

Upřímně jsem trošku očekával více. Jim Carrey se mi mnohem více líbil v Yes Manovi. Trošku jsem byl připraven že mi tohle homosexuální téma nemusí sedět. Jim opět spolehlivě táhne celý film, ale začíná nám povážlivě stárnout. Ke kvalitě nebo nekvalitě materiálu se mi bude těžko vyjadřovat. Mám tak nějak pocit že dané téma šlo udělat ještě mnohem zábavněji. Takhle celý film připomíná trošku gay romanci namísto ztřeštěné komedie.(11.4.2010)

Je zajímavé, že i když Jim Carrey opakovaně dokázal, že umí zahrát i mimo Ace Venturovskou škatulku, nyní své komické alterego spojil s vážným tématem a dokázal, že obě jeho vrcholné herecké polohy mohou smysluplně fungovat vedle sebe.(13.11.2012)

Jim Carrey zase exceluje, táhne celej film a ještě to svým tradičním pojetím dokáže udělat fakt zábavný, nicmně jinak už to moc nenabídne a docela mě překvapilo, že Ewan McGregor tam je tak nějak jakoby navíc a nechává se až moc od Carreyho válcovat a zatlačit do ústraní.(6.6.2010)