• Francie

Komedie / Drama

USA / Francie, 2009, 94 min

Rozkošně sladké, hřejivé, lehce provokativní, zábavné, dojemné a v závěru také hollywoodsky melodramatické dílo. Před zhlédnutím jsem byla na malých rozpacích z žánrového vymezení komedie/drama. Brzy mé obavy však opadly a já si začala užívat naprosto bláznivou a rozvernou první část filmu. Poté se děj přehoupne do drama, aby z něj po chvíli zase vycouval a šlápl pořádně na plyn, který za sebou zanechá opět další bláznivou čáru. Po celou dobu se film pohybuje v rozmezí mezi komedií a drama, aniž bych mohla říct, ve kterých scénách převládá jedno či druhé. Nějaké by se našly, ale většina stopáže je servírována tak, že nevíte, jestli se smát nebo brečet, nebo případně obojí. Jim Carrey je ve své roli téměř nezadržitelný a Ewan McGregor zase rozkošný, až dětinský. Společná scéna při tanci za mřížemi je nádherná. A závěrečné společné setkání a Carreyho vyjasnění situace je vskutku okouzlující. Sice hollywoodsky plačtivé, ale přesto úsměvné a pro mě také překvapivé. Co takhle, podat si ruku s Frankem Abagnalem? Za úsměvem každého z nich by se ale nejspíš skrýval jen další dokonalý plán:) "Nemůžu uvěřit, že jsem uklouzl na panenském oleji." :)(9.10.2011)

Upřímně jsem trošku očekával více. Jim Carrey se mi mnohem více líbil v Yes Manovi. Trošku jsem byl připraven že mi tohle homosexuální téma nemusí sedět. Jim opět spolehlivě táhne celý film, ale začíná nám povážlivě stárnout. Ke kvalitě nebo nekvalitě materiálu se mi bude těžko vyjadřovat. Mám tak nějak pocit že dané téma šlo udělat ještě mnohem zábavněji. Takhle celý film připomíná trošku gay romanci namísto ztřeštěné komedie.(11.4.2010)

Kdyby to nebylo gay, tak to není vlastně vůbec o ničem. Ale nenudil jsem se. Herci gut, hlavně McGregor.(3.4.2010)

Hodně dlouho jsem se odhodlával k tomu, abych si pustil film o homosexuálech v hlavních rolích...nakonec jsem našel odvahu a nemohu říct, že bych litoval času u něj stráveného. Nebyl to sice můj šálek čaje, ale u některých scén jsem se opravdu dobře pobavil a dvd přehravač jsem vypínal s neutrálními dojmy a pocity. Hodnotím tedy zlatou střední cestou.(23.11.2010)

Je zajímavé, že i když Jim Carrey opakovaně dokázal, že umí zahrát i mimo Ace Venturovskou škatulku, nyní své komické alterego spojil s vážným tématem a dokázal, že obě jeho vrcholné herecké polohy mohou smysluplně fungovat vedle sebe.(13.11.2012)