• Francie

Komedie / Drama

USA / Francie, 2009, 94 min

Kuř mě, když to dokážeš.. S žánry i falickou symbolikou docela zápolící queer kousek, v němž Carrey hodně věcí devalvoval obličejovou mimikou a řečí těla ze svých ztřeštěných komedií a McGregor vysekl takového cukrouše, že by rozněžnil i Begbieho. K ceny magnetizujícímu obsahu (smrtelně nemocný homosexuální afroameričan obětí holocaustu) však ještě pár bodů k odškrtnutí chybělo..(3.3.2016)

Tento film je jasným důkazem toho, že i naprosté ochotnické poleno, jakým je Eman MekŘehoř, může čas od času nalézt ideální polohu, která mu sedne jako penis mezi zuby a nevypadat před kamerou nepřirozeně a toporně. Tato poloha je na čtyřech čelem k pelesti a už v Šulin Růž Eman prokázal, že nemusí ani moc předstírat. Dokonce i Ejs Ventura přesvědčil, že když se opíchá botoxem, což mu úspěšně zabrání dotýkat se spodním rtem čela, či jinak se pitvořit, dokáže si střihnout naprosto uvěřitelného charakterního teplouše i bez Masky. Výsledkem jsou zábavné homotrampoty, které pobaví nejen anální dobrodruhy. Jen bych chtěl podotknout, že označit je jako romantické, může ve svém sebestředném slovním průjmu snad jen Radek99.(3.4.2011)

Ten film by fungoval i kdyby nebyl o buzících... zvraty, emoce ždímané po litrech, napětí, to všechno tu je. Carrey a McGregor podavají jedny z nejlepších hereckých výkonů co jsem u nich viděl, dokonce jsem měl problém se smát když Morris brečel nad... no vy co jste to viděli víte nad čím. Za tu mírnou rozporuplnost "jen" čtyři. Bavil jsem se víc než jsem čekal.(18.6.2010)

Príbeh, ktorý zaujme, témou určite, spracovaním však už to nebolo až také jednoznačné. Hlavne čo sa týka ľahkovážnosti použitia komických prvkov. Tie síce spestrili celkový dojem z filmu, avšak do celkovej kompozície tak veľmi nepasovali. Veľký podiel na mojom priklonení sa k štvrtej hviezdičke má určite herecká dvojica a zaujímavé spracovanie celkovej štruktúry príbehovej línie. 75%.(9.6.2010)

• arachneuss

Film tak růžový, že i Paris Hilton bledne závistí.(19.9.2010)

• - Kriminalisté považovali útěky skutečného Stevena za tak dokonalé, že dostal přezdívy „Houdini“ a „King Con - Král švindléřů“. (šerminator)

• - Velitel speciálního oddělení v Texaské věznici Terry Cobbs, který dvakrát Rusella vrátil do vězení, o Russelovi prohlásil: "Je tak plný sebe, miluje, když přitahuje pozornost. Je mi nepříjemný, dlouho s ním nevydržím. Má dvě tváře: když je ve skupině lidí, kteří ho neznají, je velice důvěryhodný a má neobvyklé schopnosti druhé přesvědčit. Pokud ví, že víte, kdo je, je bezbarvý, všechna jeho přesvědčivost zmizí, třese se mu hlas a je zaražený.“ (šerminator)

• - Skutečný Steven Jay Russel se proslavil mnoha bizarními útěky z vězení, které realizoval vždy v pátek 13. Vydával se za soudce, lékaře, údržbáře... Při jednom útěku přepadl banku, když ho zatkli, předstíral infarkt a v nemocnici tvrdil, že má AIDS... Další útěk se mu zdařil, když si přebarvil vězeňský mundůr na zeleno a vydával se za bachaře... Poslední útěk se mu povedl v roce 1998. (Taninaca)