poster

I Love You Phillip Morris

 • USA

  I Love You Phillip Morris

 • Francie

  I Love You Phillip Morris

 • Slovensko

  I Love You Phillip Morris

Komedie / Drama

USA / Francie, 2009, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hellstruck
  ****

  I’m trying to be understanding honey, I am, but golf, why don’t you just eat pussy? Jako oddychovka je I love you Phillip Morris zkrátka skvělá. Nenašel se snad žádný moment, kdy bych se nudila a téma homosexuality skloubené s podvody tu funguje na výbornou. Carreymu sedla role podfukáře jako ulitá a McGregor mě KONEČNĚ přesvědčil o tom, že umí hrát. To, že zdejší heterosexuálové nesnesli pohled na líbající se gaye a proto film podhodnotili (se spoustou vaty kolem, jak je to jinak super) je bohužel věc druhá. Já se bavila skvěle :)(21.6.2012)

 • Arbiter
  *****

  Nikdy mě ani nenapadlo přemýšlet o tom, že vznikne film o homosexuálovi protloukajícím se životem, který mi příjde neuvěřitelně sexy. Hravý, vtipný, svižný. Plný emočních zvratů. Samotná homosexualita je tu pak na jedničku podána tak jak má: jako něco absolutně přirozeného. Jako běžný a né zvlášť významný prvek filmu. Bez nutnosti nějakého zásadního prostoru navíc nebo agitátorských scén plných nepochopení. Kluci se do sebe při natáčení snad opravdu zamilovali, protože to jak se na sebe koukali.. Párkrát už jsem takový pohled viděl u slečny u které doufám, že mě doopravdy milovala. Krásný film neparazitující na ,, šokující '' gay orientaci hlavních postav, ale těžící z toho, že je jednoduše moc dobrý. .. Jak ale má někdo, kdo neexistuje, zůstat při životě?(22.8.2010)

 • Hal_Moore
  ****

  Netradiční romantika, výborná dramedie. Jim Carrey po Yes Man v další roli, která mu dokonale sedne, Ewan McGregor naopak sedne do jakékoliv role. Ti dva, kdyby snad byli homosexuálové, tak by se k sobě vážně hodili. Obdivuju oba dva, že do podobné role šli a prožívali ji stejně, jako kteroukoli další romantickou komedii / drama. Je zajímavé, jak bizarní příběhy někdy píše sám život, něco podobného se "vymyslet" asi nedá. Nečekejte zběsilou komedii, kde si Carrey se svým gumovým tělem dělá co chce (přece jen už na to pomalu nemá věk), ale dejte si dohromady jedna (Věčný svit neposkvrněné mysli) a jedna (Truman Show) a vyjde vám dva (příjemný výkon, ve kterém se dostane jak na zběsilé eskapády, tak i na vážné herectví). A stejný je i celý film, nevidím důvod proč jej nedoporučit. PS: Shawshanské pomrknutí na diváka - velké významné plus.(8.1.2011)

 • H34D
  ***

  Film začíná jako typicky ujetá komedie s Jimem Carreym, leckdo by čekal, že homosexuální tematika bude sloužit jen jako zdroj gagů, ale tam kde byste očekávali parodii, se překvapivě začne rýsovat poměrně "seriózní" romantické drama. Z mého pohledu však film nedokáže hrát první ligu jak na poli romantických dramat, tak biografií ("založeno na skutečné události"). Se snahou o vážnost výrazně ubývá ujetého humoru. Je však zarážející, jak dokonale ústřední duo hrálo gaye. :) 6/10(24.7.2016)

 • Botič
  ****

  Nejneuvěřitelnější a nejnekorektnější úlet široko daleko o místě, kde oblaka ve tvaru falu brouzdají bezstarostně oblohou s vyhrávající DeVotchKou k tomu. Ewan McGregor i Jim Carrey si své role evidentně užívají, jen ten Jim už je poněkud starší. Ve výsledku je to přeci jen sled více či méně vtipných scének, který nedrží pohromadě a z něhož v hlavě zůstane jen pár záblesků a k dokonalosti vybroušená pointa. 7/10(18.3.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace