• Francie

Komedie / Drama

USA / Francie, 2009, 94 min

Dost zvláštní film. Žánr komedie je docela mimo, divák se skoro nezasměje, ale jako romantické drama to chvílemi opravdu funguje. Příběh není sice nudný, ale neobstál by bez takových herců jako je Carrey a McGregor. Já byl asi jako každý zvědavý na jejich homosexuální lásku, resp. jestli ji zahrají tak dobře, abych jim ji věřil. A světe div se, ano! Hlavně Ewan byl neuvěřitelně přesvědčivý a Jimovi jsem to taky sežral. Otázkou ale je, jestli jenom oni 2 stojí za 4* a z mého pohledu tomu tak není, takže i přes jejich výborné herecké výkony hodnotím pouze lepším průměrem.(30.6.2012)

Zas takový úlet se nekoná. Sice dojde k několika análním penetracím a Carreymu s McGregorem se vzájemné zapalování lýtek dá věřit prakticky okamžitě, ale repetetivní scénář začne být cca po hodině ubíjející, přičemž závěrečná třicetiminutovka s rádoby vážnou habaďůrou je regulérně nezábavný "fail".(23.3.2010)

• nunka

(Ne)veselý pohľad na homosexuálnu lásku a príbeh neskrotného väzňa, ktorý je skutočnou ikonou amerického súdnictva. To, že sa tí dvaja milujú som celkom zhltla. Gay look Ewana McGregora takisto (Jim Carrey zahrá všetko). Jediné a dosť zásadné, čo na mňa absolutne nezafungovalo je režijné podanie príbehu a neustále prelínanie humorných a reálne vážnych momentov. Akoby sa režisér nevedel rozhodnúť, čo vlastne chce divákom ponúknuť.(13.7.2010)

Nejlepší romantická dramedie o gayích. Že na to Carrey má nikoho nepřekvapí, nepochybovala jsem ani o Ewanovi (je boží), taky je vidět, že Rodrigo Santoro dostal po 300 roli odpovídající Xerxesově auře. Zmíním ještě ten pískanej hudební motiv, myslím, že se dost povedl. Film je udělanej a odehranej tak, že člověk kolikrát zapomene, že to není obvyklá hetero-romance, o to víc oceňuju přirozený ztvárnění jejich vztahu (jestli čekáte zesměšňování, pak vězte, že právě z něj si film srandu nedělá). Občasnej vtípek funguje, bohužel film plyne pomalu a obsahuje víc než dost hlušin. Primárně to komedie není, ani krimi o útěku z vězení nebo drama, je to spíš jen popis úseku života Stevena Russela, kterej rád utíkal z vězení a byl na kluky. Nic víc film nesdělí, ale mě to na jeden večer docela stačilo. Jo, a láska. Jako obvykle za všechno může láska.(14.11.2011)

• arachneuss

Film tak růžový, že i Paris Hilton bledne závistí.(19.9.2010)

• - Kriminalisté považovali útěky skutečného Stevena za tak dokonalé, že dostal přezdívy „Houdini“ a „King Con - Král švindléřů“. (šerminator)

• - Autor knižní předlohy Steve McVicker o Russelovi řekl: "Je povahou lhář, ale je tak okouzlující a tak legrační, že kdyby někdy vyšel z vězení, dovedu si představit oběd s ním.“ (šerminator)

• - Phillip Morris se domnívá, že Steven dokonce volal jeho právníkovi a přesvědčil jej, aby mu také dal tři roky vězení, aby nebyl propuštěný dříve než on. (šerminator)