To vánoční šturmování aneb Pokoj lidem dobré vůle (TV film)

Pohádka

Česko, 2004, 62 min

• triatlet

Už název je dlouhý a pohádka tak užvaněná, že stěží upoutala mou pozornost. Užil jsem si kreslené intermezzo, v němž se mi aktéři líbili víc než herci. Příběh umělý stejně jako kulisy, v nichž se všechny ty figurky pohybovaly podle scénáře Zdeňka Kozáka bez ladu a skladu. Hvězdička za poslední větu, kterou říká muzikant Damián před pěním závěrečné koledy. Vyčítá všechny, kterým je píseň určena, a do kamery "zdraví" diváky: "A taky pro ně, když to s náma vydrželi do konce..."(27.12.2009)

• Rodriguez

"Vyžunkne flašku na jeden zátah a ještě kouká jak neohoblovaný dřevo." 15%(27.12.2013)

• AGAMENON

Za tohle by se mělo střílet, otřesná záležitost a proč brňáci nemluví hantecem, místo toho podivného nářečí?(28.12.2009)

• Karlos80

Vypadalo to jako studiová (především ty kulisy) pohádka z 80 let, ale zdání bohužel klame, jen se začalo mluvit, s brzky příchozím faktem že některé herce jsem vůbec neznal, hned jsem věděl kde jsme:-) 1* za některé Vánoční písně...Viděno zcela náhodně dnes 27.12.09.(27.12.2009)

Jedna z lepších českých pohádek, která má dobrou ideu, navazující v podstatě na tradici barokní a klasickou.. Líbilo se mi, že se tu mluvilo o štědrovečerním postu nebo že např. čerta, byť "vymydleného" a polidštěného, jako kmotra pro novorozeně nevzali (to u Troškových a jiných postmoderních pohádek se svět dobra a zla míchá v duchu relativismu). Zde navíc vtipné dialogy s krásnou archaickou češtinou a pěkné výtvarné kulisy. Velmi silné čytři hvězdičky. Byl jsem příjemně překvapen, už jsem myslel, že Češi nejsou schopni něco, co má pevné body, vyprodukovat.(27.12.2009)