To vánoční šturmování aneb Pokoj lidem dobré vůle (TV film)

Pohádka

Česko, 2004, 62 min

• lekr

Odporně amatérský počin. Jenom Česká Televize je expert na takovéhle sračky. Neuvěřitelně pitomí herci, přímo kreténský scénář a příšerné televizní kulisy. Takovýhle kretenismus se jen tak nevidí!!(28.12.2009)

• Karlos80

Vypadalo to jako studiová (především ty kulisy) pohádka z 80 let, ale zdání bohužel klame, jen se začalo mluvit, s brzky příchozím faktem že některé herce jsem vůbec neznal, hned jsem věděl kde jsme:-) 1* za některé Vánoční písně...Viděno zcela náhodně dnes 27.12.09.(27.12.2009)

• zdeny99

Velice mi to připomíná špatnou pohádku na vánoční besídce. A možná i ti žáci základní školy by to zahráli líp. [122. hodnocení, 14. komentář, 35%](24.1.2017)

Jedna z lepších českých pohádek, která má dobrou ideu, navazující v podstatě na tradici barokní a klasickou.. Líbilo se mi, že se tu mluvilo o štědrovečerním postu nebo že např. čerta, byť "vymydleného" a polidštěného, jako kmotra pro novorozeně nevzali (to u Troškových a jiných postmoderních pohádek se svět dobra a zla míchá v duchu relativismu). Zde navíc vtipné dialogy s krásnou archaickou češtinou a pěkné výtvarné kulisy. Velmi silné čytři hvězdičky. Byl jsem příjemně překvapen, už jsem myslel, že Češi nejsou schopni něco, co má pevné body, vyprodukovat.(27.12.2009)

• Rodriguez

"Vyžunkne flašku na jeden zátah a ještě kouká jak neohoblovaný dřevo." 15%(27.12.2013)