To vánoční šturmování aneb Pokoj lidem dobré vůle (TV film)

Pohádka

Česko, 2004, 62 min

• Matematicka

Mí oblíbení uživatelé se diametrálně rozcházejí v hodnocení tohoto pohádkového počinu. Chápu obě strany, ale i přes dílčí dobré nápady a motivy a solidní herecké výkony méně známých (brněnských) herců nemohu za sebe dát více než dvě hvězdičky. Nějak mi to připadá celé překombinované, počínaje názvem, přes jména postav, překombinovaný děj. Potěšily vánoční písně, ale ani těch jsme si příliš neužili, ti dva vojáčci se pořád nemohli odhodlat, aby nám píseň zahráli :-)(29.12.2013)

Jedna z lepších českých pohádek, která má dobrou ideu, navazující v podstatě na tradici barokní a klasickou.. Líbilo se mi, že se tu mluvilo o štědrovečerním postu nebo že např. čerta, byť "vymydleného" a polidštěného, jako kmotra pro novorozeně nevzali (to u Troškových a jiných postmoderních pohádek se svět dobra a zla míchá v duchu relativismu). Zde navíc vtipné dialogy s krásnou archaickou češtinou a pěkné výtvarné kulisy. Velmi silné čytři hvězdičky. Byl jsem příjemně překvapen, už jsem myslel, že Češi nejsou schopni něco, co má pevné body, vyprodukovat.(27.12.2009)

• triatlet

Už název je dlouhý a pohádka tak užvaněná, že stěží upoutala mou pozornost. Užil jsem si kreslené intermezzo, v němž se mi aktéři líbili víc než herci. Příběh umělý stejně jako kulisy, v nichž se všechny ty figurky pohybovaly podle scénáře Zdeňka Kozáka bez ladu a skladu. Hvězdička za poslední větu, kterou říká muzikant Damián před pěním závěrečné koledy. Vyčítá všechny, kterým je píseň určena, a do kamery "zdraví" diváky: "A taky pro ně, když to s náma vydrželi do konce..."(27.12.2009)

• lekr

Odporně amatérský počin. Jenom Česká Televize je expert na takovéhle sračky. Neuvěřitelně pitomí herci, přímo kreténský scénář a příšerné televizní kulisy. Takovýhle kretenismus se jen tak nevidí!!(28.12.2009)

• AGAMENON

Za tohle by se mělo střílet, otřesná záležitost a proč brňáci nemluví hantecem, místo toho podivného nářečí?(28.12.2009)