poster

Vzhůru do oblak

 • USA

  Up

 • Slovensko

  Hore

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Komedie / Rodinný

USA, 2009, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dever
  *****

  // Distribútor: Buena Vista // Počet premietajúcich kín v USA: 3,886 // Otvárací Víkend v USA: $68,108,790 //(14.6.2011)

 • robbiee
  ****

  [imdb: 8.4/10] | me: Krásny a dojímavý začiatok bez slov, ktorý vykresľuje život taký aký je. Určite zapôsobí a dojme (práve dospelého diváka), avšak s pribúdajúcim časom sa stáva film viac a viac rozprávočkou (pre tých najmenšich) a humor sa vracia do plienok, kde hlavným vtipom sú naháňačky, rozprávajúci psy a pod. :). Nie je to vôbec nudné, ale po tom začiatku sa to mohlo cele niesť v takej dospelejšej (trošku "odrastenejšej") atmosfére. Inak pekný príbeh s množstvom bežných vtipov, ale (rozprávkovo) netradične silným začiatkom - Život v kocke :)(3.2.2010)

 • mandes
  ****

  Rozpočet $175miliónov Tržby Celosvetovo :$506,962,798(1.12.2009)

 • Cival
  ***

  70%. V emocích možná dospělejší (možná až moc), v akci bravurní a v celkové poetice okouzlující, nicméně ve výsledku se před Pixarem zase svět klaní jen kvůli dojáku, který znovu jede na jistotu. Opět vypráví o tom, jak další ryzí/dobrosrdečný/uřímný člověk/robot/auto ke štěstí přišel, když odolal konzumu/pokroku/kvaltující realitě dneška. Tahle zaprděná maloměšťácká ideologie mě už docela nudí, zvlášť ve filmu, který víc než na humor tlačí na slzy... a ty ze sebe nezvládne vyždímat každý. Na Oscarech to budou zase vydávat za vrchol scenáristického umu. Uf.(26.12.2009)

 • Radyo
  ****

  Na úvod malý kvíz: Vzhůru do oblak je dobrodružství: a) dojemné, b) roztomilé, c) veselé, d) všechno dohromady. Kdo tipnul d), má bod. ;-) Každopádně je to velmi příjemný film a i když je určen více dospělým, na své si přijdou i dětičci. :-)(23.3.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace