poster

Vzhůru do oblak

 • USA

  Up

 • Slovensko

  Hore

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Komedie / Rodinný

USA, 2009, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  ***

  Gran Torino meets Indyho eskapády dle Pixaru. Jednotlivé části sice skvělé, ale dohromady mnohdy působí natolik nekonzistentně až to spíše ruší. Carl je ovšem sympaťák par excellence a jeho jedinou vadou na kráse je, že ho nemluví Clint. Právě hlavní "geroj" a psisko to tahají seč jim jejich CGI síly stačí. A že museli hodně zabejčit, protože k ostudnému (v rámci Pixaru samozřejmě) průměru bylo tentokrát až nebezpečně blízko.(22.8.2009)

 • Fr
  ****

  DOBRODRUŽSTVÍ NEČEKÁ… Nevím, jestli je to ten nejlegračnější film studia Pixar, ale pravdou je, že jsem se nejen já, ale i děti slušně bavili. To není málo… Nadstandardní úvod dává tušit, že si tentokrát na své přijdou i starší diváci. Postavy jsou opravdu nadmíru zajímavé a příběh se ubírá směrem a tempem, jaký jsem nečekal. Ale to ani děti. Osoby a obsazení přitom na první pohled nemusí být tím hlavním lákadlem. Starý protivný důchodce (nemáme jich v sockách dost?) a neméně sympatický chlapec – prostě dvojka k pohledání. Ovšem příběh vše vynahradí. Neříkám, že děti ve věku 5ti let budou nadšené. Od úsměvu není daleko k slzám a dokonce je tu napětí, které převyšuje hranice dětského vnímání. Ale od 10ti let výš je úspěch zaručen!(6.9.2009)

 • EdaS
  *****

  Poprvé pro jistotu s titulky a 2D, ale ono je to možná jedno. Dobrodružství plné poezie.(22.8.2009)

 • Kulmon
  ****

  Pixar jede! Z posledních tří filmů je pro mne "Up" někde "in the middle". Ratatouille byl po všech stránkách vrcholem animovaného filmu vůbec. Zato WALL-E mne tvrdě zklamal. Vzhůru do oblak je příběhem starce, který si chtěl splnit svůj dětský sen. Přitom zažívá různá dobrodružství, při kterých pobaví nejen dětského diváka, ale i toho dospělého. Laskavý a nevtíravý humor je devizou, kterou postrádá film předchozí. Stejně tak závěr je pak přehlídkou akce, chtělo by se říci, obstarožní 3D animovaný James Bond.(7.7.2009)

 • Superpero
  ****

  Opět poctivý, perfektně natočený doják. Hrozně se mi líbilo začáteční rychlé projetí harmonického manželství. A nejlepší postava je jednoznačně ten malej skautík.(11.10.2009)

 • - Před cukrárnou parkuje dodávka Pizza Planet, která se poprvé objevila ve filmu Příběh hraček a mihne se ve většině filmů od Pixaru. (Witta)

 • - První film od Pixaru, ke kterému složil hudbu Michael Giacchino, co není režírovaný Bradem Birdem. (CrypzzXD)

 • - Carlova tvář a osobnost jsou založeny na Spenceru Tracym a Walteru Matthauovi. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace