Vzhůru do oblak

Up

Hore

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Komedie / Rodinný

USA, 2009, 93 min

Opět poctivý, perfektně natočený doják. Hrozně se mi líbilo začáteční rychlé projetí harmonického manželství. A nejlepší postava je jednoznačně ten malej skautík.(11.10.2009)

Oscar 2 : Nejlepší animovaný film, Hudba + 3 nominace: Nejlepší film, Zvukové efekty, Scénář(5.2.2010)

Chtě, nechtě mám neodbytný pocit, že nám kluci a holky od Pixaru začínají stárnout. Což o to, očekávání s každým dalším hitem bobtnají a publikum se rozšiřuje a rozšiřuje. Ale už tomu chybí ta dětská rozvernost, skoro bych chtěl říct až zlomyslná anarchie. Auta byla první vlaštovkou. Vzhůru do oblak se jim až povážlivě přiblížila. Chtělo by to nějakého pixarovského pohrobka. A to rychle. Ale jinak platí stále to samé: jímavé, vtipné, originální a pro všechny generace.(6.2.2010)

Je to zábavný, má to zajímavý postavy, dobrej příběh i kvalitní animaci, jenže to jaksi nemá nic navíc, co by mě přímo dostalo. Nicméně ten přiblblej pták je fakt excelentní ptačí mozeček, ten byl srandovní za každých okolností, ať se dělo, co se dělo(31.10.2009)

Animované hluboké životní pravdy a ,,Veverka"! :-D(5.11.2009)