poster

Taxi na temnou stranu

 • USA

  Taxi to the Dark Side

 • Slovensko

  Taxi na temnú stranu

Dokumentární / Krimi / Válečný

USA, 2007, 106 min (SE: 53 min)

Režie:

Alex Gibney

Kamera:

Maryse Alberti

Střih:

Sloane Klevin
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  ***

  Slušně zpracovaný dokument, který neútočí na city, jak mají mnozí tvůrci (nejen Michael Moore) v poslední době ve zvyku. Nemusí, téma i bez něj vzbuzuje dost velké zhnusení. Ano, za všechno skutečně může jenom pár "shnilých jablek", tak proč jsou ksakru stále u moci?!(5.4.2008)

 • Houdini

  Oscar 1 : Dokument(22.1.2008)

 • flanker.27
  *****

  Ti nahoře nejsou důvěryhodní, protože je demokracie. Demokracie je proto, že Ti nahoře jsou nedůvěryhodní. Zatím o tom smíme mluvit. A je to důležité, protože likvidace habeas corpus otvírá vrata inkvizičním procesům, kdy jediný člověk žaluje a rozhoduje o vině, aniž by napadený byl seznámen se žalobou a mohl se bránit. Už za upozornění na tento problém si Taxi na temnou stranu zaslouží pozornost.(6.8.2008)

 • T2

  Rozpočet $1miliónTržby USA $274,661Tržby Celosvetovo $294,309(30.3.2010)

 • DaViD´82
  **

  Máte ponětí co je Guantánamo a Abú Ghrajb? Víte kdo jsou to George W. Bush, Donald Rumsfeld, Colin Powell nebo Dick Cheney? Tak je pro vás Taxi na temnou stranu naprostou ztrátou času. Dokument, který by měl být přikládán k nákladu Aha! a podobných plátků. Hezky vypadá, je šokující (ehm, tedy rádoby šokující) a ve skutečnosti naprosto prázdný, "pozlátkový" a o ničem. Prostě taková velká bulvární fotka na přední straně s jednořádkovým textem. Gibney téma neobohacuje o nic nového (či snad dokonce zajímavého). To málo co vám tvůrci nabízí je navíc podáno stylem: "Toto je plnící pero milé děti. To proto, že je to pero, které můžete znovu naplnit..." Viděl jsem sice jen tu stopáží poloviční verzi, ale jedno vím jistě. Plná minutáž mi nesmí na oči, jelikož nemám rád, když ze mě autoři dělají hlupce (to s přehledem a lépe zvládám sám). Ale hlavně, že ty obrázky jsou líbivé a pěkně nám k tomu hrají, že?(2.4.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace