• Česko

Orphan - Das Waisenkind

Sirota

Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada / Německo, 2009, 118 min

Jojo. Horory s děckama letos vládnou. Chytré, atmosférické a výtečně obsazené.(12.10.2009)

Skvělý thriller s vynikajícím obsazením. Neskutečné, jak mne film dokázal dokonale vtáhnout do děje. Casting se opravdu povedl. Tolik charismatických a krásných herců a hereček pohromadě v jednom filmu se vidí málokdy. Všichni všechno skvěle zahráli a já se naprosto skvěle bavil. 2 hodiny mi utekly jako nic. Výborné ! Těším se na vydání DVD. Určitě si ho koupím a Vám doporučuji totéž ;-)(30.10.2009)

Solidní psychohoror, kde mě trápily pouze tři fakty. 1) Jakmile se na plátně objevil Roden, jakoby konečně přišla postava, která má koule a charisma. Do té doby to nikdo nedokázal, proto nechápu jeho zhruba 25 vteřinový prostor ve filmu. 2) Ty holce procházelo až moc "průserů", které by jinak vzbuzovaly pozornost i u naprosto stupidního otce rodiny, který skončil tak, jak si zasloužil. 3) Závěr byl tradičně přehnaný, opakující se a zabil zajímavé prvky, které jsem sledoval v průběhu. Holka navíc měla stejně síly, jako dospělá ženská, takže se téměř nedala přeprat. Duchem možná starší, ale IQ tělo nezesílí. Každopádně skvělý horor, v kterém nechybí napětí, často se hraje na lekací scény, které nepříjdou. Hlavní postava ve svých dvanácti letech ze sebe vyždímala skvělý výkon. Až na pár chybek skvělé. 70% 13.01. 2010(13.1.2010)

[imdb: 7.2/10] | me: Skvelá atmosféra, neuveriteľný výkon Isabelle Fuhrman (Esther) + celkovo veľmi vhodné obsadenie, pričom jednotlivé postavy sa vzájomne k sebe hodia a každá z nich dodáva filmu ten správny nádych. Film má náboj od začiatku až po koniec,... drží v napätí, správnej dávky nervozity a hnevu :),... Spracovanie je neopozerané, vo filme sa mihne Roden :) a celkovo stojí za to. Nejedná sa o môj žáner thrilleru/hororu,... (proste nie je to Shinning :)), chybičky logiky sa nájdu všade, ale tu je dobrá atmosféra a tým pádom sa strácajú. Celkovo je to ale mrazivý film s dobrou dávkou napätia.(19.10.2009)

Asi najlepší thriler s nálepkou mysteriózny, aký som v poslednom období videla. Pekelne odporná a zároveň vynikajúco zvolená ústredná hrdinka Isabelle Fuhrman (z ktorej celkom oprávnene behá mráz po chrbte), rovnako skvelá je tiež Vera Farmiga, rutinný scenár neberiem do úvahy, pretože tieto "obohraté" thrilery dokážu baviť aj napriek tomu, že nie sú originálne. Vyhovovala mi dvojhodinová dĺžka, pretože obyčajne sú tieto filmy otrasne zostrihané a zrýchlené a divák pomaly nemá čas vychutnať si napínavý dej. V tomto prípade ide však o remeselne veľmi zručnú snímku s perfektnou kamerou, mrazivou atmosférou a pútavými scénami.(30.12.2011)

• - Tapeta, kterou má Kate (Vera Farmiga) na telefonu, je "Hvězdná noc", slavné dílo nizozemského postimpresionistického malíře Vincenta van Gogha. (cze.Oi)

• - Spoiler: V alternativní verzi konce Isabelle Fuhrman (Ester) přežije, vratí se do domu a opět se nalíčí do podoby dítěte. (Chrustyn)

• - Spoiler: V původním scénáři filmu se ještě nacházela dívka jménem Yolanda, kterou měla rodina Colemanových adoptovat místo Esther (Isabelle Fuhrman). Esther ji pak měla v sirotčinci zabít a rodina ji adoptovat místo Yolandy. Tento scénář byl později zamítnut z důvodu, aby nevyzradil námět hned na začátku. (NormanBates)