poster

Orphan

 • Česko

  Sirotek

 • USA

  Orphan

 • Německo

  Orphan - Das Waisenkind

 • Slovensko

  Sirota

Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada / Německo, 2009, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  ****

  Nejedná se ani tak o napínavý jako spíše emotivní film. Na divákových emocích má velkou zásluhu herecký výkon Isabelle Fuhrman a především chování otce, přece když svou ženskou miluju, tak jí v těhle věcech alespoň trošku věřím, to ať se na mě nikdo nezlobí, ale pokud jde o děti, mají ženský mnohem lepší instinkt, to ví úplně každej čili fotříno tady byl myšlenkově někde na úrovni přišláplý žížaly.(31.1.2011)

 • Zeck
  ****

  Solidní psychohoror, kde mě trápily pouze tři fakty. 1) Jakmile se na plátně objevil Roden, jakoby konečně přišla postava, která má koule a charisma. Do té doby to nikdo nedokázal, proto nechápu jeho zhruba 25 vteřinový prostor ve filmu. 2) Ty holce procházelo až moc "průserů", které by jinak vzbuzovaly pozornost i u naprosto stupidního otce rodiny, který skončil tak, jak si zasloužil. 3) Závěr byl tradičně přehnaný, opakující se a zabil zajímavé prvky, které jsem sledoval v průběhu. Holka navíc měla stejně síly, jako dospělá ženská, takže se téměř nedala přeprat. Duchem možná starší, ale IQ tělo nezesílí. Každopádně skvělý horor, v kterém nechybí napětí, často se hraje na lekací scény, které nepříjdou. Hlavní postava ve svých dvanácti letech ze sebe vyždímala skvělý výkon. Až na pár chybek skvělé. 70% 13.01. 2010(13.1.2010)

 • LIVINGDEAD
  *****

  TROŠKU DLOUHÉ, ALE NENUDIL JSEM SE. JÁ VŽDYCKY ŘÍKAL, ŽE DĚCKA JSOU PARCHANTI. A TAHLE BYLA TOTÁLNÍ SVINĚ :-)(16.11.2009)

 • pan Hnědý
  ****

  Solidní nápad. Tvůrce Collet-Serra si s divákem pěkně zahrával, učenlivý zlo, ale zcela nepředvídatelné. Při myšlence (teď' tam něco bude) lekačka nenastala a když to divák nečekal, dostala se na maximum ještě s štiplavějším zvukem, což beru jako velký plus. Nejlepší teen záporák desetiletí Isabelle Fuhrman je nezapomenutelná postava, která zahrála na výbornou. Jsou tu výborné momenty s kamerou a střihem, ale v prostředí domu chvilkami je mi bližší INSIDIOUS, který by ORPHAN strčilo do kapsy. Jak jsem napsal lekačky velmi ne/předvídatelné, strach nulový přece jen je to "malá holka" ne ďábelský zlo v uzavřeném prostoru paneláku, kde není cesty ven REC, les kde není úniku ILS, smrtelné zlo v těle THE EXORCISM. Chybí tu strach, mrazivost než jen v posledních minutách, které byli ovšem velmi strhující. S daným rozsahem pro (horor roku) se toho dalo ale vytěžit mnohem více, potom bych na plný počet nezaváhal ani na minutu.(27.3.2012)

 • EdaS
  ****

  Dobré. Snad to jen nemuselo mít dvě hodiny a končit takřka terminátorovským soubojem. Jinak prima nekompromisní kombinace hororu a psychologického dramatu (mám rád, když trpíme s postavou, které nikdo nevěří).(16.10.2009)

 • - Spoiler: Ve filmu zemřou 3 lidé. (Sufferer)

 • - Během celého filmu zní instrumentální hudba s výjimkou skladby „Re-Education“ od skupiny Rise Against. (Sufferer)

 • - John (Peter Sarsgaard) nosí hodinky značky IWC Portuguese Chronograph. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace