Poustevna, das ist Paradies!

A Town Called Hermitage

(festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2007, 74 min

Ondřej Provazník

Mé krásné, turismem a vietnamci obsazené rodiště. Kdo by nezaplakal dojetím. Cože? Nikdo, nu, vlastně ani já ne. Ale je hezké vidět lidi které znám, na obrazovce, pohybující se, mluvící, trapně se chovající. Ach. Proč jsem se nenarodil radši v Macoše. Lepší vzpomínky bych si pěstoval v hlavě.(29.7.2010)

• civrss

Nejšílenější dokument, který jsem v životě viděl. Tohle je fakt něco...(4.12.2013)

sice sme se jako sudetaci timhle dokumentem slusne zviditelnili, ale celkove mi prijde zpusob provedeni prece jenom trochu plytkej a nedotazenej - budem tocit, tocit, tocit tunu materialu vsechno mozny a ono uz to snad neak dopadne. (pozn. ze si tady nemci za lacino nakoupej odpoledne u vietnamskych stanku, a vecer pak v jednom z mnoha bordelu je pravda, takze se ty zahanbeny reakci ani nedivim:)(1.11.2008)

Dokument založený na výběru spektakulárních až bizarních obrazů ze Šluknovského výběžku, který jsem měl v době vzniku filmu možnost paralelně poznávat v rámci kulturně-antropologické praxe s vlastní kamerou.(4.1.2012)

Mě třeba zaráží že v dokumentu není nikde uvedeno že se jedná o chovance (klienty) ústavu pro mentálně postižené, to si pak neznalý divák řekne že se jedná o běžné obyvatele Dolní Poustevny. Každopádně film jako celek funguje docela dobře a líčí celkem zajímavé osudy lidí ze sudetského pohraničí, nikoliv však běžných obyvatelů, tudíž nutno nebrat ho tak vážně.(1.11.2008)