Poustevna, das ist Paradies!

Town Called Hermitage, A

(festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2007, 74 min

Ondřej Provazník
  • civrss

Nejšílenější dokument, který jsem v životě viděl. Tohle je fakt něco...(4.12.2013)

Ten dokument je zajimavy hlavne diky atypickemu vyberu postav, ktere byly zvolene jako zaklad tohoto filmu. Mozna skoda, ze prostor nedostali i "obycejni" lide. Bludny Holandan asi sotva predstavuje zakladni vzorek obyvatel Sluknovskeho vybezku. Ani se nedivim namitkam nemecke strany, ktera se za sve dva obcany stydela:-). No, o Poustevnach se moc nedozvite, ale zabava zarucena.(8.2.2016)

Dokument o to silnější, že vám skoro nic neříká 'na plnou hubu'. Stojí za vidění, i když třeba k Sudetům nemáte vztah.(4.11.2008)

Dokument nezůstal bez odezvy. Zástupci přeshraniční německé spolkové země si stěžovali, že jejich obyvatelé byli prostřednictvím dvou výletníků vylíčeni jako nepracující ztroskotanci, kteří do Česka jezdí za levnými nákupy a ještě levnějším sexem. Nespokojeni byli i starousedlíci z Poustevny, kteří nadávali na všechno a na všechny - například i na chovance ústavu pro mentálně postižené, vystupující v dokumentu.(31.10.2008)

Dokument založený na výběru spektakulárních až bizarních obrazů ze Šluknovského výběžku, který jsem měl v době vzniku filmu možnost paralelně poznávat v rámci kulturně-antropologické praxe s vlastní kamerou.(4.1.2012)