Dlouho jsem se takhle nezasmál, navěky mi už asi v uších bude znít text GUMIČKY A MÍČKY z jedné z mnoha povedených písní. Těším se na další díly :-D(3.11.2013)

• Baxt

Neskutečně retardovaný seriál ze satanistického Disney Channelu, ve kterém by se jednoho dobrého vtipu člověk nedořezal. Ve společnosti lobotomzujících hraných Zeke a Luther a Hannah Montana se duo Phineas & Ferb v pravdě nemá za co stydět.(4.9.2010)

V poslední době jsem si seriál velmi oblíbil, ač málo kdy přinese něco neočekávaného, vždy mě zabaví a rozhodně nikdy nenudí a to se dívám poměrně často. Velice příjemný seriál pro každého, nejen díky dobrému příběhu, ale i díky velice zdařilým postavám.(9.7.2013)

Tento seriál mě zaujal pouze jedinou věcí. Model hlavy jejich sestry je totiž naprosto stejný, jako bývala postavička holčičky v legendárním Cartoon Network seriálu 2 Stupid Dogs! EDIT: Tak jsem dal těmhle dvěma bráchům šanci a hle, ona je to celkem sranda. Speciálně oceňuji zpěvné části, ať už originální písničky (výborná byla hip hop parodie "Tancuj veverko") nebo výbornou "znělku," která představuje "Dutošvarcovu ďábelskou korporaaaaciiiii". Na pobavení to stačí a hodnotím lehce nad průměr... Upravuji na plný počet. Jednoho líného odpoledne dávali na Jetix maraton těchto bratrů a já se na tom zasekl. Musím velmi vysoko hodnotit také český dabing, který se skutečně povedl. A Dutošvarc je skutečně geniální postava. Je to tak trhlé a zábavné a naprosto to vybočuje ze současné animované tvorby Disney Channelu...(7.2.2009)

• Pierre

Humor je zde docela originální, ale postupně se to ohraje. Protože každý díl je o doslova o tom samým.(26.10.2016)

• - Isabella, černovlasá dívka, zamilovaná do Phinease, je pojmenována po dceři režiséra Dana Povenmira. (Elbarto08)

• - Seriál bol inšpirovaný skutočnými udalosťami. Skutočná Candy bola psychický narušená a vždy si domýšľala, že jej bratia vynaliezajú nejaké nové objavy. Denník, ktorý si písala, sa stal podkladom pre realizáciu seriálu. (!RedruM)

• - Město Danville, ve kterém se seriál odehrává, se jmenuje po režisérovi Danovi Povenmirovi, stejně jako Danny, člen skupiny Love Händel, kterou se snaží pro výročí svatby jejich rodičů Phineas, Ferb a Candice znovu spojit, je také pojmenován po režisérovi. (Elbarto08)