Každý díl začíná stejnou větou "Prázdniny máme, co s tím uděláme?" a má v podstatě stejný děj: Phineas s Ferbem vymyslí, jakou šílenost vyvedou, jejich sestra Candy se snaží napráskat je mámě, která jí nevěří, přičemž jejich domácí mazel ptakopysk Perry (ve skutečnosti tajný agent) zneškodňuje záporňáka Doofenshmirtze.. Věty jako "Kde je Perry?" a "Áá, tady jsi Perry.." k téhle pohádce prostě patří.. A mě baví sledovat jak počínání Phinease a Ferba, tak akčního agenta P. - VRRR - A zbožňuju, když Ferb něco řekne, protože to vždycky stojí za to! :)(27.11.2011)

Seriál je postaven na podobném principu jako například Scooby-Do, to znamená, že díly jsou si velmi podobné. Příběh je vždy velmi podobný (Kluci něco vynalézají, jejich sestra je chce přistihnout, jejich mazlíček bojuje se zlým padouchem a většinou nějak nepřímo způsobí, že sestra bratry nepřistihne) a postavy se chovají vždy velmi podobně, včetně podobných dialogů. Z toho se pak odvíjí většina humoru seriálu, kdy nové díly odkazují na staré, celý seriál paroduje podstatu seriálu a velmi často bývají i parodovány samotné změny v zaběhnuté struktuře seriálu. Celé je to prošpikováno vtipnými písničkami, popkulturními vtípky a dokonce i nějaká ta satira (i když přece jen ne politická) se objeví. 100 %(11.2.2012)

Pokaždé se fakt válím smíchy. A Ptakopysk Perry je prostě frajer! :D(7.1.2009)

• Stegr

40% - Banda pitomých postaviček na jedno použití...(9.9.2008)

Podívám se nato, když nemám co dělat:)(2.5.2012)

• - Isabella, černovlasá dívka, zamilovaná do Phinease, je pojmenována po dceři režiséra Dana Povenmira. (Elbarto08)

• - V epizóde „Podraz na vědecké soutěži“ („Unfair Science Fair“), Candy bojuje s dievčaťom menom Wendy o miesto pri Hnusburgri. Wendy dabuje Brenda Song, ktorá hrala spolu s Candyinou dabérkou, Ashley Tisdale, v seriáli Sladký život Zacka a Codyho (od r. 2005). Brenda Song hrala tiež inú postavu menom Wendy, a to vo filme Wendy Wu: Bojovnice proti zlu (2006).
    (minusha97)

• - V několika dílech, kdy se Agent P potřebuje dostat do základny, nastoupí do výtahu, ve kterém je několik dalších zvířecích agentů, mezi nimiž je i Swampy, hrdina logické hry "Where 's My Water". (Filipus Muff)