Farář u svatého Dominika

Going My Way

Komedie / Drama / Hudební

USA, 1944, 126 min

Příjemnej a pohodovej film se skvělým Bingem Crosbym. Osobně si ale myslím, že mohl být trochu kratší a mohlo tam být míň písniček.(26.12.2010)

Going my way je z rodu takových těch optimistických, nekomplikovaných komedií, u kterých se nebudete asi popadat smíchy za břicho, ale zato vás u nich zahřeje u srdíčka. Hudební čísla ( těch je tu celkem dost ) sice působí zastaralým dojmem, ale na druhou stranu je tu řada zábavných situací, které bez problémů udrží vaši pozornost až do konce, který je náležitě dojemný. Myslím, že nejlépe se tento film hodí na dobu vánoc, kdy je člověk v nejlepším rozpoložení právě pro tyto pohádkové příběhy.(14.3.2013)

Velmi milý film, optimistický, povznášející. Oslavuje to, co je v člověku dobré. Některé pasáže, jako např. když starý pan farář mluví s mladým nástupcem o své matce, jsou opravdu hluboké a krásné. Celkově vůbec za povšimnutí stojí, jak moc se za těch 60 let změnila úroveň chování a vyjadřování lidí. A hlavně, jak se posunuly, či spíše zhroutily - tehdy ještě nedotknutelné- hodnoty.(18.12.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $16,300,000Tržby Celosvetovo $-(31.5.2009)

Jeden z nejlepších filmových výkonů tohoto populárního herce a ještě k tomu daleko úspěšnějšího hudebního interpreta. Jeho White Christmas byli nezapomenutelné, a dodnes to je šlágr jak poleno. Farář Chuck O´Malley kterého hraje Bing je ve skutečnosti už čtyřicetiletý chlapík. Zde na mě působil téměř jako jinoch. Jeho postava katolického kněze je velice nekonvenční. Jeho vyrovnaná a nekomplikovaná povaha mu pomůže vyřešit značné sociální problémy. Hraje například se svými mladými ,,ovečkami" fotbal a zapojí je tak do církevní obce. Jeho pěvecké kreace a taneční schopnosti mu nakonec napomohou postavit jeho kýžený a znovu vyhořelý boží svatostánek. Ve filmu rovněž zaznělo několik tehdejších už opravdu šlágru. Viz. třeba "Ave Maria", či "Swinging on a Star" Tenkrát to musel být jednoznačně hit mezi americkými muzikál,, dnes už to beru tak troch s rezervou. Na pět nebo na čtyři hvězdičky to podle mě nedosahuje, ale tři si tento film zaslouží určitě.(29.11.2006)