Zamilovaná zvířata

Animals in Love

Dokumentární

Francie, 2007, 85 min

Philip Glass

Jak krásný je zvířecí svět, v mnohém tak podobný světu našemu, jak umný choreograf je sama Příroda... velmi pěkně zpracovaný, příjemnou hudbou podbarvený dokument o "zamilovaných zvířatech". Všechny nás pohání chemie lásky....jen škoda, že má tak krátkého trvání.(6.3.2009)

Připadá mi, že zvířata jsou těmi nejlepšími herci...a ani to nemusí hrát...Dokumenty o přírodě často převyšují hrané filmy...Na nic si nehrají a nemusí vymýšlet příběh...Je paráda se koukat na takové záběry...a to jsem ještě neviděl Earth!!!(8.2.2009)

Zklamání. Po řadě vynikajících francouzských dokumentů o přírodě, kdy pro mě je nejúžasnější Mikrokosmos, přichází skutečně nudný a nepříliš objevný film o zamilovaných zvířatech? hm, nic proti ptákům, ale zabírají většinu filmu. Proč, když je zde skvělý Ptačí svět? Jo a Philip Glass se poslouchá pěkně, leč nějak nám chlapec ustrnul. Zpočátku jsem si dokonce myslel, že hudbu skládal nějaký jeho plagiátor... Raději si znovu pustím Válku termitů, ta má alespoň správný říz!(4.1.2011)

• gudaulin

V tomhle případě se vzdám hvězdičkového hodnocení, protože jsem snímek v určitém momentě vzdal. Viděl jsem ho totiž v televizi a přistupoval jsem k němu s nemalým očekáváním. Chtěl jsem zkrátka vidět novou Baraku, jenže podobnou kategorii filmů založených na velkolepých záběrech přírody je bez debat potřeba vidět na velkém plátně nebo přinejmenším na televizní obrazovce maximální velikosti a kvality obrazu. Takhle to není ono a dojem z filmu to výrazně kalí. Přesto si myslím, že Zamilovaná zvířata nedosahují kvality slavných snímků své kategorie a režisér mohl z námětu vymáčkout víc. Chtělo to větší dynamiku a odvážnější střih. Takhle je emocionální dopad oslabený.(7.8.2011)

2 veci ma na tomto dokumente uspávali: 1.) priveľa z ornitológie 2.) ŽIADNE komentáre!!!...plusom je zaujímavý hudobný doprovod(16.8.2009)