Zamilovaná zvířata

Animals in Love

Dokumentární

Francie, 2007, 85 min

Philip Glass

Tento film sa mi nejak podarilo pretrpieť, bola to totiž riadna nuda. Zábery sú krásne a hudobný doprovod od Philipa Glassa ešte krajší, ale pozerať viac ako 80 minút sa skoro to isté, navyše bez slovného komentára je dosť náročné zvládnuť.(3.2.2012)

• K.I.N.G.

Tato úžasná hudební kompozice Philipa Glasse má dokonce i celkem pěkný obrazový materiál. Ale vážně, je to jasné, zvířata se páří, mazlí, rozmnožují a rodí potomky, mimo to pochopitelně často také zápasí o samičky, všechno dělají stejně nebo, přesněji řečeno, podobně jako my, lidé. Každý to ví, může za to chemie, může za to láska, je to zajímavé, dokonce i zajímavé jako téma na zpracovaní pro nějaký mini dokument, ale 85 minut dlouhá stopáž pro tuto látku, z toho vskutku každý nadšený nebude. Nic nového a ani nic obzvlášt' poučného.(13.12.2011)

Připadá mi, že zvířata jsou těmi nejlepšími herci...a ani to nemusí hrát...Dokumenty o přírodě často převyšují hrané filmy...Na nic si nehrají a nemusí vymýšlet příběh...Je paráda se koukat na takové záběry...a to jsem ještě neviděl Earth!!!(8.2.2009)

• Chrustyn

Neobvyklý zvířecí dokument, zabývající se ničím prostějším, než je zvířecí namlouvání a následné rozmnožování. Nic proti přírodopisným dokumentům ale zde není nic, co by mě mělo na hodinu a půl zabavit.(5.2.2013)

• Ducharme

V porovnání s Earth (http://www.csfd.cz/film/228566-earth/) to bylo poměrně slabé. Což už nejspíše tušili i sami tvůrci - takže jsem chvílemi dumala, zda se ve zmiňovaném dokumentu tak trochu "neinspirovali". Ale sama o sobě je to fascinující podívaná pro všechny, kdo se rádi nechají okouzlit pohledem na ničím nepřikrášlený svět.(19.1.2009)