Zamilovaná zvířata

Animals in Love

Dokumentární

Francie, 2007, 85 min

Philip Glass

Připadá mi, že zvířata jsou těmi nejlepšími herci...a ani to nemusí hrát...Dokumenty o přírodě často převyšují hrané filmy...Na nic si nehrají a nemusí vymýšlet příběh...Je paráda se koukat na takové záběry...a to jsem ještě neviděl Earth!!!(8.2.2009)

Záběry jsou pěkné i když chvílemi to začne nudit. Ale díky káčátkům musím dát alespoň 4.(30.12.2009)

• K.I.N.G.

Tato úžasná hudební kompozice Philipa Glasse má dokonce i celkem pěkný obrazový materiál. Ale vážně, je to jasné, zvířata se páří, mazlí, rozmnožují a rodí potomky, mimo to pochopitelně často také zápasí o samičky, všechno dělají stejně nebo, přesněji řečeno, podobně jako my, lidé. Každý to ví, může za to chemie, může za to láska, je to zajímavé, dokonce i zajímavé jako téma na zpracovaní pro nějaký mini dokument, ale 85 minut dlouhá stopáž pro tuto látku, z toho vskutku každý nadšený nebude. Nic nového a ani nic obzvlášt' poučného.(13.12.2011)

• gudaulin

V tomhle případě se vzdám hvězdičkového hodnocení, protože jsem snímek v určitém momentě vzdal. Viděl jsem ho totiž v televizi a přistupoval jsem k němu s nemalým očekáváním. Chtěl jsem zkrátka vidět novou Baraku, jenže podobnou kategorii filmů založených na velkolepých záběrech přírody je bez debat potřeba vidět na velkém plátně nebo přinejmenším na televizní obrazovce maximální velikosti a kvality obrazu. Takhle to není ono a dojem z filmu to výrazně kalí. Přesto si myslím, že Zamilovaná zvířata nedosahují kvality slavných snímků své kategorie a režisér mohl z námětu vymáčkout víc. Chtělo to větší dynamiku a odvážnější střih. Takhle je emocionální dopad oslabený.(7.8.2011)

Zklamání. Po řadě vynikajících francouzských dokumentů o přírodě, kdy pro mě je nejúžasnější Mikrokosmos, přichází skutečně nudný a nepříliš objevný film o zamilovaných zvířatech? hm, nic proti ptákům, ale zabírají většinu filmu. Proč, když je zde skvělý Ptačí svět? Jo a Philip Glass se poslouchá pěkně, leč nějak nám chlapec ustrnul. Zpočátku jsem si dokonce myslel, že hudbu skládal nějaký jeho plagiátor... Raději si znovu pustím Válku termitů, ta má alespoň správný říz!(4.1.2011)

• - Ako uvádza distribútor filmu SPI International, aby filmári zachytili aj tie najmenšie detaily zvieracích pytačiek, použili nielen najmodernejšie technológie, ale často vymýšľali nové techniky, ktoré umožnili ich tímu natáčať zvieratá z bezprostrednej blízkosti a byť pri tom nenápadní. Použili všetky možné vynálezy vytvorené pre systém „vidieť a nebyť videný“. Natáčali jeleňa za pomoci diaľkovo ovládanej kamery ukrytej v kmeni v lese blízko krmelca; podobne použili kameru na palube diaľkovo ovládanej miniatúrnej lodi, aby natočili 12 m záberov potápiek so svojimi potomkami. (PeterJon)

• - V inej scéne sa kamera plazí z tŕstia vo vode k hniezdu penice a záber končí zhora. Dostať sa tak blízko k vtákom bez toho, aby ich pri tom vyplašili, zabralo štábu 12 dní pomalého a starostlivého postupu. (PeterJon)

• - 365 dní príprav
    2 roky filmovania v 16 krajinách pod vodou, v močiaroch, v korunách stromov, vo vzduchu
    teploty od -30 do +50° Celzia
    170 druhov zvierat (PeterJon)