Oběť zla

Toby Moore

Peter Mergus

Kostýmy:

Bobbie Read

Je to dobrý ... dobrý to je, ale prostě to nemá ty pořádný grády, "koule" jak se říká. Vykrádá to řadu klasik i nových explotation horrorů, což mě mrzí. Rodina je total vyšinutá, to zas musím ocenit, kdo tohle vymýšlel a psal scénář, opravdu extrémní demence. To bylo výborný. Bohužel film nehraje na atmosféru a výtvarnou stránku (jako třeba konkurent Rovdyr), ale spíše na opakované týrání, ponižování a mučení, které je horrorovému subžánru explotation vlastní. Násilí však nakonec nejde do přesahujících extrémů, pořád to vypadá, jak dojde k nejhoršímu a nakonec se z toho postavy většinou nějak vykroutí a navíc hlavní mužská postava je neskutečný tvrďák, který toho fakt strašně moc ustojí a ještě je schopen všechny vyfuckovat a poslat někam ... Ten se mi líbil, žádné mučení slabochů z města, ale brutální konfrontace drsňáka (ten fakt utáhl skoro celý film) z města versus totálně ujetá rodina s výborným zázemím pro svoje zvrácené skutky. Dobrý, koukatelný horror. Ovšem už by mohli tvůrci vymyslet něco, co by neustále nevykrádalo scény z kultů, jako je Texasský masakr, Hory mají oči jak původní, tak remake a pokračování, Deliverance v podstatě celý začátek se nesl ve stejném duchu, Wrong Turn znetvoření idioti atd. ...(4.9.2008)

Veľkú zásluhu na dopozeraní tohto filmu malo obtiahnuté tielko Brianny Brown(ovej). Dve za film, jedna za tielko.(19.7.2009)

Klasický hixploitation o mladém páru, který si vyrazí na tůru někam do CHKO USA, aby po chvíli pocítil pohostinnosti místních domorodých vidláků, přičemž jednoho z nich to trefilo kompletně, další dva potom políbil trochu víc Pánbíček, takže ty to trefilo jen mentálně. Začátek filmu je super, kdy se nejde přímo na věc, což oceňuji, druhá polovina se snaží být spíše "sick" a vyvolat nějaké to znepokojení, ale musím přiznat, že tato stránka filmu má celkem zvlhlý prach. Na mladý pár se dívalo pěkně, obzvlášť na Briannu Brown. Dávám slabší 4*, protože tomu určitě pár věcí schází, na druhou stranu v porovnání s miliontýma pokračováníma Pachů krve, Okatých hor apod. si to stojí dost slušně. 70%(20.3.2013)

• blackrain

Další turistický horor, kde si chudáci turisté musí bránit holý život před místními šílenci, fanatiky a různě znetvořenými osobami v neznámé a odlehlé oblasti, nejlépe v džungli nebo lese. Tentokrát tu máme mladý pár, který se rozhodne kempovat v nedotčené přírodě. Do cesty se jim připlete šílená rodina. Nejde o nikterak originální zápletku. Koncept je předem daný. Vlastně jsme už všechno někde viděli. Autoři se přece jenom pokusili o nějakou inovaci, šílenci dali do ruky jako vraždný nástroj srp se dvěma ostrými čepelemi.(3.12.2009)

TV/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Prostředí 6/10/// +naprosto normálně a uvěřitelně se chovající postavy, i ty záporné mají rozumnou motivaci, jo krev tu je -na hixploitation to má málo obětí, násilí, mučení/// Jedinou škodu na tomto filmu je to, že vám při něm nezamrazí, ani si nebudete vyskakovat z toho jak je to násilné, morbidní nebo jinak zvrhlé. V tomto směru je to možná až moc nevýrazné. Samozřejmě na nějaké akce tady dojde, ale na celkem dlouhou stopáž se toho tady zase tolik neděje. Rozhodně to ale není špatný film, dokonce z herců a z chování postav jsem měl radost, protože je to takové uvěřitelné, bez splašek dialogových klišé. Nějak podobně by jste se v dané situaci chovali i vy. Což tento kousek, ženě do vod nadprůměru./// Celkem 55%///(11.3.2010)