Oběť zla

Scénografie:

John Welbanks

Kostýmy:

Bobbie Read

TV/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Prostředí 6/10/// +naprosto normálně a uvěřitelně se chovající postavy, i ty záporné mají rozumnou motivaci, jo krev tu je -na hixploitation to má málo obětí, násilí, mučení/// Jedinou škodu na tomto filmu je to, že vám při něm nezamrazí, ani si nebudete vyskakovat z toho jak je to násilné, morbidní nebo jinak zvrhlé. V tomto směru je to možná až moc nevýrazné. Samozřejmě na nějaké akce tady dojde, ale na celkem dlouhou stopáž se toho tady zase tolik neděje. Rozhodně to ale není špatný film, dokonce z herců a z chování postav jsem měl radost, protože je to takové uvěřitelné, bez splašek dialogových klišé. Nějak podobně by jste se v dané situaci chovali i vy. Což tento kousek, ženě do vod nadprůměru./// Celkem 55%///(11.3.2010)

Film, který se fanouškům hororů bude líbit, u ostatních to asi bude horší. Příběh, který tu byl již hodněkrát, ale v solidním zpracování, s dobrou atmosférou a s vcelku dobrými herci. Co mně ovšem vadilo, bylo několik posledních vteřin, ale ty mně dobrý dojem z filmu nemohly zkazit.(1.5.2009)

Má to grády a spolehlivě to zažene nudu, protože to není nějaká ukecaná břečka. Pošahaná trojice tvořící náboženskou sektu z vidláckého Timber Falls loví v místních hlubokých hvozdech páry za účelem početí dítěte, které pomatená žena není schopna donosit a několik párů už kvůli tomu zařvalo (konkrétně jeden na začátku). Mladý pár z Virginie, který ztvárnil Josh Randall s Briannou Brown, je další na řadě, navíc nepůsobí zrovna dvakrát sympaticky, a tak mně ani nevadilo, když to v příštích minutách pořádně schytali od ujeté rodinky a vytrpěli si své. Zkušený hororový znalec se nenechá zmást několika kličkami scenáristů a v ději bude vždy o nějaký ten krok napřed, pak ho poměrně záhy pohltí solidní porce brutality, gore efektů, hutné atmosféry a překvapivě je to natočeno s nadhledem. Mírná negativa bych viděl, že se týraný pár choval občas nesmyslně a rovněž, být tvůrci, bych si odpustil poslední záběr ve filmu. Jinak je to horor jak má být.(14.8.2010)

Veľkú zásluhu na dopozeraní tohto filmu malo obtiahnuté tielko Brianny Brown(ovej). Dve za film, jedna za tielko.(19.7.2009)

• Jericho666

Chtěl jsem dát 3*, ale prostě nemohu. Málem jsem se totiž nechal zblbnout pár povedenými scénami a zapomněl na skoro hodinu naprosté nudy. Začátek sice slibuje cosi, ale bum (doslova) a koukáme na párek turistů. Proč ne. Po 15ti minutách cesty potkají frajírky a člověk čeká že se začne něco dít. Třeba něco ve stylu I Spit on Your Grave. Hořké zklamání, protože se vlastně nestane nic. Samozřejmě v dalších minutách nesmí chybět sex ve stanu, který zevnitř vypadá jako menší pokoj a ráno se jde okúpkať nahá. To v takových filmech prostě být musí! Eheh... Jak dostala Aida Michaela sama domů jsem už raději neřešil, třeba jí pomohl její dementní bratr a nebo pán Ježíš Kristus, je to fuk. Fanatická rodinka už málokoho překvapí, ale o to nejde. Nejde ani o pointu jejich počínání. Proč ne? Jsou zoufalí, tak už neví jak. Ok. Bohužel to neumí zahrát. Můj kocour, který v tom momentě po pokoji chytal mouchu, měl v očích větší výraz posedlého šílence, než oni všichni dohromady. Od začátku nesympatický Michael se je sice znaží zastrašit hrdinskými řečmi o tom, že budou pykat oni a že je všichni budou hledat a kdoví co ještě, ale jelikož předtím neuměl ani postavit stan, tak mu to žere asi jen málokdo. Největší sranda ale je, že jsou prý v místnosti 7 metrů pod zemí, kde by je případně nikdo neslyšel křičet, ale oni tam slyší rozbití dveřního okénka u vchodových dveří. :) Final "fight" nějak nemá cenu řešit. Pár kapek krve tam je, hlava upadne také, vcelku to i člověka začne bavit, ale naprosto to zabijí "O rok později" závěr, který mě utvrdil v tom, že tohle si ani ten průměr u mě nějak nezaslouží. 10kč v levných DVD je tak akorát. Jediné plus filmu je vlastně jen krásná lokalita přírody a temných lesů. Ale raději než na to koukat v tomto filmu, tak si do přírody zajedu osobně.(11.8.2013)