Oběť zla

Scénografie:

John Welbanks

Kostýmy:

Bobbie Read

Timber Falls je na poli hixploitation hororů naprosto ohraným kouskem, kterej nepřekvapí snad vůbec ničim a příběhová linie je tak typická, že to snad už ani víc nejde, stejnětak postvy (mileneckej pár vs. pošahaná rodinka) jsou přinejmenším už prákrát viděný, ale zároveň nemůžu říct, že by mě to nebavilo, už jen ten znetvořenej slinta se spešl srpem je bezvadnej.(22.1.2009)

Ikdyž jsou hororů na tohle téma opravdu mraky, mě dokáže potěšit každý nový povedený a tenhle bych mezi ně zařadil. Čekat od toho něco přelomovýho nebo dosud neviděnýho by bylo naivní, ale všechny očekávané věci fungují vskutku dobře. Prostředí je ideální - lesy, kopce, samota, burani - herci mi taky sedli, hlavně teda Beth Broderick. Já náboženství ve filmech fakt nemusím, ale když je podáno formou takových vymytých fanatiků, tak mi to není vůbec proti srsti. Rozhodně tu nejde o desítky mrtvol, ono se ve filmu v podstatě moc neumírá. Je to spíš o utrpení a psychickým tlaku ze strany věznitelů. Uznávám, že ta část filmu, kdy už jsou karty vyloženy na stůl je docela natáhnutá a zbytečně dlouhá, ale že bych se nudil říct taky nemůžu.(9.11.2014)

• Crocuta

Takových historek z buranova jsme už viděli! "Oběť zla" pobaví několika docela efektně pojatými vraždami a úrazy, ale jediné novum které přináší, je pohled na to, kam až může vést laxní přístup k plnění manželských povinností. (Jak ve filmu říká Clyde: "Dokud je to hřích, je to dobrý, ale s vlastní ženou už to není ono, co?"). Tak až půjdete do hor na výlet, nevyhazujte zbytečně střelivo a dávejte pozor kam šlapete, ať nedopadnete jako Michael. Já si jdu uvařit čaj z pupalky. Zajímavý komentář: Zdenny, hlavně jeho názor na horaly :-D.(16.6.2009)

Yes. Můžu při fanfárach tleskat i nohami? Viděl jsem to těsně po Jezeru Smrti, takže se mi v tom zdály trošku ty kopie. Ale to jsem vypustil a užíval si psychopatů :)(18.5.2009)

Průměrné hixplo, které ovšem mezi dnešními břečkoidními vyvražďovačkami a bezzubými krváky působí poměrně svěže. Film mě nenudil a to je hlavní. Náboženskou tématiku sice většinou nemusím, ale tady to jako motiv působilo docela věrohodně. Postavy jednaly celkem reálně a gore scény byly zajímavé. V subžánru hixploitation je tento film docela povedený a pro hororové fanoušky je to povinnost. 60%(10.12.2010)