Oběť zla

Toby Moore

Peter Mergus

Kostýmy:

Bobbie Read

Priam ukážkový hixploitation, majúci všetky charakteristické znaky tohto hororového subážnrum. V druhej polovici film trochu spomalí a finále mohlo byť veľkolepejšie, ale aj tak je Timber Falls sympatickým prírastkom do rodinky buranských hororov.(27.5.2010)

Klasický hixploitation o mladém páru, který si vyrazí na tůru někam do CHKO USA, aby po chvíli pocítil pohostinnosti místních domorodých vidláků, přičemž jednoho z nich to trefilo kompletně, další dva potom políbil trochu víc Pánbíček, takže ty to trefilo jen mentálně. Začátek filmu je super, kdy se nejde přímo na věc, což oceňuji, druhá polovina se snaží být spíše "sick" a vyvolat nějaké to znepokojení, ale musím přiznat, že tato stránka filmu má celkem zvlhlý prach. Na mladý pár se dívalo pěkně, obzvlášť na Briannu Brown. Dávám slabší 4*, protože tomu určitě pár věcí schází, na druhou stranu v porovnání s miliontýma pokračováníma Pachů krve, Okatých hor apod. si to stojí dost slušně. 70%(20.3.2013)

Popravdě nejsem úplně nadšený, ale ani né extra zklamaný. Průběh filmu hlavně do poloviny je velice průhledný a předvídatelný. Malinko mě zklamala i kamera, která po většinu filmu si drží svůj styl a pak z ničeho nic vytasí jakési zoomové manévry, které vyloženě do daného obrazového stylu nezapadají. Avšak hudbu musím pochválit. Je přesná, umí situaci zdramatizovat i uklidnit přesně na místech, kde to tak taky cítím, takže velké plus! Pochválit bych chtěl i scénář, který mě mile překvapil. Věty a dialogy byli vymyšleny vhodně a poměrně věrohodně. Co se týče děje, tak je poněkud zvrácený a na můj vkus příliš náboženský, ale to se dá nějak vstřebat. Co se však nedá vstřebat je konec, který zavání béčkovostí. Celkově tedy když zvážím klady i zápory, tak se dostanu do průměru, tudíž 3 hvězdičky a doporučení jen skalním fanouškům hororů. Běžný divák asi skákat radostí nebude.(21.9.2010)

Timber Falls je klasický našablovaný hixploitation horor, ale co chcete v tomhle žánru nového vymýšlet ? Maximálně nějaké nové a originální úmrtí a jako základ považuju, aspoň trošku, normální chování obětí. Úmrtí byla klasická a bohužel málo krvavá a brutální.(26.12.2011)

Průměrné hixplo, které ovšem mezi dnešními břečkoidními vyvražďovačkami a bezzubými krváky působí poměrně svěže. Film mě nenudil a to je hlavní. Náboženskou tématiku sice většinou nemusím, ale tady to jako motiv působilo docela věrohodně. Postavy jednaly celkem reálně a gore scény byly zajímavé. V subžánru hixploitation je tento film docela povedený a pro hororové fanoušky je to povinnost. 60%(10.12.2010)