Oběť zla

USA, 2007, 100 min

Tony Giglio

Dan Kay

Toby Moore

TV/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Prostředí 6/10/// +naprosto normálně a uvěřitelně se chovající postavy, i ty záporné mají rozumnou motivaci, jo krev tu je -na hixploitation to má málo obětí, násilí, mučení/// Jedinou škodu na tomto filmu je to, že vám při něm nezamrazí, ani si nebudete vyskakovat z toho jak je to násilné, morbidní nebo jinak zvrhlé. V tomto směru je to možná až moc nevýrazné. Samozřejmě na nějaké akce tady dojde, ale na celkem dlouhou stopáž se toho tady zase tolik neděje. Rozhodně to ale není špatný film, dokonce z herců a z chování postav jsem měl radost, protože je to takové uvěřitelné, bez splašek dialogových klišé. Nějak podobně by jste se v dané situaci chovali i vy. Což tento kousek, ženě do vod nadprůměru./// Celkem 55%///(11.3.2010)

Tleskám a volám :"konečně po dlouhé době dobrý horror !!!!" Napětí, pěkné prostředí, sympatičtí herci... prostě nemá to chybu!***********SKVĚLÝ HORROR!(3.2.2008)

Když si chce člověk v Západní Virginii vyjít na houby, měl by se mít na pozoru. Buď si bude chtít po Špatném zatočení čuchnout k vaši blažce rodinka kanibalů a nebo se můžete ocitnout na klinice reprodukční medicíny u sv. Idy. Společným jmenovatelem jsou pak studené zbraně, plky o bohabojnosti a skutečnost, že vám o život usiluje někdo, jemuž je sestra zároveň i biologickou matkou.. Timber Falls je žánrová standardka, která se úmyslně nevyhýbá klišé, zbytečně neplýtvá gore efekty a nabídne ústřední dvojici, která sebou nenechá orat. Nad faktem, že trojice mladíků byla vybrána z modelingové agentury, přičemž vousy + flanel měly zajistit dojem vidláctví, přimhouřím oči. Stejně tak nad „I´m shocked!“ koncem, protože dobře vím, že jejich zahradník měl přesčas a chystal se poséct trávu u růží..(27.3.2013)

Má to grády a spolehlivě to zažene nudu, protože to není nějaká ukecaná břečka. Pošahaná trojice tvořící náboženskou sektu z vidláckého Timber Falls loví v místních hlubokých hvozdech páry za účelem početí dítěte, které pomatená žena není schopna donosit a několik párů už kvůli tomu zařvalo (konkrétně jeden na začátku). Mladý pár z Virginie, který ztvárnil Josh Randall s Briannou Brown, je další na řadě, navíc nepůsobí zrovna dvakrát sympaticky, a tak mně ani nevadilo, když to v příštích minutách pořádně schytali od ujeté rodinky a vytrpěli si své. Zkušený hororový znalec se nenechá zmást několika kličkami scenáristů a v ději bude vždy o nějaký ten krok napřed, pak ho poměrně záhy pohltí solidní porce brutality, gore efektů, hutné atmosféry a překvapivě je to natočeno s nadhledem. Mírná negativa bych viděl, že se týraný pár choval občas nesmyslně a rovněž, být tvůrci, bych si odpustil poslední záběr ve filmu. Jinak je to horor jak má být.(14.8.2010)

• Andersis

Může mi někdo říct co mel znamenat ten konec? Ale jo, jde o celkem poutavy triler s prvky hororu.(23.5.2009)