Oběť zla

Toby Moore

Peter Mergus

Kostýmy:

Bobbie Read

Super horor. Náhodou jsem na něj narazil při přepínání mezi kanály a už jsem vydržel až do konce. Zkrátka mě to usadilo do křesla. Čekal jsem další bezduchý krvák a místo toho jsem dostal napínavou řežbu a fanatických psychopatech, kteří nemůžou mít dítě, a tak si našli zajímavý způsob, jak si ho pořídit. Určitě všem doporučuji.(21.11.2014)

V první řadě bych chtěl pochválit výběr prostředí, kde se film natáčel. Les, vodopády i okolní krajina vypadali úchvatně, jen ten scénář byl trošku odfláknutý. Neoriginální zápletka by mi ani tolik nevadila, kdybych tu opět nenarazil na celou řadu „klišé“, nelogického chování a náboženských keců. I toho mučení, bolesti a nářků mohlo být podstatně víc. Bohužel tvůrcům se zřejmě nechtělo moc pouštět do nějaké morbidní podívané a jejich show mi tak přišla poněkud víc decentní, než bylo zdrávo. Samozřejmě ani tady se to neobejde bez krve, jenže převažují hlavně dialogy s náboženským podtextem, které vážně nemusím. Moc jsem u toho nerelaxoval, spíš jsem se popravdě nudil. Pořád jsem očekával nějakou pořádnou akci, jenže ta se konala až na konci. Přitom Deacon s tou svou držkou mohl nabídnout mnohem víc, než jen mrskání či chabý pokus o znásilnění.(8.2.2014)

• Andersis

Může mi někdo říct co mel znamenat ten konec? Ale jo, jde o celkem poutavy triler s prvky hororu.(23.5.2009)

• ilemas

Na tomto hororu je pěkná jen příroda a hlavní hrdinka, jinak to je 100x ohrané, stále dokola, předvídatelné, nic nového. Věty typu "proč to děláte?, nemusíte to dělat, pust´te nás, my to nikomu neřeknem" jsem už několikrát slyšel v jiných filmech a už mě lezou krkem. Herecké výkony velmi mizerné, Mike byl doslova trapný při předstírání bolesti. Mohl by to být docela dobrý horor, ale jaksi to postrádalo ty správné grády. Napětí žádné, atmosféra strachu taky ne.(14.5.2009)

Film, který se fanouškům hororů bude líbit, u ostatních to asi bude horší. Příběh, který tu byl již hodněkrát, ale v solidním zpracování, s dobrou atmosférou a s vcelku dobrými herci. Co mně ovšem vadilo, bylo několik posledních vteřin, ale ty mně dobrý dojem z filmu nemohly zkazit.(1.5.2009)