The ABCs of Death 2

Povídkový / Horor / Thriller / Komedie / Fantasy / Animovaný / Drama
USA / Nový Zéland / Kanada / Izrael / Japonsko, 2014, 122 min

ledzepfan

Vzhledm k tomu, že jsem se bavil více než u jedničky, bylo to více pestré a vyložených propadáků bylo jen pár, musím dát o bod lepší hodnocení než posledně... Bezkonkurenčně nejlepší bylo v mých očích písmenko D, to byl fákt námrd který mi přesně kápnul do noty. Dál bych vyzdvihnul asi Y, Z, H, K, snad i R, T a zajímavé byly dále třeba C, J, S, W (a pro mě osobně kvůli Howardu Moonovi i B :D ).. Nekoukatelné pro mě byly jen L a P ...zbytek co jsem nezmínil je spíš neutrální vata. ()

Pedestrian

Jediná výhoda téhle antologie tkví v tom, že jednotlivé povídky jsou natolik krátké, že než začnou nudit, skončí. 2 z 26 (!) povídek jsou velice dobré (ti největší borci nezklamali: Bustillo a Maury se svým řádně sick X a hodně se mi i líbilo Z, ty si určitě dejte), zbytek až na občasné výjimky laciný/amaterský/předvídatelný a častokrát nevypointovaný a nesrozumitelný shit. Takhle to holt občas dopadá, když tvůrci dostanou absolutně volnou ruku. P.S.: počkejte si na potitulkovou scénu. ()

maddy

Pokračovanie „Abecedy smrti“ som bol po prvej takmer odpadovej kompilácii hororových poviedok vopred pripravený zahrabať pod čiernu zem. Nakoniec musím uznať, že niekedy je mať lepšie nulové očakávania, pretože následne môže film len prekvapiť. Pokračovanie je totiž o niekoľko úrovni lepšie ako neraz absolútne trápna prvá Abeceda. V prvom rade ubudli tie vulgárne, fekálne, odpadové kúsky a krátke hororové príspevky v pokračovaní sa pohybujú zásadne buď v priemerných alebo len ľahko podpriemerných vodách, občas dokonca aj nadpriemerných. Tých nadpriemerných síce nie je priveľa, ale potešia hlavne profesionálnych spracovaním, prípadne nápadom. Po väčšinu času to už nie sú také lacné, amatérske príspevky ako v prvom filme, ktoré vtedy dokázali predviesť dokonca aj zruční režiséri (viď napríklad úplne zbytočný M is for Miscarriage od Westa v prvej Abecede). Najhoršie písmenka druhej Abecedy sú nanajvýš tak neškodnými prírastkami - medzi tie sa jednoznačne radí animovaný surrealistický H is for Head Games o dvoch bozkajúcich sa hlavách; čiernobiely pokus o vtip odkazujúci do klasickej éry Holywoodu P is for P-P-P-P Scary; japonský uletený trip s gumovými maskami ovocia a zeleniny Y is for Youth; kanibalský L is for Legacy s doslovne otrasnými trikmi alebo lacný, sexistický T is for Torture Porn, prípadne ďalší trápny pokus o vtip G is for Grandad s dementným záverom. Medzi tie najlepšie však rozhodne patria záverečné prírastky Z is for Zygote s vynikajúcim nápadom o 13-rokov tehotnej matke s prvotriednym gore, ktorý si vyslovene žiada spracovanie do celovečerného filmu; found-footage V is for Vacation, ktorý aj na malej ploche dokáže predviesť napätú krvavú jazdu a S is for Split - home-invasion, ktorý ponúkne atmosférickú naháňačku po dome aj so záverečným rozuzlením, resp. odhalením motívu. Nájde sa však aj niekoľko ďalších nápaditých kúskov, ktorým dokonca nechýba zaujímavá pointa ako napríklad R is for Roulette - nenápadný čiernobiely prírastok s prekvapivým vyústením alebo X is for Xylophone - drsný gore príspevok o opatrovateľke. Iným zase nechýba profesionálne spracovanie ako v prípade sci-fi kraťasu U is for Utopia, atmosférickému mystery zárezu K is for Knell alebo vypointovanému N is for Nexus. Nájde sa aj pár skutočne funkčných pokusov o vtip – Q is for Questionnaire so šikovne napísanými dialógmi a trefným záverom alebo spomalený a odľahčený beh ulicou M is for Masticate. Ostatné písmená sú buď len okej (slušne natočený, ale obyčajný F is for Falling; „western“ C is for Capital Punishment; uletený E is for Equilibrium; torture J is for Jesus) alebo bilancujú na hranici priemeru (ukričaný I is for Invicible, A is for Amateur, B is for Badger), prípadne sú zámerne podradné (amatérsky hračkársky animák W is for Wish; japonský „zombie-naopak“ O is for Ochlocracy). Animovaný prírastok D is for Deloused vôbec nevadí, nakoľko je slušne úchylný. Takže nakoniec bez akýchkoľvek očakávaní v podstate príjemné prekvapenie, v ktorého prípade sa síce stále nejedná o žiaden ktovieako kvalitný hororový zázrak, ale stále o niekoľko úrovni lepšie ako prvý film. Abecedu som si opäť zopakoval, ale nabudúce by to ešte chcelo nezaradiť do antológie tie úchylné japonské príspevky, chabé pokusy o vtip a už to v niektorých momentoch nebude pôsobiť zbytočne trápne. CELKOVO: 3* (6/10) () (méně) (více)

Dellamorte

Abecedne som totálne dezorientovaná. Keď padne S-for Sračka, tak proste nechá škvrny aj na kvalite. To je prípad aj tejto B-for Blbizmus malovánky, L-for Lebo nebola vôbec potrebná. S-ako Shorty vyčkávajú na S- for Share, aby sa náležite zdokumentovali či už v karaváne, alebo jednotlivo. Tento prípad je síce M-for Márny, ale súhlasím s koncom abecedy. Ak ABC of DEF neplánuje rozšíriť abecedu a ostať pri inej prezentácii, tak príjmem rovno 4ku aby nastal pokoj. T-for Tadiaľ cesta nevedie aj keď tú D-for Dvojku pre zúčastnených rejžov rada zverejním, lebo som sa miestami ňaľakala.. D-for Dvojnásobné hodnotenie kraťasov ani nespomínam. ( I što takoje D-for - https://www.youtube.com/watch?v=rgv6u-Qm4fQ) - fight for... ()

korbitch22

Je hrozná škoda, že tenhle velkolepý hororový projekt se natočil s takovou ledabilostí a nezájmem.První díl byl fajn, ale hodně povídek mizerných, druhý díl je ve směs velice vyrovnaný lahůdkový megamix, který sráží to, že některé povídky jsou příšerně nedotažené a nevysvětlené.Paradox je, že u hororu to už prostě tak bejvá a našemu malému horůrku vyčitali, že nemá pointu i když tam je pointa jako prase.Pár povídek je slabších, ale např. povídka Jesus je totální pecka, kdy taky uvidíte mrdat Ježíše se Satanem.Mám rád povídkové filmy a kór hororové a i když má určitě abeceda smrti mnohem na víc, druhý díl na jeden děštivý večer splnil účel velice dobře.70%. ()