Sajonara zecubó sensei (TV seriál)

• Japonsko

さよなら絶望先生

• Japonsko

Sayonara Zetsubō sensei

Animovaný / Komedie

Japonsko, 2007, 12x24 min

Akijuki Šinbó

Kacuhiko Takajama

Po grafickej stránke hrôza, niektoré scény pripomínajú skôr rozpohybovanú mangu a to sú ešte tie krajšie - aspoň je mi jasný dôvod, prečo to má toľko pokračovaní (výroba musela byť fakt lacná) - na druhej strane, tá kresba postáv sa mi celkom páčila (opäť, byť to v papierovej podobe...)... Učiteľ začne byť po pár častiach dosť otravný, dievčatá to však vyrovnajú... V niektorých epizódach je tých naozaj vtipných scén menej, v iných zase viac, páčila sa mi tá predposledná, no koniec to dosť kazí... Slabé 3*, pokračovania si nechám ujsť...(19.12.2011)

Slabší 4*. Za zmínku stojí skvěla scéna ve sprše (8 díl), zajímavé slovní hříčky a některé nápady ( hlavně v prvních dílech).(27.6.2009)

Spočiatku ma dej ani samotné spracovanie, najmä po vizuálnej stránke, nezaujali. Ako plynuli epizódy, začal som si na jednotlivé výstrednosti charakterov privykať, hodnotenie sa z pôvodných 2* vyšplhalo až na 4. Pri poslednej epizóde som automaticky klikal na - prehrať ďalšiu, ale na moje sklamanie prehliadač už nič neotvoril.(31.7.2013)

Věčná optimistka, perfekcionistka, stíhačka, školní hikikomori, MPD cizinka/Japonka, ilegální imigrantka, jedna úplně normální holka a učitel, který se každý den několikrát pokouší spáchat sebevraždu, protože ví, že všechno dopadne, jak nejhůř může. Zní to jako vcelku obyčejný recept na ztřeštěné komediální anime a tím SZS opravdu je. První tři díly jsou velmi vtipné, ale při sledování dalších to již bylo o něco slabší. Niméně jsem rád, že jsem se dozvěděl, co všechno lze vyhypovat a jak se to dělá. Koho to zajímá, ať se podívá na druhou polovinu šestého dílu :) Horší ****.(10.1.2008)

Tak tohle se jen tak nevidí, seriál, který se nestydí nakopat fenomén hypování, reklamy, rovnoprávnosti, sexuálního obtěžování, různých problémů společnosti, hikkikomori, stalking, domestic violenc a bude hůř! Narážkami je doslova přesycené, musel jsem často stopvat a pouště si to znova. Úžasná třída, kde převládají dívky, ale ve druhé sérii dojdei na nějaké chlapce. Můj favorit je Chie Arai, Kafuka, Nami Hitou, skara každá z těch holek člověka něčím dostává. Vynálezává cenzura je přítomna v seriálů a ukájení ega autora mangy,al to nevadí, výborné dílko, musíte ho vidět! Jo a hudba i opening je vynikající.(30.12.2008)