Sajonara zecubó sensei (TV seriál)

• Japonsko

さよなら絶望先生

• Japonsko

Sayonara Zetsubō sensei

Animovaný / Komedie

Japonsko, 2007, 12x24 min

Akijuki Šinbó

Kacuhiko Takajama

Slabší 4*. Za zmínku stojí skvěla scéna ve sprše (8 díl), zajímavé slovní hříčky a některé nápady ( hlavně v prvních dílech).(27.6.2009)

Trochu mě mrzí, že nemůžu dát vyšší hodnocení, protože tenhle seriál je vážně netradiční a originální a v některých segmentech vskutku brilantní a vtipný. Na druhou stranu základní schéma se opakuje pořád dokola, spoustu nařážek nemůže divák s nedostatečnou znalostí japonských reálií pochopit a kvanta různých popkulturních odkazů mi přišla dost samoúčelná. Chvílemi je to prostě až moc divné, ale už kvůli segmentům, kdy se všem postavám otočí jejich osobnosti, nebo kdy se postavy snaží seriál vysvětlit divákovi, který se na něj dívá poprvé a mnohým dalším za vidění určitě stojí. V budoucnu dost možná kultovní záležitost.(4.1.2008)

Především je třeba zdůraznit, že první opening je velice zavádějící, ale já ho mám hrozně ráda, už jenom kvůli písničce. Když už ničím, tak tento seriál zaujme aspoň originalitou a svým zvláštním, též originálním zpracováním. Mimo to nabízí i opravdu velkou spoustu kuriózních postaviček, v čele se samotným Senseiem, pěkný soundtrack, už zmiňovanou surrealistickou animaci, parodovávání ostatních anime, absurdní humor a ... no ono je to celé takové absurdní, divné a těžko popsatelné. To se prostě musí vidět. Škoda, že další řady už jsou nuda. 8,5/10(14.3.2015)

Po grafickej stránke hrôza, niektoré scény pripomínajú skôr rozpohybovanú mangu a to sú ešte tie krajšie - aspoň je mi jasný dôvod, prečo to má toľko pokračovaní (výroba musela byť fakt lacná) - na druhej strane, tá kresba postáv sa mi celkom páčila (opäť, byť to v papierovej podobe...)... Učiteľ začne byť po pár častiach dosť otravný, dievčatá to však vyrovnajú... V niektorých epizódach je tých naozaj vtipných scén menej, v iných zase viac, páčila sa mi tá predposledná, no koniec to dosť kazí... Slabé 3*, pokračovania si nechám ujsť...(19.12.2011)

Věčná optimistka, perfekcionistka, stíhačka, školní hikikomori, MPD cizinka/Japonka, ilegální imigrantka, jedna úplně normální holka a učitel, který se každý den několikrát pokouší spáchat sebevraždu, protože ví, že všechno dopadne, jak nejhůř může. Zní to jako vcelku obyčejný recept na ztřeštěné komediální anime a tím SZS opravdu je. První tři díly jsou velmi vtipné, ale při sledování dalších to již bylo o něco slabší. Niméně jsem rád, že jsem se dozvěděl, co všechno lze vyhypovat a jak se to dělá. Koho to zajímá, ať se podívá na druhou polovinu šestého dílu :) Horší ****.(10.1.2008)